Znaleziska

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Znaleziska

Postprzez Kill_Flint w 03 Lis 2012, 16:02

Witam! Wielu ludzi znajduje ciekawe, stare przedmioty, często przypadkiem, ale niektórzy są poszukiwaczami takich znalezisk.
Co ciekawego przytrafiło wam się znaleźć?
Moim największym znaleziskiem jest polski hełm z czasów powojennych.
Bimbru bimbru dajcie, a jak nie to spier*******!

Moje opowiadanie: viewtopic.php?f=85&t=18925
Przeczytaj, skomentuj i oceń!

LA nie będzie.

Kill_Flint
Wygnany z Zony

Posty: 129
Dołączenie: 08 Sie 2012, 12:27
Ostatnio był: 17 Sty 2013, 20:05
Miejscowość: Janów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 15

Reklamy Google

Re: Znaleziska

Postprzez Szpagin w 03 Lis 2012, 16:09

Kolega chodził z wykrywaczem metalu po lesie i znalazł Pancerfausta. Poważnie. Podczas wojny w okolicy toczyły się walki i pewne rzeczy zostały do dzisiaj. Kumpel granatnik zakopał, bo bał się go dotykać (cały pordzewiały, diabli wiedzą, kiedy może wybuchnąć) i nie chciał, żeby ktoś sobie krzywdę zrobił.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Znaleziska

Postprzez Tajemniczy w 03 Lis 2012, 16:29

To teraz ja zapodam wam taką opowieść. Creepypasta ale na serio:
Znajomy chodził kiedyś z wykrywaczem metalu po polu. W pewnym momencie złapał sygnał i zaczął kopać. Wykopał guziki od niemieckiego munduru, hełm i chyba nieśmiertelnik. Przyniósł je do domu wyczyścił i postawił na półce. Wyszedł z domu na chwilkę a kiedy wrócił niektóre rzeczy były tam gdzie być nie powinny(szklanki były na stole chociaż przedtem stały w kredensie a nikogo nie było). W nocy natomiast usłyszał brzęk i rumor. Kiedy wstał zobaczył że na podłodze leżą rozbite szklanki i ten hełm... Następnego dnia odniósł go w te miejsce gdzie znalazł i nie miał już takich dziwnych zjawisk.

Za ten post Tajemniczy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GhostRider44.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Znaleziska

Postprzez Stalker Rambo w 03 Lis 2012, 16:31

Co prawda nie znalezione, ale odkupione: skorupa hełmu wz. 31 (odrestaurowany) i magazynki do rkm wz. 28. A osobiście jedyne co znalazłem to guzik od munduru Wehrmachtu i kilka naboi 7,92 (które i tak wyrzuciliśmy, bo przecież jest to "niebezpieczne"). Kiedyś kolega dał mi się pobawić tym ustrojstwem pikającym. Potem się śmialiśmy, że "guzik" znalazłem.

No, no Tajemniczy :E dobre...
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Znaleziska

Postprzez paintball_0 w 03 Lis 2012, 17:56

Będąc w podstawówce znalazłem w pobliskim lesie niezidentyfikowaną łuskę, najprawdopodobniej karabinową. Nie kałasz, inny kaliber. Szkoda, że gdzieś ją posiałem, zrobiłbym zdjęcie. Ale słuchajcie jakie podjąłem procedury bezpieczeństwa wykopując ją z ziemi: wziąłem półmetrowy patyk i grzebałem nim dookoła tej łuski bodaj 10 minut. :E
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Znaleziska

Postprzez Firlej w 03 Lis 2012, 18:37

Moim największym znaleziskiem jest Mosin-Nagant znaleziony na polu podczas wakacji, cały przerdzewiały z spróchniałymi częściami drewnianymi. Oprócz tego mam z 16 łusek pistoletowych do TT, łuska od działa PaK 38 i 3 hełmy niemieckie, w tym jeden przestrzelony. Ostatnio chodzę po lasach z wykrywaczem i łopatą, więc znalezisk będzie więcej. Jak będę miał czas to wstawię foty.
Ostatnio edytowany przez Firlej, 03 Lis 2012, 21:29, edytowano w sumie 1 raz
Faszyści i burżuje - wasz koniec się szykuje!
"Ignaś: albo nie zrozumiałem, bo twój sarkazm/ironia/ch*j wie co był zbyt zaawansowany, w co osobiście wątpię, albo cię poj*bało. I to konkretnie." - Bania
Awatar użytkownika
Firlej
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 14 Lip 2012, 13:40
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 14:36
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 5

Re: Znaleziska

Postprzez Alchemik w 03 Lis 2012, 19:08

Banknot 50złotowy ze Świerczewskim, znaleziony w jednek z książek z biblioteki szkolnej. W życiu nie spodziewałem się, że bycie łącznikiem z biblioteką będzie takie ''opłacalne'' :E .
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Znaleziska

Postprzez djcycu w 03 Lis 2012, 19:08

Moi koledzy biegali po lesie z wykrywaczem i znaleźli kilka pukawek... Zgłosili to i niestety musieli oddać policji. Mogli jeszcze oddać je do izby pamięci więc tak zrobili by móc to czasem pooglądać.

Ja w swojej historii nic ciekawego nie znalazłem. Raz znalazłem kawałek gąsienicy ale nie wiem czy od czołgu czy od zwykłego stalińca... Ciężko powiedzieć bo mały byłem i wrzuciliśmy to z kolegą do stawu. Stawy zasypano spychaczami i nikt już nie kopał za kawałkiem blachy :) Teraz jak mam czas i idę na spacer to udaje mi się znaleźć trochę łusek ale to bardziej współczesnych. W większości ze śrutówek, sztucerów, czasem z pistoletu.

Co do pieniędzy to jak byliśmy mali to lubiliśmy szukać ciekawych rupieci na dzikich wysypiskach. Udało mi się raz odgrzebać litrowy słoik pełen starych (znanych z PRL-u) pieniędzy... Jaka to frajda była kiedy bawiliśmy się potem w sklep...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Znaleziska

Postprzez Tajemniczy w 03 Lis 2012, 19:11

Ja sam mam gdzieś gruby pliczek banknotów z PRL-u :E . Znalazłem je w domu cioci mojej mamy... Mój pradziadek był partyzantem i miał 6 bagnetów od Kar98 i chyba polskiego "radomiaka" oraz płaszcz wojskowy esesmański albo polski. Próbowałem kiedyś ich szukać u dziadków na strychu ale nie znalazłem niczego :/ .
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Znaleziska

Postprzez jalkavaki w 03 Lis 2012, 19:34

Firlej napisał(a):Oprócz tego mam z 16 naboi pistoletowych do TT

Chwal się więcej na publicznych forach bo z pewnością nie możesz doczekać się porannej wizyty smutnych panów.

Znalazłem parę fajnych rzeczy w życiu, ale najfajniejszy to był magazynek od AK-47, używany, ale nie zdezelowany.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Znaleziska

Postprzez Alchemik w 03 Lis 2012, 21:36

Tak swoją drogą, to gdzie najlepiej szukać? Polecacie lasy, stare i opuszczone domy, czy strychy w kamienicach?
Kiedyś moja babcia mieszkała w kamienicy, która wydawała się idealna na tego typu poszukiwania. Może tam jeszcze kiedyś zajrzę.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Znaleziska

Postprzez Kill_Flint w 03 Lis 2012, 21:43

Alchemik, jest pewien sposób. Dowiedz się skądś gdzie coś się działo np. przez pole mojego wujka przechodziła armia Napoleona oraz Rosjanie ganiali zdziesiątkowane niemieckie odziały.
Efekt? Znaleziona stara szabla, resztki hełmu, łuski karabinowe i wszelkiego rodzaju złom.
Kolejny przykład: w miejscowości mieszczącej się pod Gdańskiem, a dokładniej w lasach nie daleko były toczone walki w II Wojnie Światowej i do teraz można znaleźć tam łuski, manierki, hełmy itp.
Bimbru bimbru dajcie, a jak nie to spier*******!

Moje opowiadanie: viewtopic.php?f=85&t=18925
Przeczytaj, skomentuj i oceń!

LA nie będzie.

Za ten post Kill_Flint otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Alchemik.

Kill_Flint
Wygnany z Zony

Posty: 129
Dołączenie: 08 Sie 2012, 12:27
Ostatnio był: 17 Sty 2013, 20:05
Miejscowość: Janów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 15

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości