Zamiana polskiej lokalizacji na pełną rosyjską/ukraińską

Było ciemno, wysoki sądzie, twierdziła, że skończyła 18 lat. Naznaczony obudził się z krzykiem.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Zamiana polskiej lokalizacji na pełną rosyjską/ukraińską

Postprzez Jacoob w 20 Sie 2020, 02:44

Witam wszystkich z dość nietypowym problemem. Chciałbym po latach przerwy w Stalkerze znów w niego zagrać, a jako, iż w międzyczasie w miarę dobrze poznałem język naszych południowo-wschodnich sąsiadów, to bardzo pragnąłbym odpalić ową grę w pełnej, ukraińskiej lokalizacji, która jest dla mnie najbardziej klimatyczną ze wszystkich innych udostępnionych przez GSC. Oficjalny patch ukrainizujący jest dostępny na stronie twórców, problem jest jednak jeden - należy zainstalować go na grę w wersji rosyjskiej, w innym przypadku nie działa. Nie znalazłem w sieci patchów z "rusyfikatorem", czy istnieje sposób, by polską wersję gry zamienić na rosyjską, czy to poprzez podmianę plików, czy na wszelaki inny sposób? Jeśli ktoś zna sposób na zamianę wersji gry na ukraińską w inny sposób również będę rad.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)
Pozdrawiam.
Jacoob
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 19 Gru 2017, 01:46
Ostatnio był: 26 Sie 2020, 11:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Zamiana polskiej lokalizacji na pełną rosyjską/ukraińską

Postprzez mbwrobel w 20 Sie 2020, 08:06

A nie możesz podczas instalacji wybrać? Z tego co pamiętam, to w polskich wydaniach jest wybór dubbingu: oryginalny, po angielsku i Mirosław Utta. Przynajmniej tak było w wydaniach pudełkowych oraz tych z CD Action.
mbwrobel
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 04 Gru 2011, 15:16
Ostatnio był: 17 Sie 2023, 09:13
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 14

Re: Zamiana polskiej lokalizacji na pełną rosyjską/ukraińską

Postprzez Jacoob w 20 Sie 2020, 12:49

Niestety, w moim przypadku nie ma żadnej opcji zmiany polskiej wersji językowej z lektorem (gra z Platynowej Kolekcji, kupiona dobre kilkanaście lat temu). Z tego co pamiętam, to dopiero kolejne części miały tę możliwość, jednak wciąż były to wersje polskie, a patch ukrainizujący działa jedynie na pełnej, rosyjskiej lokalizacji (ścieżka dźwiękowa i interfejs). Podejrzewam, że wersja Steamowa/GOG miałaby wybór uruchomienia gry w pełnej wersji rosyjskiej, dlatego w ostateczności przyjdzie mi kupić tę grę drugi raz :) Dziękuję jednak za pomoc!
Jacoob
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 19 Gru 2017, 01:46
Ostatnio był: 26 Sie 2020, 11:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Zamiana polskiej lokalizacji na pełną rosyjską/ukraińską

Postprzez Leo0502 w 20 Sie 2020, 22:22

Nie musisz kupować po raz kolejny.
Jeśli chcesz zdobyć grę na GOG, musisz wejść na tę stronę https://www.gog.com/reclaim - powinien zadziałać kod aktywacyjny z pudełka.
Jeśli chcesz na Steam, musisz wejść na tę stronę https://cop.stalker-game.com/?page=reclaim - otrzymasz kod aktywacyjny na Steama.

Za ten post Leo0502 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mbwrobel, Jacoob.
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: Zamiana polskiej lokalizacji na pełną rosyjską/ukraińską

Postprzez mbwrobel w 20 Sie 2020, 22:46

@Leo0502 - dzięki, bardzo wartościowe info. @Jacoob - jeśli nie odczuwasz fanatycznego przywiązania do STEAM, to z tych dwóch polecałbym GOG. Nie ma DRM, możesz instalkę wypalić na płycie i używać bez launchera, poza tym na GOG kupujesz grę, a nie usługę polegającą na dostępie do gry.
Ale to tylko moja opinia.

Za ten post mbwrobel otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Jacoob.
mbwrobel
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 04 Gru 2011, 15:16
Ostatnio był: 17 Sie 2023, 09:13
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 14

Re: Zamiana polskiej lokalizacji na pełną rosyjską/ukraińską

Postprzez Jacoob w 20 Sie 2020, 23:51

@Leo0502 Bardzo dziękuję za pomoc, nigdy nie podejrzewałbym, że możliwym jest otrzymanie wersji cyfrowej Stalkera na podstawie kupionego onegdaj pudełka :). @mbwrobel również byłem zawsze przekonany o przewadze GOG-a, dziękuję.
Problem został zażegnany, dlatego temat jak najbardziej do zamknięcia :). Pozdrawiam
Jacoob
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 19 Gru 2017, 01:46
Ostatnio był: 26 Sie 2020, 11:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt48 oraz 4 gości