Film

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Film

Postprzez Terminus w 08 Cze 2010, 23:18

Hmmm... Trochę tych filmów było, które odcisnęły swoje piętno.
"Czas apokalipsy" - chyba nie trzeba nic dodawać...
"7 pieczęć" w reż. Bergmana; wspaniałe wielkie, niepokojące kino...
"Łowca androidów" - najlepsze lata Ridleya Scotta zanim zaczął kręcić mdłe "Królestwa Niebieskie" czy innych Robin Hoodów...
"Odyseja kosmiczna 2001" -SF, które nigdy się nie zestarzeje. Zresztą sam Kubrick mógłby zapełnić moją listę: Ścieżki chwały, Mechaniczna pomarańcza, Doktor Strangelove, Full Metal Jacket, Lśnienie... Różni modni typu Tarantino mogą mu buty pastować co najwyżej...
"Metropolis" i inne genialne filmy z okresu międzywojennego: Gabinet doktora Caligari, Pancernik Patiomkin...
"Za garść dolarów więcej" dla Clinta i pozytywki...
"Obcy 8 pasażer Nostromo" kolejny klasyk SF, który nijak nie chce się starzeć, bo jest genialny scenariusz, reżyser, wizja Gigera i nie ma komputerów i 3D...
"Ewa chce spać" -za wspaniały surrealizm niezwykle rzadki w polskim kinie.
"Pamiętnik znaleziony w Saragossie" - tu też nic nie trzeba mówić.
"Ran", Tron we krwii", "7 samurajów" i inne genialnego Kurosawy.
"Casablanca" -jedyny romans jaki warto obejrzeć.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Film

Postprzez ViS w 10 Cze 2010, 14:42

A teraz trochę moich pomysłów:
1.Orzeł - jeszcze z czasów, gdy Polacy potrafili zrobić dobre kino wojenne;
2. Będzie lepiej, Włóczęgi - świetne komedie z udziałem niezapomnianego duetu :Szczepcio i Tońko;
3. Bestia - mało znany film, ale jeden z lepszych wojennych jakie oglądałem;
4. Sahara - patrz wyżej;
5. Christine - film na podstawie książki Kinga. Lubię go, ba gra w nim jeden z moich samochodów marzeń - Plymouth Fury :D ;
6. Pogranicze w ogniu - to akurat serial, ale warto zobaczyć ze względu na świetną rolę Pazury i Lubaszenki;
Operacja Samun - świetna rola Marka Konrada;
7. Wielki Szu - klasyk :D ;
8. To ja złodziej - najlepszy film "babci Kiepskiej" :wink: ;

Starałem się wymieniać takie, jakich jeszcze nie było.
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Film

Postprzez Gelal w 10 Cze 2010, 19:47

O to chodzi panie @ViS! Trza polecać dobre polskie kino, zwłaszcza stare. Do tego zestawu ja bym dorzucił serial "Crimen", niestety osiągalny tylko na Chomiku, zgrany sto lat temu na vhs... TVP dziwnie ociąga się z wydaniem tego na DVD, nie marzę nawet o "podrasowaniu" nieco dźwięku i obrazu...
Z wojennych np.- Ptaki, ptakom..., Hubal, Ogniomistrz Kaleń( zakłamany jak cholera, ale warty obejrzenia).
A pan Andrzej Kondratiuk? Big Bang, Czy jest tu panna na wydaniu, Hydrozagadka. Przecież to same hity.
A Baza Ludzi Umarłych? A Matka Joanna Od Aniołów? Nie tylko Wajda robił wtedy filmy... A jeśli o niego idzie, to polecam Popioły,Popiół i diament np. Ta lista jest naprawdę długa...
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Sty 2018, 09:29
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: Film

Postprzez Terminus w 10 Cze 2010, 23:23

Hydrozagadka rządzi. Surrealizm, którego nie powstydziliby się twórcy Monty Pythona. Wspominałem już o "Ewa chce spać" to przypomnę jeszcze zapomniane trochę "Piekło i niebo" film niemal równie zakręcony. Było jeszcze kilka świetnych, choć bardziej konwencjonalnych jak "Kapelusz pana Anatola" czy bardzo fajne, mimo ideologicznej naiwności "Wiosna idzie panie sierżancie", oraz "Gdzie jest generał" z rewelacyjnym tekstem o polskim bohaterstwie...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Film

Postprzez dorian w 11 Cze 2010, 09:35

Co do filmu, to muszę jeszcze wspomnieć o jednym, jednym z najważniejszych, którego grzechem byłoby nie wymienić :

HEAT


To moja ulubiona scena. I nie wiem, po jakiemu akurat tutaj oni gadają (jakiś parszywy, arabski chyba dubbing), ale za to potem już tylko szczelajom..
Pewnie większość zna, ale jeśli ktoś nie oglądał - polecam.
:wink:
Ostatnio edytowany przez dorian 11 Cze 2010, 18:43, edytowano w sumie 3 razy

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Film

Postprzez Imbefalasion w 11 Cze 2010, 13:45

U mnie to idzie jakoś tak:

1. Amerykańskie:
- Ostatni Bastion
- Wróg u Bram
- Szeregowiec Ryan
- Brudny Harry
- Ścigany
- Obcy, Predator, Obcy vs Predator
- i jeszcze serial "Kompania Braci"

2. Polskie:
- Sami Swoi
- Ogniem i Mieczem
- Potop
- Pan Wołodyjowski
- Vabank 2, czli Riposta ;)

3. Rosyjskie:
- Stalker (jakżeby inaczej ;) )
- Paragraf 78
- Sługa dwóch panów
- Słuchacz
- Okoliczności

Ogólnie to Rosjanie tworzą wcale niezłe filmy, a w każdym razie - lepsze niż Amerykanie. :D
http://www.stalkerpbf.jun.pl
"A prawda jest jedna - Polska wiecznie będzie trwać!
I nigdy nie zginie, póki żyjesz Ty i ja
To sprawa honoru, to sprawa życia każdego z nas
I nie ma odwrotu - jesteś z nami lub przeciwko nam!"
Awatar użytkownika
Imbefalasion
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 14 Paź 2007, 19:58
Ostatnio był: 17 Cze 2017, 19:50
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Re: Film

Postprzez Gelal w 13 Cze 2010, 16:12

Sługa dwóch panów??? Na głowie stawałem żeby to zobaczyć (cholerny trailer), a jak już się udało tom myślał ze rozdupce się o ścianę... "Superagent" cara okazuje się być niepiśmiennym chłopem, Szwedzi to patałachy pierwsza liga, cały oddział nie może trafić dwójki bohaterów z 20 metrów, inni dają się pokonać miejscowym babom zbrojnym w widły i kije... A na deser pięknie odmalowani Polacy, co to tylko czyhają na dobrego Francuza czy Rosjanina (choć i tak nie przebili Tarasa Bulby).
Miał to chyba być hit, trochę przygody, romansu i historii, niestety kasa poszła w błoto, kupy się to nie trzyma...
Rosjanie filmy potrafią robić, ale ten im ewidentnie nie wyszedł. U mnie w kolejce czeka Car, Pawła Łungina. Mam nadzieję, że zmaże te plamę na rosyjskiej kinematografii...
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Sty 2018, 09:29
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: Film

Postprzez CrazyCat w 13 Cze 2010, 17:56

Czy ktoś jest w stanie napisać cokolwiek o tym. Nie wiem czy to gra czy film w google informacji nie umiem znaleźć chociaż szukałem. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej bo uwielbiam tego typu filmy a nie mam pojęcia czy to w ogóle jest film, kiedy ewentualna premiera, data produkcji czy coś w tym stylu. Pomóżcie koledzy Stalkerzy :(

P.S. Natknąłem się na to w Youtube. Filmik wrzucony kilka minut temu.

http://www.youtube.com/watch?v=o1AkQvQseU0
CrazyCat
Awatar użytkownika
CrazyCat
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 27 Maj 2010, 21:43
Ostatnio był: 27 Lip 2010, 01:03
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 0

Re: Film

Postprzez Gelal w 13 Cze 2010, 19:28

"This is only a teaser trailer. The movie hasn't been made yet. Would you like to contribute a few million euro to help us fund it? :)" Chyba wszystko jasne...
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Sty 2018, 09:29
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: Film

Postprzez von Carstein w 13 Cze 2010, 19:36

Gelal napisał(a):Sługa dwóch panów??? Na głowie stawałem żeby to zobaczyć (cholerny trailer), a jak już się udało tom myślał ze rozdupce się o ścianę... "Superagent" cara okazuje się być niepiśmiennym chłopem, Szwedzi to patałachy pierwsza liga, cały oddział nie może trafić dwójki bohaterów z 20 metrów, inni dają się pokonać miejscowym babom zbrojnym w widły i kije... A na deser pięknie odmalowani Polacy, co to tylko czyhają na dobrego Francuza czy Rosjanina (choć i tak nie przebili Tarasa Bulby).
Miał to chyba być hit, trochę przygody, romansu i historii, niestety kasa poszła w błoto, kupy się to nie trzyma...
Rosjanie filmy potrafią robić, ale ten im ewidentnie nie wyszedł. U mnie w kolejce czeka Car, Pawła Łungina. Mam nadzieję, że zmaże te plamę na rosyjskiej kinematografii...


Aż tak źle? Ech... w tamtym roku szukałem choćby linków w internecie jak szaleniec, przegrzewałem kompa w środku lata... liczyłem, że po całkiem miłej scenie batalistycznej (a takich wiele nie widuję w filmach) będzie prezentowało jakiś poziom. Całkowicie do bani?
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Film

Postprzez Gelal w 13 Cze 2010, 20:27

Dla mnie tak. Film dla mało wymagającej i wiedzącej widowni. Udało się obejrzeć dzięki pewnemu rosyjskiemu forum...
A tu proszę na dole strony zgrabna i ciekawa recenzja, nic dodać nic ująć: http://www.freha.pl/index.php?showtopic=19508
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Sty 2018, 09:29
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: Film

Postprzez szm w 13 Cze 2010, 20:52

Jeśli chodzi o kino rosyjskie, to niedawno oglądałem dość stary (zdaje się z 2005 roku) mini serial pt. Гибель империи (Upadek Imperium). Serial nie miał niestety premiery u nas, z napisami jest krucho... ale osobom kumającym po Rosyjsku polecam. Akcja serialu rozpoczyna się tuż przed Wielką Wojną, kończy po wybuchu Rewolucji Październikowej... Jest też wątek polski w Wilnie :D. Myślę, że pokazany prawdziwie, tzn. są Polacy współpracujący z władzami i rewolucjoniści-agenci HK-Stelle...

Scena śmierci generała Duchonina:
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 29 Sty 2023, 18:48
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 2 gości