Co to za część silnika?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Co to za część silnika?

Postprzez Terminus w 02 Sie 2016, 21:18

Mam pilny i duży problem. Padła mi część w aucie. Życzliwi Francuzi zrobili mi diagnotykę i powiedzieli, że jest problem z "debimetre" (regulator przepływu?). Nie mogę nigdzie w necie zidentyfikować tej części.
Image
Image
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Co to za część silnika?

Postprzez Pangia w 02 Sie 2016, 21:39

Najpierw wrzuciłem w Google „przepływomierz”, później słowo, które napisałeś. W obu wynikach miałem takie same fotki w obrazach, więc chyba to będzie to… Ale nie dam sobie nic za to uciąć. Nie wiem, czy na twoim miejscu nie zachowałbym się jak typowy janusz i po prostu nie skasował błędów z komputera – powinno pomóc na paręset kilometrów i może jakoś tam się doturlasz do Polski, bo zakładam, że auto jest nadal na chodzie i że nie znasz języka, więc stanowisz idealnego pacjenta to wyssania portfela z ostatniego posiadanego w nim euro.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Co to za część silnika?

Postprzez lehoslav w 02 Sie 2016, 22:18

Silnik pracuje normalnie? Czy muli i nie przekracza jakiejś liczby obrotów?
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Co to za część silnika?

Postprzez Provski w 02 Sie 2016, 23:17

Mało mocy ma albo/i pije paliwo jak głupi, problemy ze startem? Jak tak no to czujniczek niestety do wymiany. Może do polszy się doturlasz ale nigdy nie wiadomo.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Co to za część silnika?

Postprzez GajgerW w 02 Sie 2016, 23:42

Podaj parametry silnika i markę. Tak w ciemno to ciężko.
MISERY 2.2.1 100/100

:

попутного ветра :)
Awatar użytkownika
GajgerW
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 22 Gru 2011, 01:11
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 02:37
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 49

Re: Co to za część silnika?

Postprzez Gro3a w 03 Sie 2016, 01:21

Zaznaczony element to zawór podciśnienia, a wystająca rura chowająca się pod osłone silnika to tzw "odma". Pod blachą widze turbine ;) Przepływomierz jest bliżej filtra powietrza
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Co to za część silnika?

Postprzez Terminus w 03 Sie 2016, 07:21

Opel Insignia A, silnik 2,0 CDTI 110kM
Świeci się "check engine" czyli żółta kontrolka w kształcie silnika a sam silnik zupełnie bez mocy. Byłem w małym warsztacie, w którym zrobili mi diagnostykę, i wyłączyli alarm. Powiedzieli, że to problem z przepływomierzem, ale wskazali na TĄ część jako źródło problemu i poradzili jednak pojechać do serwisu Opla.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Co to za część silnika?

Postprzez Poldzer w 03 Sie 2016, 14:35

Sprzedaj to kup passata :bj: :caleb:
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: Co to za część silnika?

Postprzez Mito w 03 Sie 2016, 16:20

Gro3a najwyraźniej ma rację - wygląda na to, że problemem jest zawór podciśnieniowy. Najwyraźniej przez jego uszkodzenie silnik otrzymuje o wiele za mało powietrza, stąd brak mocy. Wygląda na to, że trzeba go wymienić, ale pewnie tymczasowe wyjęcie go stamtąd też jest opcją.

Znalazłem ten temat: http://forum.opel24.com/topic/43859-20-cdti-160-km/... Ogólnie to dla frazy "opel insignia a 2,0 cdti uszkodzony zawór podciśnienia" Google daje przynajmniej kilka podobnych wątków.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Co to za część silnika?

Postprzez Pangia w 03 Sie 2016, 16:33

Mito napisał(a):pewnie tymczasowe wyjęcie go stamtąd też jest opcją

Wtedy będzie ciągnął powietrze bez kontroli i jego działanie będzie losowe – zależnie od warunków pogodowych i prędkości może śmigać dobrze, a równie dobrze może mu zgasnąć w dowolnym momencie… o ile komputer w ogóle nie przełączy auta w tryb awaryjny :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Co to za część silnika?

Postprzez Microtus w 03 Sie 2016, 16:39

Panie, sprawa to moze byc rózna... Takie spadki mocy to możesz mieć z winy stu rodzajów gówienek, od cewek po komputery i oczywiście wadliwe/zepsute części. Jeśli goście sprawdzali to sumiennie to faktycznie może i ta część. Jak chcesz znaleźć info co to za część to poszukaj w internetach Service Manuala do Insigni tylko musisz, szukac rocznikiem auta bo co roku nawet zmieniaja się pierdoły w tych manualach. Plusem jest to, że znajdziesz od razu numer części co przy zamawianiu w takim oplu będzie niezbędne. To są podręczniki z pełną lista części i ich umiejscowieniem czasem instrukcjami wymiany. Ciężko je wychaczyć do nowszych aut ale po sieci tego krąży trochę, można też kupić za pieniądze w granicach 10 euro w sieci. Na niektórych forach podają linki także tam bym na twoim miejscu zaczął.

Polecam skołowanie takiej książeczki również na przyszłość, można dzięki temu drobne wymiany robic samemu, są lokalizacje zaczepów itp. także sobie rozmontowujac dajmy na to osłony drzwi nie połamiesz plastkików. Zaoszczędziłem dzięki tym książkom sporo pieniedzy już. Wymieniałem m.in. zamek elektryczny bagażnika, filtry różnorakie, sprężyny, pasy bezpieczeństwa (tak ku*wa pasy w dodatku z napinaczami pirotechnicznymi :) , także warto.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Co to za część silnika?

Postprzez Mito w 03 Sie 2016, 16:44

Pangia napisał(a):
Mito napisał(a):pewnie tymczasowe wyjęcie go stamtąd też jest opcją

Wtedy będzie ciągnął powietrze bez kontroli i jego działanie będzie losowe – zależnie od warunków pogodowych i prędkości może śmigać dobrze, a równie dobrze może mu zgasnąć w dowolnym momencie… o ile komputer w ogóle nie przełączy auta w tryb awaryjny :u3:

Nie wiem, jak Terminus, ale ja wolałbym, żeby moje auto było nieco "humorzaste", niż żebym nie był nim w stanie w ogóle ruszyć z miejsca.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości