Spadek fps w połowie gry

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Spadek fps w połowie gry

Postprzez qbek w 29 Gru 2014, 16:03

Witam.
Mam dość dziwny problem. Postanowiłem pograć sobie w Zew Prypeci jako że wcześniej go nie ukończyłem, więc zainstalowałem gre i hasałem sobie wesoło zabijająć mutanty. Jednak kiedy przechodziłem tunelem do Prypeci i byłem już niedaleko drabinki gra zaczęła się MASAKRYCZNIE ścinać, miałem nadzieje że jak wyjde z tunelu to się poprawi, ale niestety nie - nie da się grać. Wcześniej wszystko było w porządku, żadnych problemów, ale teraz nawet po wczytaniu sejwa z poprzednich lokacji jest lipa. Mój sprzęt to Geforce GT 520M, intel I3 2.10 GHZ, 4gb RAM, windows 8.1. WIem że karta szału nie robi, ale bez problemów grywałem na niej w zdecydowanie ładniejsze gierki, swego czasu też w poprzednie stalkery, chociaż nie jestem pewien czy chodzą na tym samym silniku. Zresztą nie wydaje mi się żeby gra przypomniała sobie po 10 godzinach że grafika jej jednak nie leży. Uprzedzając zote rady które zaśmiecają podobne tematy od razu napisze że:
-tak, reinstalowałem
-tak, mam aktualne sterowniki
-nie, nie odpala sie na zintegrowanej karcie
-nie, temperatura kompa nie jest zbyt duza
-tak, probowalem zmienic ustawienia
Ktoś ma jakiś pomysł
qbek
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 28 Gru 2014, 23:22
Ostatnio był: 02 Sty 2015, 21:47
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Spadek fps w połowie gry

Postprzez caleb59 w 29 Gru 2014, 16:43

Ja myślę, że to może być jakiś problem z akceleracją tego mobilnego GeForce'a w grze Zew Prypeci - jeśli przełączenie oświetlenia na statyczne nic nie pomaga to będzie problem...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2689
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 17:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Spadek fps w połowie gry

Postprzez qbek w 30 Gru 2014, 15:00

Nie pomaga. Być może masz racje, ale nie rozumiem dlaczego w takim razie do tego momentu grałem bez żadnych problemów, niezależnie od tego czy byłem w zatłoczonej lokacji czy strzelałem się w wodzie, a nagle mam 30 fpsów mniej.
qbek
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 28 Gru 2014, 23:22
Ostatnio był: 02 Sty 2015, 21:47
Kozaki: 0

Re: Spadek fps w połowie gry

Postprzez trolololo w 30 Gru 2014, 16:09

Z tego co pamiętam jest tam woda, a w niej szczurexy, odpowiedź: nie patrz się w wodę, mi pomaga
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Spadek fps w połowie gry

Postprzez walec w 30 Gru 2014, 17:00

A nie przyszła Ci w międzyczasie jakaś łata windowsa? Może to powoduje jakiś konflikt- sprawdź w historii aktualizacji i odinstaluj.Odpal COP i sprawdź czy jest jakaś różnica. Zawsze można pobrać jeszcze raz.
Image
Awatar użytkownika
walec
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 11 Cze 2011, 02:48
Ostatnio był: 09 Sie 2021, 09:53
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 14

Re: Spadek fps w połowie gry

Postprzez qbek w 30 Gru 2014, 20:54

Aktualizacje windowsa mam wyłączone właśnie po to żeby nie działy się takie cyrki, pobrała mi się co prawda aktualizacja sterów do grafiki ale zainstalowałem ją dopiero po tym jak wystąpił problem. Z tą wodą faktycznie może coś być na rzeczy, bo po zmianie obrazka w menu głównym (bo wydaje mi się że zmienia się z postępem fabuły, ale może po prostu wcześniej nie zwracałem uwagi) na Prypeć tam też klatkuje. Ale mimo wszystko teraz nawet kiedy jestem w Janowie czy w Zatonie klatkuje niemiłosiernie, a wcześniej przechodziłem tamtędy jak tornado.

EDIT
Temat do zamknięcia, po tym jak zacząłem odpalać gre jako administrator wszystko wróciło do normy, może komuś się to przyda.
qbek
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 28 Gru 2014, 23:22
Ostatnio był: 02 Sty 2015, 21:47
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości