Prospekt - Stalker Fan Movie

Prospekt - Stalker Fan Movie

Postprzez fagin w 15 Cze 2011, 18:30

Witam. Może ktoś pamięta, napisałem jakieś cztery miesiące temu że mamy w planach nakręcenie filmu w klimatach Stalkera.

Zatem oto i owoc naszej pracy:


http://www.youtube.com/watch?v=8Ayjs-Py ... ideo_title


Świat przedstawiony w filmie jest tylko inspirowany światem Stalkera.
fagin
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 27 Lis 2010, 01:11
Ostatnio był: 15 Cze 2011, 19:53
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Prospekt - Stalker Fan Movie

Postprzez Universal w 15 Cze 2011, 18:47

- Jedna z postaci zbyt się wczuwa;
- Średnia czołówka i "napisy" końcowe.
- Kamera się trzęsie.
- Dobrze byłoby odpruć biało-czerwony emblemat z munduru.
- Muzyka jest ok, lepsza niż w większości tego typu produkcji.

Ogólnie na plus, choć to moglibyście poprawić. I rozumiem, że to ćwiczenia stylizowane na stalkera, bo fabuły zbytnio tu nie widzę.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Prospekt - Stalker Fan Movie

Postprzez fagin w 15 Cze 2011, 19:02

Tak jak w opisie filmiku, to ćwiczenie operatorskie. Może niedługo zrobimy coś bardziej nastawionego na fabułę.
fagin
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 27 Lis 2010, 01:11
Ostatnio był: 15 Cze 2011, 19:53
Kozaki: 0

Re: Prospekt - Stalker Fan Movie

Postprzez Dovchenko w 15 Cze 2011, 19:16

Eeee tam, mi się podoba. Jedyne, co mi się rzuciło w oczy, to ten polski emblemat, ale nie będę się czepiał. Fajne!!! :D
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Prospekt - Stalker Fan Movie

Postprzez Sarlinov w 15 Cze 2011, 19:51

Widzę inspirację Metrem 2033 :p Tak jak powiedzieli wyżej, kłuje w oczy naszywka na mundurze. Jak dla mnie, trochę za dużo przekleństw i głos osobnika w czarnej kurtce jest trochę.... dziwny. I to małe G36 też psuje efekt.
Sarlinov
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 03 Lip 2010, 11:59
Ostatnio był: 25 Sie 2014, 23:31
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 6

Re: Prospekt - Stalker Fan Movie

Postprzez Vian w 17 Cze 2011, 23:35

Miejscami kamera trochę zbyt trzęsie, pewnie operator miał trudną drogę do przebycia. Następnym razem może sprzątnijcie trochę teren ;)

Operatorsko jest dobrze. Błędy jakie można wyłapać to:

- Różnica w barwach scen - widać między 1:56 a 1:58, dwa różne odcienie.
- Sceny w ciemnościach, trochę za ciemne. Niestety kręcenie nocą i przy małym świetle jest bardzo wymagające. Warto pomyśleć o doświetleniu scen.
- Znalazłem wam glitch'a - konkretnie 4:02 - ujęcie z oczu bohatera. Została klatka za dużo, widać jak znika widok przez maskę by po chwili była zmiana ujęcia.
- Kompletnie się nie zgodzę z Uniwersalem co do średniej czołówki i napisów końcowych. Widziałem tu na forum bardzo ładne animacje czołówek po to by dalej oglądać film kręcony kalkulatorem. Osobiście jestem zwolennikiem prostych napisów, by później móc delektować się dobrym filmem. Tu widać dobrą pracę operatorską, ujęcia były zaplanowane i przemyślane.
- Co do wspomnianej flagi. Pozbyłbym się jej, ale z powodu ewentualnych problemów prawnych (Wojskowi mogą chodzić w WZ) niż dlatego, że przeszkadza w filmie. Nie wiadomo w jakim kraju dzieje się akcja, nawet jeśli to Ukraina, to przecież mogli zostać wysłani Polacy na jakąś misję, lub mundury są z odzysku.
- Jako jedyny minus mogę zaliczyć tylko strzelanie do stwora, zupełnie mi się to nie spodobało. Widzę co chcieliście osiągnąć i jak to zrobiliście, ale niestety efekt końcowy jest nie przekonywujący. Warto pomyśleć o jakimś innym rozwiązaniu problemu ;) (w sumie nie zastosowaliście w przypadku błysków niebieskiego koloru, postać jest normalnie oświetlona, choć nie powinna być, to by trochę pomogło)

Ogólnie bardzo fajnie to wyszło i czekam na jakąś dłuższą fabułę :)
Vian
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 30 Lis 2010, 12:19
Ostatnio był: 10 Paź 2012, 21:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2


Powróć do Video

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości