[Horror In Chernobyl Mod] czyli groza w Zonie

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[Horror In Chernobyl Mod] czyli groza w Zonie

Postprzez Bartas w 09 Kwi 2008, 19:24

Mod stworzony przeze mnie (pierwsza moja modyfikacja!!!). Pomógł mi także Missile, za co wielkie THX.

OPIS

Modyfikacja wprowadza:
-mroczny klimat
-nowe tekstury (ponad 150 mb)
-wyższy poziom trudności
-niesamowicie wysokie ceny u sprzedawców w porównaniu z oryginalną wersją

To najważniejsze z rzeczy jakie wprowadza mod, resztę odkryjcie sami:)
w razie jakiś problemów pisać, mod jest stworzony pod wersję 1.0004. Na innych wersjach nie testowany. Serdecznie zapraszam do ściągania i komentowania moda. to mój debiut także jakieś wpadki mogą się zdarzyć podczas gry. Po screeny zapraszam tu: http://www.bartas01.yoyo.pl

INSTALACJA

-Wypakowujesz pliki i kopiujesz folder gamedata do X:\Program Files\THQ\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl
-Zmieniasz w pliku fsgame.ltx (otwierasz go notatnikiem) wartość przy gamedata z false na true.

DOWNLOAD
http://mihd.net/avomtfs
Image
Bo inne horror-mody to chu*nia...
Wyjdzie jak go skończę
Awatar użytkownika
Bartas
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 21 Paź 2007, 19:13
Ostatnio był: 24 Cze 2011, 19:07
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Reklamy Google

Postprzez R1FL3 w 09 Kwi 2008, 19:31

Wypróbuję tego moda. Przy okazji popraw link do pobierania, bo trzeba kasować niepotrzebne url z adresu.
Image

"Si Vis Pacem, Para Bellum"
Awatar użytkownika
R1FL3
Tropiciel

Posty: 250
Dołączenie: 17 Lut 2008, 22:22
Ostatnio był: 19 Mar 2010, 02:30
Miejscowość: Ośno Lubuskie
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Postprzez Missile w 09 Kwi 2008, 19:34

No ściągnę, zobaczę jak to wyszło ;) Warto wspomnieć, że screeny na stronie są trochę przestarzałe - teraz tekstury m.in. kombinezonów i twarzy stalkerów wyglądają inaczej (czyt. lepiej ;))
No i czekam na wersję 2.0 :)

Missile
Wygnany z Zony

Posty: 452
Dołączenie: 15 Gru 2007, 15:17
Ostatnio był: 15 Kwi 2016, 20:14
Miejscowość: Valhalla
Kozaki: 9

Postprzez Scurko w 09 Kwi 2008, 20:30

Się robi... Napaliłem się na tego moda, zobaczymy jak się prezentuje. Szacun dla Was panowie.

Pozdrowienia :wink:
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Postprzez Bartas w 09 Kwi 2008, 20:46

Aha, i nie radzę brać pierwszej misji od wilka, tej z zabiciem dzików. mają BARDZO dużo wytarzymałości :D . To mod raczej dla zaawansowanych graczy stalka. Walki teraz to prawdziwa wojna.
Image
Bo inne horror-mody to chu*nia...
Wyjdzie jak go skończę
Awatar użytkownika
Bartas
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 21 Paź 2007, 19:13
Ostatnio był: 24 Cze 2011, 19:07
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Postprzez losiu w 09 Kwi 2008, 22:05

Witam ! Mógłbys wrzucic troche screenow terazniejszych , chcialbym zobaczyc jak to teraz wyglada , jakis screen Hud'a , pare screenow z Kordonu , bardzo Cie prosze , bo nie chcem w ciemno instalowac tego moda . Z gory dzieki :)
losiu
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 28 Lut 2008, 02:55
Ostatnio był: 10 Cze 2008, 19:28
Miejscowość: Francja
Kozaki: 0

Postprzez Bartas w 10 Kwi 2008, 17:17

No, wreszcie się zabrałem za wersję 2.0 moda. A specjalnie dla Ciebie losiu kilka screenów:D
Image
Bo inne horror-mody to chu*nia...
Wyjdzie jak go skończę
Awatar użytkownika
Bartas
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 21 Paź 2007, 19:13
Ostatnio był: 24 Cze 2011, 19:07
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Postprzez Towarzysz Lenin w 10 Kwi 2008, 23:21

Tekstury mutantów są wprost genialne. Białe psy i ten zakrwawiony pseudopies... dla mnie bomba.

Towarzysz Lenin
Wygnany z Zony

Posty: 409
Dołączenie: 25 Sie 2007, 18:15
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:41
Miejscowość: Pokój 771.
Kozaki: 0

Postprzez Bartas w 11 Kwi 2008, 21:11

No, troszkę podrasowałem moda graficznie, ale i tak już za dużo screenów zrzuciłem z wersji 2.0 :D . Czekam na config Missile, oraz na menu Vaniol!!! Potem się dorzuci jakiegoś porządnego spawna i mod cycuś wyjdzie :) . tylko komentować mi tekstury bo nie wiem co mam zmieniać by wam dogodzić :wink: . I zacznijcie zaciągać wersję 1.0 i powiedzcie mi czy poziom trudności nie jest za duży, co zmienić, co usunąć, a co ulepszyć i zwielokrotnić.
No i czekam w końcu na jakieś komentarze do moda.
Image
Bo inne horror-mody to chu*nia...
Wyjdzie jak go skończę
Awatar użytkownika
Bartas
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 21 Paź 2007, 19:13
Ostatnio był: 24 Cze 2011, 19:07
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Postprzez Imbefalasion w 12 Kwi 2008, 08:49

Nie wiem, czy to wina moda, ale w kombinezonie najemnika (tym z początku gry) jestem prawie niezniszczalny. ;P W nim walka na parkingu wyglądała tak, że wbiegałem pomiędzy bandytów i każdemu headshot'a w główkę ze strzelby. ;] Trochę to dziwne, gdy pod ostrzałem życie powoli (bardzo powoli) schodzi.
http://www.stalkerpbf.jun.pl
"A prawda jest jedna - Polska wiecznie będzie trwać!
I nigdy nie zginie, póki żyjesz Ty i ja
To sprawa honoru, to sprawa życia każdego z nas
I nie ma odwrotu - jesteś z nami lub przeciwko nam!"
Awatar użytkownika
Imbefalasion
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 14 Paź 2007, 19:58
Ostatnio był: 17 Cze 2017, 19:50
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Postprzez Bartas w 12 Kwi 2008, 09:35

To akurat celowy zabieg- czym lepszy pancerz tym lepsza ochrona przed słabszymi broniami. Jeżeli w pancerzu najemnika wszyscy walą do Ciebie z PPm i Vipera to nie mają szans po prostu mając na sobie zwykłą kurtkę bandytów. Ale poczekaj aż zaczną nosić egzoszkielety :D. Za to mutanty mogą Cię zabić bardzo szybko, na każdym poziomie pancerza.
Image
Bo inne horror-mody to chu*nia...
Wyjdzie jak go skończę
Awatar użytkownika
Bartas
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 21 Paź 2007, 19:13
Ostatnio był: 24 Cze 2011, 19:07
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Postprzez Imbefalasion w 12 Kwi 2008, 11:42

Niby tak, ale niemal bezpośrednie trafienie z obrzyna w główkę jednak powinno zaboleć trochę bardziej, niż prawie niezauważalny spadek hp.

Tak w ogóle, to przez te wszystkie bajery w stylu wydłużony bieg (mając na sobie ok. 8 Viper'ów, 4 obrzyny, jakieś 10 Pm'ek + sporo innego badziewa o wadze 57 kg biegałem bez problemu), wyższe skoki (przeskakiwanie przez płoty, czy dochodzenie na niedostępne normalnie dachy) sprawiają wrażenie, jakby gra była bardziej ułatwiona. Byłoby tak zupełnie, gdyby nie nadmierna wytrzymałość wrogów (co jak co, ale po 2 magazynkach w brzuchu i jednym w głowie (Viper 5), przeciwnik nie powinien już raczej biegać i strzelać do mnie).

Ale mimo to, mod naprawdę zmienia klimat (na lepsze), a te nagie drzewa i ciągłe zachmurzenie na początku mnie powaliły.

Ostatnie pytanie: czy da się zestrzelić wrony?

Aha, losiu, jeżeli jeszcze nie zaistalowałeś moda, to mogę podesłać kilka screenów z początku gry (dotarłem dopiero na wysypisko).

EDIT:
Walki teraz to prawdziwa wojna.


Wojnę tutaj wyobrażałem sobie tak, że NPC będą bardziej zaciekli, lepiej uzbrojeni, a w ruch pójdą apteczki i granaty. A nie tak, że po prostu w każdego wroga trzeba władować 4x tyle amunicji. No, ale jako że Twój pierwszy mod, nie czepiam sie za bardzo.
http://www.stalkerpbf.jun.pl
"A prawda jest jedna - Polska wiecznie będzie trwać!
I nigdy nie zginie, póki żyjesz Ty i ja
To sprawa honoru, to sprawa życia każdego z nas
I nie ma odwrotu - jesteś z nami lub przeciwko nam!"
Awatar użytkownika
Imbefalasion
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 14 Paź 2007, 19:58
Ostatnio był: 17 Cze 2017, 19:50
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Następna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości