Maska z Paper-mache

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Maska z Paper-mache

Postprzez Wiewi0r w 03 Lis 2015, 22:23

Miśki, jest sprawa - czy ktoś ma jakieś doświadczenie w kwestii wykorzystywania paper-mache?

Chciałem popełnić maskę splicera z Bioshocka i mam kilka pytań:

1) Jak grubą zrobić maskę/ile warstw?
1a) Uszka - to raczej będzie wymagało jakieś kartonowej podkładki.
2) Polecacie bardziej jakiś rodzaj konkretny papieru - gazetowy, ręcznik papierowy, zwykły biały do druku... sraj-taśma? :caleb:
3) Wykończenie - w sieci piszą, by gotową maskę pociągnąć farbą akrylową. Czy będzie jakiś problem ze zrobieniem tych złotych wykończeń, czy mam szukać nie wiadomo jakiej specjalnej farby?
:

Image


Planuję ją zrobić na manekinie-głowie (takim od wystawiania czapek), utrzymać się w niskim budżecie, termin na styczeń, więc planuję z wyprzedzeniem. :E
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Reklamy Google

Re: Maska z Paper-mache

Postprzez Universal w 04 Lis 2015, 05:45

:

Dawno temu, za lasami
je*ałem się z gazetami,
Nie polecam, mówię szczerze
Lepiej w dupę wetknąć pierze.

(wrzuciłem w spoiler, bo Kudkudak narzeka, że rak oczu :( )


Nie pamiętam ile miałem lat, może około 12, ale całkiem dobrze pamiętam taką maskę. Wtedy były to same gazety klejone na wodę i mąkę. Początkowo trzymało się nawet nieźle, ale dość szybko zaczęło się kruszyć. Biorąc pod uwagę m.in. ówczesne doświadczenia, wyklucz papier kancelaryjny. Nie nada się, potrzebujesz czegoś szorstkiego. Na pierwszą warstwę wziąłbym chyba gazetowy, ale potem ręczniki papierowe i paperovy podceraček :suchar: Będą chłonąć klej i powinny się trzymać wzajemnie mocniej, niż stosunkowo bardziej śliski papier gazetowy. Rzecz jasna klej musi być jakiś normalny, a nie woda z mąką, bo to tragedia jedynie na poziom podstawówki. Celowałbym w grubość między 0,25 a 0,5 centymetra - nie będzie zbyt wiotkie.

Uszy - na moje zacznij od kartonu, z obu stron oklej go dłuższymi kawałkami papieru, tak żeby zachodziło głęboko na maskę i po prostu przy którejś warstwie przyklej te zakładki na maskę, zakrywając je później kolejnymi warstwami papieru.

I tak, farba akrylowa na koniec będzie cacy - ale nie jedna warstwa, tylko z dwie-trzy. Wykończenia powinny dać mimo wszystko radę się na tym namalować. Jeśli nie akryl, to tempera? Kurde, temperowymi dawno nie malowałem.

#polszczyznanaszesczplusem
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości