Modelarstwo (kartonowe oraz plastikowe)

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Postprzez bufi w 24 Lip 2008, 00:45

Kod: Zaznacz wszystko
The type VII U-boats had the 8,8cm gun. This weapon is not to be confused with the famous German Army 8,8 anti-tank / anti-aircraft gun which was probably the best weapon of the war, they did not even use the same ammunition. The 8,8cm gun fired a 12-14 kilogram round (9kg warhead), on board were usually 250 rounds. From June 1943 the Atlantic-boats left their bases without the deck gun. Only in the Mediterranean and the Northern Sea boats kept their guns for a few months longer. In July 1944 some of the VIIC boats from the 8th Flotilla in Königsberg got their guns back for the patrols in the Baltic Sea against the Russians.


Żródło: http://uboat.net/technical/guns.htm

Pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
bufi
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 21 Kwi 2008, 17:11
Ostatnio był: 13 Mar 2016, 01:40
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez Lukass1613 w 24 Lip 2008, 10:04

Eh. bufi... Widzę, że teraz każdy będzie chciał za każdą cene dowieść swojej racji.
Z tego co piszesz znów wynika cytuję: Typy VII miały działo 8,8 cm. A jak dobrze wiesz
typów siódemek było do groma ( VIIA, VIIB, VIIC ,VIID, VIIE- który nie powstała , VIIF
VIIC/42, VIIC/43- też nie istniały,) wszystkie te typy (oprócz dwóch ostatnich) prawdopodobnie posiadały działo 88mm z tym się zgodzę.

Ale prosze Cię ;) zrozum, że miedzy typem VII a VIIC/41 jest ogromna różnica. Żaden nie posiadał nidy działa pokładowego. Potwierdziło to już dwóch ludzi.
Jak mówiłem Siara z subsim.com i Grom z Polish Seaman. Zresztą PL_U-96 też napisał
,że Niemcy przestali montować działa 88 mm na "siódemkach"w roku 43. A wtedy przecież
weszły do służby VIIC/41. Także widzę, że Cie nie przekonam chociaż jak widzisz trochę wiecej argmentów przemawia jednak za tym iż VIIC/41 był poprostu okrętem z bardzo silną
baterią przeciwlotniczą a pozatym nie widziałem ani jednego zdjęcia tego typu z działem.
Co tylko potwierdza moją wiedze na ten temat. Mam nadzieje, że trochę się to wszystko wyjaśniło.
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez Terminus w 24 Lip 2008, 12:40

Lukass 1613 nie chcę się spierać, bo nie mam ku temu wystarczającej wiedzy i chętnie czegoś się dowiem. Myślę, że stawiasz sprawę trochę zbyt ostro. Owszem pierwszy u-boot VII/41 wszedł do służby 25 sierpnia 1943r, [u-295]. Ale to nie wyklucza tego, że on i inne najwcześniejsze z tego typoszeregu nie były budowane z działem pokładowym i dopiero po kilku miesiącach były demontowane. Tego konkretnego u-boota budowę ukończyli w lipcu 43 ale zamówili 14 października 1941 a podłożyli stępkę 12 grudnia 1942. W tym czasie [41-42] jak sądzę nie myślano jeszcze o rezygnacji z artylerii. Wiesz, zdjęć z tak krótkiego czasu może nie być zachowanych. Później budowane VII C/41 [np.u-995] pewnie rzeczywiście wcale nie miały 88-ki na pokładzie.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez Lukass1613 w 24 Lip 2008, 13:24

No może i trochę masz racji, może za ostro to traktuje. Ale chodzi mi poprostu o dowiedzenie faktu, że VIIC/41 używany w wojnie o atlantyk nigdy nie wypłynął na patrol z 88-emką
na pokładzie ;) Jestem w tym dość skrupulatny jeśli idzie o uzbrojenie. Wiesz co? Myślę, że nasz mały spór rozwiązał by albo dobry historyk marynarki wojennej albo poprostu dobre plany stoczniowe typu VIIC/41. Można by wtedy w 100% stwierdzić czy typ ten miał chociaż
fizyczną możliwość przytwierdzenia działa czy też nie montowali nawet podstawy to niego która znajdowała się pod pokładem. Mnie się wydaje, że nie miał jej montowanej. Może ktoś o bardzo dużej wiedzy to wyjaśni ;)
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez bufi w 24 Lip 2008, 15:28

Lukass1613 napisał(a):[...]Ale chodzi mi poprostu o dowiedzenie faktu, że VIIC/41 używany w wojnie o atlantyk nigdy nie wypłynął na patrol z 88-emką
na pokładzie ;)

Mogę się z tym zgodzić. Pierwszy patrol VIIC/41 odbył
się w lipcu'43 a działa zaczęli zdejmować w czerwcu'43.
Ale nie zapominajmy, że U-292, pierwszy VIIC/41 został zwodowany
już w listopadzie '42, a jego budowa rozpoczeła się już w '41.
W planach było działo 88mm i do czerwca '43 budowano te typy
z działem a poźniej je demontowano.
Znalazłem tylko jedną fotkę VIIC/41 z działem ale nie wiem na ile jest
autentyczna. VIIC/41

A co do skrupulatności, to jeśli to ma być model '41 bez działa
to wypadałoby mu zmienić godło. Te godło 'nosił' tylko jeden
uboot i był to VII/C U-344

Pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
bufi
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 21 Kwi 2008, 17:11
Ostatnio był: 13 Mar 2016, 01:40
Kozaki: 0

Postprzez Lukass1613 w 24 Lip 2008, 16:00

No to spór pośrednio już rozwiązany ;) Wyglada na to,że to jedyny U-boot tego typu tak wyglądający. Przy czym bardzo dzwiny ten typ VIIC/41 to musiał byc jeden z pierwszych bo mial tylko jednego "flaka" i jeden powiększony wintergarten. Masz rację ciekawe jak z autentycznością tego zdjęcia. Co do godła to wiem, że U-995 miał tylko te godła
które pokazujesz na stronie, lecz Revell uznaje także to godło U-344 jako przynalezne do U-995. Trochę to dziwne. Wydaje się, że nie mają racji bo nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tej informacji. Poszukam jescze. Jeżeli nie znajdę żadnej wiarygodnej wzmianki o tym iż u-995 miał też koła olimpijskie to usunę to godło. Fajnie tak podyskutować na temat u-bootów na tym właśnie forum heh

Ps. Bufi ja już zgłupialem na stronie z insygniami znalazłem następnego U-boota, U-394, z tymi kołami na kiosku. Oto LINK
I nastepny z tym samym MOTYWEM
I jeszcze nstępny u-boot z tymi samymi KOŁAMI

Wygląda wiec na to, że insygnia takie były bardzo rozpowszechnione podejrzewam iż jescze więcej U-bootów miało takie koła olimpijskie na kisoku ale nie chce mi się przeszukiwać wszystkich ston gdzie są insygnia. Dziwne tylko jest to, że Revell podaje iż U-995 miał takowe a na stronie którą podałeś koła te nie widnieją przy U-995. Mam mały dylemat wiec co z nimi zrobić ;)
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez bufi w 24 Lip 2008, 19:25

Lukass1613 napisał(a):[...] Dziwne tylko jest to, że Revell podaje iż U-995 miał takowe a na stronie którą podałeś koła te nie widnieją przy U-995. Mam mały dylemat wiec co z nimi zrobić ;)

Z tego co zauważyłem, wszystkie te VIIC które podałeś, dowodzone
były przez oficerów rocznik '36 (czyli od olimpiady w Monachium te koła) i dlatego wszystkie mają ten sam motyw.

Na U-995 przez całą jego karierę nie przewinął się nikt z rocznika '36.

Tak podaje uboat.net Wnioski wyciągnij sam.
[Edit]
A i jeszcze jedno. Dzisiaj zagrałem partyjkę typem VIIC/41 w SH3
i faktycznie nie ma działa, ale miejsce zostało pod nie.

Pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
bufi
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 21 Kwi 2008, 17:11
Ostatnio był: 13 Mar 2016, 01:40
Kozaki: 0

Postprzez Lukass1613 w 24 Lip 2008, 19:49

No tak, ale nie sprawdziłem wszystkich okrętów z tymi insygniami. Muszę być pewien na 100% od czego były te koła ustanowione i czy napewno od rocznika 36. Bardzo to wszystko jest dziwne. Skoro U-995 nie miał takich kół a narazie wszystko na to wskazuje, to dlaczego
Revell wprowadzał by nabywców swojego modelu w błąd?.

Co do typu VIIC/41 w SH 3 moge tylko powiedzieć : A nie mówiłem ? ;)

Ps. Na jakiej stronie sprawdziłeś z jakiego rocznika są oficerowie? Chodzi mi o date ich mianowania a nie urodzenia. Posprawdzam wszystkie booty z "kołami" i ich oficerów i zobacze czy masz rację. Bo to całkiem prawdopodobne co mówisz.
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez bufi w 24 Lip 2008, 20:27

Lukass1613 napisał(a):Ps. Na jakiej stronie sprawdziłeś z jakiego rocznika są oficerowie? Chodzi mi o date ich mianowania a nie urodzenia. Posprawdzam wszystkie booty z "kołami" i ich oficerów i zobacze czy masz rację. Bo to całkiem prawdopodobne co mówisz.

Tu masz listę oficerów rocznik '36 i ich późniejszą służbę
na ubootach.
Aha i chodziło o olimpiadę w Berlinie, a nie w Monachium.
http://uboat.net/men/commanders/crews.html?crew=36

Pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
bufi
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 21 Kwi 2008, 17:11
Ostatnio był: 13 Mar 2016, 01:40
Kozaki: 0

Postprzez Lukass1613 w 24 Lip 2008, 20:52

No to wygląda na to, że masz racje. U-995 nie należał do grupy 36. Trzeba będzie to zmazać. I 100 razy sprawdzić w internecie zanim się uwierzy revellowi ;)

Ps. bufi, to zdjecie które przesłałeś które rzekomo przedstawia jedyny typ VIIC/41 z działem
88mm to jednak pomyłka. Ten okręt na zdjęciu to U-73 i jest to okręt typu VIIB. Więc nadal nie mamy żadnego potwierdzenia w zdjęciach o tym , że kiedykolwiek typ VIIC/41 miał działo 88mm, co może się powtórze ale potwierdza tylko to co pisałem wczesniej.
Oto dowód na tej STRONIE
Znajdz tam na liście zdjeć zdjęcie pt. U-73-3
A potem sprawdz na uboat.net, że U-73 to był właśnie typ VIIB ;) hehe
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Re: Modelarstwo (kartonowe oraz plastikowe)

Postprzez Terminus w 17 Gru 2008, 12:16

Mam takie pytanie:
Czy ktoś spotkał się z jakąś techniką ręcznego robienia nitów w małych skalach rzędu 1:200?
Konkretnie to chodzi o rosyjski krążownik z I WŚ "Riurik". Model z papieru [GPM].
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Modelarstwo (kartonowe oraz plastikowe)

Postprzez Lukass1613 w 28 Kwi 2009, 20:36

Odkopię trochę temat. Co do Twojego pytania Terminus to niestety nie moja skala :)
U-boot już dawno skończony. Mimo tego, że powinienem użyć innych technik i farb to efekt mnie w smie zadowala.
Możecie go obejrzeć : Tu

Kilka miesięcy zaczalem nowy projekt już bardziej profesjonalnie (przynajmniej tak myślałem hehe)
Jest to panzer kampf wagen VI Tiger. Model firmy tamiya w skali 1:35+plus elementy waloryzujące ale o tym możecie poczytać w wątku warsztatowym na tym forum. Model już w zaawansowanej formie, lecze ciągle czeka mnie jescze wiele pracy by go skończyć. Planuje też zrobić mała dioramkę z tym modelem ;)
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości