Modelarstwo (kartonowe oraz plastikowe)

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Postprzez Lukass1613 w 23 Lip 2008, 19:32

No i mylisz się i masz rację jednocześnie. To jest typ VIIC/41. Nie miał on działa lecz tylko wzmocnioną baterię przeciwlotniczą. Skoro grasz w SH3 to wiesz, że po 41 roku uboty nie miały juz praktycznie możliwości używania działa pokładowego dlatego zbudowano typ VIIC/41. Róznił się od zwykłej "siódemki" właśnie podwójnym podestem na broń przeciwlotniczą i inną budową kiosku ;)

Ps. Ten model jest ciągle w budowie wiec jescze wiele części i detali do niego msze dokleić ;)
Więc nie sugerować się jego obecnym wyglądem ;)
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Reklamy Google

Postprzez bufi w 23 Lip 2008, 19:48

Lukass1613 napisał(a):No i mylisz się i masz rację jednocześnie. To jest typ VIIC/41. Nie miał on działa lecz tylko wzmocnioną baterię przeciwlotniczą. Skoro grasz w SH3 to wiesz, że po 41 roku uboty nie miały juz praktycznie możliwości używania działa pokładowego dlatego zbudowano typ VIIC/41. Róznił się od zwykłej "siódemki" właśnie podwójnym podestem na broń przeciwlotniczą i inną budową kiosku ;)

No to małe sprostowanie ;)
VIIC/41 oczywiście posiadał działo morskie kaliber 88mm
Te działo zostało usunięte dopiero w wersji VIIC/42 a i tak
pierwsze wodowanie tego modelu odbyło się w roku '43 zanim je
przetestowali to pewnie był już początek roku '44.
Stąd oczywiście działa były na pokładach ubootów ale coraz
rzadziej z nich korzystali bo na statkach handlowych zaczęto montować
działa przeciw, właśnie ubootom. Ale na 'dobitkę' przy 4-6 węzłach
używam tego działa w kwietniu '42.

VIIC/41 - http://uboat.net/types/viic-41.htm
VIIC/42 - http://uboat.net/types/viic-42.htm

Pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
bufi
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 21 Kwi 2008, 17:11
Ostatnio był: 13 Mar 2016, 01:40
Kozaki: 0

Postprzez Lukass1613 w 23 Lip 2008, 20:18

No niestety ale się niezgodzę. Nie wiem skąd ci przyszło do głowy, że typ VIIC/41 posiadał działo pokładowe kalibru 88 mm ;). Chyba, źle wyczytałeś bo typ VIIC/41 który został wprowadzony w 43 już nie miał działa na 100%. Pooglądaj zdjęcia np U-995. Pozatym typ VIIC/42 wogóle nigdy nie istniał. Pozostał tylko w fazie projektów, tak samo zreszta jak typ VIIC/43.
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez bufi w 23 Lip 2008, 20:49

Lukass1613 napisał(a):No niestety ale się niezgodzę. Nie wiem skąd ci przyszło do głowy, że typ VIIC/41 posiadał działo pokładowe kalibru 88 mm ;).
Chyba, źle wyczytałeś bo typ VIIC/41 który został wprowadzony w 43 już nie miał działa na 100%. Pooglądaj zdjęcia np U-995.

No przecież dałem linka do obydwóch typów
ubootów. Twierdzisz, że ta strona podaje złe informacje?
Pozatym typ VIIC/42 wogóle nigdy nie istniał. Pozostał tylko w fazie projektów,

Budowę kilku pierwszych rozpoczęto. Podpisano kontrakty na ponad
150 okrętów. Ale jak wiadomo wszystkie anulowano kiedy wynaleźli
i zaczeli budować XXI które już nie miały dział.
A tak, to wszystkie modele VII i IX miały działa pokładowe. Dziewiątki
nawet 105mm.

A jeśli chodzi o U-955 to nie muszę oglądać jego dzisiejszych zdjęć.
Wystarczy mi jego historia i to w jaki sposób zatopił jeden ze staków.

http://www.ubootwaffe.net/ops/boat.cgi?boat=995
Kilknij obok po prawej na RESHITEL'NYJ. To statek który zatopił
U-955. Zwróć uwagę w jaki sposób został zatopiony.
Chociaż nie wiem czy to chodzi o działka przeciwlotnicze.

Nie chce mi się szukać po necie. Znalazłem tylko na Wiki co potwierdza moją teorię.
http://pl.wikipedia.org/wiki/U-995

Jak bardzo chcesz o rozwiązanie tej zagadki. To zaraz się dowiem od chłopaków z PolishSeamen. Oni 'siedzą' w ubootach od SH1 i nie
zdziwię się jeśli znają każdą, jak nie wiekszość rzeczy jakie były
na ubootach montowane w czasie 2WŚ.

Ale dam se rękę uciąć, że fabrycznie na wszystkich 'siódemkach' było
montowane działo 88mm A jeśli już, to pod koniec wojny nie było
tych dział dlatego, że po prostu je demontowali na starych już w tym czasie 'siódemkach'. Wszyscy skupili się na XXI.

Pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
bufi
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 21 Kwi 2008, 17:11
Ostatnio był: 13 Mar 2016, 01:40
Kozaki: 0

Postprzez Lukass1613 w 23 Lip 2008, 21:04

Eh... No widzę, że nie dogadamy się ;) Żaden ale to Żaden U-boot typu VIIC/41 nie miał działka 88 mm. Masz rację, że fabrycznie siódemki miały takie działka ale były to typy VIIB i
VIIC. Bardzo był bym ci wdzięczny za rozwiązanie tej dyskusji poprzez spytanie chłopaków
z PolishSeamen. Co do relacji z atak U-995 jest tam tylko napisane, że ostrzelał statek a czym już nie napisali. W każdym bądz razie jestem na 100% pewien tego co napisałem wyżej ale czekam na to co napiszą twoi znajomi ;)
Ps. Co do wikipedii to co piszą, że U-995 miał działo 88 mm to z całym szacunkiem totalna bzdura. Zresztą jak wiadomo wikipedia to żadne wiarygodne w 100% źródło
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez Terminus w 23 Lip 2008, 22:11

No cóż wydaje mi się, że na typie VII C/41 jednak były montowane działa 88/45.
Dwa odnośniki na strony internetowe:
http://www.u-boot-archiv.de/typen/typ_viic41.htmlhttp://www.uboat.net/types/viic-41.htm
Niestety nie mogę z przyczyn technicznych sięgnąć w tym momencie do posiadanej literatury [np.C.Blair Hitlera wojna u-bootów].
Być może pod koniec wojny przebudowywano będące w służbie VII C/41 demontując 88-kę i wzmacniając plot i taki wygląd modelu czy zachowanego u-995 [tu jeszcze się kłania powojenna służba w Norwegii].
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez Lukass1613 w 23 Lip 2008, 22:31

Terminus i Ty, przeciwko mnie?:) Napradę jestem wręcz niemile zaskoczony tym co piszecie.
Panowie przeczytałem wiele książek o U-bootach i mogę Was zapewnić, że ani jeden typ VIIC/41 nie miał działa pokładowego 88 mm z przodu na pokładzie. Wszystkie te jednostki miały tylko 2 "flaki" 20mm i 37mm albo 2x 20mm i 37mm. Konsultowalem to także z niejakim
Siarą z subsim.com. Ma on naprawdę dużą wiedzę w tym temacie. Wiec potwierdził tylko to co piszę. Naprawdę sprawdzcie to dokładnie ;)
Ps. U-995 podczas służby w Norwegii nie miał modyfikowanego uzbrojenia a już sczególnie wymontowanego działka 88mm bo go nigdy nie posiadał hehe. Pozatym, te dane które są na tej stronie co podałeś to jakeś dziwne. Co to ma znaczyć 88/45.Działa pokładowe montowane w typie VIIC czy B miały kaliber 88 ale 88/45 ? To nie pasuje do niczego co było używane na ubootach. I to było jedyne wyposażenie pokładowe tego u-boota? Jakieś dziwne te dane. Ah... zmęczyłem się od tego tłumaczenia.
Mam tylko nadzieję, że wszystko się wyjaśni wreszcie.
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez Crisu w 23 Lip 2008, 23:11

Ehh... Ochłońcie panowie i skończcie kłócić się o bzdury, gdyż w przeciwnym wypadku wątek będzie musiał zostać zamknięty, a tego byśmy nie chcieli.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Postprzez Lukass1613 w 23 Lip 2008, 23:27

A przepraszam bardzo od czego jest ten wątek jak nie poto by dyskutować? A ta "bzdura" o ktorej mówisz jest dosyć ważna. Skoro robię historycznie wierny model to musze być pewien, że coś było a czegoś nie. Nie jest to kłótnia a wymiana zdań modelarzy ;) Także prosze Cristo
daj nam dyskutować hehe
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez Crisu w 23 Lip 2008, 23:33

Nie no, spoko... Pogadajcie sobie, je nie wnikam.
Ale jeśli widzę pewnego rodzaju zalążek kłótni to reaguję...

Ja kończę swój OT i pozdrawiam miłośników modelarstwa.
Tak więc nie gryźć się koty...
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Postprzez Terminus w 23 Lip 2008, 23:46

Lukass1613 napisał(a):Terminus i Ty, przeciwko mnie?:) Co to ma znaczyć 88/45 ?

Tak jakoś wyszło :wink: 88/45 [88 /L45] -kaliber/długość lufy liczona jako krotność kalibru.
Jeżeli dorwę się jakoś do moich książek, które są kilkaset km ode mnie, to jeszcze postaram się to sprawdzić [uzbrojenie VII C/41]. Przebudowa to tylko moja spekulacja, nie upieram się przy niej, ale jest faktem, że okręty teoretycznie tego samego typu były z czasem modernizowane/przebudowane i z biegiem lat mogły się różnić od "pierwowzoru".
Na potwierdzenie http://www.dataphone.se/~ms/ubootw/welcom.htm "Most deck guns were removed during or after 1943 and AA strengthened"
A z drugiej strony U-317 bez działa [niestety nie datowane] Image
i U-1163 [1945]: Image
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez Lukass1613 w 24 Lip 2008, 00:20

Powiem tak. Widziałem kilkanaście zdjęc różnych u-bootów typu VIIC/41 bez działa 88 mm.
W Encyklopedii okrętów wojennych Marka Krzyształowicza czytałem o tym iż typ ten fabrycznie nie miał owego działa. Potwierdzają to też moi znajomi znający się na rzeczy.
Dlatego też tak bronie mojej nabytej wiedzy ;)Co do modyfikacji to nie wiem , nic nie słyszałem ale wydaje mi się, że to mało prawdopodobne. Cytuje wypowiedz z forum Polishseaman: " Do pewnego roku, bodajze 1943 niemcy montowali dziala na VII, pozniej zaprzestali tego a wrecz zaczeli demontaz, z kilku powodow. VII byla okretem liniowym, tzw. okretem pierwszego starcia w bitwach konwojowych, w 43` niemcy zdali sobie sprawe ze czasy kiedy u-boot mogl bezkarnie plywac na powierzchni i zatapiac statki minela, dlatego dziala na tych okretach byly zbyteczne, pozatym ograniczaly te okrety podczas plywania w zanurzeniu, VII to nie IX gdzie ten drugi nadawal sie do wojny krazowniczej dlatego idea dzial na IX byla jak najbardziej zasadna".

A tak poza tym tematem to fajnie by było jakby ktoś z Was zaczął budować U-boota.
Chyba, że nie lubicie pływadeł ;)
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości