Exit room - byliście?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Exit room - byliście?

Postprzez Plaargath w 17 Sty 2015, 18:47

Ostatnio wpadło mi w oko, że we Wrocu i w Kraku oferują się miejsca dostarczające zabawy, polegającej na przeniesieniu questa z typowej przygodówki do reala - wchodzi się w kilka osób i macie godzinę na wyjście z przygotowanej przestrzeni.
Czy ktoś z Was próbował czegoś takiego i może się podzielić doświadczeniem? Nie wiem czy warto znajomych na to namawiać.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Reklamy Google

Re: Exit room - byliście?

Postprzez Terminus w 17 Sty 2015, 19:11

Próbowali, ale nikt jeszcze nie wyszedł, więc nie ma komu się podzielić doświadczeniami :caleb:
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia, trolololo, Tajemniczy,
Negative kaczor_1991.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Exit room - byliście?

Postprzez Trikster w 18 Sty 2015, 01:08

Owszem, słyszałem o tych miejscach - w Wawie również są. W żadnym co prawda nie byłem, ale chciałbym się kiedyś do takowego wybrać. Do tej pory obadałem w internecie trzy i wnioski są takie, że:
a) warto się zdecydować, bo forma jest raczej pro-użytkownik, więc nie należy się spodziewać zagadek zupełnie nierozwiązywalnych (i "mistrz gry" czy instruktor dają podpowiedzi, jeśli nie możesz sobie poradzić). Nie ma zatem obawy, że sobie nie poradzisz. A nawet jeśli nie uda Ci się wyjść z pokoju po określonym czasie, nikt Cię tam nie zamknie na zawsze (zonk), a dobrej zabawy nikt Ci nie odbierze.
b) to, do którego warto się zdecydować, można zweryfikować po recenzjach w internecie. Ludzie bardzo często umieszczają swoje przemyślenia i relacje np. na stronach FB, zazwyczaj jednak pozytywne, bo - jak mi się zdaje - wstydzą się umieszczać info, że nie udało im się rozwiązać zagadki. Patrz raczej na liczbę i treść pozytywnych recenzji i nimi się sugeruj.

PS. Na moddb odpiszę Ci za jakichś czas, jak będę miał trochę więcej niż chwilę wolnego. :)
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Re: Exit room - byliście?

Postprzez LaraCroft w 02 Cze 2015, 12:45

Trikster nie ma co badać w Internecie, tylko w końcu wybrać się! Ja byłam już 3 razy! 2 razy w Łodzi i raz w Warszawie. W Łodzi W Krainie Czarów i Celi a w Wawie w Piwnicy. Przeżycie SUPER!!! Im większa grupa tym lepiej, ale w brew pozorom trudniej. Przynajmniej tak było w naszym przypadku:) Nie wiem skąd jeseś ale tutaj masz spis wszystkich exit roomów w Polsce: http://lockme.pl/ a jest ich już trochę! W czwartek jadę do Krakowa na weekend więc pewnie też tam pójde gdzieś :E

Za ten post LaraCroft otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Plaargath.
LaraCroft
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 02 Cze 2015, 12:36
Ostatnio była: 02 Cze 2015, 12:45
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 1

Re: Exit room - byliście?

Postprzez Wiewi0r w 02 Cze 2015, 15:03

Kolega był na urodziny - weszli w cztery osoby, ponoć w razie problemów są podpowiedzi, np. jak coś działa - nie ma gotowych rozwiązań.
Polecają :P
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Exit room - byliście?

Postprzez justys7 w 01 Kwi 2016, 02:17

a orientujecie się czy nie ma czegoś takiego w Rzeszowie???
justys7
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 31 Mar 2016, 17:10
Ostatnio była: 26 Kwi 2016, 18:28
Kozaki: 0

Re: Exit room - byliście?

Postprzez tom3kb w 10 Kwi 2016, 20:57

Ja ostatnio natrafiłem na takie info:
http://zombieescape.pl/
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Exit room - byliście?

Postprzez Szpagin w 10 Kwi 2016, 22:46

Ja byłem w Open The Door w Gliwicach. Wybraliśmy typowo śląskie klimaty, a więc pokój "Mine Room". Zacznijmy od tego, że klimat był super: w pomieszczeniu było ciemno, jedynym źródłem światła były latarki na kaskach, pasujący wystrój, sporo kopalnianych eksponatów itd. Byliśmy pierwszy raz, ale udało się ukończyć bez podpowiedzi (mając 30 sekund w zapasie) - podobno pokój kończy jakieś 20%, więc jak na debiutantów to chyba dobry wynik. Kilka zagadek dało nam w kość, szczególnie kłódka obrotowa, ale podobno wszyscy mają z tym problemy.

Po jednym pokoju jak najbardziej polecam zabawę, cenowo nawet nie jest tak tragicznie (szliśmy w 4 osoby, wejściówka kosztował 100 zł na grupę, więc wychodzi podobnie, jak bilet do kina). Już wiemy, że nie była to nasza ostatnia wizyta.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości