[PYTANIE] Na jakim modzie grać?

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[PYTANIE] Na jakim modzie grać?

Postprzez Rizun w 03 Kwi 2018, 13:48

Witam,

Planuję powrót do Zony i przejście ponownie każdej części STALKER-a. Z jakich modów radzicie skorzystać? Do tej pory ilekroć przechodziłem STALKER-y korzystałem z modyfikacji Complete, ale było to ładne parę lat temu, może od tej pory wyszło coś lepszego? Nie jestem do końca na bieżąco, dlatego pytam co moglibyście polecić z modyfikacji poszczególnych odsłon. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi :).
Awatar użytkownika
Rizun
Stalker

Posty: 101
Dołączenie: 20 Sty 2012, 19:34
Ostatnio był: 02 Gru 2022, 10:12
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 6

Reklamy Google

Re: [PYTANIE] Na jakim modzie grać?

Postprzez Mito w 03 Kwi 2018, 15:19

Z tych posiadających tutaj swoje tematy są m.in. Autumn Aurora 2 do ShoC, The Faction War do CS, Misery do CoP. W Zew Prypeci można też grać na kombinacji modów Arsenal Overhaul + AtmosFear + coś tam jeszcze, nie pamiętam :P. A jakby ci się znudziło grać w starą fabułę to możesz spróbować takich wynalazków jak Tajne Ścieżki 2 + Autumn Aurora 2, Soljanka, Sigerous, O.G.S.E i jeszcze parę innych. Jak wolisz freeplay to spróbuj Call of Chernobyl z dodatkami.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [PYTANIE] Na jakim modzie grać?

Postprzez caleb59 w 03 Kwi 2018, 15:26

Jest jeszcze Lost Alpha, która jest modem standalone i nie wymaga posiadania Cienia Czarnobyla...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: [PYTANIE] Na jakim modzie grać?

Postprzez Akinaro w 03 Kwi 2018, 16:54

Misery unikaj :] powoduje nadmierną ilość śmiechów :] Ten mod to żart stulecia. Lepiej zagraj sobie w Call of MIsery albo Last Day. Są to mody które pokazują jak Misery powinno działać. Bo walenie idiotycznego balansu obrażeń i nazywanie tego "trudnym modem dla wybrańców" jest po prostu żałosne. Zwłaszcza że gra nie ma nic innego poza tym. to jest wciąż to samo co wcześniej i to samo co CoP.
Bo zwalony damage to jest jedyna trudność i feature Misery. Nie ma w tej grze nic z przetrwania bo godzina zbierania śmieci i gotowe, masz sprzęt. Reszta gry polega na tym że zapisujesz co minutę bo coś cię zabija i wczytujesz by to ominąć albo odstrzelić z daleka.

Tak pół na pół to mogę jeszcze polecić Legend Returns... ale mod ma sporo wad, zaczynając od dzwięków które serio są tak złe i tak złej jakości że nie zdziw się że będziesz się śmiał. Ludzie nie rozumieją że twórcy nie bez powodu nie użyli tych dzwięków, modeli i tekstur w ostatecznej grze bo po prostu są one złe.... ale mody jak Legend Returns i Lost Alpha żyją w przekonaniu że przywracanie syfu który nawet twórcy zakopali jest OK...
Poza tym LR ma tę wadę że mutanty są strasznie spaczone, nie zdziw się że nawet z dobrym kombinezonem mięsacz czy szczur zabiję cię dwoma atakami... No i misje nawalaone skryptami gdzie po zdobyciu jakichś dokumentów... wrogowie spawnują się za tobą... dla przykładu w misji dla sidora pijawka spawnuje się dosłownie 3 metry od ciebie... nie muszę wspominać że nawet z dobrym pancerzem i statami na siłę pjawka zabija cię jednym strzałem :]
Ale poza tym mod grywalny, sporo map, sporo misji, ma ten styl Cienia Czarnobyla mimo że jest na bazie CoC. Po 5-6 godzinach i lekkiej edycji plików gra się świetnie.
Tylku uważaj na polskie tłumaczenie ze stalkerteam.pl jest strasznie przeciętne, pozmieniano wiele nazw które są dosłownie wyrwane z zadka i wiele tekstów jest za długa i nakłada się na siebie i nic nie można przeczytać. O drętwych dialogach nie wspomnę.

Z modów na bazie cienia, to czekaj na radiophobie, powinna być zdecydowanie stabilniejsza niż poprzednia wersja więc można mieć frajdę ze wszystkich dodatków, fakt że fabuła prawie w 90% ta sama ale różnica w grze jest spora. Warto czekać.
Autumn Aurora 2 to tak trochę średnio, ale można się zmusić(ale tylko w ostateczności)
Sjolanka 2016 jest dobra, nie jest to spleśniała zupa jak DMX i inne wynalazki, jest to sjolanka taka bardziej doszlifowana bez typowych dziwactw, poza oczywiście poziomem "cave"... Boziu spraw by osoba która wpadła na ten debilny pomysł by wstawić do do gry i nawet dać to na początek, zdechła w męczarniach...
Poza tym NS2016 to solidny miesiąc grania, sporo misji, ciekawostek i grania.


Jak chcesz czegoś innego i nie chcesz fabuły. Zdecydowanie spróbuj CoC z dodatkiem Warfare... taka namiastka strategii w stalkerze gdzie twoim zadaniem jest zdobywanie baz i walki o nie z innymi. Musisz zdobywać nie tylko bazy ale też zasoby by twoja frakcja miała lepszy sprzęt i punkty na mapie by zabezpieczyć mapy przed wrogiem który przychodzi z innych map.
Awatar użytkownika
Akinaro
Modder

Posty: 221
Dołączenie: 01 Cze 2016, 10:52
Ostatnio był: 24 Lut 2022, 16:19
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 115

Re: [PYTANIE] Na jakim modzie grać?

Postprzez Rizun w 04 Kwi 2018, 17:19

Dziękuję Moi Drodzy za wyczerpujące odpowiedzi i sugestie. Troszkę Was wprowadziłem w błąd bo zapomniałem dodać, że zależy mi na modach, które owszem, usprawniają grę graficznie i gameplayowo, ale nie ingerują w znacznym stopniu w takie elementy jak fabuła, świat gry itd. Grafika, ekwipunek, nieco trudności. Słowem - ewolucja, nie rewolucja :). A tak na marginesie, czy mody complete już się tak zdewaluowały i są przeżytkiem, że wyszły z obiegu?
Awatar użytkownika
Rizun
Stalker

Posty: 101
Dołączenie: 20 Sty 2012, 19:34
Ostatnio był: 02 Gru 2022, 10:12
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 6

Re: [PYTANIE] Na jakim modzie grać?

Postprzez Cromm Cruac w 04 Kwi 2018, 18:45

No troszku się zdewaluowały:
CoP + Complete:

Image

CoP + AtmosFear 3 + Absolute Nature 4:

Image


Bierz Autumn Aurora 2 pod SoC. @Akinaro coś tam kwękał ale ludzie sobie chwalą.
Pod CS i CoPa - AtmosFear + Absolute Nature. Fabuły i gameplaya nie zmieniają. Tylko grafę.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [PYTANIE] Na jakim modzie grać?

Postprzez Akinaro w 05 Kwi 2018, 09:38

Oj kwękał, nie mam nic do AA2, po prostu nie jest aż tak wyjątkowy i w ostateczności można w niego pograć jak innych modów się nie chce :P :P :P
Awatar użytkownika
Akinaro
Modder

Posty: 221
Dołączenie: 01 Cze 2016, 10:52
Ostatnio był: 24 Lut 2022, 16:19
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 115

Re: [PYTANIE] Na jakim modzie grać?

Postprzez Guilder w 25 Kwi 2018, 14:18

Hej, chciałbym podłączyć się pod temat, coby nie śmiecić na forum.
Mam podobną zagwozdkę, tj. szukam optymalnego zestawu modów i chciałbym się z Wami skonsultować, czy to będzie wykonalne technicznie i sensowne gameplay'owo.
Pierwsze, co przykuło moją uwagę to L.U.R.K., z racji tego, że jestem wielkim fanem skradania. Jest to jednak, a przynajmniej na taką wygląda, dosyć spora modyfikacja. A bardzo zachęcająco wygląda też ta wariacja Oblivion Lost, którą opcjonalnie mógłbym zamienić na Complete 2009. Zastanawiam się, czy nie przekombinuję, jeśli wgram oba te mody na raz.
No i na koniec drobnostka, która dla mnie jest jednak istotna - chciałbym móc naprawić pancerz w grze. Czy orientuje się ktoś, czy jest to zawarte w którymś z powyższych, czy będę się musiał posłużyć repair modem?
A może zupełnie w złym kierunku idę i jakieś inne modyfikacje byłyby lepsze?

Mam wersję 1.0006 z naszego rodzimego GOG.
Guilder
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 06 Paź 2016, 19:31
Ostatnio był: 10 Maj 2018, 21:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: [PYTANIE] Na jakim modzie grać?

Postprzez Cromm Cruac w 25 Kwi 2018, 16:49

Żaden z trzech dużych modów, które wymieniłeś nie jest kompatybilny z pozostałymi.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [PYTANIE] Na jakim modzie grać?

Postprzez Radek 1982 w 12 Kwi 2020, 20:53

Witam i z góry przepraszam, jeśli pytanie zadaję w nieodpowiednim miejscu.
Wróciłem do gry po kilkunastu latach i mam prośbę o doradzenie najlepszego moda upiększającego grafikę.
Poszperałem trochę w internecie, wiele osób wskazuje na Aurorę 2.1, czy jest to optymalne rozwiązanie, czy istnieje może coś lepszego z perspektywy roku 2020? Mod może zmieniać fabułę, ale głównie zależy mi na efektach wizualnych. Będę wdzięczny za odpowiedź.
Radek 1982
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 04 Kwi 2020, 11:25
Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00
Kozaki: 0

Re: [PYTANIE] Na jakim modzie grać?

Postprzez caleb59 w 13 Kwi 2020, 09:11

Krótko - to dobry wybór.
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Radek 1982.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: [PYTANIE] Na jakim modzie grać?

Postprzez Dawid0ss w 13 Kwi 2020, 10:41

caleb59 napisał(a):Krótko - to dobry wybór.

Complete + Aurora pójdzie ?

Edit.1 Sprawdziłem, działa. Holy shit, Aurora robi robotę :kozak:

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 401
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 20:03
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Następna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości