Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez NoMatter w 26 Wrz 2019, 14:08

Ja lubię czytać opowieści fantastyczne... odrywam się wówczas od codzienności i wspaniale relaksuję...
NoMatter
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 20 Paź 2017, 12:36
Ostatnio był: 30 Paź 2019, 09:10
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez Stalker Rambo w 27 Wrz 2019, 19:00

"Księżniczka" Andrzeja Pilipiuka - kontynuacja "Kuzynek". Ten sam poziom, fajnie i szybko się czyta...

Obecnie czytam "Przewodnik po zjawiskach nadprzyrodzonych" Briana Haughton'a i "Wytrzymałość psychiczna" Chrisa McNab'a.

Przewodnik czytam, bardziej jako ciekawostkę. Książka opisuje różne moce szóstego zmysłu takie jak jasnowidzenie, kanalizm, czy widzenie aury.

Wytrzymałość psychiczna jest dość ciekawą książką, o szkoleniu wojskowym, ale pisana raczej w sposób ogólnikowy niż szczegółowy.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Co czytacie?

Postprzez Universal w 13 Paź 2019, 02:17

Myślałem, że Gołkowski w Stalkerach ze swoim "kład demydż", "krew-kamieniem" i innymi pierdoletami zepsuł książki Noczkina (mimo mojej sympatii do Szczurów, które dowiodły, że jednak potrafi pisać niezłe czytadła).

Ale o ile Mike Resnick napisał sztampowego Starshipa (prosta jak kij space opera), to przekład Szmidta woła o pomstę do nieba. To dało się uratować, a on to dorżnął, jakby dostał wierszówkę z powiatowej gazety.

Dlaczego Fabryka Słów zdecydowała się to wydać - nie mam pojęcia. Grafomański wybryk, zdzierżyłem trzy tomy tylko dlatego że miałem głód space opery, nie robiłem sobie nadziei co do jakości, i kupiłem cały zestaw od razu, nie chcąc przerywać w połowie :D
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Co czytacie?

Postprzez Owitz w 15 Paź 2019, 22:30

Aktualnie kończę ,,Czarnobyl. Historia nuklearnej katastrofy '' a w kolejce czeka jeszcze świeżutkie ,,O północy w Czarnobylu'' :)

Za ten post Owitz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian, Mruk.
Awatar użytkownika
Owitz
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 15 Sie 2008, 11:29
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 23:00
Miejscowość: Wadowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 18

Re: Co czytacie?

Postprzez Magister w 25 Lut 2020, 09:02

Głównie poczytuje szeroko-pojęte Sci-fi, polecam wszelkie powieści Philipa Dick'a i Staszka Lema.
Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
Awatar użytkownika
Magister
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 16 Mar 2014, 00:27
Ostatnio był: 12 Lip 2020, 11:39
Miejscowość: Nowosybirsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 4

Re: Co czytacie?

Postprzez Stalker Rambo w 12 Kwi 2020, 13:01

"Dziedziczki" i "Zaginiona" Pilipiuka - czyli skończyłem sagę "Kuzynek". Mam chwilę odpoczynku od książek i przerzuciłem się na mangę. Obecnie czytam "Drifters" i "Hellsing".
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Co czytacie?

Postprzez Gorianov w 01 Gru 2020, 13:57

ja najczesciej czytam trubune ludu

Za ten post Gorianov otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mruk.
Awatar użytkownika
Gorianov
Człowiek-Artefakt

Posty: 192
Dołączenie: 27 Cze 2012, 00:20
Ostatnio był: 08 Wrz 2021, 23:36
Miejscowość: legowisko utakera
Kozaki: 41

Re: Co czytacie?

Postprzez Mruk w 01 Gru 2020, 14:21

Ja głównie czytam książki typu sf, w tym zestawieniu przeważają Star Warsy :E
Ostatnio też Blade Runnera przeczytałem, i metro 2035 (oczywiście 2033 i 2034 już przeczytane)
ı̣ǝsuǝʇ opǝ
Awatar użytkownika
Mruk
Stalker

Posty: 80
Dołączenie: 12 Cze 2016, 21:45
Ostatnio był: 10 Sie 2022, 22:49
Miejscowość: Blüdhaven
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 20

Re: Co czytacie?

Postprzez Stalker Rambo w 01 Gru 2020, 18:42

"Zborowski" oraz pierwsza część "Diabła Łańcuckiego" - książki są z tego samego uniwersum, lecz różni bohaterowie. Zborowski fajne, Diabeł łańcucki niby w tym samym klimacie, ale czyta mi się gorzej. I nie mam zielonego pojęcia, dlaczego te książki znalazły się w serii "Mistrzowie polskiej fantastyki", bo fantastyki tam nie uświadczyłem - nawet delikatnej.

Obecnie czytam "Ekstremalną strzelnicę Navala" i gorąco polecam wszystkim zainteresowanym bronią palną. To nie jest poradnik z definicjami i trudną balistyką, tylko praktyczny poradnik, napisany w sposób prosty. Przyjemnie się czyta i każdy laik zrozumie opisywane zagadnienia. Książka zawiera podstawową wiedzę, którą każdy użytkownik broni powinien znać. Ponadto jest świetnym uzupełnieniem do poradnika BLOS. Jeśli mamy tu jakichś instruktorów to poszerzcie bibliotekę o tą pozycję, bo warto. Książka kładzie bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo, a tego nigdy za mało. Jedynym minusem książki jest błyszczący papier, który odbija sztuczne światło, co wkurza przy wieczornym czytaniu.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Co czytacie?

Postprzez MordercaBezSerca w 01 Gru 2020, 21:12

@Stalker Rambo chyba mamy podobne gusta :E

Komudę kolekcjonuję już dobre parę(naście)lat i może poza jednym, czy dwoma wyjątkami zawsze trzymał wysoki poziom. Widać, że zna się na tym, o czym pisze i do tego wkłada w to serce. Polecam "Hubala" oraz, o ile się nie zraziłeś do postaci Jacka Dydyńskiego, sagę "Samozwaniec". Ja się nie mogłem oderwać :)

Też nie rozumiem tej łatki "fantasty". Na początku kariery popełnił "Opowieści z Dzikich Pół", w którym było trochę dziwnych stworków i magii. Pozostałe pozycje to literatura bardzo mocno oparta na faktach. Może dlatego tak dobrze się to czyta. Po prostu jest wiarygodny.

Jeśli chodzi o tą "Strzelnicę..." to nie czytałem, bo do wszelkich poradników podchodzę ostrożnie. Jeśli naprawdę polecasz, to jesteś w stanie podać 3 rzeczy, których się nauczyłeś, a nie znałeś wcześniej z praktyki - np. z kursu na patent, albo na prowadzącego?

Nie wiem dlaczego, ale jak widzę gości w moro i taktycznymi brodami na okładce to mi się włącza "pozer alert" ;). Ale ja generalnie jestem nastawiony anty na "cywilnie strzelectwo bojowe".
Szczero prowda, Półprowda i Gównoprowda
Jeden promil
Ballada o prawiesnorku
Moje Łodpady
Awatar użytkownika
MordercaBezSerca
Opowiadacz

Posty: 53
Dołączenie: 09 Paź 2020, 16:55
Ostatnio był: 20 Sty 2021, 11:03
Miejscowość: Cy-cy-sto
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 23

Re: Co czytacie?

Postprzez Stalker Rambo w 02 Gru 2020, 21:34

MordercaBezSerca napisał(a):Jeśli chodzi o tą "Strzelnicę..." to nie czytałem, bo do wszelkich poradników podchodzę ostrożnie. Jeśli naprawdę polecasz, to jesteś w stanie podać 3 rzeczy, których się nauczyłeś, a nie znałeś wcześniej z praktyki - np. z kursu na patent, albo na prowadzącego?


Nowego? Raczej nic. No może kilka porad dotyczących wyboru broni i sejfu. Ale... Siedzę już trochę w strzelectwie i choć mistrzem jeszcze nie jestem, to padawanem już być dawno przestałem. I wiele widziałem na strzelnicach i zawodach, zarówno wśród użytkowników jak i instruktorów. Książkę polecałem głównie początkującym, bo zawiera wszystko co powinno się wiedzieć na starcie. Podstawowe techniki i realne warunki bezpieczeństwa. Większość poradników, a trochę ich mam, omija podstawy.

Jakby to najlepiej zobrazować... Jeśli chciałbyś zostać wielkim matematykiem, to nie ma sensu zaczynać od prawdopodobieństwa, ułamków, całek, geometrii, itd. Najpierw musisz poznać cyfry i podstawowe działania. I ta książka właśnie to omawia.

Za ten post Stalker Rambo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive MordercaBezSerca.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Co czytacie?

Postprzez MordercaBezSerca w 03 Gru 2020, 09:52

Stalker Rambo napisał(a):
Nowego? Raczej nic.


Czyli, jak rozumiem kasa wywalona w błoto ;) Mało skuteczny ten poradnik.

Oczywiście się czepiam, bo rozumiem co napisałeś później :E . Nawet jak się zajmujesz tematem kilka lat to dobrze sobie odświeżyć/utrwalić podstawy teoretyczne.

Nawet z ciekawości poszperałem w sieci za recenzjami tej książki. Mam mieszane uczucia - z jednej strony Autorzy z Wielkiej Litery, wieloletnia służba w jednostkach elitarnych z całą listą bardzo wysokich odznaczeń, za co mają mój autentyczny szacunek.

Z drugiej strony książka promowana komunałami typu:
Strzelcy dzielą się na tych, którzy mają respekt do broni i na tych, którzy będą mieli respekt do broni – po wypadku”.
:facepalm: Aha, to samo powiedzonko słyszałem o:
-motocyklach
-motolotniach
-motopiłach
-piciu bimbru
-chodzeniu po górach
-nurkowaniu itd.

Będąc na strzelnicy, świat i wszystkie codzienne sprawy, pozostają za wałem ochronnym, kulochwytem, strzelając odpoczywasz, bo strzelając nie masz możliwości, by myśleć o czymś innym.
Boszsz... :facepalm: x2 - Jak sadzą takimi pierdołami w tekście to mam poczytane.

Z drugiej strony bardzo mądre :
"Postanowiliśmy skupić się na najbardziej istotnych, według nas, elementach szkoleniowych, żebyście mogli wspomóc się naszym poradnikiem przed treningiem na strzelnicy, najlepiej pod okiem doświadczonych instruktorów.

Myślę, że to oddaje istotę sprawy. Samo czytanie książek z nikogo nie zrobiło dobrego praktyka.

Tak, z ciekawość : jak jest opisana pomoc przedmedyczna przy postrzale? Tutaj chyba obaj autorzy mogą wnieść wiele ze swojej praktyki. Jeśli podeszli do tematu z głową, to może rzeczywiście kupię.
Szczero prowda, Półprowda i Gównoprowda
Jeden promil
Ballada o prawiesnorku
Moje Łodpady

Za ten post MordercaBezSerca otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative mordercazserca.
Awatar użytkownika
MordercaBezSerca
Opowiadacz

Posty: 53
Dołączenie: 09 Paź 2020, 16:55
Ostatnio był: 20 Sty 2021, 11:03
Miejscowość: Cy-cy-sto
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 23

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości