Problem z teksturami

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Problem z teksturami

Postprzez jogi109 w 02 Lis 2015, 00:36

Witam.
Kupiłem nowego laptopa, Dell, 8gb ram, GeForce 920M 4gb, Intel I5-5200U.
Wcześniej miałem troche słabszy sprzęt ale działało normalnie, też win7, tez 64 bit
Jak wchodze w menu, część ekranu mruga, ale normalnie da się funkcjonować i odpalic grę, tylko tak miga jakby jakaś tekstura sie przebijała. Natomiast jak odpalę już zapis gry, to jak patrzę z daleka na zbocze pagórka i idę, to tak jakby pagórek się ruszał razem z ekranem, a nałożone na niego, widoczne z daleka tekstury nie :D (mam nadzieje ze jasno to określiłem)
I czasami jak biegnę to mnie tak cofa jakby, mimo ze działa płynnie, jakby sie coś ładowało, mimo że wszystko dookoła już załadowane (oświetlenie dynamiczne- nie rozszerzone, ustawienia praktycznie ma maks). Nie mogę też odpalić gry, jak ustawię oświetlenie dynamiczne rozszerzone z dx10 lub 11, mam obie opcje, a powinno ładnie działać. Nie pokazuje sie nawet intro.Obecnie mam DX11, ale nwm co mnie podkusiło żeby zainstalować DX9. NIby nic to nie zmieniło, ale może coś się namieszało przez to ze mając DX11 zainstalowałem DX9. Sterowniki wszytkie Della do zintegrowanej karty pobrane, do NVidii mam GeForce Experience i napisane jest że wszystko aktualne. Co robić?
jogi109
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 08 Paź 2012, 20:32
Ostatnio był: 04 Lis 2015, 17:27
Kozaki: -1

Reklamy Google

Re: Problem z teksturami

Postprzez jogi109 w 02 Lis 2015, 01:36

Włączyłem gre na zintegrowanej karcie Intel 5500 HD Graphics i wiecie co? Odpaliła na rozszerzonym dynamicznym oświetleniu DX11....tylko sie zacinała. Pomóżcie, bo czuje że mój sprzęt się marnuje.....
jogi109
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 08 Paź 2012, 20:32
Ostatnio był: 04 Lis 2015, 17:27
Kozaki: -1

Re: Problem z teksturami

Postprzez Mito w 02 Lis 2015, 04:10

Hm... Zabawne rzeczy się dzieją.

Po pierwsze - zacinanie się gry może być spowodowane tym, że CoP ma ogromną tendencję do używania tylko jednego rdzenia procesora. Często też lubi się kłócić z systemem o ten rdzeń :)
Następnie, instalowanie bibliotek DX9 na DX11 nie powinno powodować żadnych problemów, bo są one różnie ponazywane i gra wybiera odpowiedni ich zestaw zależnie od ustawień graficznych.
Jeżeli chodzi o crash przy używaniu DX nowszych niż 9 - a o loga można prosić? Żółta ramka na górze strony.
Ogólnie to w takich przypadkach może pomóc instalacja starszych sterowników - CoP to już dość wiekowa gra, a czasami taka opcja też działa. Czyli w ruch idzie Display Driver Uninstaller i jakaś starsza wersja driverów.

Możesz oczywiście zmienić nieco koncepcję i grać w CoP na tym 5500 HD, a w inne gry już na GeForce. Tylko musiałbyś w Zewie zejść nieco w dół z ustawieniami graficznymi. No chyba że nie jest to jedyna gra, w której takie wariacje się dzieją, w takim wypadku to na prawdę może być wina sterowników.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Problem z teksturami

Postprzez jogi109 w 02 Lis 2015, 10:05

Przeszukałem cały system, w folderze logs jest tylko pusty plik xray.
Pobawiłem się opcjami PhysX dla Zewu, i troche lepiej, te tekstury mniej się rozchodzą w menu, ale za to sie zacina masakrycznieee
---
mi sie, ze odpaliłem ja na oświetleniu dynamicznym, i działało normalnie. Ale niestety nie przypomne sobie okoliczności. Wrzucenie starych savow ma jakieś znaczenie?
jogi109
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 08 Paź 2012, 20:32
Ostatnio był: 04 Lis 2015, 17:27
Kozaki: -1

Re: Problem z teksturami

Postprzez Mito w 02 Lis 2015, 19:25

Nie, zapisy nie powinny być w stanie spowodować takich problemów. Jeżeli już to jest to wina gry lub sterowników.
A tradycyjne kroki, tzn. reinstalacja gry nie pomagają?
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Problem z teksturami

Postprzez Cromm Cruac w 02 Lis 2015, 19:48

Jak napisał Mito, na bank sterowniki GeForce. Odinstalować te najnowsze i ściągnąć jakieś starsze. Nie instalować GeForce experience, też lubi się żreć z różnymi grami.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Problem z teksturami

Postprzez jogi109 w 02 Lis 2015, 20:24

Okeeej. Gdzie znajdę odpowiednie sterowniki do mojej karty, jak nie z GeForce Experience?
Oprogramowanie systemu PhysX też odinstalować?
jogi109
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 08 Paź 2012, 20:32
Ostatnio był: 04 Lis 2015, 17:27
Kozaki: -1

Re: Problem z teksturami

Postprzez Cromm Cruac w 02 Lis 2015, 22:02

Na stronie nVidii
Musisz odinstalować wszystkie sterowniki GPU używając Display Driver Uninstaller-a. Potem możesz zainstalować PhysX z tych starszych.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Problem z teksturami

Postprzez jogi109 w 03 Lis 2015, 02:06

Dobra, działa.
Jednak nadal nie mogę odpalić na rozszerzonym dynamicznym ani na opcji na DX10, ani na DX11
---
Odpaliłem diagnostykę Della- oto co zobaczyłem [u góry zintegrowana, niżej 920M]
Załączniki
Dell diagnoza.png
jogi109
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 08 Paź 2012, 20:32
Ostatnio był: 04 Lis 2015, 17:27
Kozaki: -1


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości