Powrót po latach do gry (parę pytań)

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Powrót po latach do gry (parę pytań)

Postprzez z1300 w 23 Kwi 2019, 19:33

Czołem wszystkim!
W oczekiwaniu na Stalkera 2 postanowiłem po kilku latach przerwy znów pograć sobie w we wszystkie 3 części gdy którą niegdyś bardzo lubiłem. I lubię nadal, tylko jakoś przez te ostatnie lata nie było czasu na granie… Nowe obowiązki itp. ;)
Chciałem konkretnie zapytać o mody. Chodzi mi o to, jakie mody polecacie na komputer o niezbyt dużych możliwościach, czyli taki jak mój. Jest to biurowy laptop z pamięcią 8 giga RAM, procesorem i5 ósmej generacji oraz słabiutką kartą zintegrowaną czyli Intel UHD 620.
Za wszelkie rady bardzo dziękuję!
p.s. …a do czasu wydania Stalkera 2 zdążę (mam taką nadzieję) kupić sobie jakąś porządną stacjonarkę do grania ;)
z1300
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 23 Kwi 2019, 19:25
Ostatnio był: 27 Kwi 2019, 18:07
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Powrót po latach do gry (parę pytań)

Postprzez espro w 23 Kwi 2019, 21:51

Witaj,

Musisz próbować mody które Cię zainteresują i kombinować z ustawieniami grafiki. Na pewno warta zainstalowania jest Lost Alpha, która ma całkiem sporo opcji konfiguracji grafiki. Być może zestroisz sobie tak ustawienia że zagrasz na sporych FPS.
espro
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 03 Lip 2013, 10:33
Ostatnio był: 25 Kwi 2019, 12:35
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: Powrót po latach do gry (parę pytań)

Postprzez z1300 w 24 Kwi 2019, 20:53

espro napisał(a):Witaj,

Musisz próbować mody które Cię zainteresują i kombinować z ustawieniami grafiki. Na pewno warta zainstalowania jest Lost Alpha, która ma całkiem sporo opcji konfiguracji grafiki. Być może zestroisz sobie tak ustawienia że zagrasz na sporych FPS.


Dziękuję.
Słyszałem gdzieś już o Lost Alpha. Poszukam, ściągnę i pokombinuję.
Swoją drogą ze zintegrowaną kartą Intel UHD 620 raczej w Autumn Aurora czy inne Misery raczej sobie nie pogram…
z1300
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 23 Kwi 2019, 19:25
Ostatnio był: 27 Kwi 2019, 18:07
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Powrót po latach do gry (parę pytań)

Postprzez espro w 24 Kwi 2019, 22:30

Ja mam HD630 obok GTX. Jak chcesz to jutro sprawdzę tylko na karcie intela jak działa LA na różnych ustawieniach. Procesor też i5, ale 7-dma gen.
espro
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 03 Lip 2013, 10:33
Ostatnio był: 25 Kwi 2019, 12:35
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: Powrót po latach do gry (parę pytań)

Postprzez z1300 w 25 Kwi 2019, 10:32

espro napisał(a):Ja mam HD630 obok GTX. Jak chcesz to jutro sprawdzę tylko na karcie intela jak działa LA na różnych ustawieniach. Procesor też i5, ale 7-dma gen.


Wielkie dzięki!
Dawno temu gdy ostatni raz przechodziłem wszystkie 3 odsłony Stalkera, miałem laptopa z kartą GeForce GT630M. Ale to było lata temu... Jedyne mody o jakie wówczas się pokusiłem to były "Complete" do Cienia i Czystego. W Zew Prypeci grałem bez modów.
Aktualnie, jak już pisałem mam biurowego zwykłego laptopa o w/w parametrach technicznych, przekątnej 14 cali, bez napędu CD. Tak więc muszę jeszcze zrobić „obrazy płyt” gdybym chciał uruchomić na nim moje stare krążki ze Stalkerami sprzed jakby nie patrzeć 10 lat…
Lost Alpha chyba widziałem gdzieś w necie do pobrania w 4 częściach. Jak w końcu znajdę chwilę, spróbuje się pobawić.
P.S. A jest jakieś spolszczenie (w sensie napisy) do tego LA?
z1300
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 23 Kwi 2019, 19:25
Ostatnio był: 27 Kwi 2019, 18:07
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Powrót po latach do gry (parę pytań)

Postprzez espro w 25 Kwi 2019, 12:27

Polonizacja jest pod wersje 1.4005. Pod aktualną wersję tj. 1.4007, nie ma, chociaż z tego co wyczytałem na forum prace w tym kierunku będą lub już są podjęte. Zobacz dział LA tu na forum, nie będę wszystkiego opisywał.

Z moich testów LA wynika iż w FHD na mojej karcie Intela (HD630), oświetlenie statyczne, ustawienia średnie, zakres klatek wynosi od 35 do 80 w wiosce nowicjuszy w Kordonie. Przy DX10 za każdym razem podczas ładowania pojawia się bugtrap.

Wnioskuję że na Twoim laptopie, zadając niższą rozdzielczość niż testowana u mnie, osiągniesz zbliżoną płynność lub nawet większą.
espro
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 03 Lip 2013, 10:33
Ostatnio był: 25 Kwi 2019, 12:35
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: Powrót po latach do gry (parę pytań)

Postprzez tom3kb w 25 Kwi 2019, 13:26

Lost Alpha jest samodzielnym modem więc podstawka cię nie interesuje, w ogóle takich modów w wersji standalone to jest od ciula ale tutaj raczej ich nie znajdziesz.
Jak chcesz to możesz pobrać bardzo dobrego moda standalone Ogse 2.1 Final, w necie znajdziesz i po polsku i po angielsku.
Albo Oblivion Lost Remake też po polsku.
Wymieniać można by długo.
Jak chcesz dlugieeego moda to NS 2016 czyli Narodnaja Solianka 2016 albo jej wersje dla masochistów :D czyli Op 2.0 (chociaż można się; wstrzymać z Op bo aktualnie spolszczana jest wersja 2.1)
W skrócie modów jest masa do każdej części, no za wyjątkiem Czystego Nieba.

Co do spolszczenia LA 1.4007.to aktualnie poszukiwani są testerzy, także jak chcesz pobawić się w beta testera droga wolna.
Ostatnio edytowany przez tom3kb, 25 Kwi 2019, 14:02, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Powrót po latach do gry (parę pytań)

Postprzez z1300 w 25 Kwi 2019, 13:38

tom3kb napisał(a): W skrócie modów jest masa do każdej części, no za wyjątkiem Czystego Nieba.


Kumam! Tylko czy mój laptop takie mody uciągnie? Ale poszukam.
Tak historycznie rzecz ujmując to paradoksalnie Niebo oraz Cień podobały mi się najbardziej. Zew Prypeci jakoś tak średnio mi podszedł, bo był krótki i mało było do zwiedzania i eksploracji. Ale może dzięki modom to poprawiono.
No nic, dziękuję za rady i komentarze. Poszukam, na pewno polecanych przez Was modów. O ile w ogóle będzie dane mi w nie zagrać…
z1300
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 23 Kwi 2019, 19:25
Ostatnio był: 27 Kwi 2019, 18:07
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Powrót po latach do gry (parę pytań)

Postprzez Cromm Cruac w 25 Kwi 2019, 18:10

i5 i 8GB RAM to każdy mod uciągnie. Gorzej z tą grafiką ale na statycznym oświetleniu to pewnie pójdzie.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Powrót po latach do gry (parę pytań)

Postprzez z1300 w 27 Kwi 2019, 18:07

Cromm Cruac napisał(a):i5 i 8GB RAM to każdy mod uciągnie. Gorzej z tą grafiką ale na statycznym oświetleniu to pewnie pójdzie.


Rozumiem. A sądzicie, że choć w podstawki wzbogacone o stare mody typu Complete da się na tej dziadowskiej zintegrowanej grafice pograć? Chociaż tak, dla przypomnienia sobie starych dobrych czasów...
z1300
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 23 Kwi 2019, 19:25
Ostatnio był: 27 Kwi 2019, 18:07
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Powrót po latach do gry (parę pytań)

Postprzez Mito w 07 Maj 2019, 22:50

Zgaduję, że będzie potrzebne oświetlenie w pełni statyczne oraz znaczne zmniejszenie ustawień graficznych związanych z trawą i powyłączanie sporej ilości efektów, poprzesuwanie suwaczków na lewo itp. Ale myślę, że da się skorzystać z ładniejszych tekstur, dźwięków i animacji.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Powrót po latach do gry (parę pytań)

Postprzez Red_Bullet w 25 Lut 2020, 10:18

Jakby ktoś miał wątpliwości, to ja gram na w CoP na starym Dellu E4300. To jakiś core2duo 2,4Ghx, 4GB ramu i intel HD3000 i WinXP. Oświetlenie statyczne, wszystko na minimum oprócz dwóch suwaków od góry (nie pamiętam od czego one są). Do tego mam wrzucony Arsenal Overhaul 3.1 i powiem szczerze da się grać. Oczywiście strzelanie w X8 w wodzie działa tak jak na wszystkich komputerach (czyli laaaag), no i mam zaciachy związane z ułomnością dysku 5400rpm (czasami musi sobie doczytać pewne kwestie i trzeba chwilę poczekać). Aczkolwiek bez Arsenala te zaciachy są dużo rzadsze. Nie chcę wyrokować ale na takim I5 i intelu nowej generacji to nie wiem czy na dynamicznym oświetleniu nie będzie działało w miarę normalnie. Najlepiej to zainstalować i sprawdzić, bo ja się tez nie spodziewałem że a takim struclu uda mi się przejść Zew niemal bezboleśnie.
Red_Bullet
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 14 Lis 2011, 11:16
Ostatnio był: 25 Lut 2020, 12:22
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 6

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 5 gości