Homoseksualizm

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Homoseksualizm

Postprzez Woland w 20 Cze 2014, 11:05

Farathriel napisał(a):Jeśli dyskryminacją jest odrzucanie prawnej możliwości zawierania małżeństw, które nimi de facto nie

Dlaczego nie są?

Farathriel napisał(a):oraz adopcji dzieci, która z punktu pedagogicznego jest niemożliwa w realizacji procesu wychowania

I lepiej ten proces zrealizuje dom dziecka?

Farathriel napisał(a):Więc możesz mnie teraz bić, torturować i niszczyć psychicznie. Przyjemne uczucie w pupie?

WAT????????????????

Farathriel napisał(a):Tak na poważnie - argumentum ad personam, drogi kolego - zachowaj dla siebie - nie szczególnie widzę logiczne powody by odpowiadać na takie błędy logiczno-językowe.


Czyli po prostu uciekasz od odpowiedzi...

Masa pseudointelektualnego bełkotu.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: Homoseksualizm

Postprzez Farathriel w 20 Cze 2014, 11:24

@Woland - teraz już wiem dlaczego masz tyle minusowych kozaków. Niewyparzony język boli. Mniejsza o to.

Dlaczego nie są?


Małżeństwo to z definicji związek prawny pomiędzy kobietą, a mężczyzną. Ta definicja wywodzi się z etymologii tego słowa - czyli "żony pojętej na mal" (gdzie 'mal' ze starogermańskiego znaczy tyle co - umowa, kontrakt). Więc związek dwójki homosiów nie może być małżeństwem. To po prostu zaprzeczenie znaczenia tego słowa i tyle.

I lepiej ten proces zrealizuje dom dziecka?


Ale co to jest za odpowiedź? Zmieniasz temat bo nie bardzo wiesz jak wybrnąć. Przypominam, że mówimy o dobru dziecka w kontekście wychowania przez dwójkę homosiów. Jak posiedzisz trochę w pedagogice jako nauce to wtenczas pogadamy. Nie będę teraz tu pisał całej pracy naukowej nt. rozwoju dziecka i jego sposobów poznawania świata. Wystarczy mi niemniej nadmienić, że dziecko jak gąbka chłonie wszystkie te informacje jakie przekazują mu rodzice w sposób werbalny i niewerbalny. Jeśli normą w domu są zachowania homoseksualne - dziecko też będzie je powielało.

Czyli po prostu uciekasz od odpowiedzi...


Tak! Wreszcie coś załapałeś drogi Wolandzie - jeśli gdzieś śmierdzi to tam nie wchodzę. Twoje argumenty w tamtym miejscu nie były ani logiczne, ani tym bardziej merytoryczne - nie widzę więc powodu by silić się na jakąkolwiek bardziej stosowną wypowiedź.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: Homoseksualizm

Postprzez paintball_0 w 20 Cze 2014, 12:22

Czepianie się słów FTW!

Na moment nie mieszajmy do tego religii. Słowo "małżeństwo" wywodzi się od "kontraktu prawnego" między kobietą a mężczyzną, tak? Więc związki homoseksualne nie mogą być prawnie kontraktowane w urzędzie, tak? Rzeczywiście, to logiczne. W końcu raczej ciężko się dochodzić ze starogermańskimi urzędnikami. Sprawę trzeba uznać za zamkniętą. Nie da się i już. :E

Edit dla nie kumatych: znowu sobie żartuję. Argumenty typu "tu jest napisane, że nie da się, wiec się nie da". Tak jakby słowa nie zmieniały swoich znaczeń z czasem i zmianami kulturalnymi. To prawdopodobnie spisek żydowskich homoseksualistów. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Homoseksualizm

Postprzez Farathriel w 20 Cze 2014, 12:33

@paintball_0 - Możemy zmieniać sobie definicję dla własnej wygody - papier wszystko przyjmie - tylko gdzie w tym jakikolwiek sens? Znów podałem jedynie najbardziej elementarny argument względem pojęcia małżeństwa.

Język ewoluuje co nie zmienia faktu, że w przypadku pojęcia małżeństwa ruchy LGBT usilnie starają się wepchnąć swoją wizję tej instytucji. Każdy homoseksualista jeśli chce może zawrzeć konkretne umowy u notariusza i nie ma z tym najmniejszego problemu. Ale tu nie chodzi o sam papier bo większość tych związków i tak rozlatuje się po kilku miesiącach (statystycznie). Tu chodzi o potencjalne pieniążki jakie homosie mogliby otrzymywać gdy tylko w pojęciu małżeństwa dokona się zrównania na polu związku homo i hetero.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: Homoseksualizm

Postprzez Woland w 20 Cze 2014, 13:23

O jakich pieniądzach mówisz?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Homoseksualizm

Postprzez Farathriel w 20 Cze 2014, 13:51

http://e-prawnik.pl/artykuly/ubezpiecze ... zinny.html - między innymi takim oto zasiłku.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: Homoseksualizm

Postprzez Woland w 20 Cze 2014, 15:34

Spisek LGBT by móc się żenić i adoptować dzieci a to wszystko w celu uzyskania zasiłku rodzinnego dzięki któremu przejmą władzę nad światem?

Za ten post Woland otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Farathriel.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Homoseksualizm

Postprzez Terminus w 20 Cze 2014, 16:00

Zwykła kalkulacja polityczna. W zachodniej Europie i USA, szczególnie w latach 90-tych na zachodzie przy stabilizacji ekonomicznej nastąpiła stabilizacja polityczna, czyli w zwykle dwupartyjnych układach chadecy-socjaldemokracja, ci ostatni w celu zwiększenia swojej puli wyborczej postanowili pozyskać głosy mniejszości: emigrantów, mniejszości seksualnych itp.
Wcześniej, bo jeszcze w latach 60-tych w takich dzisiaj "bastionach postępu" jak Anglia można było dostać czapę [kara śmierci] za homoseksualizm.

Więc odpowiedź brzmi Woland: Tak. Chodzi o władzę. Tyle, że nie dla gejów a dla polityków lewicy.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Homoseksualizm

Postprzez Woland w 20 Cze 2014, 18:20

Że partią lewicowym jak każdym innym idzie o elektorat to rzecz dla mnie oczywista.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Homoseksualizm

Postprzez WheeljackSPW w 20 Cze 2014, 20:45

Nie no Wolant, błysnąłeś jak kierunkowskaz w motorze wave'unia, jest jakakolwiek partia której nie idzie o elektorat?
Awatar użytkownika
WheeljackSPW
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 10:41
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Homoseksualizm

Postprzez impulse_101 w 20 Cze 2014, 20:51

paintball_0 napisał(a):Według ciebie rozwój cywilizacyjny równa się przyrostowi naturalnemu?


Jest proporcjonalny do przyrostu, ponieważ w społeczeństwie geniuszy mających wpływ na postęp cywilizacyjny jest około kilku procent. Im więcej się ludzi rodzi tym większe prawdopodobieństwo ze urodzi się jakiś geniusz dający przełom w nauce.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Homoseksualizm

Postprzez Woland w 20 Cze 2014, 21:14

@Wheeljack, pisałem tylko do Terminusa że 100% co on napisał jest mi wiadome, nic nowego nie powiedział.

@Impulse
"Jest proporcjonalny do przyrostu, ponieważ w społeczeństwie geniuszy mających wpływ na postęp cywilizacyjny jest około kilku procent. Im więcej się ludzi rodzi tym większe prawdopodobieństwo ze urodzi się jakiś geniusz dający przełom w nauce."

Image
Image
Image

Prawdopodobieństwu coś poszło chyba nie tak jak chciało...
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości