Który polski sklep ASG jest najlepszy?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 24 Lut 2011, 16:12

Dobra, wielki dzięki za odp. Zamówienie i tak złożę w niedzielę, czyli pewnie dostanę replikę koło wtorku/środy. Potem wam jeszcze 'zdam relację' :wink: . Mam nadzieję, że kurier zadzwoni, żeby się umówić na konkretną godzinę.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

---
Edit:
No i znowu mam kolejne głupie pytania :kotek: .
1) Jeszcze raz zobaczcie tego linka: http://www.taiwangun.com/karabiny_sztur ... -1411.html
Czerwoną czcionką (na dole) napisali, że jeśli dopiszę w komentatrzu zamówienia "firefox 15%" dostanę jakiś lepszy akumulator. Czy opłaca się go kupować? I jeśli tak, to czy jest taka opcja żeby moje cm.045a dojechało do mnie od razu z zamontowanym firefox'em?
2) W skład "zestawu" cm.045a wchodzi sama replika, magazynek hi-cap no i parę innych 'bajerów'. Czy w komentarzu zamówienia mogę dopisać, że chciałbym jednocześnie kupić cm.045a + 2 mid-capy? Oczywiście napisałbym, żę zapłacę za obydwie rzeczy :E . Chodzi mi po prostu o to, żeby obydwie rzeczy dojechały do mnie za jednym zamachem, tzn. żeby w paczce było i to i to. Jest taka możliwość w TaiwanGunie? Bo nie chce mi się czekać najpierw na samą broń, a potem na magazynki :].
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Reklamy Google

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Darth ReX w 25 Lut 2011, 17:00

Naturalnie, każdy sklep woli wysłać wszystko razem, wystarczy ich tylko uprzedzić. Mogłeś pewnie zamówić wszystko za jednym zamachem. Jeśli tego nie zrobiłeś - wal maila. Natomiast tego, czy to wysłali - nie wiadomo, mogli to zrobić tak dzisiaj, jak i mogą to zrobić w poniedziałek rano. A co do akumulatora - nie mam pojęcia.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 25 Lut 2011, 17:06

O, no to wręcz idealnie. Czyli zamówię cm.045a, firefoxa i 2 midcapy. I spokojnie, jeszcze ni złożyłem zamówienia. Zrobię to w niedzielę z... ważnych powodów :wink: . Dzięki za odp.
-------
Kolejny problem :facepalm:
Jeszcze raz podaję linka do repliki: http://www.taiwangun.com/karabiny_sztur ... -1411.html
Mianowicie chcę dokupić do niej 2 mid-capy, bo podobno hi-cap grzechocze i ogólnie ludzie mówią, że nie jest fajny :]. Moglibyście dać mi linka do mid-capa pasującego do cm.045a? Jeszcze się zbytnio na tym nie znam, i nie chcę kupić magazynka np. do AKM a potem okaże się, że nie pasuje :]. Więc który magazynek będzie odpowiedni?
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Misq675 w 26 Lut 2011, 11:37

Bez okularów ani rusz ja miałem taki przypadek strzelaliśmy się i dostałem z L96A1 - Snajpa Dosłownie miedzy oczy ale miałem farta bo miałem okulary takto mogło być gorzej.

Ja ogólnie wole AK albo M4.

A jak patrzysz na osiągi to patrz ile ma FPS tym więcej tym bardzie boli dostanie z niego ;p
"Memento Mori" - Pamiętaj o Śmierci
Awatar użytkownika
Misq675
Stalker

Posty: 160
Dołączenie: 10 Sie 2010, 16:08
Ostatnio był: 13 Lis 2016, 12:49
Miejscowość: Ryczów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 5

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 26 Lut 2011, 12:04

Misiek, nie chcę być nie miły, ale przeczytałeś w ogólne mojego posta :) ? Spytałem jaki magazynek pasuje do cm.045a i prosiłem o linka. Nie pytałem, czy jak dostanę kulką w głowę to czy będzie bolało xD.

Znajdzie się jeszcze ktoś kto pomoże i odpowie na pytanie z postu powyżej?
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Darth ReX w 26 Lut 2011, 12:28

Hi-cap grzechocze, bo ma pojemnik na kulki, w którym są one luzem. Ludzi wkurza, bo jak latasz z 400 pociskami w magu lub więcej, to możesz być jak Rambo. Możesz sobie zamówić hi-capa, z tym nie ma problemu, tylko najwyżej nie ładuj go do oporu ;) A co do mid-capów, to z tego, co mi wiadomo, to praktycznie wszystkie magazynki do AK74 pasują (do 47 chyba też)
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Ropasiak w 26 Lut 2011, 13:45

Potwierdzam (potwierdzam do modelu CM.031 i CM.045). Wchodzi nawet mag od AK :E (co jest nieco dziwne, bo w końcu to był inny kaliber...).

A tak w ogóle, to temat nie powinien być przeniesiony do tematu: "Airsoft"?
Image
Awatar użytkownika
Ropasiak
Tropiciel

Posty: 333
Dołączenie: 29 Mar 2008, 18:02
Ostatnio był: 19 Sty 2023, 23:08
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 13

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 26 Lut 2011, 13:49

Okej, teraz na prawdę prosiłbym Was o szybkie odpowiedzi, bo w niedzielę składam już zamówienie :wink: .

1) Czy te magazynki będą pasować do cm.045a
- abs - http://www.taiwangun.com/magazynki_maga ... -2080.html
- metal - http://www.taiwangun.com/magazynki_maga ... -2077.html
2) Jeśli obydwa będą dobrze 'wchodziły', to który jest lepszy i dlaczego? (Różnica 7 złotych to nie problem xD)
3) O tym amgazynku wykonanym z abs napisali, że waży 150g, a o tym metalowym 240g. Co jest bardziej trwalsze? I jeżeli ten metalowy, to czy nie będzie zbytnio obciążał broni?
4) W opisie mówią, że jeśli magazynki mają poprawnie działać, to muszę dostosować się do tej listy:
"- podczas pierwszego użycia NIE WOLNO w pełni załadować magazynków, może to doprowadzić do ich uszkodzenia,
- w celu zapewnienia bezawaryjnej obsługi NALEŻY magazynek przesmarować za pomocą oleju silikonowego, aplikując go w niewielkiej ilości do otworu wylotowego,
- za pierwszym razem NALEŻY naładować magazynek kilkunastoma kulkami, a następnie usunąć je. Czynność tę należy powtarzać, dodając za każdym razem dziesięć kulek, aż do momentu osiągnięcia pełnej pojemności magazynka,
- PAMIĘTAJ, po zakończonej grze ZAWSZE usuwaj kulki, NIE POZOSTAWIAJ ich w magazynku, gdyż może to spowodować wcześniejsze zużycie sprężyny,
- PAMIĘTAJ o konserwacji za pomocą oleju silikonowego,
zastosowanie się do powyższych zasad, zapewni długie, bezawaryjne oraz wolne od zacięć użytkowanie produktu."

Czyli potrzebny też będzie mi olej silikonowy (kurczę, coraz większe wydatki :P ). Czy ten cały olej jest już 'automatycznie' w zestaie od cm.045a, czy sam muszę go dokupić? I czy taka fajtłapa jak ja, która nigdy jeszcze nie miała w rękach repliki ASG będzie wiedziała jak to obsługiwać? Czy może w instrukcji będzie napisane?

Bardzo proszę o odpowiedzi, już jutro będzie tzw. deadline, czyli termin ostateczny :wink: .
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Ropasiak w 26 Lut 2011, 14:00

1. Pierwszy na pewno, drugi również powinien, aczkolwiek - realistyka ucieka :P .
2 i 3. Jeżeli chodzi o realistykę to ten pierwszy. Jeżeli chodzi o trwałość to drugi - ponieważ jest z metalu, któy jest trwalszy od abs'u. Hm... u mnie pełny Hi-Cap jakieś `450 kulek 0.23g nie obciąża zbytnio broni :P
4. Nie będzie w zestawie. Będziesz musiał do kupić. TaiwanGun z repliką przesyła instrukcje użytkowania i konserwowania repliki.

JESZCZE JEDNO: DO MID CAPÓW I LOW CAPÓW POTRZEBNA JEST TZW. "SZBYKOŁADOWARKA" DO KULEK!
Image
Awatar użytkownika
Ropasiak
Tropiciel

Posty: 333
Dołączenie: 29 Mar 2008, 18:02
Ostatnio był: 19 Sty 2023, 23:08
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 13

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 26 Lut 2011, 14:38

O kurczę... początkowo planowałem kupić samą replikę. Teraz okazuje się, że trzeba dokupić do niej parę innych 'śmieci' żeby w pelni się nią cieszyć :E .
No ale dobra, czyli zamówię u nich:
-'zestaw' cm.045a,
-olej silikonowy,
-magazynek mid-cap (wezmę ten z abs'u tak jak poradziłeś),
-szybkoladowarka do mid-capa.

Alem mam pytanie. Czemu do hi-capów nie potrzeba żadnych ładowarek, a mid-capy potrzebują takich bajerów? Nie da się zwyczajnie wsypać kulek do magazynka? I czy masz jakieś porady jak tego używać, czy się połapię jak to robić?
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Greyeeh w 26 Lut 2011, 14:41

ad1. pierwszego nie bierz, skoro możesz brać metal - 2 na 100% gdyż kolega ma takie 3.
ad2. drugie posiada lepsze wykonanie, mieście więcej kulek, lecz jest dłuższy.
ad3. to nie powinno ci robić różnicy, szczególnie jeśli zamierzasz mocno tuningować zewnętrzny wygląd repliki.
ad4. żaden olej ci nie będzie potrzebny, po prostu ładujesz parę kulek, wkładasz, strzelasz i wypinasz.
Kilka razy tak zrób, strzelając np. do puszek - przy okazji wyczujesz replikę.

Co do tej szybkoładowarki, to ona powinna być w zestawie z repliką.
Do Hi-Capów wsypujesz po prostu kulki przez okienko z boku magazynka i nakręcasz sprężynę podającą kulki. W Mid-Capie kulki wciskasz bezpośrednio popychając sprężynę ku dołu (tak w low-capach i real-capach też jest).
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 26 Lut 2011, 14:44

Ehh to już sam nie wiem. W sklepie piszą, że ten olej jest potrzebny do poprawnego działania, ty mówisz, że nie jest. Już się pogubiłem.
Co do magazynka: czy ten metalowy nie będzie wyglądał głupio na aks-74u?
I ponawiam pytanie z posta sprzed kilku minut: co z tą 'szybkoładowarką"?
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości