[Stalker - Rebalanced Mod]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Stalker - Rebalanced Mod]

Postprzez dorian w 22 Sie 2009, 12:02

Też tak miałem w magazynach wojskowych w Rebalanced. Pomogło cofnięcie się do ostatniego zapisu przez menu gry przed magazynami, potem jak znowu do nich doszedłem to ponowny zapis, ale też przez menu gry, nie przez szybki.U mnie to zadziałało, mogłem grać dalej. :+:

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Reklamy Google

Re: [Stalker - Rebalanced Mod]

Postprzez dorian w 22 Sie 2009, 18:00

BTW. ten mod to absolutny majstersztyk...

Dokładnie tak, też jestem fanem tego właśnie moda :D
Co prawda, niektóre opisy są po angielsku, ale sobie to przetłumaczyłem w plikach gry, czyli przede wszystkim spluwy, śpiwór i nowe itemy.
Osobiście szkoda mi tylko, że nie ma w nim jeszcze blowoutów, za to do tego zawarty tu mod S.W.O. 2.2. od Trojanucha miażdży. Mroczne dni z ulewami powalają, do tego fajne spluwy i dużo Rodentów.
W ogóle fajny mod :wink: :wódka:
Ostatnio edytowany przez dorian, 22 Sie 2009, 18:07, edytowano w sumie 1 raz

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: [Stalker - Rebalanced Mod]

Postprzez Shevil w 22 Sie 2009, 19:10

Fajny modek jestem w kordonie i mam odczucie ze troche przekolorowane to wszystko. Podoba mi sie mosin-nagant i reszta broni choc mosin ma za malą celnosc ale nie wiem jak sie nazywa pliczek do mosina wiec jakby ktos pomogl byl bym wdzieczny ^^.

+ nowe bronie i pancerze
+ odswiezone textury
+ sleeping bag
+ carry mod
+ poziom trudnosci na samym początku podchodze do bandytow mysląc ze nic mi nie zrobią a tu surprise padam na 2 strzaly :D
+ nowe questy
+ na razie nie mialem bug trapa :D

- kiwanie głową przekombinowane
- obrzyn ma koszmarny odrzut i po strzale sie chodzi jak naje.any to raczej nie jest realistyczne :/
- te pancerze są jakies przekolorowane w wiosce nowicjuszy mają sweterki jak bob budowniczy :/ albo to zolte cos co widze na screenach tez jakies... xD
-ceny
Shevil
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 22 Sie 2009, 12:07
Ostatnio był: 17 Sie 2010, 15:34
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: [Stalker - Rebalanced Mod]

Postprzez kalash w 22 Sie 2009, 22:13

Sory za Offtop ale nie będę specjalnie zakładał nowego tematu
Otóż mam pytanie:
Który mod jest lepszy:
Rebalanced
czy
Symbion
??????
Głównie chodzi mi o:
-Pukawki i pancerze (głównie oto zby były nowe modele i było ich dużo)
-Realizm (NPC przenoszą ciała swoich toważyszy, zmieniaja bronie na lepsze, ograbiają ciała,nie zostajemy zauważeni przez wrogów stojąc 100Metrów od nich za budynkiem,duże urozmaicenie rzeczy do zdobycia i też dobrze by było gdybysmy mogli grac na gitarze, nie chodzi mi o animacje klikamy 2 razy na gitare i losowy utwor "wylatuje" od nas....)
-Nowe zadania
-Freeplay o zakończeniu gry
-Mozliwość wstapienia do prawie każdej frakcji (coś tak jak w DM ale wolałbym aby było to mozliwe na początku lub w połowie gry)

Ja znacie jeszcze inne mody które pasują do opisu to chętnie przyjmę Wasze propozycje
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kalash
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 09 Lip 2009, 19:59
Ostatnio był: 08 Maj 2020, 00:46
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 4

Re: [Stalker - Rebalanced Mod]

Postprzez dorian w 23 Sie 2009, 09:50

- kiwanie głową przekombinowane

Shevil, o kiwaniu głowy, czyli jak to i jeszcze parę innych rzeczy poprawić pisałem stronę wcześniej. Wystarczy obadać :+:

Do kalash, zajrzyj tu : http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=49&t=4700

A, i jedno tylko, co mnie jednak osłabiało w tym modzie : wyskakujące niekiedy po rozwaleniu skrzyń szczury, czy wylatujące z nich ptaszyska, no to tutaj to w/g mnie bezsens całkowity, bo kto je tam powsadzał i po co ? :mad:
Reszta, o.k.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: [Stalker - Rebalanced Mod]

Postprzez SzalonySnajper w 24 Sie 2009, 18:56

Pobrałem, zainstalowałem... i nie żałuję xD

Mod jest świetny, pierwsza i najważniejsza rzecz to duży realizm, można zginąć praktycznie od jednej kuli, fajne są także nowe przedmioty i hud, nowe bronie i tekstury. Spodobało mi się także zachowanie mutantów gdy zginesz - przenoszą cię za nogę i robią z ciebie ucztę :P Nie podoba mi się kilka rzeczy:

- Muzyka podczas walk: wolałem bardziej tą z czystego nieba ale można w rebalanced tą muzyke skasować
- Ptaki i rodenty w skrzyniach: Ptaki jeszcze mogą być ale te rodenty to czasem do szału doprowadzają
- SWO 2.2 i Nature mod: bardziej mi się podoba SWO 3.0 i SWO 3.0 texture addon, 2.2 jest dla mnie zbyt cukierkowy, ale skasowałem swo 2.2 i nature moda i podmieniłem swo 3.0 i jest gites. Dla tych co się pytają czy SWO 3.0 działa z rebalanced: Działa bardzo dobrze tylko trzeba umieć zainstalować.

#EDIT:
Sory za Offtop ale nie będę specjalnie zakładał nowego tematu
Otóż mam pytanie:
Który mod jest lepszy:
Rebalanced
czy
Symbion
??????
Głównie chodzi mi o:
-Pukawki i pancerze (głównie oto zby były nowe modele i było ich dużo)
-Realizm (NPC przenoszą ciała swoich toważyszy, zmieniaja bronie na lepsze, ograbiają ciała,nie zostajemy zauważeni przez wrogów stojąc 100Metrów od nich za budynkiem,duże urozmaicenie rzeczy do zdobycia i też dobrze by było gdybysmy mogli grac na gitarze, nie chodzi mi o animacje klikamy 2 razy na gitare i losowy utwor "wylatuje" od nas....)
-Nowe zadania
-Freeplay o zakończeniu gry
-Mozliwość wstapienia do prawie każdej frakcji (coś tak jak w DM ale wolałbym aby było to mozliwe na początku lub w połowie gry)

Ja znacie jeszcze inne mody które pasują do opisu to chętnie przyjmę Wasze propozycje
Pozdrawiam


Ja polecam ci rebalanced choć nie jestem pewien czy się da dołączyć do frakcji ale chyba tak.
SzalonySnajper
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 25 Lip 2009, 17:19
Ostatnio był: 15 Lut 2010, 15:57
Miejscowość: Припять
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [Stalker - Rebalanced Mod]

Postprzez stalker51 w 21 Mar 2010, 23:25

mam tylko małe pytanie jak go poprawnie zainstalować?
Pytam bo w pierwszym poście było jak zeedytować plik localization.itx ale link do tego wygasł.
Czy mógł by ktoś napisać jak go poprawnie przerobić?
Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Z góry dziękuję.
I like me beat fast and my bas get low.


Airsoft ForEv'a <3
Awatar użytkownika
stalker51
Stalker

Posty: 192
Dołączenie: 31 Lip 2009, 13:30
Ostatnio był: 27 Sty 2014, 17:25
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 6

Re: [Stalker - Rebalanced Mod]

Postprzez PrzemoC w 21 Mar 2010, 23:57

A próbowałeś wywalić localization.ltx? Powinno działać.
Pamiętaj tylko, żeby zmienić nazwę folderu
Kod: Zaznacz wszystko
eng

na
Kod: Zaznacz wszystko
pol

w:
Kod: Zaznacz wszystko
 gamedata/config/text

A jak nie będzie działać to przywracasz ten nieszczęsny localization.ltx i zmieniasz w nim
żeby było tak:
Kod: Zaznacz wszystko
[string_table]
language   = pol
font_prefix   = _cent ;_west

I powinno być gitara.

Od siebie dodam, że mod jest genialny, pod każdym prawie względem, choć wkurzają
trochę te jaskrawe trawy na wysypisku. Muzyka mi się raczej podobała, fajni są u bandytów
snajperzy w płaszczach :D
Tylko mosina przesadzili, na upartego można z nim grę ukończyć :wink:
No i w Dolinie są snajperzy na wieżach. W innych modach się to raczej
nie udawało. Polecam moda ze szczerego serca. Poziom trudności to wyzwanie...
...i dobrze.
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: [Stalker - Rebalanced Mod]

Postprzez stalker51 w 22 Mar 2010, 22:20

Wielkie dzięki zadziałało!
Teraz mogę delektować się tym modem.
Póki co (grałem1,5godz.)zapowiada się świetnie
Jeszcze razdziękuję za pomoc :E
I like me beat fast and my bas get low.


Airsoft ForEv'a <3
Awatar użytkownika
stalker51
Stalker

Posty: 192
Dołączenie: 31 Lip 2009, 13:30
Ostatnio był: 27 Sty 2014, 17:25
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 6

Re: [Stalker - Rebalanced Mod]

Postprzez cloudpol w 22 Mar 2011, 08:14

Witam,rebalanced zapowiada sie interesujaco,wiec go sciagnolem,ale podczas uruchomienia pojawia sie bugtrap ponizej podaje logo bledu:
Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CStringTable::Load
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\string_table.cpp
[error]Line          : 53
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : string table xml file not found string_table_includes.xml, for language eng
AMD ATHLON 4400,3GB RAM,GEFORCE 9600GT
Awatar użytkownika
cloudpol
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 30 Sty 2010, 22:08
Ostatnio był: 06 Paź 2011, 20:13
Miejscowość: Dalewo na Lewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość