[L.U.R.K.]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez Bambosz107 w 01 Maj 2011, 23:17

Też macie tak, że czasem ekran się rozjeżdża, na monitorze lecą poziome pasy pomimo włączonej synchronizacji pionowej i 60 Hz? Nie pamiętam czy miałem tak wcześniej, ale dzisiaj, po ponownej instalacji tegoż moda, mam tę przypadłość.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Reklamy Google

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez vandr w 01 Maj 2011, 23:23

A jak wyglądają te poziome pasy? Takie jasne, wręcz białe poziome pasy które migocą?
Jak tak, to miałem tak kilka razy gdy np budziłem się - sam nie wiem dlaczego...trwały około 10 sekund i stopniowo się ściemniały po czym zanikały całkowicie.Bo jak chodzi Ci jakby o takie ciemniejsze paski, że niby cień od słońca (na betonie, trawie...)- to chyba wina shaderów, ale nie jest to dokuczliwe...po prawdzie- przestałem na to zwracać uwagę.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez Bambosz107 w 01 Maj 2011, 23:57

Nie wiem jak to dokładnie opisać, wygląda to jak zakłócenia sygnału monitora, jak dotąd pasy te zaobserwowałem tylko w SoC'u z Lurkiem. Takie przezroczyste pasy lecące od dołu do góry ekranu, dosyć powoli. Widoczne są tylko, gdy 'patrzę' na ciemne tekstury, typu ziemia czy drewno.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez vandr w 02 Maj 2011, 09:47

Mówisz, że na innych shaderach problem nie występuje, tak? Wejdź do gry, zminimalizuj alt+tabem, i otwórz plik "SkyGRAPHICS_options", z folderu gamedata/shaders/r2.

Masz tam takie coś...
Kod: Zaznacz wszystko
//World effects
#define DEPTH_OF_FIELD       
#define PARALLAX_OCCLUSION   
#define SSAO         
#define SUN_SHAFTS      
#define USE_SJITTER   
#define USE_SUNMASK   

   
#define IMPROVED_MBLUR       
#define SATURATION_FILTER   
#define CONTRAST_FILTER      

   
//#define USE_F32            
//#define USE_F32_FOG   


Spróbuj dodawać i odejmować do każdej linii po dwa slesze, np:

#define SSAO zamień na //#define SSAO

Dwa slesze oznaczają, że opcja jest wyłączona. Brak sleszy - włączona.

Po zamianie zapisz plik i wejdź do gry (alt+tab). Gra na bieżąco odczytuje ustawienia z tego pliku(ja sobie modyfikowałem dowolnie motion blur w ten sposób...). Być może wyłączenie lub włączenie którejś opcji naprawi ten problem (kontrasty,nasycenia). W jednej linii jest deskrypcja, w której napisane jest iż włączenie którejś opcji powoduje powstanie artefaktów na ekranie monitora. Pobaw się tym, może pomoże.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Bambosz107.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez JABŁKO w 05 Maj 2011, 22:16

Witam :D Da się przywrócić HUD i mini mapkę.... i mam jeszcze jeden mały problemik nie da się zainstalować artefaktu na pas jest tylko opcja wyrzuć.... Dałoby się coś z tym zrobić.Dodam że nie grałem w tego moda nigdy i jest to dla mnie jakby nowość , zawsze bałem się instalować mody graficzne z obawy że mi komp wybuchnie ale nie jest źle na razie... :D
JABŁKO
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 01 Sty 2010, 23:47
Ostatnio był: 17 Lip 2011, 23:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: -30

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez Protektor w 05 Maj 2011, 22:21

Kliknij kilka razy lewym przyciskem na artefakt... A może po prostu nie da się na danym kombinezonie?
Powinność i Wojsko jest zepsuta! Dołącz do Wielkiego Królestwa Bandytów i zdobądź swój cel!
Image

Za ten post Protektor otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive JABŁKO.

Protektor
Wygnany z Zony

Posty: 36
Dołączenie: 02 Maj 2011, 12:46
Ostatnio był: 17 Maj 2011, 19:42
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Threaded SPSA-14
Kozaki: 4

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez JABŁKO w 05 Maj 2011, 23:27

Mam kombinezon najemnika od razu na początku taki miałem.A i jeszcze jedno coś nasz bohater słabo skacze nie da się przeskoczyć z ciężarówki na dach budynku w kordonie chyba każdy wie o co chodzi , pewno też jest na to sposób ?? :D
JABŁKO
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 01 Sty 2010, 23:47
Ostatnio był: 17 Lip 2011, 23:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: -30

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez Protektor w 06 Maj 2011, 06:50

Rozpędź się i skocz? Koło Wilka wchodzisz po drabinie, potem po belce jakby. Skaczesz na drugi dom z rozpędu. Proste?
Powinność i Wojsko jest zepsuta! Dołącz do Wielkiego Królestwa Bandytów i zdobądź swój cel!
Image

Protektor
Wygnany z Zony

Posty: 36
Dołączenie: 02 Maj 2011, 12:46
Ostatnio był: 17 Maj 2011, 19:42
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Threaded SPSA-14
Kozaki: 4

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez JABŁKO w 06 Maj 2011, 13:39

ekhmm wiem o tym już od dawna i też tak robię tylko on po prostu tam nie dolatuje... w ogóle jakoś tak nisko skacze.Zauważyłem też że artefakty nie mają żadnych właściwości, jest tylko opis w jakiej anomalii się formuje i tyle, może trzeba pogadać z Sacharowem ?? :D Ok chyba oba problemy rozwiązane
JABŁKO
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 01 Sty 2010, 23:47
Ostatnio był: 17 Lip 2011, 23:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: -30

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez Krzysu_Pl w 06 Maj 2011, 15:05

JABŁKO napisał(a):ekhmm wiem o tym już od dawna i też tak robię tylko on po prostu tam nie dolatuje... w ogóle jakoś tak nisko skacze.Zauważyłem też że artefakty nie mają żadnych właściwości, jest tylko opis w jakiej anomalii się formuje i tyle, może trzeba pogadać z Sacharowem ?? :D Ok chyba oba problemy rozwiązane


I tak w tym schowku nic nie ma.
Co do artefaktów... ja je sprzedawałem, bo uzywac nie probowałem
i raczej sie nie da.
Awatar użytkownika
Krzysu_Pl
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 05 Maj 2010, 19:23
Ostatnio był: 24 Kwi 2022, 21:40
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 81

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez JABŁKO w 06 Maj 2011, 19:36

Dzięki koledzy chyba już poznałem tego moda :D tak myślę poczytałem trochę wcześniejszych postów i mam trochę pojęcia co i jak :D ale dzięki za pomoc :wódka:
JABŁKO
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 01 Sty 2010, 23:47
Ostatnio był: 17 Lip 2011, 23:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: -30

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez Krzysu_Pl w 15 Maj 2011, 17:56

Grając jeszcze raz w tego moda na poziomie Weteran przyciąłem się w wyjściu z Podziemi Agropromu.
Mianowicie... zabijają mnie na każdym kroku. Nie ważne gdzie się ruszę, to i tak ginę.

Mam pytanie: Jak zrobić sobie pasek zdrowia? Taki mały, nie wyróżniający się niczym.
Awatar użytkownika
Krzysu_Pl
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 05 Maj 2010, 19:23
Ostatnio był: 24 Kwi 2022, 21:40
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 81

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości