Problem z zadaniem Transakcja

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Problem z zadaniem Transakcja

Postprzez Wiśniur w 28 Mar 2023, 18:42

Witam szanownych dżentelmenów i dżentelmenki. Widzę, że nowe posty się jeszcze pojawiają, więc zakładam, że forum jeszcze nie umar™ definitywnie.

Mam dosyć kuriozalny, czeski wręcz problem. Podszedłem do Zewu trochę od dupy strony, robiąc sobie wycieczkę po Zatonie i zbierając najbardziej upierdliwe rzeczy, żeby ograniczyć backtracking w okolicach Skadowska do minimum. Moja ścieżka wyglądała tak: start > anomalia gdzie dzban Pietrucha spada z rowerka i trzeba zapomogi > barka z artefaktem dla Brodacza > teren questa Transakcja (nie pamiętam jak ten zakład obok mostu się nazywa) > most Przeobrażeńskiego (żeby zgarnąć butlę z gazem) > Skadowsk.

Sprzedałem śmieci, oddałem artefakt, wziąłem zadanie od Sułtana z myślą żeby rozegrać je po stronie samotników. I teraz tak: teleportnęło mnie standardowo pod statek, porozmawiałem z Kastetem no i bandyci ruszyli w kierunku posterunku Spartakusa. Normalnie niby powinienem poczekać, ale rozwaliłem całą zgraję zanim w ogóle weszli na pokład statku. Wtedy się już coś zaczynało sypać, bo gra mi w ogóle nie sugerowała rozmowy ze Spartakusem. Dobra, odbębniłem, wróciłem na Skadowsk, odbieram nagrodę od Brodacza i zaczynam Transakcję.

Idę do chłopaków pod fabrykę, odpala się cutscenka, rozwalamy bandytów i Morgana z obstawą - zbieram pda - wychodzę. Przed bramą jeszcze stuknąłem dwóch bandziorów i machnąłem Quicksave'a.
I tu się zaczyna cyrk. Mogę chodzić po całej mapie bez konsekwencji, ale jak tylko zbliżam się do Skadowska to zadanie wywala się na plecy. Automatycznie zalicza jako nieudane i wszyscy na pokładzie Skadowska są wkurzeni na mój widok. Mam teorię odnośnie tego co to się mogło podziać nie tak - bardzo liberalnie zarządzałem tuzinem granatów, które uzbierałem po drodze. Splash-damage mógł kogoś 'kilym', ale nie widziałem żadnego ciała samotnika.

/EDIT: Teraz mi się jeszcze przypomniało, że jak odbijaliśmy zakład to było pięciu samotników, a jak się do niego cofam po fakcie (czyt. po rozwaleniu bandziorów może minutę później), to jest ich już tylko trzech. Idą sobie do dźwigów, nie ma tam żadnego tałatajstwa które mogłoby ich po drodze zabić (gdyby był taki trigger). Koniec Edyty/

Jakieś pomysły? Specjalnie się rozpisałem, bo czuję że niezawodny ultra turbo XRay wywalił skrypt gdzieś po drodze. Nieszczególnie mi się chce powtarzać albo startować od zera. Będzie koło dziesięciu lat grania w Zew Prypeci - czegoś takiego jeszcze nie miałem. Gra oczywiście z GoGa, czysta, bez modów.


A, jak było no to przepraszam, ale po przeszukaniu pięciu stron nic nie widziałem, darujmy sobie konwenanse. :pogarda:
Awatar użytkownika
Wiśniur
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 07 Maj 2011, 11:42
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 06:51
Miejscowość: Kuków
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: Problem z zadaniem Transakcja

Postprzez Dawid0ss w 09 Kwi 2023, 07:44

A wolni stalkerzy w fabryce jakim kolorem są oznaczeni na mapie po misji ? Możesz z nimi pogadać i odebrać nagrodę za pomoc ?

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 401
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 20:03
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Problem z zadaniem Transakcja

Postprzez Wiśniur w 11 Kwi 2023, 01:48

Neutralni. Odstawiłem na rzecz Anomaly dzień albo dwa później, kurła, nie pamiętam. Ale byli 'swoi'. Byli żółci, znaczy typowo neutralni.

Teraz widzę, że ten temat nie ma zbytnio sensu, ot po prostu dziki bug 'znienacka'. Miałem tylko nadzieję, że ktoś się spotkał z podobną sytuacją. A tu taki Caleb. No trudno.

Fspaniały Iksrej :kotek:
Awatar użytkownika
Wiśniur
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 07 Maj 2011, 11:42
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 06:51
Miejscowość: Kuków
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 3

Re: Problem z zadaniem Transakcja

Postprzez Vaksik w 12 Cze 2023, 19:25

Zwykle wszyscy cie znielubiają na Skadowsku kiedy zaatakujesz kogoś kto akurat jest blisko statku, masz wtedy że statek jest atakowany i drzwi są zaryglowane. Sugeruje wczytanie wcześniejszego save'a jeśli takiego masz.
Awatar użytkownika
Vaksik
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 08 Gru 2020, 08:52
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 16:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 11

Re: Problem z zadaniem Transakcja

Postprzez max1071 w 13 Cze 2023, 03:50

(odnośnie ostatniego posta z tematu) No właśnie nie do końca... skrypt od sprawdzania ilości odmętów zony na skadowsku działa tak dupawo że już bardziej dupawo być nie może.... ponieważ/otóż... dodaję on do siedziby oddziały które jeszcze się nawet na nim nie pojawiły gdzieś na ruskim forum czytałem o fix-ie na to.
i nie ważne gdzie tkniesz kogokolwiek gra potrafi Ci zasugerować.. że właśnie najedwabiłeś kogoś na jedwabionym statku :facepalm:


(główny temat) apropo tego zadania jest w nim pełno bugów przy okazji na nie zrobię fix-a, jeśli tylko chcesz mogę Ci zrobić na bieżąco fix na to poprawiający tylko wyślij mi swojego save bym mógł zczytać jakie infoportiony(takie tam badziewie na którym stalker polega) zostały ustawione.
zapewne będzie trzeba wyłączyć te które drasnąłeś kogoś omyłkowo.
i ustawić że nayebałeś 5+- bandytów a morgan i dwóch najemników jest dead ;)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 24


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości