Który polski sklep ASG jest najlepszy?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 22 Lut 2011, 18:38

O, czyli ten aks-74u byłby bardziej do lasu. No w sumie dobrze, lubię celne bronie :E .
-----------------
Okej, teraz bardziej poważne pytania. Oczekuję odpowiedzi od kilku osób, tak dla pewności. Oto one:
1) Tak gwoli ścisłości: ASG nie jest od lat 18, prawda? Przyznam się do swojego wieku - mam 15,5 lat (tak, tak, możecie się śmiać). Jeżeli kurier dowiezie asg pod mój dom, to miałbym jakieś problemy z odbiorem?
2) Jak już wyżej wspomniałem, wybór padł na aks-74u, a.k.a. super-hiper-ultra-mega-legendarny kałasz Strieloka ( :E ). Do wybory mam dwa sklepy:
a) http://www.taiwangun.com - http://www.taiwangun.com/karabiny_sztur ... -1411.html
b) http://www.gunfire.pl - http://gunfire.pl/product-pol-1152192184-CM045A.html
Proszę, obejrzyjcie obydwa linki i powiedzcie, który sklep byłby lepszy (i dlaczego).
3) Jak w ogóle wygląda zakup tej repliki? Dodam, że na kupowaniu przez internet nie znam się za bardzo. Jedyny mój kontakt z zakupami przez internet był na Allegro, gdzie kupiłem jedną czy dwie rzeczy :) . Czy zakupy na taiwangun'ie/gunfire wyglądają tak samo albo chociaż podobnie?
4) (łączy się z pytaniem trzecim) Czy moglibyście podać listę kroków jak kupić broń-asg w jednym z podanych sklepów? Wiem, że zachowuję się jak jakiś totalny analfabeta, ale na prawdę będzie to mój pierwszy "poważny" zakup przez internet. W końcu chodzi tu o kilkaset złotych...
Co do tej listy, mogłaby wyglądać coś na wzór tego:
a)Na pewno powininem założyć konto w danym sklepie. Pisali, że jeśli to zrobię to będę mógł śledzić gdzie jest mój zakup czy coś takiego.
b)Potem powinienem nacisnąc "dodaj do koszyka".
c) Następnie muszę wypełnić podane pola [...] bla bla bla.
Czyli tak jak dla jakiegoś totalnego tępaka. :]
5) Co będzie, gdy już zamówię replikę w ich internetowym sklepie? Dostanę jakiegoś e-mail'a, czy będzie jakiś telefon potwierdzający zakup czy jak?

-------
Bardzo proszę o odpowiedzi, jak widzicie jestem w tym wszyskim totalnie zielony. Aha, osobom, które wzięły udział w tym temacie chyba będzie trzeba polać Kozaka :wink: .
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Reklamy Google

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Tawarish Kozłow w 22 Lut 2011, 18:39

CM 0,40 B jest dobry, sam takiego posiadam :)
_____________________________________________________________________________________________________
1-Nie, kurier da ci ak bo to zwykła zabawka (moge kogoś obrazić tym zdaniem ale tak jest) gorzej jak będziesz z tym
paradował po ulicy :wink:
5-Najwyżej dostaniesz potwierdzającego maila

Greyehh- Ty opanowałeś pisanie słownikiem t9?
Co do paradowania ,nie po to siedziałem 1 dzień za oglądanie repliki żeby teraz spamować.
Ostatnio edytowany przez Tawarish Kozłow 22 Lut 2011, 18:52, edytowano w sumie 3 razy
Chce OICW w wersji ASG AEG!

Jeśli też chesz taką replike wklej to do podpisu a może nasze modły zostaną wysłuchane!
Tawarish Kozłow
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 28 Paź 2009, 15:05
Ostatnio był: 30 Kwi 2012, 16:51
Miejscowość: Prypiat
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 4

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Greyeeh w 22 Lut 2011, 18:46

kopytko2 napisał(a):O, czyli ten aks-74u byłby bardziej do lasu. No w sumie dobrze, lubię celne bronie :E .
-----------------
Okej, teraz bardziej poważne pytania. Oczekuję odpowiedzi od kilku osób, tak dla pewności. Oto one:
1) Tak gwoli ścisłości: ASG nie jest od lat 18, prawda? Przyznam się do swojego wieku - mam 15,5 lat (tak, tak, możecie się śmiać). Jeżeli kurier dowiezie asg pod mój dom, to miałbym jakieś problemy z odbiorem?
2) Jak już wyżej wspomniałem, wybór padł na aks-74u, a.k.a. super-hiper-ultra-mega-legendarny kałasz Strieloka ( :E ). Do wybory mam dwa sklepy:
a) http://www.taiwangun.com - http://www.taiwangun.com/karabiny_sztur ... -1411.html
b) http://www.gunfire.pl - http://gunfire.pl/product-pol-1152192184-CM045A.html
Proszę, obejrzyjcie obydwa linki i powiedzcie, który sklep byłby lepszy (i dlaczego).
3) Jak w ogóle wygląda zakup tej repliki? Dodam, że na kupowaniu przez internet nie znam się za bardzo. Jedyny mój kontakt z zakupami przez internet był na Allegro, gdzie kupiłem jedną czy dwie rzeczy :) . Czy zakupy na taiwangun'ie/gunfire wyglądają tak samo albo chociaż podobnie?
4) (łączy się z pytaniem trzecim) Czy moglibyście podać listę kroków jak kupić broń-asg w jednym z podanych sklepów? Wiem, że zachowuję się jak jakiś totalny analfabeta, ale na prawdę będzie to mój pierwszy "poważny" zakup przez internet. W końcu chodzi tu o kilkaset złotych...
Co do tej listy, mogłaby wyglądać coś na wzór tego:
a)Na pewno powininem założyć konto w danym sklepie. Pisali, że jeśli to zrobię to będę mógł śledzić gdzie jest mój zakup czy coś takiego.
b)Potem powinienem nacisnąc "dodaj do koszyka".
c) Następnie muszę wypełnić podane pola [...] bla bla bla.
Czyli tak jak dla jakiegoś totalnego tępaka. :]
5) Co będzie, gdy już zamówię replikę w ich internetowym sklepie? Dostanę jakiegoś e-mail'a, czy będzie jakiś telefon potwierdzający zakup czy jak?


Z pewnością ten "kałasz Strieloka" nie będzie celniejszy od tych, które mają dłuższą lufę.

ad1. ASG jest od 18 lat, kurier nie ma nic do rzeczy, nie zawsze odbiorcą przecież jest zamawiający. Po za tym, skąd on kurna ma wiedzieć co wiezie i do czego taka "plastikowa dla niego zabawka" ma służyć?
ad2. Bier od Krakmana (taiwangun.com), ale nie mówię, że GunFire gorsze, co to, to nie.
ad3. Wyglądają podobnie, wszystko masz opisane podczas zakupu.
ad4. Nie musisz zakładać konta wcześniej, zrobisz to podczas zakupu.
ad5. Tak, dostaniesz. Ponadto, kiedy kurier będzie w okolicy z twoją przesyłką zadzwoni, że powinieneś już przygotować się do jej odbioru. Potem jeszcze Krakmani zadzwonią, żeby się upewnić, czy paczka doszła (nie muszą...).

#Tawarish
Ogarnij trochę te twoje posty, bo wygląda to jak spam.
Po za tym paradowanie po ulicy nie jest zakazane. Ja nie mam z tym problemu, ani przechodnie. Dwa razy nawet rodzice dzieciom z nami zdjęcia robili.

Za ten post Greyeeh otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Sniper_TomSon.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 22 Lut 2011, 19:43

:wink: .Kozłow - ja trochę oleju w głowie mam, żeby nie chodzić z przedmiotami przypominający prawdziwą broń. I poważnie byłeś w areszcie przez jeden dzień :E ?

Greyeeh - czyli układając wszystko do kupy:
- wybiorę taiwangun'a, bo czytałem wiele pozytywnych opinii + poparcie z twojej strony :wink: ,
- za jakiś czas założę konto i złożę zamówienie,
- czyli mail'a potwierdzającego zakup dostanę. A i jeszcze jedno: "kiedy kurier będzie w okolicy z twoją przesyłką zadzwoni, że powinieneś już przygotować się do jej odbioru." - chodzi o to, że będę miał mu zapłacić (bo wolę zapłacić przy odbiorze) i podpisać jakiś tam kwitek, tak?

Aha co do wymaganego wieku, jest to dosyć delikatna kwestia ;]. Czytałem właśnie w internecie od ilu lat jest jest ASG i w sumie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. W serwisie "tanie militaria" (który zresztą ma prawie same negatywne opinie) napisali coś takiego:
"Air soft gun to NIE jest broń! Może być używana przez osoby powyżej 14 lat."
(link, jakby ktoś chciał zobaczyć)
http://www.taniemilitaria.pl/sklep/cotoasg.php
No ale dobra, załóżmy, że ASG jest od osiemnastki. Ja, jak już mówiłem, mam niepełne 16 lat. Czy ten TaiwanGun może w ogóle jakoś sprawdzić ile mam lat? Na ich stronie jest napisane coś takiego:
"Ochrona danych osobowych – polityka prywatności. Aby dokonać zakupów w naszym sklepie niezbędne jest abyś podał nam Twoje dane czyli: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, e-mail. Informacje te potrzebne nam są do realizacji zamówienia (musimy wiedzieć gdzie wysłać towar). Nie zadajemy pytań odnośnie Twoich zainteresowań, Twojego wieku, upodobań ani innych pytań osobistych."
Czyli jasno z tego wynika, że serwis TaiwanGun nie wie, ile klient ma lat, przynajmniej w tym wypadku. A jakby kurier się czepiał, to powiem, że jestem synem adresata xD. W sumie na tej zasadzie, ASG może kupić nawet przygłupi czterolatek :E .

Wyjaśnicie jeszcze jak to z tym jest? Wiem, że was niesamowicie męczę ale nie chcę tego schrzanić. Głupio by było, jakby przesyłka z repliką była by już w połowie drogi, a potem by się wydało, że kupiła ją niepełnoletnia osoba :wink: .
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Greyeeh w 22 Lut 2011, 20:28

Nie, nie będą pytali o wiek, ani nie powinieneś mieć żadnych problemów. Co do niepełnoletnich na strzelankach to jest sprawa organizatora.

Warto też powiedzieć o tym rodzicom, żeby potem nie byli zaskoczeni.

Za ten post Greyeeh otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kopytko2.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 22 Lut 2011, 21:28

Greyeeh napisał(a):Nie, nie będą pytali o wiek, ani nie powinieneś mieć żadnych problemów.

O! To właśnie chciałem usłyszeć. Serdecznie dziękuję za poświęcony mi czas i ogólnie za pomoc. Jutro jak tylko wlącze komputer, zamówię świeżutkiego kałasza :wink: . Łap Kozaka. Na zdrowie :]
A tak w ogóle jakby nikogo nie było w domu, bo może się tak zdarzyć, że będe np. w szkole i kurier zastałby pusty dom to co by się stało? Odstawia pakunek do nabliższej poczty do odbioru (i zapłaty) tak?

Greyeeh napisał(a):Warto też powiedzieć o tym rodzicom, żeby potem nie byli zaskoczeni.

Z reguły nie pozwalają mi wydawać pieniędzy na takie "śmieci"... no ale już ja coś wymyślę :E .
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Maku w 23 Lut 2011, 01:09

kopytko2 napisał(a):A tak w ogóle jakby nikogo nie było w domu, bo może się tak zdarzyć, że będe np. w szkole i kurier zastałby pusty dom to co by się stało? Odstawia pakunek do nabliższej poczty do odbioru (i zapłaty) tak?


Niestety nie, kurier dzwoni wtedy na podany numer telefonu, i umawiasz się z nim na inny termin odbioru. Jeśli nie będzie mógł się dodzwonić to zostawia ci karteczkę i wiezie paczkę do centrali(niektóre firmy próbują doręczyć ponownie na drugi dzień).
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 23 Lut 2011, 09:21

Maku, dzięki za odpowiedź. W takim razie jak tylko wrócę ze szkoły, będę siedział cały dzień w domu, żeby nie przegapić telefonu i kuriera :].

O, znalazłem jeden szkopuł:
"W przypadku wybrania przez Klienta formy płatności “za pobraniem” (przy odbiorze towaru), gdy wartość zamówienia jest wysoka, firma może odmówić realizacji zamówienia “za pobraniem” i zażądać przedpłaty całości kwoty zamówienia podwyższonej o koszty transportu na konto bankowe."
Ja właśnie zamierzam zapłacić przy odbiorze. Jak myślicie, te 570 zł (bo tyle kosztuje moja wybrana replika) będę mógł zapłacić przy odbiorze czy będę mieć jakieś problemy? To za wysoka cena jak na odbiór czy nie?

I jeszcze jedno:
Mieszkam w Gdyni, a o ile mi wiadomo TaiwanGun ma siedzibę w Krakowie. Czyli w sumie jesteśmy na dwóch krańcach Polski :-/ . Jak myślicie, ile dni będzie trzeba czekać na dostawę? TaiwanGun mówi, że jak u nich coś zamówię to podadzą minimalny czas oczekiwania. No ale wolę się jeszcze spytać Was, ludzi, którzy coś już u nich kupowali. Czy podawany przez nich czas chociaż w przybliżeniu się zgadza? Czy nie nawalają i nie dostarczają przesyłki np. kilka dni później?

PS. Jestem teraz zawalony nauką i nie mam nawet czasu żeby złożyć zamówienie. Złożę je w piątek/sobotę/niedzielę i zdam wam relację jak przebiega zakup :wink: . Jakbym miał jeszcze jakieś problemy będę dalej pisał w tym temacie.
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Greyeeh w 23 Lut 2011, 16:42

Przy zakupie, po podaniu danych, będzie pisać ile dni zajmie realizacja zamówienia (prawdopodobnie ile dni!).
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Maku w 23 Lut 2011, 21:37

Co do wartości zamówienia, ja zamawiałem swoją pierwszą replikę ASG za pobraniem(700zł) i nikt problemów nie robił :P
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 23 Lut 2011, 21:48

OOO, no to nie ma obaw. W niedzielę składam zamówienie. Jak czegoś nie będę pewny to jeszcze dopiszę.
-----------------
Jednak dzisiaj już próbowałem złożyć zamówienie :wink: . Ale dwóch rzeczy nie jestem pewien:

1) Przy zamawianu mam trzy dostępne sposoby dostawy: odbiór osobisty na poczcie, Poczta Polska oraz DPD Polska. No to tak, na pocztę nie chce mi się zapierniczać, a potem targać pudełko z repliką pod sam dom, więc ta opcja odpada :D . Potem mamy Pocztę Polską. Mówią, że będzie trzeba czekać od 3 do 6 dni. No i DPD Polska - mówią, że jeden do dwóch dni. Problem w tym, że nie znam się zbytnio na tych sprawach. Która poczta będzie bezpieczniejsza, PP czy DPD? DPD wydaje się być kuszące, bo to tylko 2 dni, ale dla pewności się Was pytam. Swoją drogą, to fajnie, że z Krakowa do Gdyni w poniżej dwóch dni dojadą z pakunkiem :E .
2) TaiwanGun pisze, żę są dostępni w tych dniach:
"Jesteśmy do dyspozycji Państwa
poniedziałek - piątek 9:00-16:00
sobota 9:00-13:00"
No dobra, ale jakbym dzisiaj zamówił paczkę, to w weekend ją dostanę czy w weekendy nie jeżdżą po Polsce z replikami?
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Greyeeh w 24 Lut 2011, 16:04

Wybierz DPD - ekspresowo, pewnie, bezpiecznie i profesjonalnie.
Nie przejmuj się też tą dostępnością Taiwangunu, zamawiaj po prostu. Paczka dojdzie nim minie tydzień, to pewne.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości