[The Old Feeling] dodatki w stylu Oblivion Lost

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[The Old Feeling] dodatki w stylu Oblivion Lost

Postprzez KoweK w 15 Sie 2010, 17:11

The Old Feeling

OPIS:
Zbiór dodatków do podstawki Cienia Czarnobyla, które "przywracają" usunięte rzeczy przez GSC... w miarę możliwości będę aktualizował wątek o nowe dodatki i inne duperele, których nie ma w oryginalnej grze (albo są ukryte w plikach gry).

Oto lista dodatków na dzień dzisiejszy:
- Dźwięki otoczenia - czyli wszelkie odgłosy, krzyki i inne dziwne, straszne, przerażające ;) rzeczy, które słyszeliście w tle grając w alphę 1935
- Pogoda i niebo - zmieniona pogoda oraz tekstury nieba
- Rękawice - zielone rękawiczki w dużej rozdzielczości + bump-mapy!
- Stary celownik - funkcjonalny, działający, stary celownik, aczkolwiek niedynamiczny. Do poprawnego działania wymaga użycia komendy w konsoli hud_crosshair 0
- Tekstury broni i amunicji - przeniesione z buildów

Wkrótce parę innych dodatków (m.in. amunicja na pasie, nowy HUD, nowe odgłosy postaci/mutantów), które postaram się przygotować pod czystą wersję gry. Niestety nie znam autorów niektórych dodatków, które nie są tutaj zrobione przeze mnie.

Mody były testowane na wersji 1.0005. Nie gwarantuję poprawnego działania na innych wersjach (poza 1.0006).

SCREENY:
coming soon.... ;)

INSTALACJA:
Skopiuj wybrany przez ciebie folder gamedata do katalogu ze Stalkerem.
Jeśli nie instalowałeś wcześniej żadnych modów, to otwórz plik fsgame.ltx i zmień linijkę:

$game_data$ = false| true| $fs_root$|
na:
$game_data$ = true| true| $fs_root$|

Wszystkie dodatki instalujemy oddzielnie - wiadomo, że każdy woli co innego. Mimo wszystko, dodatki wspólnie działają bezproblemowo.

DOWNLOAD:
Serwer do wyboru
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 11:45
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Reklamy Google

Re: [The Old Feeling] dodatki w stylu OL

Postprzez StalkerCiastek w 15 Sie 2010, 17:15

Nie chcę narzekać, ale coś jest nie tak z tym linkiem. Bo go nie ma. Klikam wszędzie i nic. A tak po za tym mod przywraca usunięte mapy czy tylko to co napisałeś?
Sprawdzałem jeszcze pod Mozillą. Dalej nie ma linku do downloadu. IE boję się włączać, więc... no nie wiem spróbuj to jakoś naprawić. Na moje oko zapomniałeś dać adresu.
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: [The Old Feeling] dodatki w stylu OL

Postprzez KoweK w 15 Sie 2010, 17:25

Link już jest, zapomniałem go dodać. :D Mod przywraca tylko to, o czym napisałem... gdyby były nowe mapy, to oczywiste jest, że bym o tym wspomniał. ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pyr0.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 11:45
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: [The Old Feeling] dodatki w stylu Oblivion Lost

Postprzez StalkerCiastek w 17 Sie 2010, 21:39

Modzik prezentuje się ciekawe. Nowe tektury nieba to po prostu miód! Dużo lepsze niż oryginał. Co do dźwięków otoczenia. Na samym początku gry w przeciągu minuty dało się słyszeć trzy razy ten sam dźwięk ginącego Stalkera. Coś jak rozjeżdżany ludzik w Carmadegonie :E . Ale tylko raz się zdarzyła taka wpadka. Ogólnie dźwięki i w ogóle całość trzyma klimat. W sam raz gdy ktoś planuje sobie przejść Stalkera.
I tutaj takie małe pytanie. Da się w konsoli gry zmienić czas? Chciałbym zobaczyć jak mod wygląda w nocy, o świcie i pod wieczór, a nie chce mi się czekać aż samo się zmieni :) .
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: [The Old Feeling] dodatki w stylu Oblivion Lost

Postprzez caleb59 w 17 Sie 2010, 22:02

Wiesz @Kowek czego mi tu brakuje? Naprawy broni i kombinezonów oraz śpiwora - mógłbyś rozważyć scalenie? Sam mógłbym to zrobić ale nie widzę nigdzie śpiwora działającego poprawnie na patchu 1.0005 bo z naprawami bym sobie poradził dzięki viewtopic.php?f=49&t=5520 (chyba działa z 1.0005)...
BTW Twój mod działa jak mam rozumieć na pełnym oświetleniu dynamicznym DX9 bez problemów?
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2689
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: [The Old Feeling] dodatki w stylu Oblivion Lost

Postprzez KoweK w 17 Sie 2010, 22:22

StalkerCiastek napisał(a):Da się w konsoli gry zmienić czas? Chciałbym zobaczyć jak mod wygląda w nocy, o świcie i pod wieczór, a nie chce mi się czekać aż samo się zmieni :) .

Nie da się... ale myślę, że zrobienie śpiwora nie będzie problemem. ;)

caleb59 napisał(a):BTW Twój mod działa jak mam rozumieć na pełnym oświetleniu dynamicznym DX9 bez problemów?

Działa. To tylko zmienione tekstury. Chyba, że o czymś nie wiem... :P Żadnych shaderów tam nie ma. Btw. co za problem sprawdzić samemu?! :P

Co do napraw i śpiwora to się zrobi.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 11:45
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: [The Old Feeling] dodatki w stylu Oblivion Lost

Postprzez caleb59 w 18 Sie 2010, 21:54

OK...
Oprócz śpiwora i naprawy broni/kombinezonów zastanawiam się dlaczego nie dodajesz tego: viewtopic.php?f=49&t=9881
BTW warto też by było dodać animację śruby (taka sama jaka jest w alphie 1935) wyciągniętą przeze mnie z moda AMK 1.4: http://www.sendspace.com/file/xe5a1d
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2689
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: [The Old Feeling] dodatki w stylu Oblivion Lost

Postprzez KoweK w 18 Sie 2010, 22:49

caleb59 napisał(a):dlaczego nie dodajesz tego: viewtopic.php?f=49&t=9881

Bo chcę zebrać jak najwięcej modeli broni i wtedy je wrzucić.

caleb59 napisał(a):BTW warto też by było dodać animację śruby

Już dawno gotowe, ale jak pisałem wyżej chcę więcej modeli mieć... ;)

Screeny przedstawiające parę modeli m.in. AK-74 z inną animacją odrzutu i działającym sprintem! ;) Oraz przeróbka zony na bardziej zieloną.

Image
Image
Image
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 11:45
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: [The Old Feeling] dodatki w stylu Oblivion Lost

Postprzez Bambosz107 w 19 Sie 2010, 00:20

Ło matko, Kowek, przez Ciebie nie skończę Complete 2009, bo zacznę nową grę z tym modem :E
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: [The Old Feeling] dodatki w stylu Oblivion Lost

Postprzez KoweK w 19 Sie 2010, 10:33

Nie trzeba zaczynać nowej gry.... ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 11:45
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: [The Old Feeling] dodatki w stylu Oblivion Lost

Postprzez Striełok215 w 02 Wrz 2010, 18:58

Dobry pomysł na moda, To wszystko miało byc w stalkerze ale nie dali nam tego ponieważ byli zbyt spóźnieni :wink:
Zapomniałeś o samochodach :)
Jeśli nie jesteś kretyNEM to tego nie czytaj:
:

Ha ha Kretyn :D !!!
Awatar użytkownika
Striełok215
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 19 Maj 2010, 20:18
Ostatnio był: 21 Lis 2010, 17:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 2

Re: [The Old Feeling] dodatki w stylu Oblivion Lost

Postprzez KoweK w 02 Wrz 2010, 20:20

Samochody wg mnie to beznadziejny pomysł na mapy wielkości tych z SOC'a - o wiele bardziej wolę chodzenie na piechotę. To nie jest GTA albo Mafia, gdzie mamy mapę po kilkadziesiąt kilometrów kwadratowych i prawdziwe możliwości wykorzystania aut.

Nowe dodatki wkrótce. :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 11:45
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Następna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości