[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez SynchroCyklotron w 27 Lip 2011, 18:29

Witam.
Gram we frakcji Opór.
Jak zdobyłem już wszystkie przyczółki oraz bazy, to co dalej mam robić?
Bo żadnych już zadań do zrobienia nie mam.
Awatar użytkownika
SynchroCyklotron
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 24 Paź 2009, 18:38
Ostatnio był: 02 Cze 2014, 20:54
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 27 Lip 2011, 18:33

To jest wersja beta, bez fabuły, to jedyne, co Ci pozostaje to brać zadania od samotników.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Muzyk90 w 27 Lip 2011, 19:32

Witam wszystkich :)
Jestem nowy na tym forum dopiero co założyłem konto. Trzeba przyznać że modzik to kawał ( Polskiej!) dobrej roboty:)
Ale mam pytanie odnośnie jednej sprawy technicznej na którą nikt nie potrafi sensownie odpowiedzieć więc liczę na Was:)
Mianowicie z czego może wynikać bardzo długie wczytywanie się gry ? Np przy nowej grze, przechodzeniu pomiędzy lokacjami itp. Zainstalowałem najnowszy patch, komp nie jest zasyfiony a gra jest oryginalna. A problem występował już pierwszego dnia od zakupu, dodam że z pewnością nie jest to kwestia wymagań bo gra gdy już się łaskawie wczyta chodzi dobrze. Tak samo nie pomaga reinstalowanie gry na różne partycje działa tak samo dziwnie ;/ Co to może być jak się tego pozbyć ?? Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi :)
Muzyk90
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 27 Lip 2011, 19:24
Ostatnio był: 04 Lut 2012, 15:03
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Victor0 w 27 Lip 2011, 20:38

Cholera. Przedmiotowy błąd wywala mi zawsze w tym samym miejscu w każdej mozliwej grze.
Gram jako wolny stalker, Wysypisko, Pchli Targ, z SAKO poluje na Bandytów.
Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line          : 180
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ... clear sky\gamedata\scripts\tfwweapon_manager.script:212: C stack overflow


---

A poza tym pojawił mi sie kolejny problem. Helikopter wisi nad bazą na wysypisku już od 2 godzin /według gry/ i strzela jak się ktoś pojawi. Mam czekać aż odleci ? skończy sie paliwo ? czy coś sie powieciło ?

Uwagi moderatora:

Double post, warn. - Wheeljack
Victor0
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 17 Maj 2011, 00:37
Ostatnio był: 10 Wrz 2013, 08:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Junx w 27 Lip 2011, 20:55

Jakie parametry komputera masz? Sam nie mam pierwszej klasy kompa i wczytuje mi około 1 minuty i się tnie, ale mi to nie przeszkadza.
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 27 Lip 2011, 21:16

No to lecimy z odpowiedziami...

Musisz przejąć wrogą bazę np. Oporu i jak będziesz dalej podążał na bagna to posiłki będą wysyłane z Kordonu.


No to wiemy, że u Junxa działa wszystko poprawnie, bo posiłki (czy czas przybicia posiłków) niezależnie od tego kto je wezwał, powinny przychodzić z najbliżej położonej bazy. Najbliżej położona baza to ta, od której dzieli nas nie najmniejsza odległość, a najmniejsza ilość punktów.

1. Przeszedłem całą grę, miałem jednego buga, z wpisem w logu "brak dalszych plików" przy strzelaniu z RPG do kontrolera.


Nie wiem co to mogło być. Pewnie xRay coś się zakrzaczył.

2. Kupiłem 3 te takie transpondery czy jakoś tak, kody do nich, wyposażyłem oddział w apteczki, ammo, kody itp, i ruszyłem na posterunek wojskowy (byłem świadom, że przy tym ataku kody starczą na krótko) i wszystkich wojskowych wybiłem :E


I Mi-2 was nie atakował? Dziwne... Transpondery nie powinny działać na Mi-2.

3. Mam już ponad 9000 XP. Na którym poziomie była do wyboru umiejętność umożliwiająca zwerbowanie trzeciego kompana? Bo ja takiej nie widziałem...


No to powinna to być jedna z 5 dostępnych wtedy umiejętności. "Dowódca"; Nie ma znaczenia czy jesteś we frakcji czy nie. Ta zdolność jest zawsze dostępna.

4. [nawiązanie do punktu 2]Czy ci wojskowi się zrespawnują, czy już ich nie będzie?


Szczerze, to nie wiem... Zakładam, że Rumcajs93 widział jak to robią.

5. Proponowałbym zwiększyć cenę kodów, bo 1000 RU to tanio.


Po to na razie testujemy. Ale skoro tak uważasz to pewnie zwiększymy do 3000.

I zapomniałem przy instalacji tego moda zmienić tego czegoś w fsgame.ltx :E Już zmieniłem, ale gra się bez zmian...


Bo to w sumie w wersji 1.5.10 nie ma znaczenia, ale niektórzy są w stanie zainstalować TFW nie patchując wcześniej Czystego Nieba. W takim przypadku jak się zastosujesz do tej zmiany to gra się wywali z info, że trzeba zainstalować patcha. Jeżeli się nie zastosujesz, to gra się uruchomi ignorując moda. Taki delikwent później marudzi, że mod nic w grze nie zmienia... (autentyk)

No a u mnie jest kolejny problem - gram jako samotnik, a najemnicy całkowicie wykurzyli Powinność z Zony. I tu jest chyba małe przeoczenie, bo po zdobyciu przez najemników jednego z budynków Instytutu gracz nie ma możliwości dołączenia do Najemników, sprawdzałem w Jantarze z ważniejszych postaci został jedynie najemnik którego można zrekrutować do naszego oddziału. Mechanik, handlarz i przywódca najemników przenieśli się do agropromu. I nigdzie nie ma opcji dołączenia do frakcji.


Wielkie dzięki. Poprawie!

Mianowicie z czego może wynikać bardzo długie wczytywanie się gry ?


Zależy to od tego ile masz ramu; Który poziom się ładuje; Czy grasz z TFW lub bez; Generalnie powodów może być multum. Czyste Niebo w porównaniu np z Zew Prypeci ma o wiele dłuższy czas ładowania. Wiedz też, że zawsze pierwsze załadowanie save'a jest najdłuższe. Później jeżeli ładujesz save'a z tego samego poziomu jest ten czas dużo krótszy.

Cholera. Przedmiotowy błąd wywala mi zawsze w tym samym miejscu w każdej mozliwej grze.
Gram jako wolny stalker, Wysypisko, Pchli Targ, z SAKO poluje na Bandytów.


Save z dokładnym opisem co robisz kiedy pojawia się błąd.

A poza tym pojawił mi sie kolejny problem. Helikopter wisi nad bazą na wysypisku już od 2 godzin /według gry/ i strzela jak się ktoś pojawi. Mam czekać aż odleci ? skończy sie paliwo ? czy coś sie powieciło ?


Powinien odlecieć po minucie czasu rzeczywistego od stracenia celu z oczu.

[EDIT]

Już widzę gdzie jest błąd. Jeżeli zapiszemy grę kiedy helikopter robi przelot i później ją wczytamy, to heli koczuje w miejscu i nie chce odlecieć. Jak opuścimy daną mapę to wtedy heli odleci. Zaraz poprawie.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Junx w 28 Lip 2011, 14:00

Zrobiłem tak szybko jak się dało i teraz dam wam dowód, że nie ma żadnych problemów na wersji 2.9.6 z zajmowaniem baz i posiłkami:

Wysłane z Instytutu B:
Image

Czas i skąd idą:
Image

PS. Smoq zauważyłem problem, gdy na mapie jest helikopter to wszyscy kucają i czekają, ale gdy przy wyjściu z Agropromu był oddział Powinność to mnie widzieli, ale nie strzelali. Można było ich zabić bez problemu bo się nie ruszali i tak całą mapę można szybko zająć. Można poprawić żeby strzelali do nas gdy jest helikopter?
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 28 Lip 2011, 15:15

Wtedy helikopter ich wybije. :)
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Per$hing16 w 28 Lip 2011, 15:24

2 razy bugtrap. Po wybiciu czystego nieba , bagna , stoje na stacji pomp i czekam na oddział (swoją drogą idzie strasznie długo , choć pisze że już idą 4 oddziały ).
:

Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !b_assert
[error]Function      : HUD_SOUND_COLLECTION::FindSoundItem
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrGame\HudSound.cpp
[error]Line          : 139
[error]Description   : sound item not found in collection
[error]Arguments     : sndSilencerShot
 

stack trace:


Przy okazji - jak wybić ludzi w bazie Czystego nieba ? Jak się tam dostać ? Bo wybiłem tylko w Osadzie Rybackiej , ale zostało ich jeszcze 15 , a pokazuje że są w bazie.
Racing- Because football, baseball, bowling, & golf only require one ball.
Awatar użytkownika
Per$hing16
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 28 Gru 2008, 16:50
Ostatnio był: 06 Paź 2022, 00:13
Miejscowość: Myślenice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 19

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Crew w 28 Lip 2011, 15:30

Junx

Jak byś miał czas, dołącz do powinności i u nich zobacz. Ja u nich zaczynałem i cały czas tylko z Instytutu A wysyłali.
ASUS ROG Strix G17 R7-6800H/32GB/1TB + 4TB/Win11 RTX3070Ti 240Hz
Awatar użytkownika
Crew
Łowca

Posty: 415
Dołączenie: 22 Lut 2008, 19:11
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 21:08
Miejscowość: Wałcz
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 19

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Rumcajs93 w 28 Lip 2011, 15:43

Przy okazji - jak wybić ludzi w bazie Czystego nieba ? Jak się tam dostać ? Bo wybiłem tylko w Osadzie Rybackiej , ale zostało ich jeszcze 15 , a pokazuje że są w bazie.



No niestety nie da się ich wybić do zera. Osada Rybacka w modzie jest traktowana jako baza frakcji. Po wykończeniu Czystego Nieba tylko przewodnik samotników zna drogę do lokacji "Baza Czystego Nieba". Ale sama frakcja nie jest w stanie nic zrobić by odbić jakąkolwiek lokacje. Tam tylko siedzą, gadają i popijają Kozaki
Ja Tu Tylko Sprzątam
:

Swierzbią Paluszki. Co ??
Awatar użytkownika
Rumcajs93
Łowca

Posty: 514
Dołączenie: 22 Lip 2011, 19:32
Ostatnio był: 19 Lut 2023, 12:57
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 86

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Crew w 28 Lip 2011, 16:32

Ja jak grałem w 2.9.6 to na bagnach nie było Czystego Nieba tylko Opór i to wszędzie.
ASUS ROG Strix G17 R7-6800H/32GB/1TB + 4TB/Win11 RTX3070Ti 240Hz
Awatar użytkownika
Crew
Łowca

Posty: 415
Dołączenie: 22 Lut 2008, 19:11
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 21:08
Miejscowość: Wałcz
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 19

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości