Pierwsza strona internetowa

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Pierwsza strona internetowa

Postprzez Xen w 27 Lip 2015, 01:46

Witajcie, otóż w wolnym czasie postanowiłem się pobawić, zakupiłem serwer i stworzyłem swojego pierwszego bloga opartego na Wordpress. Na temat jaki tam piszę zobaczcie sami. Ostatnio zainteresowałem się domenami, e-marketingiem itd.

http://www.ronhard.47.pl/e-biznes/

Nie lubię pisać na siłę, ale dla przyjemności. W dodatku całkiem sympatycznie przyswaja się informacje

Co mógłbym jeszcze dodać, poprawić itd. Żeby było bardziej atrakcyjniej. Stawiam flachę za pomoc.

A wy kiedyś mieliście swoje serwery, zakładaliście bloga, czy strony internetowe? Jak to u was było?
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 04 Kwi 2024, 23:47
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Reklamy Google

Re: Pierwsza strona internetowa

Postprzez Universal w 27 Lip 2015, 04:43

Zakładałem. Wojny Frakcji chociażby. Najpierw na cba.pl (gdzie zresztą obecnie wisi strona-trup), potem kupiłem hosting wraz z domeną na nieistniejącym już glowanet.pl (teraz przekierowuje do strony całkiem innych ludzi), wreszcie był duet hosting z mydevil.net i domena z ovh.pl, którą sobie chwaliłem, bo ceny odnowienia były przyzwoite (chyba najlepsze jakie znalazłem nie licząc krzaków), a i problemu z przeniesieniem by nie było (w glowanet.pl musiałem się nagimnastykować).

W tym mydevil.net hosting był oparty o shella, więc musiałem przyswoić parę komend z ich poradników. Trudne w obsłudze to nie było, tym niemniej i tak nie wykorzystywałem tych super-hiper-uber opcji. Stąd uważam, że dla przeciętnego zjadacza chleba wystarcza hosting z najzwyklejszym panelem. W sumie wybrałem ich ofertę ze względu na dostępność deklarowaną na poziomie 99,9% i całkiem dobrą cenę. Nie pamiętam już zresztą szczegółów.

Przez dłuższy czas miałem tam kilka małych forów opartych o phpbb3 (z garścią modów) i Wordpressa. Miałem ambitny plan to wszystko połączyć w jeden system, ale i tak ludzie mieli na to wyje*ane, więc i ja się zniechęciłem. Po co robić coś, co nikomu jest niepotrzebne, a ja mam tylko łeb sobie na tym połamać.

Bloga też założyłem. Trzy razy. Za każdym razem likwidowałem po kilku wpisach, bo mi się odechciewało pisać. Ale tu się nie bawiłem w kupowanie domen i hostingów, tylko albo wordpress.com, albo podobne.

Wracając do Ciebie:

- adres - jaki ma związek z tematyką? Żaden. Po wpisie "parkowanie domen" wnioskuję, że chcesz trzepać kasę na wejściach z popularnej (?) domeny kupionej tanim kosztem, tylko czy to nie jest mocno krótkotrwała inwestycja? Zwróci się to w ogóle? Chyba, że sam wybrałeś tę domenę, wtedy będę zdziwiony, bo jedynym wypadkiem w którym bym zrozumiał adres "ronhard" byłoby to, że tak się nazywasz. Całkiem jakby stalker.pl miało adres grazynka.h4j.pl.

- szablon - bazowy, podstawowy, bez fajerwerków. Nie przyciąga, po prostu jest - dla mnie to jedyna jego zaleta.

- długość tekstów - ja rozumiem, że chcesz póki co wypełnić stronę jakąkolwiek treścią, ale chociaż jeden pełnowartościowy artykuł to by się przydał :caleb:

- świeżość tematu - takich blogów jest sporo. Masz coś więcej do zaproponowania ponad powszechnie dostępne minimum?
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Pierwsza strona internetowa

Postprzez Xen w 27 Lip 2015, 10:16

Nie ma problemu. mogę kupić domenę i przenieść dane strony www, tylko muszę się dowiedzieć jak to zrobić najpierw

Żeby trzepać kasę to przecież nie jest takie łatwe :E Szablon musiałbym również zmienić, męczyłem się z wycentrowaniem menu, ale spokojnie przeszło. Głównie chciałem się na tym uczyć, a nie myślałem o niczym poważniejszym.

Teksty to ja rozumiem, ale jak pisałem bawię się jak na razie.

Wiem, że trzeba pobrać bazę MySQL i folder gdzie mamy stronę w html'u, osobiście zmieniły lekko mi się plany, wyjeżdżam. Jak znasz się Uni, albo ktokolwiek to chętnie skorzystam z pomocy. Jeszcze będę szukał informacji na internecie

Wiem, że trzeba się trochę z tym pobawić... Nie ma rady. Założyłem ostatnio domenę dv24.pl mógłbym to podpiąć pod tym, dobrze wpisuje się na klawiaturze nawet. W artykułach to ja się nawet nie rozkręciłem, bo średni czas pisania wynosi chyba góra 2 minuty.

Tak to jest nawet poniżej minimum, tego co nam oferują na internecie :)

Z drugiej strony biorę przykład z bloga http://jakoszczedzacpieniadze.pl/
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 04 Kwi 2024, 23:47
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Pierwsza strona internetowa

Postprzez Universal w 27 Lip 2015, 10:26

Ale ja nie będę Ci pomagał, bo nie mam czasu, dość go przepie*dalam :caleb:

Będziesz musiał sprawdzić w pomocy usługodawcy jak się zmienia u niego domenę. Ja tego nie pamiętam. Bazę i pliki strony (html mocium panie to jest w Wordpressie tylko część plików) ściągasz jak chcesz zmienić hosting. Chyba, że chcesz zmienić i to i to, ale jeżeli masz w planach po prostu się tym bawić i się na tym uczyć, to nie widzę sensu.

Dziwna ta strona w której rejestrowałeś domenę. W tym nieszczęsnym ovh.pl miałbyś i tańszą pierwszą opłatę, i prawdopodobnie też i przedłużenie, o możliwości ucieczki nie wspominając.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Pierwsza strona internetowa

Postprzez Xen w 27 Lip 2015, 10:31

Hosting mam jeden jedyny i go zmieniać nie będę, w panelu mam 3 domeny i trzeba by było przenieść pliki strony z jednej do drugiej, tyle.

Jak to zrobić? Będę musiał się dowiedzieć
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 04 Kwi 2024, 23:47
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Pierwsza strona internetowa

Postprzez Universal w 27 Lip 2015, 10:35

Nie przenosisz plików strony, tylko podpinasz domenę :caleb: Domena jest aliasem, zmieniasz ją dość prosto, tylko teraz nie pamiętam dokładnie czy przez .htaccess, czy jak. Domenę podpinasz do strony, nie odwrotnie. Powtórzę: Bazę i pliki strony ściągasz jak chcesz zmienić hosting - wtedy, albo jak robisz kopię bezpieczeństwa. Hasztag backup.

Niech mnie kule biją jak jest inaczej.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Xen.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Pierwsza strona internetowa

Postprzez Xen w 27 Lip 2015, 10:41

Universal napisał(a):zmieniasz ją dość prosto


Już mi poprawiłeś humor :E

Mam folder public_html i tam są pliki strony, widziałem poradnik jak pakują pliki z tego folderu i wrzucają do innego public_html, do drugiej domeny

Nie mam pojęcia co to .htaccess, wszystkiego spróbuję się dowiedzieć jak wrócę z urlopu.

Dlatego mnie to tak kręci, nic nie wiem i mogę się wiele nauczyć
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 04 Kwi 2024, 23:47
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Pierwsza strona internetowa

Postprzez Darth ReX w 27 Lip 2015, 20:23

Błąd łączenia się z bazą danych

Jaki ładny blog!
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||

Za ten post Darth ReX otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy, Pangia.
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Pierwsza strona internetowa

Postprzez Xen w 27 Lip 2015, 22:03

Teraz już kochany nie aktualny ;)
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 04 Kwi 2024, 23:47
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości