Kradzież konsoli Xbox One S

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Kradzież konsoli Xbox One S

Postprzez kocur21 w 26 Paź 2020, 04:47

Tak jak w tytule. M$ umył łapki, support nie jest w stanie nic zrobić tylko...ić pana na policyje. Na psia...policyji zgłaszam kradzież a ten pie...baran się mnie pyta coś w rodzaju...i co ja mam panu zrobić, jechać do ameryki albo pisać list do amerykańskiej firmy o pomoc w szukaniu pańskiej konsoli, ręce opadają. Poza numerem seryjnym konsoli, gier kupionych, zdjęć konsol i daty rejestracji urządzenia oraz gier w xbox live czy jak to tam się nazywa, nie mam nic, konsole kupiłem za granicą rok temu. Przeczesywane lombardy nic nie mają ciekawego. Kradzież konsoli zwróciła moją uwagę na brak opcji związana z taką sytuacją. Brak opcji zdalnej blokady (coś jak z telefonami) brak opcji lokalizacji urządzenia, wcześniej nie zwróciłem uwagi na taki bajer. Jakieś pomysły macie, może jest tu jakiś fanatyk iksboków z lepszym rozeznaniem co robić dalej, mija miesiąc prawie. :(
I'm online always. Really, if you do not believe, check!
Intel I5 4460 (4 x 3.2 Ghz), DDR4 16 GB, GeForce GTX 1660 OC 6G, 4 x 1 TB , zasilacz 500 W
Awatar użytkownika
kocur21
Stalker

Posty: 100
Dołączenie: 02 Sie 2010, 12:37
Ostatnio był: 20 Sty 2023, 00:53
Miejscowość: Zadupie/Podświat/Żagań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 23

Reklamy Google

Re: Kradzież konsoli Xbox One S

Postprzez Darth ReX w 26 Paź 2020, 11:55

No jak ci fizycznie zajumali Xboxa to nic nie zrobisz. To nie telefon, z resztą telefonu też byś pewnie nie odzyskał.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: Kradzież konsoli Xbox One S

Postprzez kocur21 w 26 Paź 2020, 21:00

Ku...a, miasto złodzieji, nic dziwnego że im więzienie wybudowali pośrodku miasta, niech ich szlag jasny. No szkoda mi to czytać że nic nie można zrobić, ale to i tak dziwne. Firma czyli pedals..e m$ powinno blokować urządzenie, uceglać, aby uja można mieć z kradzionego pożytek. Jestem zażenowany sytuacją i bezradnością, a Forza Horizon 3, RDR 2 i inne...już ostygły :( Czyli co, zostało mi nadal monitorowanie lombardów, OLX w regionie? Geniusze, wirtuozi życia, te burki z komendy i tak pewnie nic nie zrobią bo u nich akurat covid wybił i prawie pusto. Pie....e te wielkopolskie!
I'm online always. Really, if you do not believe, check!
Intel I5 4460 (4 x 3.2 Ghz), DDR4 16 GB, GeForce GTX 1660 OC 6G, 4 x 1 TB , zasilacz 500 W
Awatar użytkownika
kocur21
Stalker

Posty: 100
Dołączenie: 02 Sie 2010, 12:37
Ostatnio był: 20 Sty 2023, 00:53
Miejscowość: Zadupie/Podświat/Żagań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 23

Re: Kradzież konsoli Xbox One S

Postprzez Akinaro w 30 Paź 2020, 11:04

kocur21 napisał(a):Tak jak w tytule. M$ umył łapki, support nie jest w stanie nic zrobić

Bo co miał by zrobić? To jak by dzwonić do producenta pralki i mówić że ci pralke ukradli... no i co mieli by zrobić jak oni jedynie sprzedają i naprawiają je?

kocur21 napisał(a):Na psia...policyji zgłaszam kradzież a ten pie...baran się mnie pyta coś w rodzaju...i co ja mam panu zrobić, jechać do ameryki albo pisać list do amerykańskiej firmy o pomoc w szukaniu pańskiej konsoli, ręce opadają.

konsolo to nie auto. Powiedz mi w jaki sposób Polska policja miała by znaleźć jakąś starą konsole KUPIONĄ ZA GRANICĄ... Żadna policja w żadnym kraju ci czekgoś takiego nie znajdzie chyba że zrobią jakiś nalot na lombard i będą sprawdzać numery seryjne.
Trochę logiki, proszę was...


kocur21 napisał(a):Kradzież konsoli zwróciła moją uwagę na brak opcji związana z taką sytuacją. Brak opcji zdalnej blokady (coś jak z telefonami) brak opcji lokalizacji urządzenia


Zdalna blokada fakt przydatna ale nikt ci tego nie zrobi bo po prostu jest to zbędne. Jest blokada konta i danych, czyli najważniejsze.
Lokalizacji urządzenia? Czyli chcesz w normalnie stacjonarnym urządzeniu moduł GPS(bo lokalizacja przy użyciu ip/wifi tutaj ch*ja ci da)?
Z jednej strony ludzie marudzą że wszędzie firmy nas śledzą a tu bum! prośba o śledzenie :D


Takie jest życie że żadna służba i żadna firma nie znajdzie ci skradzionej konsoli czy nawet telefonu bo jest to po prostu... gadżet za mniej niż tysiaka czy dwa. Łatwo przerobić/wyczyścić i łatwo sprzedać dalej. Na prostą logikę nie ma takiej siły na ziemi i niebie by odzyskać to bo to jak próba znalezienia specyficznej mrówki w lesie.

Trzeba było zamiast konsoli zainwestować w zabezpieczenie domu :]
Kamera IP to wydatek może 90-100 złoty
dobry zamek do drzwi to też stówa :]
Dobre stosunki z somsiadem to kilka fałszywych uśmiechów i mówienie dzieńdobry(bo pamiętaj że somsiad wszystko widzi i słyszy) :]
Awatar użytkownika
Akinaro
Modder

Posty: 221
Dołączenie: 01 Cze 2016, 10:52
Ostatnio był: 24 Lut 2022, 16:19
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 115

Re: Kradzież konsoli Xbox One S

Postprzez KOSHI w 31 Paź 2020, 09:52

Jak to co? Niech zdalnie zablokują bęben w pralce, żeby złodziej nie mógł prać. :u3: Serio myślisz, że policje takie rzeczy interesują jak twoja ochujała konsola? Miałem okazje wybrać się parę razy na komisariat z pewnymi sprawami i zawsze było: mała szkodliwość, mamy ważniejsze rzeczy do roboty, jest pan sobie sam winien i inne tego typu bzdety. Teraz maja strajki i kowidowców to nie będą się konsolą zajmować.
Image

Za ten post KOSHI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości