"Broń" gazowa/hukowa

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

"Broń" gazowa/hukowa

Postprzez dienonych w 30 Paź 2015, 13:18

Witam. Chcę kupić pistolet/rewolwer na gumowe kule.
Zastanawiam się nad dwoma modelami, mianowicie:

https://www.militaria.pl/tm/rewolwer_hu ... p29010.xml

http://military-zone.sklep.pl/p3995,eko ... -k-10.html

Na temat pierwszego rewolweru wyczytałem, że koleś miał problem z wypadającymi kulami. Wie ktoś może, czy tak jest u większości modeli, czy On miał pecha? I co z drugą bronią? Nie mogę znaleźć na jej temat jakiegoś info ze strony użytkowników, jedynie "reklamówki" na YT :/ Proszę o pomoc w wyborze ;)

Fajnie będzie jeśli opiszecie swoją broń gazową, hukową i wrzucicie jakieś fotki ;)
w lewo i w dół
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 01 Lip 2022, 22:11
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Reklamy Google

Re: "Broń" gazowa/hukowa

Postprzez impulse_101 w 31 Paź 2015, 11:24

Pieniądze w błoto, nie obronisz się tym. Strzelisz a kark się uśmiechnie i ci głowe urwie. Jedyne co to czarnoprochowce.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: "Broń" gazowa/hukowa

Postprzez Terminus w 31 Paź 2015, 12:33

Czarnoprochowce? taaaaa....
Już widzę jak chodzisz z takim "kieszonkowym" Coltem Navy w torebce :caleb:
Nie mówię o ciągłej konserwacji i konieczności wymiany ładunków w bębnie...

Większe bezpieczeństwo zapewnią regularne ćwiczenia fizyczne z naciskiem na sprint :P
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: "Broń" gazowa/hukowa

Postprzez Tajemniczy w 31 Paź 2015, 15:15

Jeśli już chcesz mieć coś dla bezpieczeństwa to kup se gaz pieprzowy, najlepiej w żelu. Hukowy to się nadaje do straszenia bezdomnych psów/szpaków które obżerają ci drzewka a z tym czarnoprochowcem to myślę że to dobry kawał był :caleb: .
http://www.spyshop.pl/gaz-zelowy-night- ... a-133.html tu masz za stówę.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: "Broń" gazowa/hukowa

Postprzez dienonych w 01 Lis 2015, 11:02

Nie chcę czegoś do samoobrony bo nie odczuwam takiej potrzeby :P Nie mam już czasu na ASG a lubię sobie postrzelać, dlatego chcę kupić coś co chodź trochę przypomina broń palną ;) btw ok. 550 fps'ów przy 10mm kuli o wadze 0.55g nie spowoduje u kogoś bólu...? Serio xD
w lewo i w dół
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 01 Lip 2022, 22:11
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Re: "Broń" gazowa/hukowa

Postprzez Stalker Rambo w 01 Lis 2015, 13:36

Kiedyś sobie kilka razy strzeliłem z takiego rewolweru. Nadaje się tylko do treningów "na sucho", w takim samym celu zresztą kupiłem 9 mm PAK Walthera P-99. Do treningów i symulacji nadaje się świetnie.

Jeśli lubisz sobie postrzelać to proponuję kupić wiatrówkę. Świetnie się nada do strzelań statycznych. Tylko nic z blow-back'iem i na śrut BB. Polecam nasze polskie łuczniki.

Warto też się zapisać do jakiegoś klubu strzeleckiego, niestety to są już koszty (wpisowe, składki, zawody, później patent)...
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: "Broń" gazowa/hukowa

Postprzez Shaockgun w 01 Lis 2015, 15:53

Mam rewolwer z pierwszego linka.

Totalny szajs, zupełnie nie warty swojej ceny. Celność zerowa (gładka lufa), ładowanie bardzo problematyczne (wypadające kapiszony), huk słaby. Do tego ten rewolwer jest ciężki i strasznie ciężko się strzela (duży opór sprężyny). Śmiem twierdzić że w tym straszaku ciężej jest napiąć kurek niż w prawdziwym rewolwerze. Bez odciągnięcia kurka droga spustu jest bardzo długa i praktycznie nie da się oddać celnego strzału.

Co do wartości obronnej... jak dla mnie zerowa. Energia nadawana kulce przez ten kapiszon jest śmieszna, strzelając do kogoś będącego np. w kurtce - nawet tego nie poczuje. W połączeniu z zawodnością, notorycznym blokowaniem się bębna wysuwającymi się kulkami, koszmarną pracą spustu daje to naprawdę niezły fekał.

Dodatkowo rewolwer zepsuł się po ok. roku użytkowania. Po prostu mocna sprężyna nie działa dobrze z bebechami ze ZnAlu.

Gorąco nie polecam.
"Stoi żołnierz na warcie i myśli uparcie:
Co lepsze - dupa, czy żarcie?
I dupa jest dobra,
I dobre jest żarcie,
Ale przeje*ane jest stać na warcie"
Awatar użytkownika
Shaockgun
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 22 Sie 2008, 11:31
Ostatnio był: 01 Gru 2019, 18:19
Miejscowość: z Zadupia Galaktyki
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 11

Re: "Broń" gazowa/hukowa

Postprzez Mito w 02 Lis 2015, 03:52

Sprawa prosta - zamiast bawić się z hukowcami i innym badziewiem, znajdź w swojej okolicy strzelnicę bądź siedzibę klubu strzeleckiego. Nie wiem, jak jest w twoich okolicach, ale u mnie jest strzelnica - po prostu wchodzisz tak ot, z ulicy, płacisz dwie dychy za wstęp, instruktor uczy cię, jak się strzela i potem sobie strzelasz - zależnie od kalibru 1,30 lub 1,80 za nabój. Potem oczywiście spokojnie można zrobić patent strzelecki, pozwolenie na broń i kupić sobie gnata, np. polskiego Mag 98.
Znaczy, zdaję sobie z tego sprawę, że to byłyby duże koszty - ale według mnie efekt byłby współmierny do użytych finansów - w razie czego prawdziwa broń palna jest zdecydowanie lepszą opcją samoobrony, niż hukowiec. A nawet jeśli nie myślisz o obronie, to z pełnoprawnej broni się bardzo fajnie strzela ;).
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: "Broń" gazowa/hukowa

Postprzez lukebuka w 02 Lis 2015, 20:20

W naszym kraju nadwiślańskim zdobycie broni w celach samoobrony jest niemożliwe przez uznaniowość wydawania pozwoleń przez komendę główną policji. Zapomnij o tym.
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości