Co was w...pienia

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Co was w...pienia

Postprzez djcycu w 12 Lip 2011, 12:20

Każda muzyka zarabia i ok. Komercyjna to może piszmy tak w cudzysłowie bo chodzi nam tylko i wyłącznie o muzykę która nawet twórcy zbytnio w sumieniu nie leży a służy tylko i wyłącznie do zarobienia. Przykład? Np Tiesto. Kiedyś jego produkcje były zupełnie inne... Rewelacje same bym powiedział lecz teraz nasz kochany kiedyś trance zmienił się w coś czego większość strawić nie może (trance zawsze miało mieć melodię w stylu hymnu). No a znając napływ electro-popu nie trudno się domyślić że Trance musiało ulec podobnym trendom by nikt nie ucierpiał... Tu się zaczyna komercha czyli "granie pod publiczkę" by nie stracić dochodu.

Drugi przykład to Hardstyle który kiedyś składał się wyłącznie z ciężkich brzmień. Kawałki były podobne jak to w gatunku lecz uderzenia, sample, syntezy się różniły bo był to wolny styl... Teraz? Po sukcesie Scantraxx i jego przerobionym na nu-style Hardstyle'm podziało się coś dziwnego. HS stał się bardziej jak Hard Trance. Dodatkowo jak byś chciał zagrać coś innego niż standardowe wałki jakie dziś możesz usłyszeć to wypad! Czyli komercja + korupcja bo nie robisz tak? To nie robisz wcale... Scantraxx werbuje ostatnio nawet coraz mniej dobrych DJ a na dodatek tak manipuluje sceną że ostatnio hymny eventów pochodzą JEDYNIE z wytworni Scantraxx co oburzyło inne wytwórnie. Gdyby jeszcze część tych hymnów pasowała pod eventy :/

Co prawda to prawda... Podałem przykłady w których się nie orientujecie może ale to nic :D Chodziło mi tylko o to że komercja dla mnie to granie nie od duszy tylko p oto by się nachapać a podczas cięższych czasów zmiana stylu na siłę wbrew woli fanów...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive The Witcher, Mruk.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Co was w...pienia

Postprzez lektors w 12 Lip 2011, 12:41

Nawet Gieniek Loska się poddał komercji... :-/

Poza tym - lewactwo jest promowane przez rząd m.in. akceptacją ZUS-u, rosnącymi podatkami i rozbudowanym kodeksem pracy. Poza tym cholernie duży aparat biurokracji i pierwszeństwo praw unii nad Konstytucją Polską
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Co was w...pienia

Postprzez Kumpel111 w 12 Lip 2011, 13:05

Lewactwo to poglądy lewicowe w praktyce a to że mamy potężną biurokrację to inna sprawa. Zresztą jakbyśmy żyli w luksusach czy w płacach 10.000 Euro miesięczne to skończylibyśmy jak teraz Grecy więc nie narzekajmy zbytnio na brak kasy :)
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 362
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 18 Cze 2023, 07:40
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Re: Co was w...pienia

Postprzez djcycu w 12 Lip 2011, 13:28

Kumpel... Z całym szacunkiem ale 1200 miesięcznie po odbiciu podatku nie starcza na utrzymanie domu i samochodu (do roboty trzeba mieć czym jechać) a co dopiero jedzenie. Warszawa czy Kraków... Robota się znajdzie w miarę dobra i nie mówię tego od tak tylko z relacji moich kumpli którzy studiować pojechali. Tu u mnie nie znajdziesz ani dobrej ani płatnej roboty ale to poniżej.

Ja pozostając w temacie powiem czego jeszcze nie lubię. Rozpiszę się na temat polskich wynalazków... Mieszkam w kijowym strasznie miejscu. Ani tu porządnej roboty ani nic. Jak już trafisz na pracę to zawsze jest to jakiś kołchoz. Jak nie urywa palców to szef ci nie płaci regularnie co miesiąc albo wcale dając marne zaliczki... I czy to jest normalne? Czy Unia to widzi? Z pewnością nie...

Druga sprawa... Wypadki a prawa jazdy. Ostatnio pieprzyło się o akcji Tiry na Tory... Doprawdy? Czy to one powodują wypadki? Państwo wprowadziło zupełnie przezajedwabisty pomysł aby dołożyć godzin do wykładów z kursu prawa jazdy kategorii C+E... Za tym idą ogromne podwyżki tego kursu a morał jest taki iż te wykłady nie dają nic... Jazda by pomogła na 100% ale co mi pomoże jakaś durna teoria? Czy to samolot że muszę się tyle nasłuchać? Bulwers płynie stąd że jeśli potem w tym zawodzie znajdziesz pracę za granicą to się prawko zwróci lecz w kochanej Polsce nie bo raz że płace są niskie to w przyszłości będziesz płacił za lekarza ale to potem... W innych krajach tego nie ma...

Kierowcy są często oskarżani że wypadek powodują poprzez zaśnięcie czy też inne rzeczy jak np naginanie czasu pracy. Dlaczego policja nie jest w stanie przeprowadzić krótkiego śledztwa? Czy aby kierowca był winny? Wystarczy sprawdzić zlecenie i wyliczyć ile czasu potrzebne jest na przewiezienie ładunku. Jeśli wychodzi na to że trzeba łamać czas to mamy wynik... Brakuje zmiennika! I dlaczego cierpi kierowca a nie szefuncio który chłopu kazał jechać albo wypad? Drogi to już insza sprawa gdzie o wypadek takim kolosem nie problem zważając też na debili w osobówkach (mowa wyłącznie o pajacach bez kultury na drodze).

Wyprzedzanie ciężarówek brawurka itp... Owszem to czasem irytuje ale spójrzmy na to z innej strony. Jedziesz lasami i co? Będziesz tu spał by cię okradli? Czasem też trzeba gonić szybko by się wyspać bo jak wcześniej napisałem koleś gnie tacho (po zwolnieniu dyscyplinarnym mało kogo potem chcą w tym zawodzie przyjąć). Tak nawiasem, to tylko 85 km/h a nie 130 km/h jak to gówniarzeria jeździ w soboty czy w dni jakichś imprez...

Choroby... Nie wiem czy wiecie ale kierowcy często chorują na kręgosłup. Kiedyś w naszym kochanym kraju ta choroba była w spisie chorób zawodowych. Usunięto ją i dziwię się dlaczego. Czyżby mało pieniędzy wydzierali z ludzi?

Całe to co napisałem mogłem pominąć lecz nie przedstawił bym niczego tym którzy zatwardziale gówno za przeproszeniem wiedzą. Nigdy ciężarówki nie prowadzili, nigdy nie dają sobie wmówić iż kierowcy tych aut mają większą wprawę w prowadzeniu niż oni. Tiry na Tory... Oto słowa które naprawdę mnie wkurzają. Bez TIR'ów nic by nie było, nawet pracy która się w sumie opłaca lecz jak wspomniałem nie w naszym kraju... Podsumowując aby nie uważano tego za OT miałem na myśli że NIENAWIDZĘ ludzi którzy wiecznie narzekają na TIR'y bo tak naprawdę nic nie wiedzą i nic nie widzą prócz monitora i chorych newsów z sieci o wypadkach czy czymś innym...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Co was w...pienia

Postprzez lektors w 12 Lip 2011, 14:00

Mimo że mam jeszcze 17 lat ostatnio zainteresowałem się tematem polityki. Od kiedy przyglądam się jej z każdej możliwej strony to można dojść do wniosków że większość polityków to po prostu kretyni i pozostałości po PZPR. W większości uchwalają nawet nie wiedzą co, a jak wiedzą co to kierują się własnym zyskiem. Przede wszystkim chce żyć w państwie gdzie człowiek dostaje pełnię zarobku. Wczoraj oglądałem filmik, którego głównym tematem był ZUS. W pewnym momencie po tym co powiedział ten stary lewak to ręce opadają:


Poza tym jestem za przywróceniem kary śmierci, bo jak to powiedział Korwin-MIkke (zresztą słusznie) że większość przestępców się jej po prostu boi.
Image

Za ten post lektors otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Co was w...pienia

Postprzez djcycu w 12 Lip 2011, 14:22

Też tak myślę że kara śmierci mogła by powrócić a choćby dla strachu. Nie musieli by jej wykonywać lecz sama obecność jej w konstytucji spowodowała by masę strachu wśród przyszłych lub teraźniejszych zwyrodnialców. Ale zaznaczyć warto że dzisiejsze przestępstwa nie są z byle powodu. Policja zamiast ganiać bandziorów gania za małoletnimi posiadającymi pirackie oprogramowanie co potem rozbębniają na cały eter jakie to oni sukcesy odnoszą... Do tego warto podkreślić iż polskie prawo to prawo dla złodziei. Raz że na każdym kroku i w każdym paragrafie jesteś winny to dodatkowo państwo zdziera pieniądze legalnie. Weźmy chociażby przykład:

Kupujesz samochód za 15 000 złotych... Czepną się tego i będą węszyć skąd wziąłeś pieniądze. Jeszcze ci zarzucą że rodziny nie utrzymywałeś godnie bo na jedzenie nie starczało na pewno. No tak... Ale kiedy nie mamy z czego żyć bo państwo zdziera podatki to wtedy skarbówka siedzi cicho i wcale się nie odzywa... Bo tu nie zarobi!

Wpada uzbrojony bandzior do domu a ty go pach łopatą! Koleś przeżył. Został aresztowany a ty? Idziesz jako oskarżony za napaść i to z bronią... :facepalm: Czy to jest prawo dla obywateli? Czy złodziei i bandytów?
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive lektors.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Co was w...pienia

Postprzez lektors w 12 Lip 2011, 14:43

Żeby takich jak "my" było więcej... Może byśmy coś zmienili w tym chorym państwie...
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Co was w...pienia

Postprzez djcycu w 12 Lip 2011, 15:10

Z pewnością. Na sam początek pasowało by podać sobie ręce a nie dzielić się na PO'wców i PiS'owców. Taką metodą jaką mamy obecnie można co najwyżej doprowadzić do ogłupienia i stawiam pytanie... Czy Polska zgłupiała czy jest naiwna na tyle by wierzyć i tym i tym? Prawo jest na tyle chore że kandydaci mogą obiecywać ale nie muszą tego spełniać... Ludzie wpadają w tę samą pułapkę co umowy bankowe i inne kruczki. Potem są kłótnie bo PO albo PiS. Bez sensu.

Najlepsza metoda to podać sobie ręce, zastanowić się i ruszyć naprzeciw chorym pomysłom bo jesteśmy w państwie demokratycznym. Płace w Polsce nie są wysokie i co? I państwo ma tendencję do bankructwa? To co się do cholery dzieje? Zdzieranie z ludzi ile się da a pieniędzy niet? Autostrad nie budujemy jak niemcy, lotnisk dużo nie mamy, stadionów jakichś wypasionych też wiele nie ma więc co się stało z pieniędzmi?

Podniesienie płac w Polsce do progu 2500 złotych nie dało by złego efektu. Poprawiło by to stosunek ludzi do pracy, życia, samych sobie i było by ok. Część ludzi dalej by się bawiła w zawiść i oszukiwanie ale to zawsze lepiej niż jak jest.

Kiedyś ktoś fajnie napisał... Polska edukacja naprodukowała krawaciarzy i zero ludzi do pracy. Dziś praca jako robotnik przy drodze czy śmieciarz to hańba! Dlaczego? Przecież żadna praca nie hańbi... Tak właśnie działają krawaciarze. Skrzywieni pod kątem biurokracji dodają coraz więcej udziwnień i starają się jak najwięcej wyłudzić za ich "ciężką" pracę... A do tego ich nieprzyjemne i nadęte mordy w urzędach. Za kogo oni się mają? Kim my prości obywatele jesteśmy dla tego kraju? Mięsem armatnim i tanią siłą roboczą. Czy nadal ktoś z was ma czelność mówić że w naszym kraju jest bardzo dobrze? Radzę popatrzeć na życie innych państw...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975, Papa Mobile, Kumpel111.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Co was w...pienia

Postprzez ViS w 12 Lip 2011, 17:04

@Terminus
Jak nie przepadam za tym rządem to wyzywanie go od lewactwa trąci nieznajomością tego terminu...

Jak ulał pasuje do niektórych Twoich wypowiedzi o Marszałku, też używałeś takich określeń, że zastanawiałem się czy rozumiesz sens tych słów np. ateista;
Oj towarzyszu słabo się maskujecie. Jak Was dzisiaj szkolą w tej Moskwie? ;-)

Bełkot, na który szkoda czasu nawet odpisać coś sensownego;
Swoją drogą co Ci Ukraińcy podpadli.

A czy Ci się muszę tłumaczyć??
Mnie bardziej wkurzają pseudopatrioci, krzyczący wniebogłosy o swoim patriotyzmie,

A nie wkurza cię osoba, na którą głosujesz: Korwin Mikke, że wychwalał kiedyś Hitlera??
Mamy utrzymywać stocznie? Naprawdę? A nie przypadkiem stocznie powinny na siebie zarabiać?

Chodziło o to, ze wtedy było nas stać na to, żeby wybudować miasto a teraz nas nie stać, zęby dołożyć do upadającej stoczni
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Co was w...pienia

Postprzez Terminus w 12 Lip 2011, 17:51

@ ViS:
1. Co ma Piłsudski do rządu i lewactwa? Nie licząc przynależności późniejszego dyktatora do PPS i bycie delegatem do II Międzynarodówki, pamiętając że ówczesny PPS i II M. nie mają specjalnych związków z obecnie pojmowanym "lewactwem".
2. A w którym poście błysnąłem nieznajomością terminu "ateizm"? Masz na myśli to, że cytowałem wypowiedzi Piłsudskiego o tym, że "religia jest dla ludzi bez rozumu" lub to, że w "Robotniku" pisał, że August Babel jest jego "bratem w idei"?
3. Bełkot? Raczej żart. I specjalnie dałem emotkę, żeby nie było nieporozumień. Ale jak widać...
4. Nie musisz mi oczywiście tłumaczyć dlaczego nie lubisz Ukraińców siedząc na forum dotyczącym gry przez nich stworzonej. Domyślam się, że to przez częste bugtrapy. Pytałem z czystej ciekawości jako mieszkaniec terenów przygranicznych mających w dalszej rodzinie i osoby pochodzenia ukraińskiego. Nie chcesz odpowiadać na to pytanie? Nie musisz. Koniec dyskusji.
5. Korwin-Mikke opowiadał w życiu dużo różnych głupot i rzeczy z którymi się nie zgadzam. O przyczynach głosowania na niego pisałem wielokrotnie. Jak na naszej scenie politycznie pojawi się prawdziwa chadecja to będę głosował na nich a nie na Korwina. Ale póki nie ma takowej...
6. Właśnie stocznie upadły bo do nich dokładaliśmy ciągle nie restrukturyzując ich i nie czyniąc ich rentownymi. Dlaczego stocznie upadły radzę poczytać prasę fachową dotyczącą przemysłu okrętowego lub co najmniej shiploverską a nie wierzyć zawodowym politycznym kłamcom.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Co was w...pienia

Postprzez ViS w 12 Lip 2011, 20:11

@Terminus
1. Nic nie ma, podałem, że Ty też używasz słów, których znaczenia nie znasz a przynajmniej takie wrażenie sprawiasz;
2. Tak, bo Piłsudski był chrześcijaninem, przyjął chrzest św. i nigdy z Kościoła nie wystąpił;
3. Oczywiście, że bełkot i nawet ta emotka na końcu nie pomogła;
4. To, że gram w ukraińską grę ma oznaczać, ze mam lubić ukraińców, dobre :E , jeżdżę niemieckim Mercedesem a za niemcami też nie przepadam;
5. Dobry argument, ja głosuję na Kaczyńskiego dopóki nie pojawi się na scenie politycznej prawdziwy patriota;
6.
nie wierzyć zawodowym politycznym kłamcom.

Ani Twoim tekstom, bo widać nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Dokładać, czyli modernizować i przez to czynic je konkurencyjnymi.
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE

Za ten post ViS otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Co was w...pienia

Postprzez Terminus w 12 Lip 2011, 20:38

@ViS: Ha ha ha.

Proszę jak chcesz zarzucać mi niewiedzę, to się trochę przyłóż do dyskusji; dobrze?

Rozumiem, że dzisiejsi ateiści, którzy są ochrzczeni, ale w Boga nie wierzą nie są ateistami? Nawet jak formalnie dokonali apostazji?
Piłsudski wystąpił z Kościoła Katolickiego 24 maja 1899r.
Po to by wstąpić do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Powód był czysto merkantylny: chciał poślubić rozwódkę Marię Juszkiewicz z domu Koplewską. Po jej śmierci w 1921r. [złośliwi współcześni insynuowali, że ją otruł bo nie chciała mu dać rozwodu] zawarł ślub w KK z kochanką Aleksandrą Szczerbińską. Umarł bez sakramentów - ks. Korniłowicz został wezwany dopiero po śmierci.
Arcybiskup książę Sapieha protestował przeciwko katolickiemu pogrzebowi na Wawelu.

I taka ciekawostka z tamtych czasów: ponoć bł. siostra Faustyna Kowalska [ta od Bożego Miłosierdzia] w dniu śmierci dyktatora miała objawienie: "że dusza możnego człowieka który właśnie umierał trafi na jakiś czas do piekła gdzie będzie cierpieć męki piekielne".

źródło:
Ks Józef Warszawski „Piłsudski a religia”, 1999
www. prawica.net

Rozumiem, że będziesz się trzymał argumentu, że był formalnie w jakimś związku religijnym -czyli nie był ateistą. Odrzucasz za to wypowiedzi samego Piłsudskiego dotyczące religii, w których jednoznacznie wg mnie deklarował się jako osoba niewierząca.
Chrześcijanin - to osoba ochrzczona i wyznająca mesjańskie posłannictwo Jezusa i realizująca zasady wiary jakie określa Pismo Święte.
No właśnie. Czy morderca, którzy nie wykazał skruchy jest chrześcijaninem?
Pomijam już kwestię jak wolnomularstwo pogodzić z chrześcijaństwem? Niby niektórzy protestanci nie widzą problemu...

Dziękuję za przyznanie, że Kaczyński to nieprawdziwy patriota :D

Uwagi moderatora:

Nie offtopujcie już, bo zamknę temat na czas bliżej nieokreślony.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt48 oraz 1 gość