Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy wierzysz w UFO?

Tak , widziałem je
27
18%
Tak, wierzę, ale nie widziałem ich
46
30%
Może tak, może nie
35
23%
Ja nie uwierzę , zanim nie będzie ich widział
25
17%
Nie, wszystkie filmy i zdjęcia z UFO jest fake!
18
12%
 
Razem głosów : 151

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Mito w 09 Mar 2015, 17:29

Tak, nocą dość dobrze widać satelity. Chyba najbardziej ISS, kiedy przez 1.5 minuty przelatuje nad niebem nad moją okolicą. Czasami staje się najjaśniejszym (nie licząc Księżyca :P) obiektem na nocnym niebie, a i dość szybko się porusza i może robić takie złudzenie.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Reklamy Google

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez doomer77 w 09 Mar 2015, 18:04

W sprzyjających warunkach można większe satelity zobaczyć również w dzień, co raz mi się zdarzyło. Na samolot było zbyt pękate, na śmigłowiec za wysoko, na balon za szybkie. W bezchmurną noc, daleko od miasta (gdzie sztuczne oświetlenie mocno utrudnia obserwację) co chwilę widać takie "ufo" ;)
Natomiast fakt, że na naszej planecie i dookoła niej splotło się jednocześnie tyle czynników, które pozwoliły na powstanie życia zakrawa na cud. Patrząc jednak na ilość galaktyk i planet trudno uwierzyć, że taki splot mógł udać się tylko w jednym miejscu. I tak, wierzę, że nie jesteśmy sami. Trudniej jest mi jednak uwierzyć, że dojdzie lub doszło do kontaktu. Jednak 100 lat temu mieliśmy problem z lataniem, dzisiaj wysyłamy sondy na obce planety... Wszystko przed nami :)
Aha, absolutnie nie wierzę, że ufoludki przemierzają galaktyki ryzykując swoim życiem tylko po to, żeby wytarzać się w trawie albo zgwałcić analnie jakąś dziewoję :E
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Grzechu300 w 09 Mar 2015, 19:57

doomer77 napisał(a):Aha, absolutnie nie wierzę, że ufoludki przemierzają galaktyki ryzykując swoim życiem tylko po to, żeby wytarzać się w trawie albo zgwałcić analnie jakąś dziewoję :E

Ubertechnologicznie zaawansowana cywilizacja, dla której ludzie są na zerowym stadium rozwoju, co chwila przelatuje nad naszą planetą, żeby można ich było wstawić na Youtuba, rozpierdziela swoje statki o Ziemię (tylko i wyłącznie) i ani razu nie zabiera ze sobą mechanika, żeby je naprawić. Ta... :caleb:

I dzięki za odpowiedzi o satelitach, nie sądziłem że są aż tak ruchliwe na niebie. :P
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez quanticox w 10 Mar 2015, 12:50

Grzechu300 napisał(a):Zaznaczam od razu, że nie wierzę w UFO ani inne pozaziemskie pierdoły. :P

Szukam tylko logicznego wytłumaczenia pewnych zjawisk obserwowanych przeze mnie dość często:

Najlepszym przykładem będzie sierpień zeszłego roku - siedzieliśmy sobie z bratem i siostrą nocą na ogrodzie, popijając piwo i rozmawiając. Rzadko mamy ku temu okazję, bo każdy albo za granicą, albo daleko od siebie.

Ale, pomijając - przez parę godzin siedzenia, obserwowaliśmy "loty" gwiazd - nie spadające gwiazdy, a właśnie przemieszczanie się. Z małą prędkością, czasami nieregularnie, czasami w linii prostej. Punkty wyglądały jak gwiazdy, lecz nie były spadające - wiem, jak to wygląda, i to była zupełnie inna prędkość. Powolne, proste ruchy lub nieregularne "wędrówki". Punkty nie dawały żadnych sygnałów świetlnych, dźwięków również nie. Kształtu obiektów nie sprecyzuję - wyglądały jak zwykłe gwiazdy, na podobnej lub identycznej wysokości, tylko poruszały się po niebie.

Podobne zjawiska obserwowałem też w różnych okolicznościach, w różnych porach roku.

Ktoś może mi pomóc, co to mogło być? Wykluczam ufo (nie wierzę w takie bzdety), zaciekawiło mnie, jakie obiekty mogą się tak poruszać. Jest ktoś może bardziej obeznany w temacie, i mi pomoże? :P


Przypomniałes mi sytuacje z przed paru lat. Siedziałem akurat ze znajomymi wieczorem i takie same dwa obiekty przykuly nasza uwagę. Satelity? Okej, problem tylko ze ich ruch był kompletnie nieregularny. Nawet najbardziej zwrotny samolot nie byłby w stanie wykonać takich manewrów.
Nie mam pojęcia co to było. Natomiast biorąc pod uwagę ogrom wszechświata trudno jednoznacznie stwierdzić, że jesteśmy w nim sami jak palec...
Awatar użytkownika
quanticox
Stalker

Posty: 155
Dołączenie: 02 Lut 2014, 00:46
Ostatnio był: 05 Lip 2023, 23:41
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 30

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez GTR w 23 Mar 2015, 19:37

Nie znalazłem żadnego tematu powiązanego z sytuacjami paranormalnymi (a dałbym se rękę uciąć że takowy istniał) nawet z wyszukiwarką, więc zostawiam to tutaj. Rzecz dzieje się w naszym kraju.




Z jeden strony nie wierzę w jakieś śmieszne duchy, demony, i inne gówna (nie wierzę nawet w Boga), choć z drugiej wygląda to interesująco. Fakt, wydaje mi się że to fejk ale będę mimo wszystko to obserwował na bieżąco. A co wy o tym myślicie?
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Grzechu300 w 23 Mar 2015, 20:10

Niestety, pic na wodę. Typowe ujęcie "z ręki" dodaje realizmu każdemu materiałowi. Twórcy filmów dawno to opracowali.

Nie wierzę w takie rzeczy, materiał też pozostawia wiele do życzenia. Choć te odgłosy są ciekawe, śmiem wątpić w prawdziwość tego zdarzenia.

Zresztą, każdy trzeźwo myślący człowiek w takiej sytuacji wezwałby ekipę z jakiejkolwiek telewizji/jakiekolwiek osoby trzecie, aby potwierdziły zjawisko. A tutaj - gościu nagrywa filmiki i wrzuca na youtuba. Wniosek - ściema. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez doomer77 w 23 Mar 2015, 21:20

Widziałem gdzie indziej komentarz pod tymi filmikami - drugi film, 26s, spadająca książka.
Wyraźnie widać, że została popchnięta przez coś, co wygląda jak ręka.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Tajemniczy w 23 Mar 2015, 21:42

3/4 tych filmów na YT to fejki podobnie jak zdjęcia UFO zrobione zawsze aparatem z ostrością widzenia żula spod Biedronki po 5 Amarenach.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez meJKu w 23 Lip 2015, 21:26

https://www.nasa.gov/keplerbriefing0723

I jak tu nie wierzyć, że gdzieś tam na innej planecie szwendają się stworzonka? :F Świetny czas na odkrycia w kosmosie.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 680
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 07 Mar 2024, 17:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Mancubus w 23 Lip 2015, 21:50

Oczywiście, że tak! Ponieważ podążam drogą, według której istnieje nieskończona liczba światów i możliwości, a zatem muszą istnieć inne istoty.
"Ostatecznie to kiełbasa mnisia bije na łeb wszystkie kiełbasy śniadaniowe czy podwawelskie"

Mancubus
Wygnany z Zony

Posty: 3
Dołączenie: 05 Lip 2015, 18:41
Ostatnio był: 26 Lip 2015, 14:17
Miejscowość: Wyżyna krk-częst.
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez KOSHI w 23 Lip 2015, 21:52

A latający potwór spaghetti się liczy?
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez dorian w 23 Lip 2015, 22:33

Dla mnie inna forma życia poza nami we wszechświecie nie istnieje, albo jeszcze jesteśmy nie na tym etapie aby to zbadać. Wszystko co widzieliśmy, albo sie domyślamy, że jest pozostaje u nas/z nami bo to tylko nasze domysły, przypuszczenia i spekulacje. Dlaczego inna forma życia ma sie opierać na wyznaczonym przez nas kodzie zerojedynkowym, linich poziomych czy pionowych nam dobrze znanych, oczkach, uszkach i sylwetce jak człowiek, ale jednak jak człowiek w ogóle? Dlaczego w ogóle inny świat ma być znany nam, bo my to określiliśmy i wyznaczyliśmy swoje kanony w swojej prostocie. E.T.? A może to coś, co wykracza poza nasz świat i jego widzenie w ogóle? To może byc coś, co ma się np. nijak do wyznaczenia prostej kreski u nas. UFO i nasz ziemski wymiar.. Niczego takiego do tej pory nie widziałem, więc jednak nie wierzę.

Za ten post dorian otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Omnibus.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości