Wasze samochody i nie tylko

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Pangia w 15 Kwi 2014, 23:18

Nie przyglądałem się, ale na tyle na ile widziałem to ten Maluch to nic poza tym nie miał, czyli takie dziwne widzimisię właściciela. Citroen dał radę i odjechał o własnych siłach, BMW prawie bieżnik zostawiło, bo kierowca za długo gazował, nie powiem ci dokładnie jaki model, ale o ile pamiętam to pierwsza generacja serii 3, a Trabant… No, tam volkswagenowskie 1.1 siedzi. Kolega mówił, że jak raz policja go złapała za przekroczenie prędkości, to glina stwierdził, że to niemożliwe, żeby Trabantem tak szybko jechał i niejako w ramach uznania dostał stówkę mandatu zamiast 300 zł :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez djcycu w 17 Kwi 2014, 22:20

Głupi polski kaszlok nie był zły, miałem taką białą rakietę kiedyś i odgniły mi rury od wydechu przy samych cylindrach. Całość darła się jak widlasta V i te ognie spod maski przy redukcji... To były czasy :E Kaszel oczywiście 1994 rok, silnik suchuteńki, zrywny i zamykał licznik. Rzadko kiedy maluch jest w stanie to zrobić (mimo że to prawie z samobójstwem graniczy).

EDIT: Kupiłem! Mam i swoje wozidło. Oto moje maleństwo (teraz jest już umyty):

Image

A to jest post gdzie pokazałem go jako auto moich marzeń:
viewtopic.php?f=9&t=21615#p259071

Marzyłem o nim cały rok. Zakochałem się w tym aucie. Wszyscy mi wmawiali nie kupuj, a bo pali, a bo opłaty drogie. W dupie to miałem i mam po dziś dzień, okazało się nawet że jest to bardzo ekonomiczne auto w stosunku do pojemności. Wszystkim życzę aby się marzenia spełniły bo to chyba sens życia by przeżyć je jak najlepiej.

PS: Miałem cholerną chęć przyjechać i zaparkować nim w zonie... Niestety nawet na świętach mnie nie będzie, jutro już jadę i z racji tego Wesołych Świąt! Dla każdego! I udanej zabawy na zlocie.
Ostatnio edytowany przez djcycu, 17 Kwi 2014, 22:44, edytowano w sumie 1 raz
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive klawisz, Gro3a.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Pangia w 17 Kwi 2014, 22:40

Mam nadzieję, że nie diesel. Stał taki Dodge na warsztacie, tylko większy, taki kwadratowy van, zapomniałem nazwy – w każdym bądź razie rok stał, bo nie palił i skończyło się awanturą właściciela z serwisem, nasłaniem TVN Turbo na kierownika i wymianą silnika, więc uważaj na siebie, stalker ;)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez RezaxLP w 17 Kwi 2014, 22:51

Tj chyba jedyny kombiak, który jest ładny :E (choć wole masywniejszy grill 300c). A pali jak każdy samochód ile mu wlejesz :E Swoją drogą nie ogarniam co ludzi boli w opłacalności nie ich aut.
RezaxLP
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 07 Lut 2014, 00:06
Ostatnio był: 27 Lip 2016, 11:45
Miejscowość: Inowrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 28

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez djcycu w 17 Kwi 2014, 23:05

Też nie wiem. Każdy chciał by jeździć za darmo, od tego jest rower. Wystarczy dobrze zjeść i popić a więc nie zupełnie za friko. Kupiłem bo się czuję na siłach. Zawód mam jaki mam czyli jestem w domu krótko więc jeździł będę okazyjnie tak że benzynowy 3.5 V6 w "gaz tuningu" spokojnie utrzymam. Na samej benzynie od czasu do czasu też mogę. Spalanie? Pruliśmy dziś 215 autostradą i spalił około 16 litrów gazu. Nie oszczędzaliśmy tym bardziej że to automat a więc była to jazda nieekonomiczna. Przyjmując względnie że cena gazu względem benzyny to około 1:2 to spalanie mieści się na granicach 8 litrów w porywach do 10 przyjmując miasto. Rewelka jak dla mnie bo 2 litrowy Freelander rodziców pali tak samo. Do pracy dojeżdżam tylko 2 razy w miesiącu czyli powrót i wyjazd na bazę skąd biorę nieco większą 500 konną Magnumkę za której spalanie odpowiada już tylko szef :P Żeby nie być gołosłownym to tak ona wygląda tylko raz jest niebieska a raz biała:

Image

Strasznie wygodne autko. Szkoda że już zakończono ten model. Europejskie normy wyprą ją z rynku a to będzie błąd. Samochód jest rewelacyjny i fajnie się w nim żyje dzięki przestrzeni, schowkom, wygodzie obsługi itd.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Tajemniczy w 18 Kwi 2014, 08:00

Europejskie normy wyprą ją z rynku a to będzie błąd.

Nom, tylko wyobraź sobie jak taki kanciaty przód działa w momencie zderzenia z np rowerzystą czy z pieszym i połączonym z tym pędem tria. Już lepsze i bezpieczniejsze będą te dłuższe maski tirów. Poza tym nie bój żaby zią te stare tiry mają być do 2020 bodajże jeszcze sobie poszalejesz :E
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez exar w 20 Kwi 2014, 18:14

Image

Strasznie wygodne, dobre w prowadzeniu oraz bardzo pojemne auto. Miałem takiego Seata Alhambre rocznik 2002 i przymierzam się do kupna młodszego.
Image
Awatar użytkownika
exar
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 01 Maj 2011, 14:07
Ostatnio był: 12 Maj 2016, 18:10
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez djcycu w 24 Maj 2014, 13:31

Tajemniczy napisał(a):
Nom, tylko wyobraź sobie jak taki kanciaty przód działa w momencie zderzenia z np rowerzystą czy z pieszym i połączonym z tym pędem tira.

Pozwolę sobie odkopać nieco. Nie ma reguły czy kanciaty czy okrągły czy miękki czy twardy. Pęd + waga gdzie wynosi to przy samym ciągniku plus minus 7 ton zderzenie zazwyczaj jest śmiertelne. Całość w trakcie jazdy w większości krajów europejskich ma wagę 40 ton więc przy uderzeniu zawsze są najgorsze scenariusze. Norma europejska to głównie spalanie i odpady po zużytych częściach ale większość i tak wie że to zwyczajna ściema która napędza tylko gospodarkę i przemysł bo kto normalny kupował by co kilka lat nowe samochody ciężarowe którymi można długo, długo jeszcze śmigać?

PS: Jeździłem kiedyś DAF'em z 2005 roku. Norma Euro 3 a awaryjność była rzeczą wręcz nieistniejącą. Tu miałem Renault Magnum Euro 5... Co chwilę jakiś babol i serwis na karku. O cenie części do tych nowszych "ekonomiczno ekologicznych" aut nie wspominam. Jakieś siodła z teflonową nasadką żeby nie smarować smarami, łożyska, filtry, AdBlue... Kiedyś tego nie było i nikt nie umarł.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Asaimp w 24 Maj 2014, 16:53

Image

Wygodne to, ładne, pojemne. Nie pali aż tak dużo. Ogółem niezłe auto, lecz dla tych co wolą większe auta. Inni omijać szerokim łukiem!
"Nic nie jest prawdziwe. Wszystko jest dozwolone."
Image
Awatar użytkownika
Asaimp
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 02 Maj 2014, 08:49
Ostatnio był: 16 Sie 2014, 16:05
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 10

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez PeLeRKS w 25 Maj 2014, 15:02

Image

328i 196KM
Awatar użytkownika
PeLeRKS
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 10 Maj 2011, 19:32
Ostatnio był: 06 Sie 2023, 09:31
Miejscowość: Trawniki
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -4

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez Rain w 25 Maj 2014, 16:21

Nie chce mi się latać i fot strzelać mojego "bruma" więc z neta wrzucę:

:

Image
Awatar użytkownika
Rain
Tropiciel

Posty: 294
Dołączenie: 08 Cze 2007, 03:14
Ostatnio był: 20 Lis 2017, 22:19
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: Wasze samochody i nie tylko

Postprzez apg2312 w 25 Maj 2014, 18:20

:P
Ostatnio edytowany przez apg2312, 07 Lut 2016, 20:49, edytowano w sumie 1 raz
I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

Za ten post apg2312 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gro3a.
Awatar użytkownika
apg2312
Tropiciel

Posty: 322
Dołączenie: 28 Wrz 2009, 21:41
Ostatnio był: 18 Wrz 2019, 08:49
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości