Zarobki w internecie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Zarobki w internecie

Postprzez Omnibus w 22 Sie 2016, 22:15

Zostań "Człowiekiem, który odkrył jeden, prosty, szybki trick na miliony/porost włosów/szybkie cracki denuvo/przemianę wody w whiskey/sukcesy w życiu erotycznym". Albo wygrywaj nagrody w turniejach grów/ graj na forexach.

A jak nie to wypie*dalaj.

Nawet informatyk, czyli podobno zawód z przyszłością i niezłym startem zarabia, pracując przez neta 1/3 tego co informatyk stacjonarny.No chyba, że masz renomę Paula Barana. Bo na co komu opłacać kogoś takiego sensownie?

Bez talentu w jakiejś dziedzinie/wielkiego sprytu nie zarobisz. Nawet zakładając, że byś wykręcił jakiś kanał pseudo-twórczy, ale to i tak są śmieszne pieniądze, dopóki nie jesteś gwiazdom internetuf. A chyba nie jesteś.

Chociaż, gdybyś robił z siebie na YT klauna tak skutecznie jak tutaj, to kto wie, może by coś takiego pykło :suchar:

Reasumując: Internet internetem, ale nawet tutaj obowiązuję jakieś prawa kardynalne i pieniędzy metodą "Coś za nic" nie zarobisz. To nie cookie kliker.

Uwielbiam czasem poczytać o ludziach którzy poszli na studia tylko dla kasy i siedzą w zawodzie którego nienawidzą i który ich nudzi

Typowe pierdo*enie Wolaka z przychodem 960 na rękę, co wciska wszystkim jaki to "spełniony" nie jest, bo mieszka z rodziną i ledwo maturę ogarnął. A oni to gupcy som, bo pracujo hehe. Jeżeli w przyszłości uda ci się zahaczyć o pracę z prawdziwego zdarzenia, tzn. taką w jakiej jesteś odpowiedzialny za coś więcej niż 2 worki z cementem przez noc na budowie, gdy musisz utrzymać siebie i rodzinę (ok, to wersja dla przesadnie ambitnych w tym wypadku) i chcesz coś osiągnąć, to może uda ci się zrozumieć.
Albo zostań kimś żyjącym z hobby/zainteresowań i sobie krytykuj.

Nie wiem czemu, ale od kiedy dowiedziałeś się, że interesuję się ezoteryką, próbujesz wcisnąć tę elektronikę :E.

Wymódl u Baala, może ci rzuci groszem.
Ostatnio edytowany przez Omnibus, 23 Sie 2016, 01:46, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post Omnibus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Reklamy Google

Re: Zarobki w internecie

Postprzez Herezja w 22 Sie 2016, 22:59

Są jeszcze zawody w miarę popłatne i nie wymagające szkoły pozwalające na pracę zdolną przez internet ale jak i we wszystkim trzeba zdobyć wcześniej wiedzę /na żywo/. Przykładową pracą, o której pisałem wyżej jest praca spedytora (moja żona ją wykonuje).

Wysłane z Mlais MX Base
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Zarobki w internecie

Postprzez Takerbdn99 w 23 Sie 2016, 01:51

Ludzie zarabiający mało pieniędzy, a konkretnie Ci, którzy zarabiają mniej niż by chcieli i nic z tym nie zrobią, często atakują studentów. Jednak prawdą jest, że nie jest to złoty środek. W niektórych zawodach jest nawet nie wskazane kończyć studia. Są dwie skrajności. "Uczeni" gardzący zawodówkami np. i sfrustrowani ludzie bez opłacalnego zawodu i pracy w nim. Jest też jedna rzecz. Nie ma takiej posady i takiego stanowiska na świecie gdzie przyjęty zostanie pracownik z tytułem doktora, który mimo tegoż tytułu nie przynosi żadnych korzyści firmie.
"Merkantylizm, srerkantylizm"
CPU: Ryzen 5 2600 RAM: 16GB DDR4 GPU: RX 6600 XT
Awatar użytkownika
Takerbdn99
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 06 Cze 2013, 01:45
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 06:09
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Zarobki w internecie

Postprzez Universal w 23 Sie 2016, 04:04

Masz 22 lata, nie studiujesz, więc co do ciężkiej wody robisz? Obierasz cebulę? Długopisy składasz? Idź na jakiś kurs i weź nie pier*ol. Płytkarz, obsługa jakiejś maszyny, drukarz, spawacz itd. - i nie będziesz denerwował ludzi, i sam się nie będziesz wkurzał ludźmi, i pieniądz przyzwoity.

I się nie chwal tą śmieciówką, bo ci co najwięcej pieprzą o prekariatach i jak bardzo są poszkodowani, sami są najczęściej śmieciami nieprzydatni :suchar:

Omnibus napisał(a):A jak nie to wypie*dalaj.

o/
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Zarobki w internecie

Postprzez Tajemniczy w 23 Sie 2016, 10:07

Poza tym nie wierzę że w Lublinie jedyna robota dla ciebie to murarz z biedawypłatą. Rozumiem jakbyś mieszkał jak ja, na zadupiu 60km od Lublina, tobym się nie dziwił, ale w Lublinie, mieście wojewódzkim? Zahacz o UP, może znajdziesz coś sensowniejszego niż targanie pustaków majstrowi za niecały tysiąc.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Zarobki w internecie

Postprzez Alchemik w 23 Sie 2016, 10:35

Ludzie, kur... Co wy z tymi pustakami, narzekaniem na studentów i te podobne? Tyle czasu atencjonuję się każdym aspektem życia na forum i nikt nie pamięta, że ja na budowie cieciuję a nie noszę pustaki? Że też kiedyś byłem studentem? Że mam dwie lewe ręce? I nie chcę stałej roboty, tylko sobie dorobić dodatkowe 3-4 stówy w miesiącu, bo ojczym się chyba rozchodzi z matką i moja praca na imprezach masowych stoi pod znakiem zapytania. A studentów atakuję, bo połowa moich znajomych poszła albo na gówniane kierunki, albo poszła na coś co ich nie interesowało, się męczyli tylko i teraz szukają pracy biedlinie :caleb: . Widać trza uciekać z tej k***y Polski :stonoga: .
Proponuję zakończyć temat mojej pracy bo zbyt dużo osób patrzy przez pryzmat mnie.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Zarobki w internecie

Postprzez Universal w 23 Sie 2016, 10:51

Alchemik napisał(a):Ludzie, kur... Co wy z tymi pustakami, narzekaniem na studentów i te podobne?

Bo narzekasz na studentów + synekdocha.
"Dwie lewe ręce" to nie wytłumaczenie, jak dla mnie możesz żreć gruz, ale sam siebie się oszukujesz.
Alchemik napisał(a):I nie chcę stałej roboty, tylko sobie dorobić dodatkowe 3-4 stówy w miesiącu

Narzekasz na śmieciówki, ale nie chcesz stałej, no ku*wa, zdecydowania trochę.
Alchemik napisał(a):Widać trza uciekać z tej k***y Polski

No to wypier-papier bez znajomości języka :suchar:
Alchemik napisał(a):Proponuję zakończyć temat mojej pracy bo zbyt dużo osób patrzy przez pryzmat mnie.

:



Żeby "dorabiać przez neta" trzeba coś umieć (np. grafika, języki, lewe magisterki), a afiszujesz się brakiem umiejętności. Weź ogarnij życie, bo chyba nie masz zdrowia na karierę bezdomnego-alkoholika.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Omnibus.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Zarobki w internecie

Postprzez Tajemniczy w 23 Sie 2016, 12:05

http://oferty.praca.gov.pl/portal/index ... 40e54b25a6
W Lublinie, umowa o pracę na czas określony, od 1850zł brutto. Masz i nie grzesz więcyj :caleb:
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Zarobki w internecie

Postprzez Microtus w 23 Sie 2016, 12:53

Ale ku*wa lincz. Panowie bez przesady, pewnie połowa z piszących nie przepracowała dnia...

Fakty są takie, że nie każdy ma w tym kraju równe szanse. I jak mieszkasz we wschodniej Polsce to start masz duzo groszy. Z autopsji: mam rodzinę w Suwałkach, nie zarobisz więcej niż najniższa krajowa nigdzie. Chyba że masz plecy takie, że w drzwi bokiem wchodzisz. A to i tak nieźle bo wiekszość pracuje na śmieciówach za skandaliczne pieniądze. Moja siostra cioteczna poszła dorabiać na jakiejś fermie kaczek za 1000 na ręke za miesiąc w syfie. Braciak na budowie też student dostał 10 za godzine i był bardzo zadowolony. To jest chore, ten kraj jest zje*any. A i jeszcze typek na mazurach co mył żaglówki i powiedział do typka co kazał mu szybciej myć, że on szybciej nie będzie mył bo dostaje 3 zł za godzinę. Takie mamy realia. Dlatego ludzie spierdalaja z tego kraju.

A teraz na poważnie. Jak nie jesteś zadowolony ze swojej pracy to ją ku*wa zmień. Każdy dzień siedzenia na dupie w syfie nie zbliża Cie do niczego. Ew. zmień kierunek, zrób jakiś kurs który da Ci podstawy do znalezienia lepszej pracy. Kiedyś w rozmowie z Unim powiedziałem, że wolałbym nie iśc na studia tylko zrobic uprawnienia na spawacza. ku*wa jakie oni pieniadze zarabuiają albo tokarz. A co ciekawe kurs na spawacza jest nie drogi i nie wymaga nie wiadomo czego. Jest wiele zajęć które wymagaja tak na prawdę niewiele wkładu.

Nie zaczniesz, wymiatać w grafice czy IT, od razu nie uważam, żeby to był kierunek dla każdego. To wymaga czaasu i zainteresowań, nikt z marszu programistą nie zostanie. Lepiej się zorientować co jest na rynku pracy możliwe w okolicy do robienia. I iść w jakimś kierunku, który da Ci korzyść jak nie od razu to za pare miesięcy.

Jeśli chodzi o prace dorywcze to coraz więcej jest różnych dziwnych zajęć jak np: Tajemniczy klient. Moja żona jak miała okres bezrobocia zarabiała w ten sposób jakieś 600-900 złotych w zależności od miesiąca. A wymagało to niewielkiego nakładu racy. Trzeba jedynie mieć w miarę gadane. Są opcje typu praca jak kopiowanie czy przepisywanie tekstów, też marnie płatne ale zawsze. No i jak mieszkasz koło lasu to możesz zawsze sprzedawać runo leśne w postaci jagód grzybów czy malin. Jest to do tego zajęcie legalne bo za to nie trzeba odprowadzać podatku.

Do tego miliardy gówno ogłoszeń o jakieś dziwne roboty na Gumtree.

Alchemik dobrze Ci radzę spierda*aj na zachód, bo z tego co widzę to nic Cię tu nie czeka. 900 złotych to smiech na sali jaka by to robota nie była. Mój brat zdupił do Szkocji, pracował na ochronie na początku w supermarkecie.
Teraz robi w logistyce w porcie. Jest tam z kobieta osiem lat. W tym czasie praktycznie od zera dali radę na kupno mieszkania 60 metrów i kończą spłacać kredyt. Ale zapie*dalali ostro. Ja mieszkam w Polsce mam w miarę dobrą robotę, żona pracuje a do spłaty mam kredyt jeszcze 240 tyś - spłaciłem już jakieś 50 tyś (kredyt wziałem 5 lat temu). Polska mieszkam w Polsce...

Reasumując, zamiast siedzieć i się nad sobą użalać, weź sie ku*wa w garść i coś z sobą zrób. Siedzenie na cieciowni zrobi z Ciebie emeryta. To jest praca dla ludzi co mają rentę, emeryturę... Przemyśl i działaj szkoda zycia.

EDIT:
Info do Pangii P.S. Sprzedawanie jagód itp. jest legalne, o ile masz papiery z sanepidu, że jest zdrowe i jadalne, inaczej bulisz przy pierwszej lepszej kontroli i jeszcze ci towar zbierają. Gorzej niż z narkotykami.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)

Za ten post Microtus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy, Pangia, Papa Mobile.
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości