Który polski sklep ASG jest najlepszy?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Greyeeh w 22 Lut 2011, 08:31

Za 40-50zł może uda ci się wylicytować gogle ESS http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5378233 od zielonapantera. Ponoć zatrzymują odłamki ale... nie radzę tego sprawdzać.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Reklamy Google

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 22 Lut 2011, 15:26

Greyeeh kolejna porcja pytań, znowu proszę o odpowiedzi :wink: :
1. "mówię ci - modele do 1000 złoty, są po prostu do du*y." - ohoho to zmienia postać rzeczy. Nie wiedziałem, że modele poniżej tysiaka są słabe. Ale to znaczy, że te tańsze repliki rozlecą mi się po jednej bitwie czy jak? I w czym te droższe modele są lepsze? Np. są bardziej wytrzymałe, mają lepszą celność itd? Aha i podałeś też link do dwóch kałaszy - jeśli miałbym wybierać z tych dwóch to wziąłbym cm.028, bo wygląda bardziej "rasowo". Ale jego cena wynosi trzysta złotych z kawałkiem, czyli mniej niż tysiąc (ale odkrycie xD). To w końcu ten kałach byłby słaby czy nie?
2. Przeglądając różne bronie w internetowych sklepach w opisie pisali np. "magazynek - gwarancja na 12 miesięcy". O co w tym chodzi? Że po około 12 miesiącach magazynek się rozleci i będzie nie do użytku?
3. O jeszcze takie coś: bronie elektryczne są na taki śmieszny akumulator czy baterie czy coś taiego, prawda? Trzeba to cholerstwo ładować co jakiś czas, bo inaczej siła wystrzału (i celność) będzie mniejsza?
4. Co to jest ten hop-up, jak działa?
5. Co jest lepsze (w ASG): pistolety maszynowe, np mp5, p90 czy karabiny szturmowe jak np. ak47, m4, g36 itp? I dlaczego?
6. A tu takie dziwne pytanie: Powiedzmy, że mamy nieograniczone środki finansowe. Jest w ogółe coś takiego jak "najlepsza broń" w ASG? Czy po prostu każdy ma inne upodobania, jeden woli to inny woli tamto. Albo czy mógłyś podać kilka najlepszych z najlepszych, nie zważając na cenę?
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez fosio w 22 Lut 2011, 15:53

Z replikami, czy jak to nazywacie "z broniami" jest tak: nie ma czegoś takiego jak "zaje*isty stock" (chodzi tu głównie o stockowe czyli standardowe części/ "bebechy" repliki).
Owszem niektóre firmy mają mocne i dobre bebechy, lecz prawda jest taka iż prawie do każdej repliki musicie zawsze dodać coś "od siebie".
Zakładamy że kupujemy standardową replikę za dajmy na to 600zł, zagadujemy więc do sprzedawcy jakie posiada bebechy innych lepszych firm (z tego co wiem Systema jest dobra, Tokio Marui również, ale to nie znaczy że inne firmy mają słabsze części).

Wystarczy więc kupić nawet średniej jakości replikę, ponieważ od razu / wcześniej czy później będziemy musieli dodać lepszą gumkę hop up, tłok, zębatki, czy też okablowanie itd. Dzięki takim modyfikacjom mamy już dobrą lub na grubszą kieszeń "wzorową" replikę.

Podkreślam że nie znam się na tego typu rzeczach. Najwięcej się o tym dowiedziałem chodząc na strzelanki, siedząc w sklepie gadając ze sprzedawcą i zadając dużo pytań na strzelankach.

Co do najlepszych sklepów. Na stronie asg.qrde.pl macie parę opisanych sklepów. Ja osobiście uczęszczałem na zbrojownia.pl (kupno głównie przez internet), oraz broń.pl (w warszawie jest parę sklepów).
Obydwa sklepy mają dostęp do dobrych części replik. Repliki w sklepach również od słabej jakości do tej już lepszej. Serwis wykonuje wszystkie prace. Upgrade replik i naprawa. Na powrót swojej zepsutej repliki z serwisu broni.peel czekałem niecały miesiąc. Niestety taki jest standardowy czas naprawy repliki
1. Czekanie na dostawę
2. Wsyłka do serwisu wozem dostawczym
3. Czekanie na swoją kolej
4. Szybsza bądź dłuższa naprawa
5. Droga z powrotem wozem dostawczym
6. Odbiór repliki w sklepie

Tak to więc wygląda. Tak wyglądało jak byłem ostatnio na strzelance lub w sklepie...
JESTEM DEBILEM, PRZEPRASZAM.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Greyeeh w 22 Lut 2011, 16:04

kopytko2 napisał(a):Greyeeh kolejna porcja pytań, znowu proszę o odpowiedzi :wink: :
1. "mówię ci - modele do 1000 złoty, są po prostu do du*y." - ohoho to zmienia postać rzeczy. Nie wiedziałem, że modele poniżej tysiaka są słabe. Ale to znaczy, że te tańsze repliki rozlecą mi się po jednej bitwie czy jak? I w czym te droższe modele są lepsze?


To odnosiło się tylko i wyłącznie do P90, naucz się czytać, proszę.

kopytko2 napisał(a):2. Przeglądając różne bronie w internetowych sklepach w opisie pisali np. "magazynek - gwarancja na 12 miesięcy". O co w tym chodzi? Że po około 12 miesiącach magazynek się rozleci i będzie nie do użytku?
3. O jeszcze takie coś: bronie elektryczne są na taki śmieszny akumulator czy baterie czy coś taiego, prawda? Trzeba to cholerstwo ładować co jakiś czas, bo inaczej siła wystrzału (i celność) będzie mniejsza?
4. Co to jest ten hop-up, jak działa?
5. Co jest lepsze (w ASG): pistolety maszynowe, np mp5, p90 czy karabiny szturmowe jak np. ak47, m4, g36 itp? I dlaczego?
6. A tu takie dziwne pytanie: Powiedzmy, że mamy nieograniczone środki finansowe. Jest w ogółe coś takiego jak "najlepsza broń" w ASG? Czy po prostu każdy ma inne upodobania, jeden woli to inny woli tamto. Albo czy mógłyś podać kilka najlepszych z najlepszych, nie zważając na cenę?


ad2. - jakby magazynek nie podawał kulek możesz oddać go na gwarancji.
ad3. - tak, energia spada, ale nie celność.
ad4. - podkręca kulkę dzięki czemu może lecieć dalej niż normalnie (zwiększa zasięg po prostu)...
ad5. - pistolety maszynowe - krótsza lufa - mniejsza celność, lepsza szybkostrzelność - czyli na CQB bardziej.
ad6. - nie ma czegoś takiego, stockowa replika nigdy nie będzie lepsza od tej samej ulepszanej.

Pamiętaj - nie broń, a replika...
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 22 Lut 2011, 16:47

Już mi bardzo pomogłeś, ale ciągle jestem głodny wiedzy o ASG :D.

Dzięki za odpowiedzi, ale jest jeszcze jedna rzecz. Ciągle ciągnie mnie do AKS-74u, nie wiem czemu.
Czemu ten kałasz :
http://www.taiwangun.com/karabiny_sztur ... 8-172.html
pomimo tego, że jest większy i w ogóle, jest tańszy o kilkaset złotych od tego aks-74u:
http://www.taiwangun.com/karabiny_sztur ... -1411.html
I dlaczego w poprzednich postach odradzałeś kupowanie aks-74u (cm.45A) na rzecz ak47 (cm.028)?

PS. Sorry za użycie słowa "bronie", po prostu chciałem użyć synonimu, a nie ciągle pisać "replika, replika, replika" :wink: .
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Top4Wanted w 22 Lut 2011, 16:59

Różnice (CM.028/CM.045A [CM])
-Prędkość: 360-380 Fps / 400 fps
-Materiał: abs + metal / drewno + metal
-Typ akumulatora: Large/ stick

Różnią się przede wszystkim materiałem z którego są wykonane. Odradzam repliki z abs'u bo ten materiał jest zbyt mało wytrzymały w porównaniu np. z metalem. Ja patrzysz na bronie to nie na wielkość tylko poczytaj sobie trochę opis.

------------

A jak chcesz kałacha to proponuje bardziej:
http://www.taiwangun.com/karabiny_sztur ... -2190.html
http://www.taiwangun.com/karabiny_sztur ... -2187.html

Uwagi moderatora:

Double post - ati
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Top4Wanted
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 13 Sty 2011, 18:30
Ostatnio był: 24 Maj 2011, 20:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 22 Lut 2011, 17:27

Top4Wanted:
" jak chcesz kałacha to proponuje..." - no właśnie chodzi o to, że nie chcę dokładnie ak47 tylko aks-74u :wink: . Dobra, tak więc póki co na pierwszym miejscu jest cm.045A.
Aha, i w aks-74u jest napisane, żę akumulator to "Stick". Co to znaczy i jakie są inne akumulatory? I czy 400 fps to dużo czy mało? Do czego można to porównać, jaka jest górna granica fps'ów?

W następnym poście będzie kolejne pytanie, trochę większe :) .
Ostatnio edytowany przez kopytko2, 22 Lut 2011, 18:00, edytowano w sumie 1 raz
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Tawarish Kozłow w 22 Lut 2011, 17:34

Kozłow też coś dołoży.
1- Nie bierz replik ASK , elektryczny blow-back (zamek odskakuje) zabiera cenną moc
2-Bateria stick to znaczy że ogniwa są ułożone jeden za drugim przeważnie do replki z kolbą składaną.
3-400 fps to dobra moc do zielonej taktyki sale do CQB troszkę za dużo.

ps. Powodzenia
Chce OICW w wersji ASG AEG!

Jeśli też chesz taką replike wklej to do podpisu a może nasze modły zostaną wysłuchane!
Tawarish Kozłow
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 28 Paź 2009, 15:05
Ostatnio był: 30 Kwi 2012, 16:51
Miejscowość: Prypiat
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 4

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 22 Lut 2011, 17:59

Tawarish Kozłow napisał(a):Nie bierz replik ASK

Domyślam się, że chodzi ci o AKS, tylko pomyliłeś się przy pisaniu?
Tawarish Kozłow napisał(a):elektryczny blow-back (zamek odskakuje) zabiera cenną moc

Zobacz ten link: http://gunfire.pl/product-pol-1152192184-CM045A.html Na tej stronie jest dokładnie ten sam aks-74u co na taiwan guni'e. W opisie jest napisane "Blow Back- brak". Czyli chyba coś Ci się pomyliło :]. Wprawdzie pewnie trochę głupio to wygląda jak zamek się nie porusza, ale jak mam tracić moc to przeżyję to.
Tawarish Kozłow napisał(a):Bateria stick to znaczy że ogniwa są ułożone jeden za drugim przeważnie do replki z kolbą składaną.

No tak, to się zgadza, bo akurat ten model ma składaną kolbę.
Tawarish Kozłow napisał(a):400 fps to dobra moc do zielonej taktyki sale do CQB troszkę za dużo.

Stary napisz to zdanie jeszcze raz, bo chyba czegoś nie rozumiem :wink: .
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Tawarish Kozłow w 22 Lut 2011, 18:05

Chodziło mi o tamte kałachy :D
Co do FPS.
Słuchaj, wolałbyś dostać młotkiem z 5 m czy z 20? do budynku - bliskie odległości 350-360 fps wystarczy ,a do lasu
400-430 fps
@DOWN :arrowd:
Powiedzmy że strzela 0,2 g kulkami ,,Po pierwsze swiększ mase!,, A siła ..... kur== sprężyne też trza brać pod uwage!
Ale po kiego ch ci rewolwer z 570 fps?
Ostatnio edytowany przez Tawarish Kozłow 22 Lut 2011, 18:23, edytowano w sumie 2 razy
Chce OICW w wersji ASG AEG!

Jeśli też chesz taką replike wklej to do podpisu a może nasze modły zostaną wysłuchane!
Tawarish Kozłow
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 28 Paź 2009, 15:05
Ostatnio był: 30 Kwi 2012, 16:51
Miejscowość: Prypiat
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 4

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Kpuc w 22 Lut 2011, 18:15

Fps, Fps'ami , ważna jest moc kinetyczna .
Np. Rewolwer RUGER Superhawk- prędkość wylotowa: 570 fps - zasięg 30-40 metrów ,
pierwszy lepszy kałach z 400 fps to 60-70 metrów .
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Greyeeh w 22 Lut 2011, 18:34



Śmieszy mnie ten post, jeśli chce się pobawić przez chwilę i stracić kasę to niech bierze to. Blowback jak powiedziałem (w elektrykach) obniża znacznie ich żywotność. Nie warto nawet brać replik EBB.

kopytko2 napisał(a):
Tawarish Kozłow napisał(a):Nie bierz replik ASK

Domyślam się, że chodzi ci o AKS, tylko pomyliłeś się przy pisaniu?


Nie. ASK/ASP to producent.
Top4Wanted napisał(a):Różnice (CM.028/CM.045A [CM])
-Prędkość: 360-380 Fps / 400 fps
-Materiał: abs + metal / drewno + metal
-Typ akumulatora: Large/ stick

Różnią się przede wszystkim materiałem z którego są wykonane. Odradzam repliki z abs'u bo ten materiał jest zbyt mało wytrzymały w porównaniu np. z metalem. Ja patrzysz na bronie to nie na wielkość tylko poczytaj sobie trochę opis.


Znowu piszesz pierdoły.
CM.028 jest ogólnie polecany na początek, głównie dlatego, że jest to bardzo solidna konstrukcja. Po za tym, te FPS są testowane na różnych kulkach a w zasięgu między obiema replikami dużej różnicy nie będzie.
CM.045A nie jest zbyt popularny karabinkiem. Pamiętam, jak "weterani" ASG odradzali mi właśnie jej zakup, proponując CM.040 (najlepsza replika do 800zł od CM), ew. CM.028, a obie miałem okazję niejednokrotnie sprawdzić.

Trzeba też przyznać rację Kpuc'owi, często sprzedawcy replik bardzo podnoszą te FPS'y na stronie internetowej, w rzeczywistości jest różnie. Dajmy na to:
Kolega kupił sobie A&K Dragunov'a - 250 FPS na chronometrze, ponad 500 na stronach internetowych, ładnie lata na jakieś 60m.
Inny kumpel kupił superduper karabinek CYMY, 360FPS, na chronometrze niesprawdzany. Lufa precyzyjna (wymieniona, nic poza tym), te same kulki, zasięg o dziwo większy.

Co do tej mocy replik, na wielu zjazdach i strzelankach masz granice FPS.
Do lasu (zielona taktyka) przeważnie masz do ~500 (nie zawsze!) a do budynków max. 400 (CQB), tak samo do walki w terenie zurbanizowanym (taktyka czarna).
Ostatnio edytowany przez Greyeeh, 22 Lut 2011, 18:40, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości