Który polski sklep ASG jest najlepszy?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Ropasiak w 26 Lut 2011, 15:11

Na TaiwanGunie nie spotkałem się, aby dali szybko-ładowarkę wraz z repliką zarówno CM.031 jaki i CM.045.
Image
Awatar użytkownika
Ropasiak
Tropiciel

Posty: 333
Dołączenie: 29 Mar 2008, 18:02
Ostatnio był: 19 Sty 2023, 23:08
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 13

Reklamy Google

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez zubol93 w 26 Lut 2011, 15:22

Siedzę w asg 4 lata więc jestem w stanie odpowiedzieć Ci praktycznie na wszystkie pytania .
Co do szybkoładowarki , to jeżeli kupisz magazynki typu mid-cap to jest niezbędna , oczywiście można też wpychać kulki palcami ale to jest b.niewygodne i i naładowanie 100 kul zajmie ci pewnie ze 2min . Taka szybkoładowarka http://www.taiwangun.com/magazynki_doda ... rc-44.html ma pojemność 100kul i wsypuje się je przez otwór na górze który można zamknąć i spokojnie przenosić ją napełnioną w kieszeni. 100 kulek można załadować w ok 10sek . Pokażę Ci obrazek jak wygląda w środku magazynek mid-cap http://airsoft.tiger111hk.com/images/pr ... /gp169.jpg ( akurat na obrazku jest mag do m4 ) a tak wygląda hi cap http://www.ascn.at/images/hicap.jpg w magazynku hi cap kulki wsypuje się przez otwór ( który trzeba najpierw otworzyć , klapka przeważnie jest kwadratowa) jest on obok tego przez który kulki dostają się do karabinka , następnie trzeba pokręcić pokrętłem które jest na dole magazynka i uwaga! nie można zbyt długo kręcić bo można uszkodzić mechanizm , najlepiej przerwać gdy zacznie się już ciężej kręcić i trzeba pamiętać aby wsypać więcej niż 30 kulek bo inaczej nie będzie podawać i zawsze ok 30 kulek zostanie w środku bo nie będzie już je miało co popychać . Co do tego hałasowania to jest one większe im mniej jest kulek , czyli jak upchamy full to nie grzechocze zbyt głośno , pełne nakręcenie powinno wystarczyć na ok. 150 strzałów. Magazynki mid-cap trzeba najpierw "sformatować" czyli aplikujemy niewielką ilość silikonu w sprayu http://www.taiwangun.com/gazy_i_smary/o ... ml-45.html ( taki krótki psik) do jedynej dziurki którą on ma (tam też ładujemy kulki w przeciwieństwie do hi-capa) następnie ładujemy kulki : wsadzamy 10 i opróżniamy , wsadzamy 20 i opróżniamy ......... wsadzamy 60 i opróżniamy i tak aż będzie pełny . Oczywiście jeśli nie zastosujesz się do moich zaleceń to midcap też będzie działał ale mogą wystąpić problemy podczas podawania kulek i będzie miał na pewno mniejszą żywotność. Na twoim miejscu wybrał bym plastikowego mid-capa SRC ponieważ działa bez zastrzeżeń ( kumpel ma 6) i jest do replik ak na ammo 5.45 co nie znaczy że nie będzie pasował np. do akm/ak47 , wszystkie magazynki ak pasują do wszystkich ak i jest to kwestia wizualna i zgodności z wersją palną . Osobiście początkującym polecam jednak magazynki hi-cap ponieważ są mniej wymagające i mają sporą pojemność także w "dorosłym" asg ( wszelkich zlotach/imprezach) takie magazynki są jednak trochę częściej stosowane niż mid-cap/low cap.
zubol93
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 30 Lis 2008, 14:45
Ostatnio był: 21 Wrz 2019, 00:39
Miejscowość: Kobiór
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 26 Lut 2011, 18:31

Dzięki wielkie za szczegółowy opis i za fajne zdjęcia :]. Tylko jeszcze co do magazynku: czy plastikowy mag nie popsuje się zbyt łatwo/szybko? A może jednak wziąć maga zrobionego z abs'u? Albo z metalu?
Albo najlepiej: czy moglibyście dać linka z TaiwanGuna, który dokładnie magazynek mam kupić? Proszę :kotek:
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez zubol93 w 26 Lut 2011, 19:18

nie ma znaczenia czy metalowy czy plastikowy , wnętrze jest takie same jak i również zaczepy ( część która często w magazynkach ak się łamie ) abs i plastik to praktycznie to samo więc nie sugeruj się tym z czego magazynek jest wykonany bo i tak jedyne co się ewentualnie uszkodzi to zapewne zaczep ale o to się nie martw . Co do magazynka to ja używam takich http://www.taiwangun.com/magazynki_maga ... -1574.html bardzo ładnie podają ale niestety tylko precyzyjne kulki typu G&G , madbull , xtreme precision ( niema takich na taiwangun ) więc polecam Ci http://www.taiwangun.com/magazynki_maga ... -2080.html , chyba że nie chcesz za dużo wydawać to lepiej kup zamiast dodatkowych magazynków porządny akumulator http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ ... x-540.html

Za ten post zubol93 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kopytko2.
zubol93
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 30 Lis 2008, 14:45
Ostatnio był: 21 Wrz 2019, 00:39
Miejscowość: Kobiór
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 26 Lut 2011, 20:58

Dobra, czyli kupię mid-capa z tego drugiego linka. Czyli moja lista wygląda tak:
-'zestaw' cm.045a,
-olej silikonowy,
-mid-cap zrobiony z absa,
- i tak jak na TaiwanGunie mówią, w komentarzu zamówienia dopiszę "firefox 15%", żeby nowy akumulator chociaż trochę taniej był.(Dają jakiś rabat czy coś takiego)

Jeśli macie jeszcze jakieś porady, piszcie. Jutro koło godz. 17 zamówienie już będzie złożone :P .
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez zubol93 w 26 Lut 2011, 21:11

tylko ten akumulator musisz też dodać do koszyka i dopiero w komentarzu do zamówienia wpisać "firefox 15%" http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ ... x-540.html
W zamówieniu otrzymasz również fabryczny akumulator więc będziesz miał 2 .
teraz kilka porad co do ładowania akumulatora : czas ładowania oblicza się z prostego wzoru : pojemność baterii (czyli przy tym firefoxie 1500mah) dzielisz przez moc ładowarki ( nie wiem ile ta z zestawu będzie miała ale podejrzewam że coś ok 250ma) i mnożysz razy 1.4 , liczba jaka ci wyjdzie jest przybliżoną liczbą godzin ładowania twojej baterii . Jest jeszcze 1 sposób , bardzo prymitywny i prosty : odłączasz z sieci jak bateria zaczyna robić się ciepła . Pamiętaj , ładowarka sama nie zatrzyma procesu ładowania gdy bateria będzie pełna i jak ją przeładujesz możesz na stałe uszkodzić akumulator.

co do magazynka do ten midcap ma pojemność 100 kulek , z leksza nie opłaca się kupować 1 , trzeba co najmniej 3 jeżeli chcesz tym iść w pole (używam 5 każdy na 150kul). Ja bym zaprzestał na hi-capie który jest w zestawie albo kupił więcej midów.

nie wiem czy poruszona była kwestia kulek ale sprawa wygląda tak :
0.20g większy zasięg mniejsza celność
0.23g średni zasięg , średnia celność
0.25g mniejszy zasięg większa celność
z tym że różnica zasięgu między 0.20 a 0.25 może wynieść ze 3-4m więc nie są to zbyt wielkie różnice , cięższych do tej repliki nie polecam .
zubol93
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 30 Lis 2008, 14:45
Ostatnio był: 21 Wrz 2019, 00:39
Miejscowość: Kobiór
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 26 Lut 2011, 21:49

O kurczę, czyli jednak dobrze, że napisałem jeszcze tu posta. Tak to był nie dostał tego firefoxa :facepalm: . Dobra, czyli po podliczeniu:
cm.045a + olej silikonowy + firefox rabat 15% + 2 midcapy + szybkoładowarka do midcapów
To wszystko razem daje nam...
o kurna, 738 złotych :F. No dobra, jeśli odliczmy 15% z tego Firefoxa to jakieś 730 wyjdzie. A na początku miało być 'marne' 570.

Opłaca się kupić takie "połączenie", czy coś wywalić czy jak?
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez zubol93 w 26 Lut 2011, 21:57

hmmm.. zobacz jaką replika byś za te 730zł miał , darował bym sobie midcapy , olej silikonowy i szybkoładowarke , początkującym i tak lepiej jest z hi-capami , ja swoje midcapy kupiłem dopiero po 3 latach w asg , no i do tego policz jeszcze kulki gdzieś + 50zł w zależności jakie i ile kupisz , przesyłkę 16zł i jakąś ochronę oczu (okulary bhp spokojnie dają rade)
zubol93
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 30 Lis 2008, 14:45
Ostatnio był: 21 Wrz 2019, 00:39
Miejscowość: Kobiór
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 26 Lut 2011, 22:14

Dobra, czyli przyjmijmy, że kupuję cm.45a + firefox rabat 15%.
Wychodzi razem z rabatem 635 złotych. Czy to się opłaca?
Aha i rozumiem, że do hi-capów and do samej repliki olej silikonowy nie jest potrzebny?
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez zubol93 w 26 Lut 2011, 22:27

olej silikonowy w asg ma zastosowanie do wielu rzeczy ( tak jak wd40 w życiu codziennym XD ) przydać się może do nasmarowania jakiejkolwiek części zwłaszcza że kosztuje zaledwie 10zł . Jednak jak go nie kupisz to nic się nie stanie , nie jest on niezbędny jak nie masz midcapów


Taki zestaw można powiedzieć że się opłaca , replika solidna , dobre materiały mimo tego iż jest chińska , przy dobrym traktowaniu powinna bez usterki wytrzymać dość długo ( może to byc rok albo i 3 więc nie wiadomo ), jednak jak dla mnie to najlepiej wyczaić jakąś replikę na allegro nawet za 50% ceny , np. ja kupiłem moją replikę nową za 700 z baterią i przesyłką a sama kosztuje 1400zł lecz niestety kupiłem bez gwarancji , jednak jeszcze się nie przydała i chyba nie przyda :)
zubol93
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 30 Lis 2008, 14:45
Ostatnio był: 21 Wrz 2019, 00:39
Miejscowość: Kobiór
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Który polski sklep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 27 Lut 2011, 11:03

Dobra, czyli skończyło się ja cm.045a + firefox.
Dzisiaj godzina 17:00 składam zamówienie :wink: .

A tak z ciekawości: jaką replikę kupiłeś na allegro i czemu z niej nie korzystasz?
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski sklep ASG jest najlepszy?

Postprzez zubol93 w 27 Lut 2011, 12:13

napisałem że gwarancja mi się nie przyda :D , repliki używam od maja b.często i intensywnie (ponad 30000 wystrzelonych kulek) http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1193
zubol93
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 30 Lis 2008, 14:45
Ostatnio był: 21 Wrz 2019, 00:39
Miejscowość: Kobiór
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości