Multikulturalizm

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jak bardzo akceptujesz imigrantów?

Jestem imigrantem
4
4%
W pełni ich akceptuję
3
3%
Akceptuję ich
8
9%
Jestem neutralny
27
29%
Nie akceptuję ich
41
44%
Nienawidzę ich
1
1%
Jeżeli spotkam to zabiję bez wahania
9
10%
 
Razem głosów : 93

Multikulturalizm

Postprzez Krzyk19 w 30 Paź 2014, 20:07

Ostatnio w moim mieście oprócz Niemców zacząłem wysłuchiwać na ulicach więcej Szwedów, Rosjan, Anglików... nie spotkałem jeszcze tylko muzułmanina. Może nie było ich aż tak wielu, ale uważam że w ogóle nie powinno ich tu być. Jestem przewrażliwiony?

Więc teraz pytanie do was - Co sądzicie o imigrantach? Lubicie, nie lubicie, jesteście neutralni, znacie, jesteście? Mile widziane w miarę inteligentne posty.

Zmieniłem, ale o muzułmanach też można się wypowiadać.
Ostatnio edytowany przez Krzyk19 14 Lis 2014, 15:08, edytowano w sumie 4 razy

Za ten post Krzyk19 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive WheeljackSPW.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Reklamy Google

Re: Multikulturalizm

Postprzez Gizbarus w 30 Paź 2014, 20:11

Zmień ankietę, bo teraz sugeruje stosunek li tylko do muzłumanów, a chyba nie o to ci chodziło. Zrób ją w takim razie tylko o nich, albo tylko o ogólnie przyjętych imigrantach. Poza tym, przydałaby się pozycja "jestem nastawiony neutralnie" czy coś podobnego. Ot, tak w kwestiach technicznych.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Krzyk19.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Multikulturalizm

Postprzez Omnibus w 30 Paź 2014, 20:28

A co mam sądzić? Dopóki przestrzegają prawa, szanują kraj do którego przyjechali i nie chcą wprowadzać takiego prawa, które miałoby dostosowywać resztę społeczeństwa do nich, to nie mam co o nich sądzić. Czemu miałbym mniej szanować uczciwie pracującego Turka, od co po niektórych rodaków?
Że kradną pracę? Głupota. Wielu Brytyjczyków nie zrobi rzeczy, które zrobi Polak, za mniejszą płacę (a i tak raczej będzie zadowolony). Większość Polaków nie zrobi tego co robią Ukraińscy, czy insi imigranci i tak dalej...
Kiedy reszta naszego kontynentu (i do pewnego stopnia USA) dorośnie do tego, by stanowczo egzekwować prawo od ludzi niezależnie od tego, czy jest czarny, biały, czy z turbanem na głowie, czy jest mniejszością religijną etc. to nie będzie problemu z multikulturalizmem.
A policję szariatową zzomować.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Multikulturalizm

Postprzez Krzyk19 w 30 Paź 2014, 20:56

Omnibus napisał(a):Czemu miałbym mniej szanować uczciwie pracującego Turka, od co po niektórych rodaków?

A pomyśl co by było gdyby takich Turków zrobiło się w naszym kraju więcej. Uważanie ich za lepszych, bo są muzułmanami(na równości by się pewnie nie skończyło) lub drugi Donbas.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Multikulturalizm

Postprzez scigacz1975 w 30 Paź 2014, 21:03

Omnibus ujął to co, myślę, czuje i myśli większość ludzi na świecie - nie ma problemu, dopóki przestrzegają prawa i obyczajów kraju do którego emigrują, który ich przyjął. Niestety - politycy są jacy są (znaczy w baniach nasrane, w dupach przewrócone) i wolą pilnować własnych interesów, zamiast interesów swoich ziomków. I dlatego muzułmanie najczęściej to wykorzystują. A powinno być prawnie narzucone - zaczynasz kombinować - won skąd przyszedłeś.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Multikulturalizm

Postprzez Szagart w 30 Paź 2014, 21:09

U mnie we Wrocławiu jest ich dużo, nawet do mojej drużyny pływackiej chodzi Koreańczyk. Nie przeszkadzają mi, to nawet fajnie, że przyjeżdżają do nas korzystają z dobrodziejstw miasta. Fajnie też można pogadać z nimi po angielsku i tym co tu robią, lubię takie rozmowy, szczególnie, że te osoby są miłe, życzliwe i jest do kogoś normalnego gębę otworzyć na przystanku , gdzie prócz zimna są wkurzeni sąsiedzi lub babcie. Imigranci są spoko.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Multikulturalizm

Postprzez xionc w 30 Paź 2014, 21:20

Czas pokazał że multikulti to tragiczna utopia która prowadzi do katastrofy. W ogóle tytuł tematy nijak ma sie do treści, szukasz sensacji? Ktoś tu pisał o Szwedach, Anglikach czy nawet Rosjanach to jest ta sama kultura, powiedzmy że europejska, dodaj do tego Turków, Kongijczyków, Pakistańczyków i juz mamy inną kulture, to sie nie miesza, jak śliwka z mlekiem = murowane sranie.
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive ThaiWarrior, Lucjusz.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Multikulturalizm

Postprzez Tajemniczy w 30 Paź 2014, 21:26

Daję neutralny. Jeśli ktoś z innej kultury stara się żyć i pracować uczciwie i nie bawi się w rzeczy typu przynależność do jakichś grup przestępczych czy innych nielegalnych/ rozprowadzanie i handel narkotykami czy innymi nielegalnymi przedmiotami to zawsze będę takiego człowieka akceptował. Ale tak jak xionc pisał nie chcę multikulti w wersji zachodniej gdzie to mniejszość powoli zaczyna być większością i wypina na naszą kulturę dupala lub wręcz jest jej wroga (działalność Europejczyków w walkach w Syrii).
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Multikulturalizm

Postprzez Universal w 30 Paź 2014, 22:12

Omnibus napisał(a):Kiedy reszta [...] dorośnie do tego, by stanowczo egzekwować prawo od ludzi niezależnie od tego, czy jest czarny, biały, czy z turbanem na głowie, czy jest mniejszością religijną etc. to nie będzie problemu z multikulturalizmem.

Równość wobec prawa nie rozwiąże problemu. Przyjedzie jeden obcokrajowiec z innego kręgu kulturowego - zniknie w tłumie. Przyjedzie dziesięciu - znikną w tłumie. Podobnie z setką, tysiącem. Ale już dziesięć, czy sto tysięcy to - zwłaszcza w warunkach polskich, tj. niecałe 40 mln ludzi - licząca się grupa, o dziwo przeważnie zasilająca elektorat lewicowy, "internacjonalistyczny", czy wręcz "kosmopolityczny", dążący do stworzenia tygla kulturowego. A wybaczcie, ale znam chyba tylko jeden kraj, gdzie to jako-tako funkcjonuje - Stany Zjednoczone (a i nie wiadomo jak długo).

Wszyscy znają powiedzenie "gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania [opinie]". Weźmy teraz taki McZestaw: Irakijczyk, Gabończyk, Meksykanin, Chińczyk, dwóch Polaków. Tu już za ch*ja nie da się dojść do porozumienia. Im większy misz-masz kulturowy, tym trudniej o kompromis. Wystarczy nam (czy jakiemukolwiek innemu narodowi) podziałów "prawica-lewica", "wojujący ateiści - wojujący katolicy", "starzy-młodzi", czy jeszcze trzeba dodać inny, znany nam sprzed siedemdziesięciu lat scenariusz, gdzie mamy państwo wielonarodowościowe, od czasu do czasu targane niepokojami? Przykład zza Buga - Rosjanie na Ukrainie. Bliźniacza kultura, a syf na pograniczu.

Multikulturalizmowi, jak i parówkowym skrytożercom, mówię stanowcze nie. Względnie jestem w stanie dopuścić migracje między sąsiadującymi narodami. Ale mieszanka międzykontynentalna już wzbudza moją nieufność, czy wręcz wrogość, bo jak pokazuje historia - mało która nacja nie żąda praw sprowadzając się na cudze terytorium, a już szczególnie, kiedy mowa o ludach afrykańskich i bliskowschodnich. Jestem za opcją "Niemcy dla Niemców, Polska dla Polski, Chiny dla Chińczyków, Angola dla Angoli". I dlatego na miejscu naszych wspaniałych rządzących zamiast przebąkiwać o ściąganiu imigrantów, wstrzymałbym import żywego towaru, a zaczął martwić się tym, jak zatrzymać tych, co myślą o ucieczce z Zielonej Wyspy, potem o powrocie tych, którzy już dali nogę, przy okazji ściągając do Macierzy potomków tych, których Nasz Wspaniały Sojusznik (od 1941) zesłał na stepy Kazachstanu i tundrę Syberii.

Image
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Najemnik.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Multikulturalizm

Postprzez xionc w 30 Paź 2014, 22:20

Co ty chłopie opowiadasz? muslimy z Tower Hamlets akurat mają poglądy lewicowe co? Pacnij sie w łepetyne i na cholere chcesz tu piąta kolumne Putina ściągać? Oni z Polakami mają tyle wspólnego co ja ze mszą.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Multikulturalizm

Postprzez Krzyk19 w 30 Paź 2014, 22:28

xionc napisał(a):Ktoś tu pisał o Szwedach, Anglikach czy nawet Rosjanach to jest ta sama kultura, powiedzmy że europejska, dodaj do tego Turków, Kongijczyków, Pakistańczyków i juz mamy inną kulture, to sie nie miesza, jak śliwka z mlekiem = murowane sranie.

Prawda europejska, ale zauważ że ze względu na spore różnice można o niej mówić raczej jako o przeciwieństwie do np. kultury muzułmańskiej, a nie jednolitej masy. Białorusin, który przybył do Polski jest tym samym co Japończyk, który też to zrobił - imigrantem, ale na tego drugiego bardzo długo będziemy musieli czekać zanim się zasymiluje tak w porównaniu do pierwszego zakładając że obaj tego chcą.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Multikulturalizm

Postprzez Universal w 30 Paź 2014, 22:30

@xionc
Rozumiem, że wspierają wymierających w Wielkiej Brytanii konserwatystów (nie tę partię, będącą konserwatywną tylko z nazwy), co? Nie interesuje mnie ich wewnętrzna "prawicowość" w większości obca kulturze europejskiej, tylko to, kogo popierają w "nowej ojczyźnie". A nie będą popierać kogoś, kto (nawet teoretycznie, abstrahując od rzeczywistych możliwości) chciałby ograniczenia ich praw, względnie ich wydalenia do kraju, z którego przybyli. I nie pitol mi o żadnej piątej kolumnie. Że co, każdy Polak z Kazachstanu to gorący zwolennik Putina? Pieprznij się w czachę.

:

Image

I mnie nie podpuszczaj, draniu :suchar:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości