Audio CV / Program do obróbki głosu

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Audio CV / Program do obróbki głosu

Postprzez kaczor_1991 w 25 Lip 2015, 11:55

Witam. Mam pewien problem. Znaczy się skończyłem studia i zaczynam szukać pracy. Dobre CV musi się czymś wyróżnić więc pomyślałem, że oprócz klasycznego CV pisanego wyślę też CV w formacie mp3. Daje to możliwość uzupełnienia pewnych rzeczy w CV a przede wszystkim liczę na to, że wyróżni to moje zgłoszenie.

W związku z tym mam dwie sprawy do stalkerskiej braci

1. Co o tym sądzicie? Słyszeliście o tym, by ktoś tak już zrobił? Jaki był efekt?

2. Nie zaszkodziłoby trochę poprawić mój głos. Nie znam się jednak zupełnie na obróbce audio i tu pytanie - czy znacie jakiś w miarę prosty w obsłudze program do obróbki dźwięku który potrafiłby ogarnąć głos?
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Reklamy Google

Re: Audio CV / Program do obróbki głosu

Postprzez Universal w 25 Lip 2015, 12:25

Musiałbyś mieć naprawdę dobry mikrofon. Bez tego, niezależnie co byś zrobił na kompie, będzie trącać amatorszczyzną. Tak czy inaczej - co chcesz zrobić - zlikwidować wadę wymowy, podbić bas by brzmieć dojrzalej? I tak zostałoby to dostrzeżone podczas ewentualnej rozmowy i potraktowane jako próbę oszukania przyszłego pracodawcy. Do obróbki musisz znać się na tym fachu. Jeśli się nie znasz, to nie licz na cud. Próbowałem, wiem trudno jest coś osiągnąć przy dźwięku. Rozwiązania widzę dwa:
- opłacasz kogoś
- rezygnujesz z tego pomysłu

Osobiście sugeruję drugą opcję. Lepiej przygotować profesjonalnie wyglądający szablon - wspólny dla CV i listu motywacyjnego - niż udziwniać. Jeśli kadrowy będzie danego dnia wku*wiony albo nie będzie miał np. głośników/słuchawek w biurze, to tylko tym prędzej Twoja "oferta" poleci i cały wysiłek psu w żopę.

Drobny maczek he he he
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Plaargath.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Audio CV / Program do obróbki głosu

Postprzez Herezja w 25 Lip 2015, 12:33

Universal napisał(a):Musiałbyś mieć naprawdę dobry mikrofon. Bez tego, niezależnie co byś zrobił na kompie, będzie trącać amatorszczyzną. Tak czy inaczej - co chcesz zrobić - zlikwidować wadę wymowy, podbić bas by brzmieć dojrzalej? I tak zostałoby to dostrzeżone podczas ewentualnej rozmowy i potraktowane jako próbę oszukania przyszłego pracodawcy. Do obróbki musisz znać się na tym fachu. Jeśli się nie znasz, to nie licz na cud. Próbowałem, wiem trudno jest coś osiągnąć przy dźwięku. Rozwiązania widzę dwa:
- opłacasz kogoś
- rezygnujesz z tego pomysłu

Osobiście sugeruję drugą opcję. Lepiej przygotować profesjonalnie wyglądający szablon - wspólny dla CV i listu motywacyjnego - niż udziwniać. Jeśli kadrowy będzie danego dnia wku*wiony albo nie będzie miał np. głośników/słuchawek w biurze, to tylko tym prędzej Twoja "oferta" poleci i cały wysiłek psu w żopę.

Drobny maczek he he he


Jedna mała aluzja do wypowiedzi Univera. Nigdy nie pisz niczego w szablonie. 99% szablonów jest źle zaprojektowana a co za tym idzie masz ograniczone miejsce na tekst. W efekcie czego tylko się wnerwisz.
Dokładnie przemyśl co chcesz napisać i poczytaj w necie jak się poprawnie łamie tekst w Word-zie.

ps. Piszę to jako osoba, która prowadziła przez wiele lat kefejkę netową i korygowała błędy jakie ludzie popełniali np w swoich pracach magisterskich itd.
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Audio CV / Program do obróbki głosu

Postprzez Universal w 25 Lip 2015, 12:42

Panie, ile razy masz mówione, że nie cytuje się całego posta w całości? :caleb: Nie czerpię przyjemności z wlepiania warnów.

"Przygotować profesjonalnie wyglądający szablon". Słowo klucz: przygotować. Samemu, dla siebie. "Szablon" był tu tylko skrótem myślowym. Przyznaję, trochę mylącym, ale przepraszam, jestem niewyspany. Ja tak zrobiłem (tzn. sam sobie ogarnąłem "szablon" w Gimpie), nie byłem do końca zadowolony, ale mimo wszystko było to dość estetyczne i robotę - na którą teraz często narzekam - mam.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Audio CV / Program do obróbki głosu

Postprzez kaczor_1991 w 25 Lip 2015, 13:37

Wad wymowy nie wyeliminuje żaden program, jedynym lekarstwem jest ćwiczenie wymowy a w trakcie ewentualnego nagrywania staranne i wyraźne mówienie. Chodzi mi jednak o poprawę samej tonacji głosu. Nie mam jakiś konkretnych oczekiwań, po prostu chciałbym móc przetestować kilka "wariantów" swojego głosu i wybrać najlepszy. Ale mikrofon... cóż, średni. Mocno średni. Więc masz chyba rację... dzięki.
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: Audio CV / Program do obróbki głosu

Postprzez caleb59 w 25 Lip 2015, 14:22

Trochę nie w temacie ale te je*ane cv to przegięcie XXI wieku - kiedyś lazłeś do zakładu pracy: "panie szukam pracy", "a co pan umiesz?", "To, to i to a reszty z chęcią się nauczę", "Dobra, na okres próbny a potem na stałe jak się pan sprawdzisz" - to byli czasy :tm: - nie to co ten je*any wyścig szczurów dzisiaj i prywaciarze kombinujący jak tu wyj*bać pracownika i nie przedłużyć mu umowy i kogoś nowego zatrudnić a starego wywalić bo się nie chce składek płacić za pracownika starszego stażem...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Audio CV / Program do obróbki głosu

Postprzez Tajemniczy w 25 Lip 2015, 14:34

Tylko właśnie w tym jest cały dowcip, że teraz okresy próbne im się nie opłacają. W kraju kwitnącej cebuli w 3/4 ofert pracy w UP/prasie/Internecie jest magiczne słowo "mile widziane doświadczenie". Pytanie tylko skąd ten nowy pracownik ma mieć doświadczenie skoro żaden pracodawca nie chce mu tego doświadczenia "dać", tylko chce żeby od razu robił na pełen etat coby nie wpieprzać kasy na szkolenie nowego.

Za ten post Tajemniczy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, Poldzer.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości