Opinie nt. książki

Podwozie też było złe?

Tak.
23
64%
Tak,
13
36%
 
Razem głosów : 36

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Kko w 06 Maj 2014, 21:48

Malcziki czepiacie się trochę nadmiernie - na koniec to, że spotyka swoją laskę może mieć niezły start do następnej książki - może urodzi im się dzieciak "Zony" z jakimiś zdolnościami nadnaturalnymi, albo razem wyruszą na odkrywanie tajemnic, które tym razem powinny być odkryte, a jakoś nie zostały ?
Jedno mnie też wkurzyło - tak blisko reaktora przechodził tyle razy i wychodzi na to, że nic tam nie ma poza kupą gruzów, a emisje mają tam swój początek... Tego nie kumam.
Kko
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 21 Kwi 2014, 12:17
Ostatnio był: 03 Kwi 2016, 12:36
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Wiewi0r w 06 Maj 2014, 22:58

@KKo Yhm... "s*ali muszki, bedzie wiosna". Najgorszemu wrogowi takich "Dzieci Zony" nie życzę. BTW, to była by istna "Moda na sukces" :) Ale nie ma opcji - stalkerzy nie ze starości umierają, czego Misiowi nie życzę. Może za książkę albo dwie... :suchar:

Co to znaczy "blisko reaktora"? Po dachu Sarkofagu łaził? Na mniej niż kilometr-półtora, szacując po mapie, nie podchodził. Mam niepokojące podejrzenie... W igre igrał ty? Wszystko (pfew... "wszystko") jest w SoC wyjaśnione.

Od tego jesteśmy - nie myl krytyki z krytykanctwem. Do chwalenia wszystkiego Meesh ma swoje groupies, musimy jakąś równowagę utrzymywać. :suchar:

@Meesh, dzieki za odpowiedź. Sens jak najbardziej jest jasny, analogie - również, tylko coś za bardzo się zbliżasz do poglądów tych baranów z Powinności... :P
... których trochę mi brakło. Choć buce, w folklor się wpisali. Choć taka duża, zorganizowana grupa w "twojej" Zonie... Może następnym razem?
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Rembel94 w 10 Maj 2014, 13:46

Ogólnie książka ok ale zakończenie dla mnie jest słabe :/
:

-Chimera: jak to jest że jest to stwór legenda, że praktycznie nikt nie przeżył spotkania...a wystarczy ją przeprosić i da ci spokój. Czyli jak spotkam Chimerę to może rzucę jej komplement i wszystko będzie ok ;)
-Dura: nie jestem fanem szczęśliwych zakończeń, pasują mi złe lub słodko-kwaśne(ale to osobiście), więc kiedy doszedłem do momentu że "Ona" wróciła to byłem zniesmaczony...Fakt nie powiedziano że to Dura ale można się domyślić, jak to jest że nie dość że weszła do Zony, sobie przeszła przez nią i doszła do miejsca gdzie główny bohater mieszka...nie kupuję tego po prostu, jak dla mnie zbyt naciągane. Czyli podsumowując książka jak dla mnie gorsza niż Ołowiany Świt ale dobra, natomiast końcówka mi się zwyczajnie nie podoba.

Uwagi moderatora:

Używaj przycisku spoiler.

Za ten post Rembel94 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Voldi.
Rembel94
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 03 Maj 2014, 10:10
Ostatnio był: 28 Lut 2015, 21:55
Frakcja: Czyste Niebo
Kozaki: 2

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Stalker_Pietrow w 13 Maj 2014, 10:30

Witajcie! Orientujecie się może, co to za gość na okładce "Drugiego Brzegu"?
Awatar użytkownika
Stalker_Pietrow
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 06 Kwi 2014, 18:08
Ostatnio był: 09 Paź 2014, 14:13
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Opinie nt. książki

Postprzez TomPierwszy w 13 Maj 2014, 10:36

To sam Meesh :D

Za ten post TomPierwszy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Meesh.
Awatar użytkownika
TomPierwszy
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 09:54
Ostatnio był: 22 Lip 2016, 19:33
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Opinie nt. książki

Postprzez KoweK w 13 Maj 2014, 16:49

To zdjęcie stockowe, więcej zdjęć z tym modelem można znaleźć np. tutaj: http://www.shutterstock.com/cat.mhtml?m ... =125279933
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 28 Maj 2024, 11:45
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Stalker_Pietrow w 15 Maj 2014, 12:25

Bo wiecie co mnie zaintrygowało? Beretta w dłoni.
Awatar użytkownika
Stalker_Pietrow
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 06 Kwi 2014, 18:08
Ostatnio był: 09 Paź 2014, 14:13
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Pangia w 15 Maj 2014, 12:46

Na moje oko to nie wiem, czy to Beretta, czy jakaś fanaberia artystyczna na jej tle.
A w ogóle to czemu zaintrygowała? Broń jak broń, nawet w Stalkerze jest (swoją drogą w każdym z tak samo nienaturalną zawodnością).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Gizbarus w 15 Maj 2014, 12:51

Ponoć Misza miał straszną fazę na wszystko, co hamerykanckie - jest bebe, zue, odpowiedzialne za drugą wojnę światową i zbyt wysokie ceny bananów w Gwatemali.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pan Skarbonka.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Meesh w 15 Maj 2014, 13:32

Beretta 92F o ile mię wzrok nie myli
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Opinie nt. książki

Postprzez Stalker_Pietrow w 15 Maj 2014, 19:09

Pomyślałm że na okładce może być główny bohater który nie posiadał w arsenale Beretty tylko Glocka, to mnie zaintrygowało.
Awatar użytkownika
Stalker_Pietrow
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 06 Kwi 2014, 18:08
Ostatnio był: 09 Paź 2014, 14:13
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Opinie nt. książki

Postprzez KOSHI w 23 Maj 2014, 06:40

Jakiś tydzień temu udało mi się ukończyć wreszcie Drugi Brzeg. Po 2 książce Gołkowskiego nie spodziewałem się zbyt wiele i w zasadzie zbyt wiele również nie dostałem, co mnie specjalnie nie zdziwiło. Tym razem Miś wyprawia się do serca Zony, aby sprawdzić źródło dręczących go koszmarów, które zaczęły go nawiedzać w Ołowianym Świcie. Aby tam dotrzeć zwiedza różne ciekawe lokacje, w tym Prypeć, Czarnobyl i na końcu sam Agroprom. Tak, mniej więcej, rysuje się fabuła nowej powieści Gołkowskiego. Czy Drugi Brzeg to książka warta, aby ją przeczytać? Z pewnych powodów tak, z innych nie. Swoje uwagi, co do książki, postanowiłem podzielić na 2 kategorie - te na plus dla tej pozycji i te na minus. I tak:

NA PLUS:

- opisy zwiedzanych miejsc wraz z historią drugiej katastrofy.
- zmniejszenie ilości rozważań Misia nad sensem życia na rzecz rozważań nad samą Zoną i życiem w niej.
- odramboizowanie bohatera jakby to napisał Voldi. Wreszcie Miś dostał nieco po dupie od Zony.
- opisy związane z anomaliami nadal na wysokim poziomie. Pomnik Lenina mnie rozbroił...
- cześć walk naprawdę ciekawie rozpisana - snork, złamaniec, Monolit, pijawki.
- humor - opowieści o pewnym legendarnym kremie, czy turystach - idiotach są niezłe.

NA MINUS

- fabuła, a w zasadzie jej brak. Budowany przez 2 książki wątek kończy się, jakby nożem uciął. Rozdział z Agropromem kiepściutki i chaotycznie rozpisany, jakby brakło na to miejsce, i zakończenie historii, pomysłu.
- rozdziały po Agropromie, z mojego punktu widzenia, zbędne.
- walki z burerami fatalne. Raz Miś olewa ich, bo przeszkadzają w grilowaniu, innym razem akcja taka, jakby zaraz miał wejść Tedzik i zacząć śpiewać z nimi: Stop! ta giwera to glock, esende mok... Latająca spluwa, która sama się odpala? Dramat...
- akcja z chimerą. To już spie*dolone było na maksa. Pomysł, że się tak wyrażę, kompletnie z dupy. Czemu nie można było zrobić tak, że wpierw chimera poluje na bohatera, ale Miś jakoś ocala ją, a potem się ponownie spotykają i potwór go ma na widelcu, ale go nie zabija w ramach rewanżu i odchodzi? Byłoby logiczniej? Byłoby, a nie jakieś ku*wa przepraszam... :facepalm:
- dalej nie przekonuje mnie łykania przez Miśka całej gamy leków. Co on, całą aptekę zabrał ze sobą? Walka - witaminki i leki - artefakt na chore miejsce = new live.
- w 2 części Miś dalej ma ADHD. Lata po lokacjach, rozwala zamki, wyskakuje przez okna, wskakuje do piwnic. Do tego z przyklejonym do oka Zbawicielem. Kiedyś się chłop wypie*doli i sobie oko wybije o tą rurę... Za dużo parkour, oj za dużo.
- zbyt mało dialogów. Na dłuższą metę przeprawa przez Zonę (i walka z mutantami) robi się nudna. Szkoda, że autor nie pociągnął dłużej wątku z nowo poznanym stalkerem - zapowiadał się obiecująco, dialogi też niczego sobie.
- fragment ze snami w większości słabe i napisane fatalną czcionką.
- słowotwórstwo runda 2... Do tego jakaś dziwna maniera z pisaniem niektórych wyrazów całych z dużej litery. Tak więc są dalej prypeć - kabany i inne określenia z OŚ, a dochodzą do tego jeszcze korale mamine, kaemy i inne radosne twórczości autora... Zgroza.
- zakończenie książki. Mam wrażenie, że w 3 książce, o ile będzie, znowu pojawią się pewne chu*owe pomysły autora...

I to by było na tyle. Dla mnie DB to książka bez pomysłu i trochę odgrzewany kotlet. Jest trochę zmian na plus w porównaniu z poprzednią książką, ale fabuła położyła książkę kompletnie. Jakby miał oceniać to dla mnie warsztatowo i stylistycznie DB wygrywa z OŚ. Fabularnie natomiast OŚ jest lepszy, choć fabuły to tam też nie wiele było... Co do klimatu natomiast to ciężko mi się określić - w OŚ było sporo stalkerskiego życia, zwiedzania lokacji, zbierania artów. W DB mamy Misia sam na sam z Zoną i jest to też ok. Jeśli miałbym się zdecydować, to powiedziałbym, że klimatycznie OŚ był jednak lepszy, bo bardziej zróżnicowany w treści, choć z poszarpanym wątkiem. Tak więc OŚ - 6/10 , DB - 4/10.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

PoprzedniaNastępna

Powróć do Drugi brzeg

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość