Problem z misją od Łukasza w Magazynach Wojskowych.

Było ciemno, wysoki sądzie, twierdziła, że skończyła 18 lat. Naznaczony obudził się z krzykiem.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Problem z misją od Łukasza w Magazynach Wojskowych.

Postprzez Vaksik w 10 Gru 2022, 11:50

Witam szanownych kolegów. Podczas mojej gry w Cień Czarnobyla zauważyłem pewnego buga, dość utrudniającego rozgrywkę. Otóż gdy pójdę do Łukasza i wezmę misję zniszczenie oddziału Powinności na farmie, to nawet po wybiciu wszystkich Powinnościowców czasem nie zaliczało mi questa. Przeprowadziłem dochodzenie i najprawdopodobniej dzieje się tak wtedy, gdy chociaż jeden z Powinnościowców zginie, zanim weźmie się zlecenie. A często jeden z "czerwonych" lubi sobie po prostu wejść w pobliską anomalię. Czy jest jakaś opcja naprawienia tego poza modleniem się, że żaden z tych pajaców nie umrze dopóki nie wezmę questa? Jest to dość denerwujące, raz kilka razy wczytywałem autosave z magazynów, a i tak nie mogłem wykonać zadania.
Awatar użytkownika
Vaksik
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 08 Gru 2020, 08:52
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 16:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 11

Reklamy Google

Re: Problem z misją od Łukasza w Magazynach Wojskowych.

Postprzez caleb59 w 10 Gru 2022, 12:11

Typowe ułomności tej gry, częste zapisywanie stanu rozgrywki Twoim przyjacielem w takich sytuacjach.
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Problem z misją od Łukasza w Magazynach Wojskowych.

Postprzez max1071 w 22 Gru 2022, 22:58

Nie wiem czy nie za późno ale jest fix na to gdzieś jeszcze mam fix na misję z pijawkami która też jest zabugowana -.-

także
edytujemy plik xr_effects.script

znajdujemy linię nr : 705
xr_effects:

function military_dolg_dead (actor, npc)
-- если нет актера, то вылетаем с грохотом и треском
if actor == nil then return end
-- проапдейтим количество мертвых долговцев
local mil_dolg_killed = xr_logic.pstor_retrieve(actor, "mil_dolg_killed", 0) + 1
xr_logic.pstor_store(actor, "mil_dolg_killed", mil_dolg_killed)
-- nv - small hedge to insure credit if all dead
if mil_dolg_killed == 8 or xr_gulag.getGulagPopulation("mil_dolg") <= 1 then
actor:give_info_portion ("mil_dolg_dead")
end
end


wklejamy tą funkcję zamiast poprzedniej i zapisujemy ;)

teraz musisz niestety w pliku fsgame.ltx zaznaczyć obie flagi z gamedata na true
powodzenia

---

mały update i myk mogę zrobić Ci debuger z plikiem bazy danych (db.script) by nikt nie zginął w tej potyczce na początku.. a te czerwonodupce zarówno jak i kumple z wolności będą po prostu nieśmietelni dopuki nie weźmiesz misji u Lukasza ;)

Za ten post max1071 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Vaksik.
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 24


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości