[Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez vandr w 04 Wrz 2016, 08:14

Nie wiem, czy pomoże u mnie, ale może pomóc Wam w usprawnieniu moda. Choć - nie powiem - chętnie bym zagrał.


Hehe, projekt jest zamknięty i nie ruszamy go już na amen. :)
Komputer jest w porządku. Prawdopodobnie znany problem z Win10.

FAQ: Punkt 4

http://www.moddb.com/mods/autumn-aurora ... rora-2-faq
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mbwrobel.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Reklamy Google

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez caleb59 w 04 Wrz 2016, 10:27

Brednie na kiju @Tadziu, nie wiem kto Wam ten punkt dopisał ale powinien dostać solidnego kopa w przedziałek za takie dyrdymały spod budki z piwem...

Grałem na Windows 10 bez jakichkolwiek problemów i byłem aż pod Mózgozwęglaczem - zero crashy, enb, ustawienia na full...

Problem musi być gdzieś indziej...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez Cromm Cruac w 04 Wrz 2016, 10:39

Nie takie do końca brednie skoro komuś to jednak pomogło - jak napisał w komentarzach do AA2. Dlatego umieściłem to w F.A.Q. Możliwe, że u ciebie wszystkie biblioteki DX były na miejscu. Być może doinstalowały się z innych gier.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mbwrobel.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Autumn Aurora 2.1 drobna pomoc

Postprzez Holf w 05 Wrz 2016, 10:51

Witam!
Jestem na forum nowy, w sumie to dołączyłem dzisiaj. Lubię grać w Stalkera i postanowiłem zagrać po raz pierwszy na modzie "Autumn Aurora 2.1". Niestety jestem ciemny w rzeczach typowo komputerowych, jednak z pomocą zamieszczonych na forum podpowiedzi zainstalowałem owego moda. Jeżeli chodzi o wersję gry posiadam 1.0006.

Gra włącza się - jest inne menu - jednak kiedy chcę zacząć grać wybierając nową grę, Stalker mi się wyłącza. Nie wiem czym jest to spowodowane. Widziałem, że pod tematem z tym modem jest wiele odpowiedzi, jednak, jak wspomniałem wcześniej w rzeczach typowo komputerowych oraz w samym slangu używanym przez ludzi obracających się w tematach modów itp. jestem kiepski. Dlatego proszę o pomoc, jeżeli się da to taką krok po kroku.

Jeżeli mój post zaśmieca forum to przepraszam, jednak mam nadzieję, że udzieli mi ktoś pomoc w napisanej w wyżej sprawie oraz da jakieś rady na przyszłość odnośnie poruszania się w temacie modów. Z góry dziękuję.
Holf
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 05 Wrz 2016, 10:40
Ostatnio był: 24 Lut 2017, 10:27
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez Cromm Cruac w 05 Wrz 2016, 11:08

1. Wyłącz Steam Overlay - opis jak to zrobić w tym FAQ
2. Zainstaluj to
3. Skasuj dxd9_smaa.dll z katalogu gry i bin
4. Skasuj dxd9.dll z katalogu gry i bin

Po każdym kroku sprawdzaj czy mod odpali.

A w ogóle to przeczytaj ramkę u góry strony i podaj loga.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez damiano175 w 05 Wrz 2016, 15:33

Witam wszystkich
Mam dość nie typowy problem mianowicie po uruchomieniu gry w menu mam artefakty graficzne(czarne kwadraty,czasem kolor menu staje się różowy) jednak w samej grze nie ma żadnych problemów gra działa płynnie jak na moją starą kartę graficzną (9600GT)co ciekawe gdy zacznę już grać i wchodzę do menu wszystko jest w porządku?!!

To wina karty czy może jakiś błąd dodam że gram często 1-2godz dziennie i ani razu nie spotkałem się z artefaktem graficznym podczas rozgrywki zawszę pojawia się podczas uruchamiania gry w jej menu.
damiano175
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 10 Sie 2016, 05:43
Ostatnio był: 11 Lut 2019, 13:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 0

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez Mito w 05 Wrz 2016, 18:40

@Holf: tak dla świętego spokoju mógłbyś też wrzucić loga błędu - instrukcja w żółtej ramce na górze.

@damiano175: posiadam Radeona HD5770 i to samo - menu wali mi różnymi dziwnymi kwadratami i kolorami. Karta graficzna nigdy w życiu nie sypała artefaktami, także po korzystaniu z TŚ2+AA2. Moim zdaniem jest to jakiś błąd w modzie czy sterowniki troszkę się gryzą. Moja sugestia - jak nie robi problemów, to zignoruj.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive damiano175.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez mbwrobel w 05 Wrz 2016, 18:55

vandr napisał(a):
Nie wiem, czy pomoże u mnie, ale może pomóc Wam w usprawnieniu moda. Choć - nie powiem - chętnie bym zagrał.


Hehe, projekt jest zamknięty i nie ruszamy go już na amen. :)
Komputer jest w porządku. Prawdopodobnie znany problem z Win10.

FAQ: Punkt 4

http://www.moddb.com/mods/autumn-aurora ... rora-2-faq

Duży Kozak :wódka: Ci się należy (ale to jutro, bo dzisiejsze mi się skończyły :/ ), po zainstalowaniu Dx10 z zapodanego linka śmiga jak złoto w wersji z ENB. Tak więc - jest dobrze. :E

caleb59 napisał(a):Brednie na kiju @Tadziu, nie wiem kto Wam ten punkt dopisał ale powinien dostać solidnego kopa w przedziałek za takie dyrdymały spod budki z piwem...

Grałem na Windows 10 bez jakichkolwiek problemów i byłem aż pod Mózgozwęglaczem - zero crashy, enb, ustawienia na full...

Problem musi być gdzieś indziej...

A jednak problem był w Dx10 (a właściwie w jego braku). U Ciebie może on nie wystąpił, ale - jak to mówią - jedna jaskółka wiosny nie czyni. ;)

Cromm Cruac napisał(a):Nie takie do końca brednie skoro komuś to jednak pomogło - jak napisał w komentarzach do AA2. Dlatego umieściłem to w F.A.Q. Możliwe, że u ciebie wszystkie biblioteki DX były na miejscu. Być może doinstalowały się z innych gier.

Mi też pomogło - potwierdzam przydatność porady.

Holf napisał(a):Witam!
Jestem na forum nowy, w sumie to dołączyłem dzisiaj. Lubię grać w Stalkera i postanowiłem zagrać po raz pierwszy na modzie "Autumn Aurora 2.1". Niestety jestem ciemny w rzeczach typowo komputerowych, jednak z pomocą zamieszczonych na forum podpowiedzi zainstalowałem owego moda. Jeżeli chodzi o wersję gry posiadam 1.0006.

Gra włącza się - jest inne menu - jednak kiedy chcę zacząć grać wybierając nową grę, Stalker mi się wyłącza. Nie wiem czym jest to spowodowane. Widziałem, że pod tematem z tym modem jest wiele odpowiedzi, jednak, jak wspomniałem wcześniej w rzeczach typowo komputerowych oraz w samym slangu używanym przez ludzi obracających się w tematach modów itp. jestem kiepski. Dlatego proszę o pomoc, jeżeli się da to taką krok po kroku.

Jeżeli mój post zaśmieca forum to przepraszam, jednak mam nadzieję, że udzieli mi ktoś pomoc w napisanej w wyżej sprawie oraz da jakieś rady na przyszłość odnośnie poruszania się w temacie modów. Z góry dziękuję.

Poczytaj sobie kilka ostatnich postów zaczynając od tego. Twój przypadek wygląda podobnie, objawy te same.
mbwrobel
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 04 Gru 2011, 15:16
Ostatnio był: 17 Sie 2023, 09:13
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 14

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez caleb59 w 05 Wrz 2016, 19:23

Burdel macie w tych swoich systemach i tyle, po co dorabiać ideologię...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr, Cromm Cruac, Poldzer.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez damiano175 w 05 Wrz 2016, 20:55

Mito napisał(a):@Holf: tak dla świętego spokoju mógłbyś też wrzucić loga błędu - instrukcja w żółtej ramce na górze.

@damiano175: posiadam Radeona HD5770 i to samo - menu wali mi różnymi dziwnymi kwadratami i kolorami. Karta graficzna nigdy w życiu nie sypała artefaktami, także po korzystaniu z TŚ2+AA2. Moim zdaniem jest to jakiś błąd w modzie czy sterowniki troszkę się gryzą. Moja sugestia - jak nie robi problemów, to zignoruj.

Dziękuje Panu za informacje bo spodobała mi się modyfikacja ale myślę jak mam spalić kartę graficzną to odinstaluje moda jednak jeśli na HD5770 też jest ten sam problem to widać coś innego w trawie piszczy
damiano175
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 10 Sie 2016, 05:43
Ostatnio był: 11 Lut 2019, 13:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 0

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez Mito w 05 Wrz 2016, 23:13

Spalić? Nie. Nienienienienie. Chciałem tu napisać, że też coś takiego miałem - ale nic mojej karcie nie zrobiło. Grałem w tego moda dość długi czas - a karta dalej działa tak, jak powinna. I tak ma być. To jest jedyna gra, w której spostrzegłem takie jazdy - a dokładniej tylko w głównym menu tylko tego moda do Stalkera. A jeżeli o smażenie chodzi, podczas grania temperatura na Radeonie była zawsze odrobinę powyżej 60 stopni - czyli ciepło praktycznie żadne, martwić można się przy osiemdziesięciu.
A na dodatek zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie posiada odpowiednie zabezpieczenia. W razie problemów albo wywali błąd pod tytułem "Sterownik ekranu przestał działać" i karta wyłączy swoje bardziej zaawansowane funkcje (po restarcie wrócą), ewentualnie może wystąpić bluescreen - sytuacje spotykane przy problemach ze sterownikami od producenta karty graficznej.
Może także wyłączyć się komputer lub sama karta graficzna (tu restart też ją włączy) - to zwykle dzieje się przy przegrzaniu, sprzęt wyłącza się żeby nie odnieść uszkodzeń.
Z moich doświadczeń - najczęściej uszkodzenia k. graficznej wynikają z długotrwałego używania ich na skraju przegrzania (okolice 90 stopni celsjusza, chociaż różne karty mają różne granice bezpiecznych temperatur) lub zwyczajnie z wad fabrycznych. Nie mówiąc o takich rzeczach jak o np. zalaniu, ułamaniu jakiegoś elementu itp.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez Weyer w 08 Wrz 2016, 17:37

Zadziała Atlas mod? Albo jakikolwiek inny spawner?
Weyer
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 13 Lip 2015, 14:56
Ostatnio był: 22 Lis 2016, 22:24
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt08 oraz 5 gości