[ Repair mod ] czyli naprawiamy broń i kamizelki

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Postprzez Infernal w 04 Maj 2008, 12:50

Dajcie mi 5 min, zaraz zrobię i zedytuję post. ;)
Edit:
Oki, łap, nie gwarantuję na 100%, że zadziała, ale z tego co wiem, powinno. :) Daj znać czy działa to umieszczę to na forum.
Ratuj dżender - dzieci precz ze szkół!

Infernal
Wygnany z Zony

Posty: 508
Dołączenie: 02 Paź 2007, 17:29
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 01:40
Kozaki: 3

Reklamy Google

Postprzez gRafix79 w 07 Maj 2008, 21:29

Witam.

Postanowiłem tu napisać, bo znalazłem odpowiedź na powyższy problem.
Repair_Mod_v2.5 działa na wersji 1.0005 gry. Potrzebna jest tylko jego zmodyfikowana wersja o nazwie: Repair_Mod__v2.5___Modified_for_1.0005_.7z (mozna bez problemów wygooglać..) :wink:
Jest tylko warunek - trzeba zacząć grę od nowa z załączonym modem. Wgrywanie nie modowanych save'ów w zmodowanej grze (i odwrotnie) wyrzuca do Windy.

Mam nadzieję, że komuś to pomoże :)

Pozdrawiam - gRafix79

PS. Czy te problemy występują tylko na GF8800GT :?: Bo tylko te karty były wymieniane przy tym problemie (albo za słabo szukałem..)
Dawniej ludzie byli sobie bliżsi - broń nie niosła tak daleko..
gRafix79
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 07 Maj 2008, 21:09
Ostatnio był: 07 Maj 2008, 21:14
Miejscowość: z Nienacka.. ;)
Kozaki: 0

Re: [ Repair mod ] czyli naprawiamy bron i kamizelki

Postprzez Bauagan w 16 Wrz 2008, 03:00

Niby taki mały szczegół, ale twórcy zamiast pomyśleć i zrobić udoskonalenie w Patchu, to dodali dopiero w "Clear Sky", a "Shadow Of Chernobyl" zostawili fanom. No cóż. Jest? Jest! Za co dziękuję.
Po wgraniu zapisy działają, i póki co, żadnych problemów nie ma, wręcz odwrotnie ;).

EDIT:
No i się posrało. Myślałem, że wszystko ok, a jednak. Kiedy próbuje wczytać zapis, wywala mnie do windy po wczytaniu tekstur. Zaś z modem podanym przez kolegę nad moim postem, jest tak, że mnie wywala jak tylko chce włączyć grę.
Ma ktoś może jakieś pomysły?
"Jeżeli człowiek robi wszystko co w jego mocy, to cóż innego może jeszcze zrobić?"
gen. George S. Patton
Awatar użytkownika
Bauagan
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:33
Ostatnio był: 08 Sty 2012, 18:34
Miejscowość: Gliwice
Kozaki: 0

Re: [ Repair mod ] czyli naprawiamy bron i kamizelki

Postprzez Handlarz w 18 Kwi 2009, 20:19

Czy ten mod będzie działał z Oblivion Lost 2.2 i patchem 1.0005 / 1.0006 ?
Dream Team :) - (drugi od prawej)
https://www.facebook.com/StalkerPL/phot ... =3&theater
Artefakty !
:

Tak artefakty są prawdziwe i mają nawet smaki... http://imgur.com/ITjxag3
Awatar użytkownika
Handlarz
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 26 Sie 2007, 19:34
Ostatnio był: 22 Gru 2023, 20:24
Miejscowość: Kordon - wioska
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 8

Re: [ Repair mod ] czyli naprawiamy bron i kamizelki

Postprzez KoweK w 19 Kwi 2009, 11:30

Handlarz napisał(a):Czy ten mod będzie działał z Oblivion Lost 2.2 i patchem 1.0005 / 1.0006 ?

Głupie pytanie, bo w OL jest to, że tak powiem "wbudowane". Grasz (chyba) i nie wiesz?
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: [ Repair mod ] czyli naprawiamy bron i kamizelki

Postprzez Ra1d w 03 Maj 2009, 12:07

to jak? mam 0005 gra działa na starych sejwach ale jak się zapisze grę i wczyta ją z modem to wywala do windy gry nie chcę od nowa zaczynać ponieważ jestem już po x18.. (a że mam naprawdę niezłe bronie i dużo kaski więc nie chciałbym od nowa grac) powicie jest jakaś możliwość żeby grać normalnie z tym modem? z zapisywaniem gry i wczytywaniem jej?
Awatar użytkownika
Ra1d
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 29 Kwi 2009, 17:34
Ostatnio był: 22 Lip 2010, 17:38
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Re: [ Repair mod ] czyli naprawiamy bron i kamizelki

Postprzez KoweK w 03 Maj 2009, 12:17

Grę trzeba zacząć od nowa, nic nie poradzisz, a jak narzekasz to graj na czystej wersji S.T.A.L.K.E.R.a nadal :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: [ Repair mod ] czyli naprawiamy bron i kamizelki

Postprzez Ra1d w 03 Maj 2009, 12:25

no szkoda... nic nie da zmiana wersji na 04 albo 03?

Nie. - xKoweKx

ładna kicha zapisane gry działają z tym Repair_Mod__v2.5___Modified_for_1.0005_.7z ale teraz zamiast jakiegoś słowa mam coś a la: daj mi t#$# misj!@##i ju!@# oczywiście zmieniłem w pliku localizacion z eng na pol bo inaczej gra nie odpala..

Nie rób double postów! ;) - xKx
Awatar użytkownika
Ra1d
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 29 Kwi 2009, 17:34
Ostatnio był: 22 Lip 2010, 17:38
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Re: [ Repair mod ] czyli naprawiamy bron i kamizelki

Postprzez Flip w 05 Lip 2009, 18:12

Mam problem... Zainstalowałem tego moda na wersji 1.0004 PL oryginalnej (wcześniej przełączyłem z 05 na 04... tak wg. sposobu opisanego na FAQ) No i gra odpaliła, sejw też, zabiłem kilku bandytów, potem chciałem pomóc Biesowi bo leżał (teraz wykapowałem, że trzeba dać "nic od ciebie nie chcę" a potem on sam poprosi o apteczkę) i jak wybrałem "daj apteczkę" gra wyrzuciła mnie na pulpit... Nie wiem , może zrobiłem jakiś błąd... w końcu to mój pierwszy mod :P Ale zrobiłem tak: zmieniłem wersję gry z 1.0005 na 1.0004 bo czytają zauważyłem że z 05 są problemy (wczytałem sejwa, żeby sprawdzić czy działa - działa...). Potem dodałem gamedata do głównego folderu gry, zmieniłem fsgame.itx z false| na true|. wrzuciłem zawartość rozpakowanego "gamedata" do mojego wcześniej utworzonego gamedata. I odpaliłem i... wydu*iło mnie na pulpit... co zrobić?

Edit@ Wybaczycie że zapomniałem loga? :P
! Version conflict in shader 'def_shaders\def_aref'
! Version conflict in shader 'def_shaders\def_aref_v'
! Version conflict in shader 'def_shaders\def_trans'
! Version conflict in shader 'def_shaders\def_trans_v'
! Version conflict in shader 'def_shaders\def_trans_v_tuchi'
! Version conflict in shader 'def_shaders\lod_old'
! Renderer doesn't support blender 'effects\shadow_world'
! Version conflict in shader 'effects\watertest-1'
count of .thm files=4


To by było na tyle... nic więcej tam nie było... nawet "FATAL ERROR" Tyle był na czerwono, w logu gry... tyle zaznaczyłem i skopiowałem tutaj, bo nigdy tego niema, a loga w grze sprawdzałem nieraz...

Info o kompie:

AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual 3,11GHz 3 GB RAM-u Nvidia GeForce 9800 GT OC ( taki wspomaganie z płyty głównej, że mam o 100 więcej MHz i razem jest ich 700 MHz... nie mam pojęcia o co w tym chodzi ale podobno dobrze że to mam :P) 1 Gb pamięci karty graficznej i płytka główna Gibabyte ale jej model chyba wam w niczym nie pomoże :P aa... i jeszcze XP Home SP3


Edit2@

Nowe informacje... XrEngine wykrył buga w BugTrap-ie i znalazłem teraz go w LOG-u (wcześniej go tam nie było...)

FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CScriptEngine::lua_error
[error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line : 73
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : LUA error: ...eń czarnobyla\gamedata\scripts\dialog_manager.script:287: attempt to index local 'tbl' (a nil value)


to z loga... A z BugTrap -a zapisałem error... dodać go też? On jest cholernie długi, otwierany przez IE i jeszcze jeden plik mi zapisał "crashdumb.dmp" ...

Edit3@
Zauważyłem ze działają tylko dialogi odpowiadające za naprawianie... reszta crashuje grę...
Image
Flip
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 20 Cze 2009, 18:22
Ostatnio był: 20 Mar 2017, 21:42
Miejscowość: Rybnik
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: [ Repair mod ] czyli naprawiamy bron i kamizelki

Postprzez S.T.A.L.K.E.R.>3 w 21 Wrz 2009, 17:43

Super modzik i wielkie THX za wstawke :D
S.T.A.L.K.E.R.>3
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 15 Wrz 2009, 07:53
Ostatnio był: 10 Paź 2009, 17:58
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: [ Repair mod ] czyli naprawiamy bron i kamizelki

Postprzez AlleG w 02 Sty 2010, 03:31

Witam!

Zainstalowalem w/w mod na wersjo 1.005 ENG, Zakupionej przez platforme STEAM.

szytko super, naprawianie dziala tylko nie da sie wczytac save'ów ktore zostaly "zapisane" po wgraniu moda...

Czy te save'y sa juz bezpowrotnie uszkodzone? czy istnieje jakas szansa na Fix tego problemu?
szukalem ale odpwiedzi tu i tam sa mniejweicej 50/50, czyli od wszytko stracone do "u mnie dziala bez problemu"
Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : hFile>0
[error]Function      : FileDownload
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xrCore\FS.cpp
[error]Line          : 106
[error]Description   : f:\gry\steam\steamapps\common\stalker shadow of chernobyl\gamedata\config\
 

stack trace:


komputer:
E2140, Plyta EVGA 650i NF66, 4GB ram, GTS250 1GB,
Całosc pod kontrola Windows 7 Professional, stery najnowsze.


jesli ktos ma jakis pomysł byłbym bardzo wdzieczny ;/
Wciagnalem się w ta gre, i strasznie mnie to wkurza(zarówno brak opcji repair, jak i fakt ze z repair save nie dzialaja... od nowa grac raczej nie bede, wiec jesli sie nie da tego naprawic to powiedzcie)

Pozdrawiam serdecznie, P.

Ewentualnie jakies pomysly jak odratowac save i usunac mod, jesli inaczej sie nie da?
AlleG
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 02 Sty 2010, 03:21
Ostatnio był: 02 Sty 2010, 13:11
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: [ Repair mod ] czyli naprawiamy bron i kamizelki

Postprzez BJ Blazkowicz w 02 Sty 2010, 11:39

Po rozpoczęciu nowej gry nadal jest problem z sejwami? Spróbuj zacząć nową grę.
Jeśli chodzi o przywrócenie sejwów, to po usunięciu moda powinny zacząć działać.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 21:57
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości