Książki,magazyny itp, itd.

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez Don't worry w 05 Paź 2008, 17:41

Więc sprawdzałem w wyszukiwarce i nie było takiego tematu ;]

Tak jak w temacie, jakie magazyny czytacie , jakie książki.To może ja zaczne.

Moimi ulubionymi gatunkami(jeśli chodzi o książki) są Fantasy,Horrory i S-F
Myśle że najbardziej jednak fantasy.Przeczytałem około 40(?) książek tego typu , najbardziej podobały mi się książki A Sapkowskiego czyli saga wiedźmińska , niedawno wydana trylogia husycka , i niektóre jego zbiory opowiadań , czytam także ksiązki z serii "Forgoten Realms" i pojedyńcze innych autorów(Terry pratchett , Thomas M disch itp.) Z S-F Przeczytałem około 35 ksiażek z cyklu "Star Wars" a z horrorów czytam tylko powieśći Stephena Kinga.Jeśli chodzi o magazyny to prenumeruje "Nową fantastyke".
Awatar użytkownika
Don't worry
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 22:46
Ostatnio był: 01 Lis 2008, 13:45
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez Macabra w 13 Paź 2008, 19:37

Ha, jeszcze nikt nie odpowiedział, może ja pociągne temat. Aktualnie nie prenumeruję żadnej gazety. Z książek uwielbiam wydawnictwo Fabryka Słów, z autorów szczególnie Pilipiuka, Żambocha^^, Ziemkiewicza i Dębskiego. Z gatunków preferuję fantasy, lecz ostatnio zacząłem przechodzić bardziej na książki w tematyce post-apo. Lubię także powieści akcji, przygodowe i o psychopatach ^^.
Awatar użytkownika
Macabra
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 12 Paź 2008, 19:28
Ostatnio był: 06 Maj 2009, 19:22
Miejscowość: Tychy
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez Terminus w 13 Paź 2008, 21:17

Książki? Lem, przeczytane chyba prawie wszystko co było możliwe [Pilot Pirx -do dziś moja ulubiona książka-patrz mój nick :wink: ]. Philip Dick - ciągle mam pewne zaległości. Pilipiuk w trakcie czytania. Jutro jadę kupić kolejną ksiażkę. Pratchett -wszystko co wydaje jest czytane na bieżąco. Z innych kiedyś i dziś ulubionych: Kirst, Vonnegut, Camus, Sapkowski, de Saint Exupery ...
No i zawsze Zbyszek Herbert, Josif Brodski...

I czasopisma: "Morza Statki Okręty", "Okręty wojenne", [hobby] "Architektura" "Architektura i Biznes" "A10 new European architecture" [niestety praca].
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez hary w 22 Paź 2008, 00:42

Z czasopism Charaktery - magazyn psychologiczny dla każdego (psychopaty).
Z książek, bezkonkurencyjnie ulubiona: Piknik na oboczinie braci Strugackich.
Następnie: Księga jesiennych demonów Jarosława Grzędowicza - WYMIATA!

Większość książek - tematyka: psychologia, więc nie będę Was zanudzać tytułami, bo mało kto się interesuje.

Pilipiuk, zapewne mówicie o Oku Jelenia, bardzo dobra książka, również polecam.
hary
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 15 Paź 2008, 11:22
Ostatnio był: 12 Gru 2008, 00:44
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez Quinn w 22 Paź 2008, 08:37

bow-how.
Philip K. Dick - mój ulubiony pisarz - "Blade Runner", zwany czasem "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?" - moja ulubiona książka, zapraszam do mojej recenzji. :) Do tego "Opowiadania najlepsze", "Ubik", "Zapłata", itd.

Wziąłem się za Lema ze względu na jego książki dołączane do Gazety Wyborczej. Aktualnie "Dzienniki Gwiazdowe".

S. King: "Bastion" - uwielbiam, "To", "Miasteczko Salem", "Zielona Mila", "Cztery pory roku", "Wielki marsz" - uwielbiam, wszelkie zbiory opowiadań.

Generalnie Baraniecki, Vonnegut, McCarthy, Łukanienko, Strugaccy, ongiś Snicket.

Po krótce: WSZELKIE POSTAPO. :) znacie mnie zresztą. :wink:

I wszelkie książki o Ostfroncie, bitwie stalingradzkiej, do tego o Rewolucji Październikowej, historii ZSRR, bolszewikach, itp., a więc na przykład "Kroniki 1920" Izaaka Babela (swoją drogą pieprzonego bolszewika, który jednak pisał niesamowicie, a i tak potem zabili bodaj czekiści "za zdradę i kolaborację"...).

Czasopisma, Pisma, Gazety: "GraphicArt" - uwielbiam grafike, "Dziennik Polska, Europa, Świat" - doskonałe, obiektywne źródło informacji, wraz z portalem Dziennik.pl, kiedyś "CD Action", teraz żal mi pieniędzy na to. :)
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 26 Sty 2024, 17:02
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez Don't worry w 22 Paź 2008, 22:11

Heh xd tak jak myślałem :D Wszyscy fantasy ;] W sumie jeszcze lubie poczytać jakiś thriller ;d ale musi być naprawde dobry , natomiast w ogóle nie kręcą mnie kryminały, jak je czytam to kończe w połowie i już więcej nie zaglądam.
Awatar użytkownika
Don't worry
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 22:46
Ostatnio był: 01 Lis 2008, 13:45
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 0

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez Quinn w 29 Paź 2008, 22:22

Don't worry napisał(a):Heh xd tak jak myślałem :D Wszyscy fantasy ;]


Nie fantasy, a fantastyka, najlepiej naukowa.
Nie trawię cukierkowego i rozlazłego fantasy, pełnego durnych elfów, ćwiokowatych ludzi i nudnych krasnoludów. Pomijając Tolkiena i nieliczne tytuły fantasy to dramat...
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 26 Sty 2024, 17:02
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez Raven422 w 31 Paź 2008, 15:43

Jestem gorliwym czytelnikiem CD-Action i czasami sięgam po Komputer Świat Gry. Z książek to najbardziej podchodzi mi mitologia, kryminały i komedie a czasami fantasy (Wiedźmin), w kwestii tego że fantasy to shit całkowicie zgadzam się z Quinnem, jedynie czasami trafi się fajny tytuł (Wiedźmin xD)

EDIT:90 post-oł jea xD!

EDIT2: Quinn czemu ci żal kasy na CDA?
Awatar użytkownika
Raven422
Tropiciel

Posty: 304
Dołączenie: 21 Cze 2008, 19:20
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 13:35
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 20

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez szm w 14 Gru 2008, 00:55

Jeżeli chodzi o książki to czytuję tylko leteraturę fachową (militarno - historyczną) i polityczną szczególnie upodobałem sobie Erika von Kuehnelta - Leddihna (polecam Ślepy tor . Ideologia i polityka lewicy 1789-1984)
Z magazynów czytam tygodnik Najwyższy Czas ! , miesięcznik Opcja na prawo , dwumiesięcznik Militaria XX Wieku , krawtalniki Myśl.pl , Templum Novum , Do Broni ! i Nowy Przeglad Kawaleryjski i jeszcze od czasu do czasu Classic Auto :)
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 29 Sty 2023, 18:48
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez Valentino w 14 Gru 2008, 14:40

Podobnie jak Quinn, nie lubię za bardzo fantasy za to uwielbiam S.F. - Strugaccy, Łukanienko, Dick itp. Z pism to "Strzał" i od wielu lat "CD-Action". Co do reszty książek to horrory i thillery, najlepiej psychologiczne pokroju Kellermana i Harrisa.
Awatar użytkownika
Valentino
Opowiadacz

Posty: 109
Dołączenie: 06 Lis 2007, 12:02
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:18
Miejscowość: Z Ekranu Rejestracji
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 8

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez SaS TrooP w 14 Gru 2008, 15:41

To ja Komandos od long long time. W ostatnim numerze nawet o VBSe było!

@Val - IMHO Strzał jest do dupy :P
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Książki,magazyny itp, itd.

Postprzez KoweK w 14 Gru 2008, 20:13

Od wielu lat CD Action ;d Właśnie dorwałem nowy numer :> Z ciekawości kupiłem co tam napisali o ARMA'ie 2 :>

Oprócz tego lubiłem dręczyć "Wiedźmina" Sapkowskiego i wszelkie książki o narkomanach, ćpunach etc. Ale jakoś im starszy jestem tym mniej czytam, no niestety czas na czytanie poświęcam lekturom do szkoły, których jest masa...

Aha, no i "Lalka" B.Prusa jest fajna :F
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości