Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez Papa Mobile w 31 Sty 2015, 15:57

Kobiety zapewne są targetem, tak samo jak mężczyźni, aczkolwiek gry są dla graczy bez rozróżniania płci. Moja Zona imho jest expertem od Heroes III i Heroes V, lubi klikać w Sims oraz Anno, lubi również obserwować i komentować moją grę w Stalkera Bulletstorma czy Painkillera, przegląda CD action. W wielu grach można wybrać opcję bohater, czy bohaterka, pisał o tym Terminus. W jakich grach są znośne? Moja Zona prawi, że przychodzi jej na myśl Tomb Rider, jeśli chodzi o odpowiedź na to pytanie.
Realkriss, znam kobiety, które w WoT są niebieskie, zarabiają hajs w eligach i nie można traktować ich pobłażliwie, ponieważ to skutkuje powrotem do garażu. I ostatnie pytanie, odpowiedź, nieważne, czy to mężczyzna czy kobieta, kiedy potrafi gospodarować czasem i nie zaniedbuje Rodziny najbliższych i siebie to jest ok. Owszem, w moich oczach podnosi atrakcyjność, wiesz, rozumiesz :D
„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image

Za ten post Papa Mobile otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Reklamy Google

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez impulse_101 w 31 Sty 2015, 18:34

Image
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez Iwaszka w 31 Sty 2015, 19:41

Terminus napisał(a):Panga Ty jesteś jednak straszny sztywniak. :P

Jak to nie ma gier dla kobiet? Od Skyrimów, przez Simsy po Mass Deffecty. Sporo jest gier, w których możesz stworzyć swój kobiecy avatar. Poza tym wiele dziewczyn gra w typowo "męskie" gry, więc bezsensem jest tworzenie jakichś sztucznych podziałów.

Często jest na odwrót - ja se w skajrimach kobitki robię, bo nie chce mi się przez to 500h grania patrzeć na ciosane na kolanie ryje i przerośnięte mięśnie xD
Jak by popatrzeć trochę na kanały gejmerek na yt to większość lasek gra facetami, szczególnie w tytułach TPP.

Zaś co do gier typowo dla kobiet... Hmm... O, jest:

Fajna seria w ogóle o dupnych grach, polecam typa.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez vandr w 31 Sty 2015, 20:17

Tu jest najlepsza gra dla kobiet.

:

Jest podkładka i mysz, która ma czasami więcej niż dwa przyciski.
Image
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GTR, lehoslav.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez paintball_0 w 31 Sty 2015, 21:31

To jest temat z kategorii "jak zrobić grę dla konkretnego targetu?". Myślicie, że odpowiemy sobie tutaj na pytanie, nad którym od dziesiątek lat i z różnym skutkiem zastanawiają się deweloperzy na całym świecie?

Generalnie uważam, że gry są przeznaczone dla wszystkich tych, którzy lubią w nie grać. To TY wybierasz grę, a nie gra wybiera ciebie. Ale zgadzam się, że płeć ma tutaj olbrzymie znaczenie.

Po pierwsze to forma określa treść. Jak jesteś facetem, to będziesz rozwiązywał problemy jak facet. Jak jesteś kobietą to będziesz rozwiązywać problemy po kobiecemu. Nie bez kozery facetów w rurkach nazywa się pizdami. ;)

Męscy bohaterowie są przeważnie albo umięśnieni, albo atletyczni. Bardzo rzadko przychodzi nam grać kimś, kto ledwie trzyma się na nogach. Dlaczego? Dla testosteronu? Dla podbudowania swojego ego? NIE. Dlatego, że w grze chciałbyś mieć jakąś swobodę ruchów. Cherlakiem nie da się skakać dwa metry w górę i strzelać z dwóch karabinów jednocześnie jeśli zajdzie potrzeba! Bohater musi mięć siłę. A skoro ma siłę, to pewnie i budowę będzie miał. Logiczne, no nie? Widziałeś kiedyś silnego faceta z atrofią mięśniową? ;) Dlaczego bohater będzie miał zarost i głęboki głos? Dla estetyki! Bo to dobrze wygląda. Bo tak jest kurna ładniej! Lubisz ładne widoki w grach, prawda? Nie? To dlaczego nie grasz we wszystkie gry z detalami na LOW? Przedstawiony powyżej facet będzie się zachowywał męsko, bo taki jest stereotyp, a stereotypy nie biorą się z wyobraźni, tylko z prawdziwego świata.

Kobiece protagonistki podlegają tej samej zasadzie. Forma wymusza treść. Kobieta w grach też musi się ruszać, więc też musi być wysportowana. Piękna cera i duże cycki to po prostu estetyka. Żeby było ładniej! Smukła sylwetka to odzwierciedlenie rodem z PRAWDZIWEGO ŚWIATA. Więcej jest smukłych kobiet na świecie niż napakowanych sportsmenek, prawda? A co do kobiet z nadwagą albo nie wysportowanych- proste porównanie: jakie szanse w grze będzie miał facet grubas? No właśnie. W prawdziwym świecie piękne kobiety zachowują się nie raz jak zwykłe szmaty. Wykorzystują fakt, że są piękne. Rozum już im nie jest aż tak potrzebny jak brzydkim. To samo się tyczy przystojnych mięśniaków.

Forma wymusza treść. Ot i cała odpowiedź.

Ale jak to się ma do tematu? Kobiety myślą inaczej od mężczyzn. A przeważnie mężczyźni robią gry, prawda? Facet myśli jak facet, robi więc grę z bohaterem zachowującym się tak jak facet. Kobieta zachowująca się jak kobieta może nie lubić być zmuszaną do rozwiązywania problemów w męskim stylu. Erpegi oferują pewną swobodę w działaniu, stąd znajdują kobiecych odbiorców. Ale wciąż gra posiada ten klimat "stworzonej dla faceta".
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez djcycu w 31 Sty 2015, 21:50

Nie wiem czy wiecie ale w Medal of Honor na PS1 graliśmy kobietą... Później chyba w Medal of Honor Allied Assault na PC spotykaliśmy się z nią we Francji przy wejściu do podziemi przy ołtarzu kościelnym.

Poza tym:
18 WoS American Long Haul - można było wybrać postać jako kobietę.
Fallout (wszystkie części) do wyboru kobieta.
Pandemonium 2 (PS1) kierowaliśmy kobietą.
Air Conflicts Secret Wars (pilot w którego się wcielamy jest kobietą).
O Larze Croft nie wspominam...
No one lives Forever (wcielamy się w rolę agentki Kate Archer).
Gorky 02 (przez krótki okres czasu mamy możliwość pobiegać kobietą).
Max Payne 2 (tak jak wyżej).

Istnieje też masa gier "bezpłciowych" tzn nie wiemy kim kierujemy. Traktowani jesteśmy po chłopsku bo jesteśmy tam twardzielami ale nie oznacza to że jesteśmy facetem...

To tylko wykaz gier jakie znam gdzie można wcielać się w kobietę... Tak czy siak istnieje masa gier które nie są przeznaczone tylko dla facetów. Z resztą, nie wszędzie kobiety chcą być traktowane jak kobiety... Taki przykład widać na zachodzie.

A gdzie nowoczesne gender? :suchar:
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive ZiomB.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez Lindana w 10 Lut 2015, 14:41

Wiecie co? Jako grająca przedstawicielka płci pięknej mogę powiedzieć, że nigdy mnie specjalnie nie interesowało czy ta gra jest czy nie jest dla dziewczyn. Ba, nigdy się też nie oburzałam skąpo ubranymi bohaterkami gier. Ja wiem, że spore kobiece środowisko się tym oburza, ale... No bez przesady!

Za ten post Lindana otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Lindana
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 08 Lut 2015, 16:07
Ostatnio była: 12 Lut 2015, 16:01
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 1

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez Koniak w 10 Lut 2015, 15:15

Mam na stimie kilka dziewczyn które grają w cs/csgo i grają nawet lepiej niż boty :)
OS: W7 HomePremium 64bit CPU:Amd fx-4130 3.8GHz;GPU:Gigabyte Radeon r7 260x 2gb; MOTHERBOARD:MSI 760g-p43; RAM:2x4GB GoodRam1333MHz;HDD:500GB WB; PSU:Thermaltake LP500W

Koniak
Wygnany z Zony

Posty: 135
Dołączenie: 11 Mar 2014, 18:42
Ostatnio był: 09 Maj 2016, 22:00
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 18

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez Herezja w 10 Lut 2015, 15:25

Żeby nie było jestem facetem.

Moja już nie żyjąca siostra lubowała się w grze Blood (wiele lat temu), poza tym miałem koleżankę, która miała jako melodyjkę sms-u dźwięk Buther-a (nie mogę złapać samego tekstu) //aaa fresh meat//
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez adin w 10 Lut 2015, 17:18

"Pod" aaa fresh meat nie ma znacznej ścieżki muzycznej - w jakim kodowaniu chcesz ten dzwonek? mp3?
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez Herezja w 10 Lut 2015, 19:18

AAA w sumie możesz zrobić może być w mp3 np 256 kilo lub więcej.

Aktualnie mam muzykę podstawioną z serialu Polskie Drogi ale jest za długa jak na sygnał SMS. A fresh meat by pasowało idealnie np zapętlone 2 razy w ostateczności.
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez adin w 14 Lut 2015, 22:01

Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości