[Szukam] Ciekawy mod z freeplayem

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[Szukam] Ciekawy mod z freeplayem

Postprzez Wave w 08 Cze 2013, 18:54

Witajcie! Poszukuję ciekawego moda (znaczy się coś bardziej zmieniającego), który posiada freeplay. Mam bzika na jego punkcie, sam tego nie rozumiem. Chodzi mi o to, by freeplay był od razu lub pojawiał się po skończeniu rozgrywki właściwej. Dobrze by było, gdyby mod posiadał pojazdy, ale nie musi. Za każdą sensowną propozycję daję :wódka:
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Reklamy Google

Re: [Szukam] Ciekawy mod z freeplayem

Postprzez ZiomB w 08 Cze 2013, 19:02

viewtopic.php?f=49&t=6466

Tu masz niedawno poruszany wątek z modem na freeplay, posiada parę dodatkowych questów, ale ma też bajery typu wybór imienia i frakcji na początku.

Edit:
masz też tego moda ze stalkerteam.pl
http://stalkerteam.pl/topic/4526-dream- ... eper-area/
Dodaje nowe lokacje, nowe bary i np. możliwość gry w karty (z tego co wyczytałem, nie grałem)

Za ten post ZiomB otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: [Szukam] Ciekawy mod z freeplayem

Postprzez Wave w 08 Cze 2013, 19:24

Pierwszego wyeksploatowałem do granic możliwości. Za drugiego bardzo dziękuję, już wiem, co wyląduje na dysku po Priboiu. A tak BTW, ten mod ma freeplay? Znaczy się Priboi.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: [Szukam] Ciekawy mod z freeplayem

Postprzez ZiomB w 08 Cze 2013, 19:30

Jako takiego celowego nie, ale możesz nie wykonywać ostatniego kroku przed zakończeniem Priboia, czyli nie iść w stronę helikoptera, wtedy możesz się cofnąć nawet do Kordonu, bo są zrobione przejścia i robisz co chcesz (gdy grałem to Barman wówczas sprzedawał nawet amunicje do gaussa).
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: [Szukam] Ciekawy mod z freeplayem

Postprzez djcycu w 08 Cze 2013, 20:58

Lost World Requital: Troops of Doom (nie będę reklamował innego forum więc szukaj na google a znajdziesz). Tu masz pełny freeplay czyli latasz sobie po mapach jak i gdzie chcesz robiąc questy. Mod się chyba nawet nie kończy, po prostu skończysz ostatnie zadanie i zostajesz bezrobotny. Pojazdy są, nowe bronie są, troszkę pustawo jest ale jak już cię coś zacznie gonić to może być goręcej. Ogólnie to nie polecam z powodu nudy w nim ale rzucam ci jak już tak bardzo pragniesz freeplaya który moim zdaniem jest zupełnie zbędny. Każdy mod umożliwia latanie po wszystkich lokacjach i powraca się do nich multum razy więc freeplay może wcale nie istnieć a i tak zwiedzisz każdy zakątek :) Takimi lepszymi modami myślę jest cała seria modów Zaurusa (choć Apocalipsis był straszecznie nudny).
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Szukam] Ciekawy mod z freeplayem

Postprzez Wave w 08 Cze 2013, 21:30

Grałem w zwykłe Lost World Requital, ale o Troops of Doom nie słyszałem. Masz jakieś porównanie do obu? Wcześniej zaznaczyłem, że nie rozumiem tego bzika na punkcie freeplaya. Po prostu muszę mieć definitywnie niewyznaczone zadanie lub fabuła, bo inaczej coś mnie w głowie kuje. Mi po prostu chodzi o to, by koniec moda nie był definitywny i dało się dalej latać. O tyle tylko mi chodzi :D Bo jak grałem kiedyś w Fallouta 3 i miałem świadomość, że gra jest do całkowitego skończenia to miałem nieprzyjemne uczucie i zacząłem szukać moda na dalszą grę po wątku głównym. Dopiero potem mi ulżyło. Na razie sprawdzę Dream Readera. Jeśli nie podpasuje to zainstaluję Lost World. Requital podszedł mi do gustu, więc ten też powinien.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: [Szukam] Ciekawy mod z freeplayem

Postprzez ZiomB w 08 Cze 2013, 22:31

LWR:ToD nie daje pełnego freeplayu, jest tam stary storyline ale z wplecionymi trochę na siłę dodatkowymi questami, ten mod bodajże da się ukończyć, ale nie jestem pewien. Niemniej jednak polecam go bardzo, dość mocno zmienia klimat i rozgrywkę gry, grając w niego czułem się jakbym grał w zupełnie nową część, masa fajnych rozwiązań. :D
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: [Szukam] Ciekawy mod z freeplayem

Postprzez djcycu w 09 Cze 2013, 00:35

Nie wiem co cię tam tak bardzo urzekło bo chyba nie durnie skonstruowane zadanie na obronę szpiega wśród bandytów... Jaki cybuch spawnuje wrogo do siebie nastawione postacie i nakazuje je jeszcze bronić kiedy nie dzieli ich nawet kartka papieru?! Na domiar złego obok siedzi Chimera i masa snorków...

Wg poradnika trzeba było podejść wcześniej i wytłuc stworzonka a potem jakimś cudem obronić nieszczęśnika... Aha, to może jeszcze rozpalić ognisko, nakryć do stołu i zamówić kelnera? No sorry ale takie rozwiązania jak przygotowanie miejsca do misji mija się z celem :D Całkowicie udurnia grę i odbiera radość z niespodzianek. Myślę że to modder powinien zadbać by misja zaskoczyła mile gracza i w dalszym ciągu wymagała choć paru serii do wroga... A tak to mieliśmy zawiasa nim się koledzy zespawnują i nim się odblokowało nasz kolega leżał martwy... Chore! Takich akcji nie było z resztą w tym modzie mało.

Czym się różni LWR od LWR:ToD? Tym oto powyższym dodanym zadaniem jak i kilkoma innymi plus przeprojektowanie starych zadań z LWR. Reszta to jakieś tam pozmieniane modele tudzież kilka nic wiele nie wnoszących postaci. Reszta taka sama jak LWR. Głównie zmieniły się te większe schowki czyli nie uzbroimy się już na Jupiterze w PKM ani inne gadżety :P To musi poczekać przynajmniej do odwiedzenia Baru. No chyba że się komuś udało wcześniej. Mod da się skończyć jeśli oczywiście pójdziemy starą fabułą i zakończymy źle. Co innego jeśli olejemy Świadomość Z i polecimy teleportami do końca. Po ostatnim teleporcie jest koniec i można zrobić resztę zadań albo bez celu plątać się i nudzić w zonie. Ja bym w takim przypadku wziął kolejnego moda i łupał dalej odwiedzając znów te same lokacje ale zbierając nowe gdzie indziej porozrzucane szpargały.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Szukam] Ciekawy mod z freeplayem

Postprzez Wave w 09 Cze 2013, 09:04

Właśnie mnie w LWR z tropu zbiła fabuła z Cienia. Pobieram właśnie Dream Readera i się okaże, co on jest wart. Właśnie lubię w modach to, dzięki czemu czuję się jak typowy stalker. Nie będę Troopsów dogrywał, bo skoro jest to prawie to samo co LWR to sobie daruję. Nie spodobały mi się w Lost Worldzie wszelkie momenty, w których gra była niby swobodna, ale trzeba było wykonać określone rzeczy, by odblokować sobie dostęp do innych obszarów dalej. Nawet sama gra była przypustawa, czytaj mała ilość mutantów i ludu do bitki. Wiem, że zona miała być pusta, ale bez przesady.

DJcycu, polecasz jakiś mod, który na pewno jest lepszy od LWRa? Wystarczy, że będzie miał strukturę otwartą.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości