Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez Realkriss w 30 Sty 2015, 20:25

Czy kobiety są targetem dla twórców gier komputerowych?
Czy mają w co grać, nie będąc zaplutym mięśniakiem, miamlącym niedopałek w kwadratowej żuchwie?
W jakich grach można wybrać płeć, którą ma się ochotę grać i ma to wpływ na dalszą rozrywkę, a nie jest naciągane i jest się jedynie facetem w spódnicy?
W jakich grach postacie kobiece są znośne także dla kobiet, gdzie oprócz cycków i pośladków mają jeszcze mózgi?
I w końcu - czy gracze lubią grające dziewczyny, czy traktują je pobłażliwie?
Cieszą się, że dziewczyna naku*wia w rpga, czy też taka dziewczyna pozostanie na zawsze we friend zone, a poszuka się innej, co ślicznie wygląda i tak ślicznie kaprysi, ale wspólnych zainteresowań zero?

Pogadajmy, może być ciekawie :E

Wypowiedź Berry z tematu o dziewczynach na forum dala mi wiele do myślenia i natchnęła do założenia tego tematu. Zachęcam Berry, żeby ją skopiowała do postu poniżej, pomoże nam to pięknie rozkręcić dyskusję.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Reklamy Google

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez scigacz1975 w 30 Sty 2015, 20:32

Nie mam pojęcia jak jest z grami dla kobiet :/ - wiem natomiast że miał bym o wiele łatwiejsze życie - gdyby moja druga połowa "naku*wiała w rpga" - miał bym z nią o wiele więcej wspólnych tematów. A tak to syf, kiła i w życiu mogiła :/
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez Pangia w 30 Sty 2015, 21:02

Gram sieciowo właściwie wyłącznie w Left 4 Dead. Z 36 znajomych na liście posiadających tą grę 6 stanowią kobiety. Z całą mocą mogę powiedzieć, że grają równie dobrze, a często nawet lepiej, niż faceci. Zawsze to ciekawsze grono graczy, przynajmniej człowiek tak się nieco pilnuje, żeby nie napyskować na mikrofonie i nie rzucać k♥rwami i ch♥jami na prawo i lewo, żeby nie wyjść całkiem na takiego chama i buca ze wsi. Chociaż nie wiem, może to tylko ja się tak kryguję w mieszanym gronie.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez Universal w 30 Sty 2015, 21:33

Zdarzyło mi się grać w parę gier dla kobiet. Raczej z ciekawości o co chodzi, bo były mierne. A poniższy wywód może być nieco chaotyczny.

Przede wszystkim nie rozumiem jednej rzeczy - skoro kobiety chcą grać, to dlaczego kobiety same nie zrobią gier dla kobiet? Czy nie ma "informatyczek" (co za samogwałt na mych oczach popełniłem!) zdolnych do stworzenia różowego studia, które zajęłoby się tworzeniem gier, jeśli faceci się za to nie biorą? Bo kobiety w większości nie są zainteresowane grami. Tak, jak lalki wybierają w zdecydowanej większości dziewczynki, a żołnierzyki preferowane są przez chłopców.

Żołnierze to w większości mężczyźni. Kierowcy rajdowi to w większości mężczyźni. Stąd chyba nic dziwnego, że bohaterskim żołnierzem sił specjalnych jest umięśniony John Smith, były komandos, odznaczony w przeszłości Purpurowym Sercem. Z kolei fiestą po szutrze zapierdziela raczej Robert Kubica niż Anna Kubiczanka. Tyle w kwestii tego, czy bohaterem fpsa musi być mięśniak.

Mirror's Edge - główny bohater to kobieta. Nie zauważyłem, by przez to cieszyła się ta gra popularnością wśród płci pięknej. Syberia - podobnie. Joanna d'Arc, Podróż do wnętrza Ziemi, The Longest Journey. W którejś części Deus Ex można było chyba wybrać kobietę. To samo Mass Effect. Na palcach jednej ręki mogę policzyć dziewczyny/kobiety, które byłyby zainteresowane grami. Jedną z nich jest moja siostra, lat niespełna 14. Jej jednak nie przeszkadza prowadzenie postaci męskiej. Zresztą w Skyrimie zrobiła sobie babę. Podobnie zresztą jak ja - #przegryw - ale w tym przypadku jest to akurat wspomniany przez RK "facet w spódnicy". Skyrimwestytyzm :suchar:

Grające kobiety - pojęcie "graczki" wywołuje u mnie jedynie uniesienie brwi - to promil wśród użytkowników tej gałęzi kultury/rozrywki. Czy jest więc sens tworzyć jakieś nowe gatunki inne niż kolejny klon Simsów? Nie sądzę, bo większości kobiet to wystarcza - pierdalnąć chatę, pomordować kilku simów i przejść na fb.

Nie bardzo wiem, drogie forumowe kobiety, w jakie gry chciałybyście grać, a które byłyby dla kobiet. Jeśli nie "uniseksowe" indie, jeśli nie "towarzyskie" Simsy, jeśli nie sportowe czy logiczne/przygodówki, to co? Mało jest kobiet, które interesują się wojskowością, polityką, ekonomią, dla których można byłoby przeznaczyć strategię. Najczęściej kobiety w tych kwestiach ograniczają się do własnego budżetu, wojny płci i kwestii społecznych, co niestety jest niewystarczające na "spłodzenie" gry specjalnie dla nich.

Cieszyłbym się, gdyby moja potencjalna druga połówka lubiła gry. Ale była połówka ograniczyła się najwyżej do kupienia mi gry "bo chciała być częścią mojego growego świata". Trochę nie trafiła z tym prezentem, bo jestem lamą i "Company of Heroes" dalej leży na półce prawie nietknięte (nie umiem w to tak naprawdę grać by czerpać przyjemność), ale ona sama wolała "hińskie bajki" (osoby nieznające kontekstu upraszam o niebulwersowanie się). Nie miałem z tym wielkiego problemu.

"Na pocieszenie" mogę jedynie dodać, że jeśli w grach pojawiają się postaci kobiet inne niż plastikowa lala, to najczęściej mają rację. Widać to choćby w GTA SA, gdzie siostra CJ'a w sumie pomaga mu ogarnąć testosteron i panuje nad "byczkami", którzy bezmyślnie leźliby prosto w ogień. Podobnie Mallorie Bellic de domo Bardas i Michelle/Karen, Kate McReary z czwórki, które też mają więcej oleju w głowie niż "chłopaki".

Czekam na te propozycje tematów, na których motywach miałyby powstać gry :caleb:

@Pangia - u mnie zależy od tego, kto jest w tym gronie.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive The Witcher, Wayathin.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez scigacz1975 w 30 Sty 2015, 21:59

Tak sobie właśnie przypominam że w NFS Most Wanted (pierwszym) i NFS Carbon (w następne już nie grałem ze względu na słabą grywalność na PC) było kilka dziewczyn, co prawda nie dało się nimi grać, ale jako przeciwniczki w wyścigach były całkiem ok.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez Terminus w 30 Sty 2015, 22:05

:suchar: Kobieta programistka jest jak świnka morska.
Ani to świnka. Ani morska. :suchar:
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive WheeljackSPW, Rumcajs, The Witcher, slawek73,
Negative Pangia.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez Pangia w 30 Sty 2015, 22:12

@Universal – no wiesz, jak siedzę między chłopakami, to czasami nawet sami się śmiejemy z tego, że chyba jednak nadużywamy wulgaryzmów, ale jak dosiada się jakaś dziewczyna, to trochę przyhamowujemy. Ja chyba najmocniej, zresztą nawet w internecie staram się unikać przeklinania przy rozmawianiu z dziewczynami, przez co raz nawet ktoś powiedział, że „jestem staroświecki, ale to dobrze” :) Tylko na FB nie do końca mi się nie udaje, ale niecodziennie jesteś jedyną osobą na roku, która zalicza kolokwium tylko po to, żeby wykładowca cię uj♥bał za to, że nie podpisałeś się na jednej liście przez cały semestr.

Realkriss napisał(a):W jakich grach można wybrać płeć, którą ma się ochotę grać i ma to wpływ na dalszą rozrywkę, a nie jest naciągane i jest się jedynie facetem w spódnicy?

W sumie to trochę to dubluje już obecny temat o żeńskich postaciach w grach komputerowych, no ale OK. Z gier, w które grałem, no to jestem w stanie wymienić jedynie Zoey i Rochelle z L4D1/L4D2, Alyx Vance z HL2 (niesterowalna i w sumie dobrze, bo to chyba najbardziej jałowa postać w jakiejkolwiek grze komputerowej, która jednocześnie odgrywa w niej tak ważną rolę), no i w FlatOut 2 można sobie wybrać jako kierowcę babkę i jak wyleci z auta, to się drze jak kobieta, a nie jak facet :) Poza tym pełno pań w GTA (na czele z nieszczęsną Cataliną) i ta babka z tutoriala i ekranu ładowania w NFS:U2.
W sumie nie robi to nigdzie specjalnej różnicy, chociaż jak ktoś się bardziej zainteresuje w L4D1, to może dostrzec, że Zoey robi mniejsze kroki niż pozostali Ocaleni i to zarówno widać, jak i słychać. Nic odkrywczego w sumie, ale tuż po wydaniu L4D2 Zoey posiadała domyślne animacje Rochelle i biegnąc ze strzelbą sadziła takie same susy jak wyższy od niej o 30 cm Francis, więc w sumie warte uwagi :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez Terminus w 30 Sty 2015, 22:23

Panga Ty jesteś jednak straszny sztywniak. :P

Jak to nie ma gier dla kobiet? Od Skyrimów, przez Simsy po Mass Deffecty. Sporo jest gier, w których możesz stworzyć swój kobiecy avatar. Poza tym wiele dziewczyn gra w typowo "męskie" gry, więc bezsensem jest tworzenie jakichś sztucznych podziałów.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez Pangia w 30 Sty 2015, 23:00

Tej, ale nicków to ty nie przekręcaj, gość, zwłaszcza dzisiaj, bo mam naprawdę parszywy dzień za sobą i w sumie on się jeszcze nie skończył i znając życie, to jeszcze na wieczór coś nowego wyjdzie. No i tak, jestem sztywniak, to akurat racja. Ale i tak suchar taki, że o ja pie*dolę.
W sumie chyba nie ma typowo żeńskich gier z prostego powodu: skoro typowo męska gra jest dla stereotypowego chłopaka, to typowo żeńska gra dla stereotypowej dziewczyny nie istnieje, bo stereotypowa dziewczyna nie gra na komputerze, ba – wcale go nie umie obsługiwać.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez Wayathin w 30 Sty 2015, 23:18

Mnie tam pasuje "męski charakter gier komputerowych". A dlaczego? A dlatego,iż gdyż ponieważ :) gry są odskocznią od damskiej części mojej osobowości. No drogie panie... wyobraźcie sobie, że wesoło prujecie sobie fallouta i dostajecie questa pt. "Muszę znaleźć nowy podkład(def. perfumowana gładź szpachlowa z dodatkiem nawilżaczy przechowywana w tubkach, puderniczkach lub szklanych pojemnikach z pompką/szpachelką. Służy do maskowania niedoskonałości i ochrony skóry twarzy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi). W pobliskiej krypcie 54 powinny być. Mam nadzieję, że będzie odpowiedni odcień." I item "podkład efekty: +1 do charyzmy +5 do pancerza".

A gry, w których gracz wciela się w kobietę? (pominę wymieniane tytuły)
inFamous Second Son First light, Nobody lives forever, Mortal, jeżeli kojarzy się komuś z odzianymi w bikini wojowniczkami o wielkich cycach polecam sprawdzić nowy design Kitany (Mortal X), Gemini Rue(no całą gra nie, jest to niewielki rozdział, ale jest), Final Fan­ta­sy (nie wiem jak to wygląda, ale jest osobna część poświęcona Li­ght­ning), Remember Me, Heavy Rain, Beyond two souls i wiele, wiele innych.
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez SkullDagger w 30 Sty 2015, 23:35

We Fallout New Vegas gram kobieta i są tam rózne perki typu "czarna wdowa" i temu podobne. Czuć ze jest się czasem zimną suką :D W Borderlands 2 grywałem tez przez Steam z kobietami i było ciekawie.
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 09 Paź 2022, 19:48
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Re: Czy gry są przeznaczone jedynie dla facetów?

Postprzez ZibiT w 31 Sty 2015, 15:03

Ja lubiłem grać w Final Fantasy X-2 gdzie grało się laseczkami i fajna gierka była, co do dziewczyn grających to zawsze będzie to wąskie grono, ale tak jest w każdej bardziej męskiej dziedznie życia, dziewczyny które znam raczej wybierały gry typu simsy:D
ZibiT
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 29 Sty 2015, 11:05
Ostatnio był: 02 Lut 2015, 15:13
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości