O laptopie i serwisancie słów kilka

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

O laptopie i serwisancie słów kilka

Postprzez zegarek11 w 18 Mar 2016, 14:51

Witam,

korzystając z okazji, że mam do czynienia z graczami, pozwolę sobie na lekkiego offtopa :P Miesiąc temu zauważyłem, że mój laptop zaczyna wariować, raz włączał się, raz nie. Wedle własnego uznania. Oddałem go do serwisu, bo do pracy potrzebuję w pełni sprawny sprzęt. Po dwóch tygodniach diagnoza - uszkodzenie mechaniczne. Byłem przekonany, że wykupując dodatkowe ubezpieczenie nie będzie mnie interesować, czego to wina, bo i tak serwis się tym zajmie. Niespodzianka! Serwis ma inne zdanie i nie chce naprawić usterki. Wysłałem już pismo do siedziby firmy (pierwszy pomysł jaki przyszedł mi do głowy), ale wątpię by poskutkowało i zastanawiam się nad skorzystaniem z usług https://www.tuodszkodowania.pl/zadoscuczynienie/. Macie jakieś bardziej skuteczne sposoby, aby PRZEKONAĆ serwis do naprawy usterki? Będę wdzięczny za pomoc! :)
Ostatnio edytowany przez zegarek11, 29 Mar 2016, 12:02, edytowano w sumie 1 raz
zegarek11
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 05 Lut 2016, 03:19
Ostatnio był: 29 Mar 2016, 12:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: O laptopie i serwisancie słów kilka

Postprzez mCq w 18 Mar 2016, 15:04

Zgłoś się do rzecznika praw konsumenta i przejdź na drogę sądową jak dalsze konsultacje z serwisem/administracją nic nie dadzą. Niestety w Polsce konsument jest traktowany jak śmieć, na zasadzie
"-kupiłeś to spieprzaj". Za granicą daliby Ci nowy komputer i pocałowali w rękę że skorzystałeś z usług właśnie tego sklepu a nie innego. Ewentualnie szukaj pomocy tu http://forumprawne.org/ , dużo ludzi korzysta z tego forum gdy ma problemy gwarancyjne czy niezgodności towaru z umową.
Awatar użytkownika
mCq
Tropiciel

Posty: 345
Dołączenie: 26 Sty 2012, 18:15
Ostatnio był: 21 Sie 2023, 21:48
Miejscowość: Brooklyn, New York
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 69

Re: O laptopie i serwisancie słów kilka

Postprzez apg2312 w 18 Mar 2016, 20:03

Kol. zegarek11 już pytał się o to samo na Forum Programosy, gdzie została mu udzielona odpowiedź.
http://forum.programosy.pl/serwis-odmawia-naprawienia-sprzetu-dodatkowe-ubezpieczenie-vt146017.html
Ale widać odpowiedź nie była po jego myśli, więc dalej szuka jakiegoś magika, który korzystając z ciemnej strony Mocy zmusi serwis do uznania gwarancji w przypadku, kiedy podstawowa gwarancja ani rękojmia nie obowiązuje.
I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?
Awatar użytkownika
apg2312
Tropiciel

Posty: 322
Dołączenie: 28 Wrz 2009, 21:41
Ostatnio był: 18 Wrz 2019, 08:49
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: O laptopie i serwisancie słów kilka

Postprzez xionc w 19 Mar 2016, 17:10

Żeby dokupować jakieś dodatkowe ubezpieczenia sprzętu to trzeba być totalnym frajerem :D
Sklep cie wy*uchał bo sprzedał ci coś czego nie potrzebujesz.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości