[STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" - BETA

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez tom3kb w 25 Sie 2020, 18:44

Wersja GoG nawet nie wiem czy da się ją downgrade-ować, a już na pewno naszej wersji, już od paru lat próbowałem się dowiedzieć. Bo angielską to niby daje radę, jak wynika z tematów na gogu.
Dodatkowo widzę te linki to do nowszej wersji ns 2016 na silniku ogsr to pewnie i tak by spolszczenie nie działało.
Na razie nie widzę linków do tej pierwszej wersji ns 2016. Muszę popatrzyć.

@Fenix
To jest ta stara wersja
https://cloud.mail.ru/public/71bd/pK5Buk3ES
Albo z torrenta pobierz, no i na to patch i spokszczenie.
Ale pewnie się będzie ciulowo ciągło no i na gogowskiej wersji nie wiem czy pójdzie.
Jak co to na próbę sobie ściagnij jakiegoś innego moda na 1.0006 spolszczonego i zobacz czy normalnie pójdzie.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Reklamy Google

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez Fenix w 25 Sie 2020, 19:13

Mam już wersje finalna gry + patch 1.0004 ww i też nie działa. Mod rozpakowuje się do głównego katalogu gry, czy do katalogu mods? Zresztą w obu przypadkach mod mi nie działa - gra się po prostu nie włącza. Gra jest bez PL, ale nawet spolszczenia moda nie instalowałem i też nie działa.

Może coś źle robię, nie wiem. Instaluję grę + patch 1.04 + mod + patch moda. Odpalam grę ze skrótu (do XR_3DA.exe i do xrEngine.exe też próbowałęm) z parametrem -nointro.

ps: tej wersji na tym nowym silniku moda nie da się spolszczyć?
ps2: zaraz fotografa sprawdzę
Fenix
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 07 Gru 2008, 19:59
Ostatnio był: 01 Sty 2021, 22:28
Kozaki: 2

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez tom3kb w 25 Sie 2020, 19:24

Ale to na gogowską wersję gry wrzucasz patcha 1.0004? To tak nie zadziała.

Spolszczenie do do tej wersji ogsr na pewno trzeba by dostosować bo to nowsza wersja z różnymi późniejszymi poprawkami.

Dodatkowo mody są robione na polską wersję stalkera, na innych wyloty.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez Fenix w 25 Sie 2020, 19:40

Znalazłem zwykłą wersję - chyba 1.0. Na GOGową, to chyba się nawet nie da patcha zainstalować.

"Fotograf". Wgrałem:
Link do całej paczki z modem, patchem finalnym i spolszczeniem: https://mega.nz/file/NxdhjJhQ#sMrXUYDjp ... K41HS9DU0Q
i rozpakowałem do głównego katalogu gry i: https://images.tinypic.pl/i/01012/yofkj349tvve.jpg Jakiś błąd ze sweetx. W sumie, to nie wiem, po co to dodawać do moda.

Coś mi te modowanie nie idzie. :)
Fenix
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 07 Gru 2008, 19:59
Ostatnio był: 01 Sty 2021, 22:28
Kozaki: 2

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez tom3kb w 25 Sie 2020, 19:45

Zawsze możesz sobie poszukać modów w wersji repack (samodzielny repack) ;) gra z modem w jednym.
Jest sporo takich modów, nawet Fotografa takiego można znaleźć dosyć łatwo.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez Fenix w 25 Sie 2020, 20:53

Działa, ale ta gra ma klimat. Fajnie się po latach do Stalkera wraca. :) Wcześniej ściągnąłem wersje OGSE. Ona jest tylko po rosyjsku? Ta zwykła graficznie już trochę słabo wygląda na 32 calach. Zresztą ogólnie słabo wygląda w porównaniu do takiego "Lost Alpha".
Fenix
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 07 Gru 2008, 19:59
Ostatnio był: 01 Sty 2021, 22:28
Kozaki: 2

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez tom3kb w 25 Sie 2020, 21:29

Znaczy bo teraz nie wiem o co ci chodzi z tym OGSE.
Bo jest taki fajny długi samodzielny mod OGSE 2.0 Final ale on jest po rosyjsku, angielsku, francusku chyba też no i spolszczony też byl.

Czy chodzi ci o tą NS 2016 OGSR? Bo ten to tylko po rosyjsku. Ogólnie to masz tematy modów to w nich pisz, bo tak to się syf robi jak o 10 rzeczach piszemy w jednym temacie :)
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez Fenix w 25 Sie 2020, 21:41

Tak, właśnie o NS 2016 OGSR. Szkoda, bo graficznie wygląda dużo lepiej. Sprawdzę, może z Reshade będzie działać.
Fenix
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 07 Gru 2008, 19:59
Ostatnio był: 01 Sty 2021, 22:28
Kozaki: 2

Poprzednia

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości