Maska przeciwgazowa

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Maska przeciwgazowa

Postprzez idefikx w 30 Sie 2016, 16:40

Witam. Byłem ostatnio pod Westerplatte i zakupiłem maskę przeciwgazową MC-1 razem z filtrem. Mam różne oznaczenia, ale nie wiem, które odpowiada za date produkcji bo słyszałem, że po 10 latach filtr jest przeterminowany. Generalnie na filtrze mam takie oznaczenia MS . 4 . 172 VII 81 39 E 350G 0098. Czy ktoś może powiedziećmi z którego roku on jest?
idefikx
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 14 Sie 2016, 13:43
Ostatnio był: 30 Sie 2016, 17:45
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Maska przeciwgazowa

Postprzez Walet_wrzos w 30 Sie 2016, 21:08

Jesli dobrze myślę to filtr jest z '81 roku. Jeśli zalezy ci na "puszce" to wywal z niej wszystko. Dobrze słyszałeś, do pochłaniaczy stosuje się zasadę "10 lat i śmietnik", po prostu po tym czasie "coś" się tam ulatnia i jest to szkodliwe.
Cała sprawa z filtrami/pochłaniaczami ma się tak: jeśli pochłaniacz nie był używany w skażonym środowisku, a dostało się go zaplombowanego, można spokojnie go używać. Co prawda nie będzie posiadał prawdopodobnie już żadnych właściwości chłonących (tzn nie zabezpiecza przed środkami chem/biol bojowymi ale filtruje przed pyłami), natomiast nie powinien niczego wydzielać. Chyba wszystkie filtropochłaniacze składają się z filtra papierowo-azbestowego oraz węgla aktywnego i kolejnego filtra (aby granulat węglowy przypadkiem do płuc się nie dostał), więc używanie jako ozdoby do airsoftu nie powinno stanowić większego problemu prócz samego faktu utrudnionego oddychania. Podejrzewam ze twoja maska pochodzi z demobilu/zapasów na godzinę 'W" wiec możliwe ze filtry będą ok.
Awatar użytkownika
Walet_wrzos
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 15 Sie 2015, 21:22
Ostatnio był: 20 Lis 2020, 19:42
Miejscowość: Usraniec
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 3


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości