Motocykle - Ktoś jezdzi, kocha ?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Motocykle - Ktoś jezdzi , kocha ?

Postprzez Tajemniczy w 02 Lut 2014, 11:48

Nom tyle że kiedyś na eBayu widziałem oryginalną kompletną pikielhaubę z 1915 za 1000$ :caleb: .
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Reklamy Google

Motocykle - jeździ ktoś?

Postprzez quanticox w 03 Lis 2015, 22:51

W sumie sezon dla większości powoli się już kończy, ale nie zaszkodzi założyć temat o tym zacnym hobby.
Przeszukałem forum i dubla chyba nie walnę ;) Jak któryś ze Stalkerów ujeżdża jednoślada to chętnie rzucę okiem na ich nabytki :)
Ja sam posiadam jedynie nikłe doświadczenie, które chciałbym z czasem rozwinąć.
Ładnych parę lat temu jeździłem wszelkiego rodzaju Rometami, które jeszcze były wtedy produkcji polskiej. Od około 3 lat zbieram się na prawko A i ciągle wypadają jakieś niezapowiedziane wydatki.
Zacząłem od stroju i kasku, które już na szczęście mam i na wiosnę myślę moto. Pewnie zostanę zmieszany z błotem, ale myślę nad "motorowerem" CBR125R.
Dlaczego?
a) lekka konstrukcja dzięki której łatwo i prawidłowo nauczę się odpowiednich manewrów
b) 125cc pierdziawka mimo to ma 10 razy więcej mocy niż Ogar na którym jeździłem w LO :E
c) kat. A to jednorazowy wydatek min. 1400E, a 125 mogę wziąć nowe na prawko B płacąc wygodną ratę ~70E/mc
Tak, więc takie są moje plany. Ogólnie lubię temat motocykli i chętnie prześledzę wasze dyskusje/maszyny.

Uwagi moderatora:

Połączyłem, wywaliłem zbędne posty z nowego tematu. -Uni
Awatar użytkownika
quanticox
Stalker

Posty: 155
Dołączenie: 02 Lut 2014, 00:46
Ostatnio był: 05 Lip 2023, 23:41
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 30

Re: Motocykle - Ktoś jezdzi, kocha ?

Postprzez Wave w 06 Lis 2015, 20:36

Odpuść se chondę, jeżeli jesteś większy niż 160cm wzrostu. Na cebeerce pognieciesz se jaja, stracisz poczucie prawidłowo ustawionego karku i po prostu będzie Ci w ch*j niewygodnie. Zrobiłem na tym trochę kilometrów na kursie srursie, więc wiem. Jak będziesz miał pytania to dawej.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Motocykle - Ktoś jezdzi, kocha ?

Postprzez quanticox w 06 Lis 2015, 23:59

Wave napisał(a):Odpuść se chondę, jeżeli jesteś większy niż 160cm wzrostu. Na cebeerce pognieciesz se jaja, stracisz poczucie prawidłowo ustawionego karku i po prostu będzie Ci w ch*j niewygodnie. Zrobiłem na tym trochę kilometrów na kursie srursie, więc wiem. Jak będziesz miał pytania to dawej.


Mam salon hondy parę kroków od domu to się przymierze. Moto nie planuje na wielkie trasy - ot pomykać po okolicach.
Sądzę, że w klasie 125 nie ma niestety większych motocykli.
Z drugiej strony widziałem Yamahe - bardzo fajne modele: yzf 125r/MT-125? (skłaniałbym się ku temu drugiemu)
Awatar użytkownika
quanticox
Stalker

Posty: 155
Dołączenie: 02 Lut 2014, 00:46
Ostatnio był: 05 Lip 2023, 23:41
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 30

Re: Motocykle - Ktoś jezdzi, kocha ?

Postprzez Wave w 08 Lis 2015, 14:50

Nie chodzi o wielkość motocykla, tylko o postawę. Kiedy na cebeerce kwiczałem z bólu karku, na Virago było mi w ch*j wygodnie, bo mogłem rozsiąść się jak panicz. Nie wiem jak MT-125, używałem jedynie konkurenta, to jest Duke 125. Pierwsze wrażenie to trochę siedzenie jak na kozie, chociaż było wygodnie, a motocykl sam w sobie w kuj zwrotny. Jeżeli nie jest dla Ciebie ważny rodzaj - poszukaj używanej DT 125. Enduro są sprzyjające wyższym ludziom, chociaż deteta trochę pali. A jak nie to Suzuki DR 125, nie do zaje*ania czterosuw, chociaż nie oszałamia osiągami.

Jeszcze co do cebeer. Jeżeli będzie Ci wygodnie, to bierz, bo cebeerki mają jedne z w ch*j wytrzymalszych silników. Cebeerka z kursu miała 31 tysięcy nabite i wciąż żadnych ingerencji w silnik, a jeździła nadal jak silnik w bdb stanie. To o czymś świadczy, skoro nawet trudom nauki jazdy się opiera.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości