Nickname

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Nickname

Postprzez StalkerCell w 23 Lip 2013, 12:38

Po moim nicku każdy się domyślił o co come on ;) . Ale lepiej wytłumaczę:

Stalker - bo lubię serie tych gier,
Cell - bo zafascynowała mnie postać Sama Fishera, w serii gier SplinterCell. Od dawna marzyłem, by skradanie, chowanie w cieniu zaimpletować w STALKER'ze.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Reklamy Google

Re: Nickname

Postprzez Pangia w 23 Lip 2013, 12:56

Od nadruku na bluzie (Gizbarus pewnie i tak wie swoje). Znajomek z gimnazjum zobaczył, zaczął na mnie wołać "Pangia" i przylgnęło. A że brzmi podobnie co "panga", to do tego dowaliłem sobie avatar i dzięki temu łatwo mnie rozpoznać, bo wszędzie mam taki sam avatar i taki sam lub bardzo podobny nick (np. na YT ThePangiaPL, bo tylko taka kombinacja była wolna bez dokładania pierdyliarda cyferek).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Nickname

Postprzez Wave w 23 Lip 2013, 13:23

Obok mnie podczas rejestracji leżał mój telefon. Pomyślałem, że Wave może być. Wpisałem i zostało.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Nickname

Postprzez kajzerPL w 23 Lip 2013, 14:39

kajzerPL- Kiedy się rejestrowałem jadłem bułkę kajzerkę. Męski rodzaj kajzerki to kajzer a lepszego pomysłu nie miałem więc tak zostało.
Widzew nigdy nie zginie!
Awatar użytkownika
kajzerPL
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 13 Sie 2012, 13:58
Ostatnio był: 26 Kwi 2024, 21:36
Miejscowość: تونس
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 38

Re: Nickname

Postprzez Grzechu300 w 23 Lip 2013, 17:04

Grzechu - to logiczne, od imienia.
300 - od filmu, który zawsze mnie inspirował i motywował. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Nickname

Postprzez Gizbarus w 24 Lip 2013, 09:06

Ale fajny spamerski temat, że też ja tu nic nie napisałem...:caleb:

Mój nick wziął się z czasu początków szkoły średniej, gdy ze znajomym szukaliśmy różnych wersji naszych imion. Koniec końców znalazł mi perskie (podobno...) Gizbar, więc tak zostawiłem. Z kolei sufiks 'us' dodałem po próbie gry w Daw of War II - tam każdy z bohaterów miał imię w stylu "Tarkus", "Brutus" czy "Cyrus". Spodobało mi się to, więc z lekka 'zromanizowałem' mój nick. Co najciekawsze, całkiem niedawno okazało się, że "Gizbar" to żydowskie imię... I w ten sposób powstał żydowski emigrant przebywający w Rzymie - Gizbarus :caleb:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Nickname

Postprzez Voldi w 24 Lip 2013, 10:58

Ad. up: Nom :tm:

Co do mojego nicku, sprawa jest prosta: swego czasu zastanawiałem się, jakbym wyglądał bez brwi. Chciałem ogolić (tak, byłem młody i głupi), ale nie miałem dobrego pretekstu. Więc, założyłem się z kumplem o taką małą bzdurkę, którą wiadomo było, że przegram (nie wnikam w szczegóły). No i ogoliłem. Zakręciłem się też koło kumpla, który mnie wkręcił na klawisz do pewniej hajnowskiej black/death metalowej kapeli. I tam, podczas jednej z prób, popijając piwko, kumpel owy doszedł do wniosku, że bez brwi wyglądam nijak inaczej, jak tylko sam Lord Voldemort. A, że to długie, to jakoś tam skróciliśmy do "Voldi". Przyjęło się i od tamtej pory wszyscy, szczególnie z hajnowskiej ekipy około-metalowo-punkowo-muzycznej właśnie tak na mnie wołają.

Z innych nicków możecie sobie ze mną skojarzyć Cielepa i Kopytko, ale to zupełnie inna historia.

:

Oceńcie sami podobieństwo:
Image

I jeszcze taka mała ciekawostka, którą mi kiedyś jedna z moich miłości odnalazła:
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Nickname

Postprzez Kudkudak w 24 Lip 2013, 11:00

Mój nick nie wziął się od kury (co niektóre pały tak myślą :caleb: ), tylko od człowieka, który m.in potrafi z siebie wydobyć odgłosy kury :caleb: Dokładnie wiem co oznacza mój nick, jednakowoż bardziej kierowałem się owym bohaterem z książki Sapka. Mimo to nick ten pozostaje zazwyczaj tylko do logowania, bo nazywają mnie Kudem (rzadko kto potrafi normalnie przepisać ten "skomplikowany" nick),a tutaj: Kukuptakiem ( :soviet: ), Kuskusem (zapomniałem skąd to się wzięło nawet), Kudłatkiem (<3), i Kudaszem...
Ostatnio edytowany przez Kudkudak, 24 Lip 2013, 11:02, edytowano w sumie 1 raz
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Nickname

Postprzez Tajemniczy w 24 Lip 2013, 11:01

U mnie po prostu nie miałem pomysłu na nick więc wpisałem pierwszy lepszy jaki wpadł mi do głowy, myślałem że po tygodniu znudzi mi się to forum i w ogóle Stalker. Pomyliłem się i tak oto siedzę tu od 2010 roku pisząc swoje farmazony :) .
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Nickname

Postprzez Juraszka w 30 Lip 2013, 00:32

Skoro jest taki temat, to chyba warto się wypowiedzieć...

Juraszka - słowo które chyba tak na prawdę nie istnieje w żadnym języku, w Polsce funkcjonuje jako nazwisko, ale nie ma takiego przedmiotu ani zwierzęcia. To nieistniejące słowo określa mnie wśród znajomych, na forach, w grach i wszędzie gdzie się tylko da (raczej nikt nie zajmuje tego nicku) od czterech lat.
Na początku technikum miałem przezwisko "Ważka" (wtedy nie wiedziałem, że moja przyszła a obecnie już była partnerka będzie miłośniczką tych zwierzątek) lecz jedna znajoma się przejęzyczyła publicznie i połączyła moje imię (Jakub) z tym przezwiskiem i powiedziała coś w stylu Jułaszka/Juważka/Juraszka. Jak to dokładnie brzmiało nie wiem, ale Juraszka już pozostało.

Tak... jestem z przypadku :E

EDIT: Przypomniałem sobie co dokładnie powiedziała: Jarużka/Jaruszka... tylko później ktoś znowu przekręcił dwie litery i było Jurażka/Juraszka i tak już zostało :D (Zaakceptowałem wersję z "sz" aby nie było konieczności stosowania polskiego znaku, chociaż były propozycje aby było z "sh" czyli "Jurashka" ale to dziwnie wygląda trochę)
Związki na odległość to ch*j, a czołgi same się nie zatankują, pamiętaj.
Wave

Zostawiasz wóz na parkingu pod Tesco i jedziesz do sąsiedniego miasta to ch*j wie co się z nim może stać.
Wave
Awatar użytkownika
Juraszka
Łowca

Posty: 492
Dołączenie: 21 Cze 2010, 11:08
Ostatnio był: 21 Lut 2020, 16:06
Miejscowość: Gniezno
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 70

Re: Nickname

Postprzez DarthAvalon w 30 Lip 2013, 20:56

Dobra, teraz będzie hardkorowo, albowiem ja, DarthAvalon vel Scalone, opiszę genezę mojego nicku.
Darth - wszyscy wiedzą (a przynajmniej powinni Star Wars FTW) tytuł Lorda Sithów z świata Gwiezdnych Wojen.
Avalon - kraina wiecznej szczęśliwości, raj ze zbioru legend arturiańskich, nazwa ta wydała mi się "w klimacie", jeśli mogę to tak ujać.
Scalone - błąd Kudasza, który używał wtedy słownika T9, zamieniło mu "Avalon" na "Scalone"

Za ten post DarthAvalon otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Juraszka.
Awatar użytkownika
DarthAvalon
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 09 Lut 2013, 22:56
Ostatnio był: 08 Gru 2020, 02:53
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 36

Re: Nickname

Postprzez GTR w 26 Cze 2014, 21:38

GTR - rozwijając skrót 'Gran Turismo Racing', gdzie dwa pierwsze człony (Gran Turismo lub inaczej Grand Tourer) oznaczają luksusowy samochód sportowy o wysokich osiągach, zaś dopisek Racing oznacza ich najmocarniejszą wyprodukowaną wersję z homologacją drogową. Czyli w skrócie - auta potwory. ;)

Poniekąd też można powiedzieć że mój nick pochodzi z konkretnych aut, a dokładnie chodzi tutaj o Nissana GTR-a, lub Skyline R-34 GTR, tudzież BMW E46 M3 GTR - dla dwóch ostatnich aut te trzy literki oznaczają idealnie to, co wyżej wypisałem. :)
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości