Który polski sklep ASG jest najlepszy?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Który polski sklep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 21 Lut 2011, 19:12

Witam wszystkich.
Piszę do was z dosyć dziwnym pytaniem. Mianowicie mam kolegę, który wręcz nałogowo chodzi na walki ASG (Air Soft Gun). Kolega ten opowiadał mi jakie to scenariusze układali, jak toczyły się bitwy, pokazywał mi nawet swoje pukawki (jakiś rodzaj glocka i mp5 z nieskładaną kolbą czy coś takiego - nie znam się). Właściwie od małego interesowałem się militarnymi sprawami i w sumie chętnie kupiłbym jakąś replikę broni, tzn. ASG. Nawet tylko po to żeby nad łóżkiem wisialo :E . Problem w tym, że na tym całym ASG znam się tak jak na balecie, czyli w ogóle.
No i teraz pytanko: jaki sklep (polski, żeby dostawa szybciej i taniej byla :wink: ) jest najlepszy?. Na początku sprawdzałem na Tanie Militaria. Początkowo zapowiadało się nawet ciekawie, ale potem jak przeczytałem inne fora... niektórym ludziom wysyłali uszkodzone bronie albo nawet nic nie wysyłali xD. Ogólnie o tym sklepie były ogólnie same negatywne opinie. Co innego polecacie?

Aha, dodam też, że zawsze ciągnęło mnie do układu bull-pup, po prostu lubię taki 'futurystyczny' wygląd. Właściwie najchętniej kupiłbym p90, albo jakąś jego odmianę. Albo coś innego, sami doradzcie nowicjuszowi co jest dobre a co nie. I żeby nie było - Nie, nie gram w CS'a, ani COD'a ani inne takie podobne :P .
Tak więc jakbyście mogli opisać swój ulubiony sklep ASG, wytłumaczyć dlaczego akurat ten jest dobry itd, to byłbym wdzięczny. O, i może żeby dało się link do P-dziewiędziesiątki załatwić, albo do jakiejś innej fajnej pukawki :]

Pozdrawiam
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Reklamy Google

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Top4Wanted w 21 Lut 2011, 19:54

Ja korzystam z usług 2 sklepów:
-SpecShop w Poznaniu - http://www.specshop.pl/Index.php
-Krakman w Krakowie - http://taiwangun.com/

Co do broni to raczej odradzam z układem bull-pup ze względu na dużą awaryjność.
Z jakim napędem chcesz kupić replikę (gaz,elektryk,sprężyna) ?

Jeżeli jesteś początkujący i nie zamierzasz dużo wydawać to kup sobie np.
http://www.taiwangun.com/shotguny/shotg ... m-812.html
albo http://www.specshop.pl/product_info.php ... axy_-_MP5K

Jeżeli zależy ci na czymś lepszym pod względem materiału i osiągów to pisz, a postaram się ciebie nakierować.
Chociaż jeżeli jesteś jeszcze początkującym to polecam zacząć raczej od replik tego typu, a później kupić lepszą.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Top4Wanted
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 13 Sty 2011, 18:30
Ostatnio był: 24 Maj 2011, 20:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 21 Lut 2011, 20:33

OOO, dobrze, że w końcu znalazłem jakiegoś poważnego znawcę ASG :) . Mam kilka pytań. No to jedziemy:

1) Jaki napęd jest najlepszy, czym się od siebie różnią, jakie są wady i zalety broni na:
a) gaz,
b) elektryczność,
c) sprężynę.

2) Bull-pup'a odradzasz ze względu na awaryjność... to znaczy, że się czesto zacina czy jak? I czemu bull-pupy są pod tym względem gorsze od nie-bull-pupów ( :D ).

3) I dzięki za te dwa przykłądy broni ale... te dwa typy to zupełnie nie mój "styl". Ze strzelbami dobrze się nie czuję, a mp5k jest jak dla mnie, jakby to powiedzieć, za małe. Ja muszę czuć, że mam broń, a chociaż mp5k na pewno fajnie strzela to jednak dalej przystaję przy p90. Aha i czy Pe-dziewiędziesiąt jest na gaz, sprężynę czy elektryczność?

4) O, właśnie znalazłem 3 różne p90-ki na sklepie który mi podałeś, to jest na taiwangun'ie. Daję linki do nich i proszę obejrzyj wszystkie trzy jako znawca ASG :):
a) http://www.taiwangun.com/pistolety_masz ... -1414.html - KSP-90TR [ACM] (447 zl),
b) http://www.taiwangun.com/pistolety_masz ... -1503.html - KSP-90TRK [ACM] (489 zl),
c) http://www.taiwangun.com/pistolety_masz ... -1502.html - KSP-90TR SD [ACM] (526 zl).
Którą byś polecił i dlaczego? I czemu różnią się od siebie aż o kilkadziesiąt złotych?

-------
Proszę pomóż mi, bo chcę znać odpowiedzi na te pytania. Muszę lecieć, jak pomożesz dostaniesz kozaka chłopie :). Pozdrawiam.
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Top4Wanted w 21 Lut 2011, 21:00

1.
a)Napęd sprężynowy - jest najbardziej charakterystyczny, dla schootgunów i karabinów snajperskich. Jego poważną wadą jest to, że po każdym strzale, trzeba przeładowywać, ale za to nie martwisz się , że padnie ci bateria , albo skończy się gaz
b)Napęd gazowy- jeżeli decydujesz się na replikę z napędem gazowym to najlepiej na pistolet, ale jako broń boczna. Gaz wstrzykuje się do magazynka i co jakiś czas trzeba uzupełniać. Replik karabinów raczej nie polecam, bo kulki są nieprzewidywalne tzn. nie masz pewności jak poleci, czyli słaba celność.
c) napęd elektryczny - najbardziej popularny napęd. Do repliki podłączasz akumulator. Nie musisz przeładowywać , tylko wyjmujesz magazynek wkładasz nowy i dalej strzelasz. Masz do dyspozycji ogień pojedynczy i ciągły. Zdecydowanie polecam ten napęd.

2. Ze względu na swoją konstrukcję. Magazynek znajduje się za mechanizmem spustowym. Chyba, że już poprawili ten mechanizm.

3.To jaki ma napęd P90 to sam zobaczysz w opisie interesującej cię repliki.

4. Zanim ci coś doradzę to jakim budżetem dysponujesz ?
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Top4Wanted
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 13 Sty 2011, 18:30
Ostatnio był: 24 Maj 2011, 20:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Top4Wanted w 21 Lut 2011, 21:06

Hmm. Moim zdaniem te P90 które podałeś różnią się długością lufy (jeden ma tłumik itp.), ceną i tym że KSP-90TR SD [ACM] ma atrapę kolimatora. Wnętrz mają bodajże taki same. Wykonanie też. Wybór zależy od ciebie. Ja bym raczej wybrał KSP-90TR [ACM] chyba ze względu na cenę i lufę.


Pytanie: Bardziej skupiasz się na CQB, czy zielonej taktyce ?
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Top4Wanted
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 13 Sty 2011, 18:30
Ostatnio był: 24 Maj 2011, 20:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Adam w 21 Lut 2011, 21:12

W Kutnie, na ulicy Podrzecznej jest taka mała różowa budka. Prowadzi ją taki stary cwaniak. Sprzedaje płyty winylowe z lat 70-tych i posiada nawet niezły sprzęt Airsoftowy. Począwszy na zwykłych kolekcjonerskich pistoletach wojennych, a skończywszy na profesjonalnych replikach. ;) Polecam
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Top4Wanted w 21 Lut 2011, 21:14

W sumie to taniej można kupić prawdziwego kałacha u ruskich niż dobrą replikę ASG :E
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Top4Wanted
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 13 Sty 2011, 18:30
Ostatnio był: 24 Maj 2011, 20:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 21 Lut 2011, 21:50

Adam, ja mieszkam na Pomorzu, więc nie skorzystam z porady. Musiałbym przejechać jakieś pół Polski :P . Ale dzięki za chęci.

Top4Wanted:
1) CQB to jak się domyślam Close Quarter Battle, tak? No dobra, to rozumiem, ale co to ta "zielona taktyka"? Przypominam, że jestem totalnym żółtodziobem, więc proszę się nie śmiać :wink: . Ah, i jakbym miał uczestniczyć w jakiejś bitwie, to wiadomo - na bliskie odległości. Nie będe przecież siedział w krzakach z repliką dragunova czekając aż ktoś wyjdzie. Ze mnie jest taki typ szajbusa, tzn: biegnij na pałę, strzelaj, biegnij na pałę, strzelaj, itd. :E . Więc dlatego kieruje się ciągle ku p90.
2) Co do tej p-90ki ze sklepu, ta wersja z kolimatorem wygląda 'kusząco', bo te pozostałe dwie bez kolimatora wyglądają tak jakby... niepełnie. Tylko to cholerstwo jest droższe od wersji bez kolimatora o kilka dych :D. Sam nie wiem, które lepsze.
3) A co sądisz o tym AKS-74u a'la kałasz Strieloka xD :
http://www.taiwangun.com/karabiny_sztur ... -1411.html
Gorzej, że ten karabinek kosztuje jeszcze więcej niż wyżej wymienione p90.
Albo może jakieś mp5?
4) A właśnie, nie zadałem ci jeszcze ważnego pytania: czego ty używasz? Tzn. jakiej broni i czemu właśnie ją?

I ostatnie:
"Zanim ci coś doradzę to jakim budżetem dysponujesz ?" - No, 500 złotych kłuje w oczy ale naprawdę od kilku dni (tygodni?) ciągle myślę o jakiejś replice nad moim łóżkiem :wink: . No w każdym razie nie chce przekraczać sześciu stów. Nie jestem synem Bill'a Gatesa ( :E ), dlatego też nie chce wydawać kupy kasy na taką "zabawkę".
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Greyeeh w 21 Lut 2011, 22:50

Po pierwsze - od takich pytań jest... tak! TEMAT O ASG!
Po drugie - nie inwestuj w P90 ani żadne sprężyniaki, szczególnie jeśli jesteś początkującym bo ASG z pewnością ci nie przypadnie do gustu (snajper musi być cierpliwy, ogólnie to na godzinkę może mu się kogoś uda zestrzelić, potem zmienia pozycje, jak znajdzie dobrą to pół godziny minie, może za godzinę kogoś znów trafi, a potem dalej to samo...) tak więc kupuj coś od CM (CYMA), gdyż do 700/800zł jest to najlepszy producent replik AK, prawda, że chinole, ale za to jakie porządne, na dodatek dobre pod tuning.
Po trzecie - zielona taktyka - walka w lesie przede wszystkim, w górach itd.
Po czwarte - nie bierz tego AK, do tej ceny już lepiej: http://www.taiwangun.com/karabiny_sztur ... 8-172.html lub http://www.taiwangun.com/karabiny_sztur ... b-893.html

No, a skoro jesteś typem szajbusa, to musisz się jeszcze wiele nauczyć o ASG i prowadzeniu "wojny", gdyż ten styl korzyści nie przynosi, na pewno nie szajbusowi.

P.S. masz się w ogóle z kimś strzelać, czy replika tylko nad łóżko?
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez kopytko2 w 21 Lut 2011, 23:24

Greyeeh to mam teraz do Ciebie pytanko :wink: , mianowicie coś mi się tu nie zgadza.
W opisie p-90 jest napisane, że to "sprężyniak", a top4wanted napisał:
"Napęd sprężynowy - jest najbardziej charakterystyczny, dla schootgunów i karabinów snajperskich. Jego poważną wadą jest to, że po każdym strzale, trzeba przeładowywać". No to ja nie kumam, mówicie, że bronie na sprężynę muszą być przeladowywane po każdym strzale, a na youtube pokazywali jak p-90 strzelał trybem automatycznym. I na dodatek był na akumulator czyli był elektryczny a nie na sprężynę :facepalm: . To jak w końcu z tym jest?

I jeszcze jedno:
"masz się w ogóle z kimś strzelać, czy replika tylko nad łóżko?" - O ile mój kolega wciągnie mnie do tego wszystkiego, będę się strzelał. Jeżeli nie, to będzie ładnie wisiało nad łóżkiem - ot, taka zachcianka znudzonego nastolatka :E .

Kurczę no nie mogę się zdecydować co wybrać. Najchętniej wypróbowałbym wszystko :D. A ty Greyeeh czego używasz?
kopytko2
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 11 Lis 2010, 11:13
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 19:52
Kozaki: -1

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Greyeeh w 21 Lut 2011, 23:37

Aktualnie niczego. Byłem snajperem i szturmowcem.
Co do P90 - mówię ci - modele do 1000 złoty, są po prostu do du*y. Z tym napędem się musieli pomylić.
Radzę ci wziąć CM.028 albo 031 - oba ładnie się prezentują, a osiągi mają niezłe.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Który polski slep ASG jest najlepszy?

Postprzez Maku w 22 Lut 2011, 00:04

Ja polecam wszelakiej maści repliki z rodziny G36 od JG i Cymy - tanie, dobre(bo nie za mocne, nie zrobisz nikomu kuku), bezawaryjne, lekkie i ergonomiczne. Na początek jak ulał. Pamiętaj oczywiście o dodatkowych 30zł na jakieś w miarę dobre okulary/google ochronne.
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 5 gości