Informacje na temat książki

Re: Informacje na temat książki

Postprzez Terminus w 04 Mar 2014, 20:26

Pangia nie przesadzaj. Jest pełno książek, okładek z idącym osobnikiem w stronę kamery. I to jedyny związek. W przypadku książki Kinga dziwi użycie dokładnie tego samego zdjęcia ze stocka.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Informacje na temat książki

Postprzez KOSHI w 04 Mar 2014, 21:18

Sihayan napisał(a):A tym czasem jakoś czuję się jakoś nie wygodnie, gdy uzmysławiam sobie, że zaczyna powstawać jakiś monopol w Polsce na to uniwersum.


Spokojnie, bez nerwów... A na serio - uniwersum u nas dopiero powstaje, więc wszystko jest możliwe, ale niestety wrażenie takie, jak piszesz, jest jakoś dziwnie realne. Nie wierzę, że w Polsce nie znajdzie się parę osób, które swobodnie pociągnęło by serię. Nie chodzi w końcu o literaturę jakiś najwyższych lotów, które będą cytować przyszłe pokolenia.


Sihayan napisał(a):Meesh owszem talent ma i ciekawie się to czyta. Zarówno sam OŚ jak i tłumaczenie ŚP w jego wykonaniu to dobra robota.


Na temat tłumaczenia spuśćmy kurtynę milczenia. Jak to Uni napisał, ilość uszogwałtów w nim jest porażająca... Natomiast co do talentu - powiedzmy, że książka daję radę. Nie jest źle, nie jest też dobrze. Ot takie, krew, flaki, medytacyje Miśka nad dupą Maryni i czasem jakieś szukanie artefakciku robi za fabułę. Ślepa Plama, mimo iż długo się rozkręca i przynudza z początku, bije klimatem i pomysłem na głowę OŚ. Nie liczę na więcej w 2 części, bo liczyć nie ma na co. Będzie powtórka z rozrywki, bo autor ma już wyrobiony styl pisania i wizję na temat Strefy. Może dojdzie lepszy wątek fabularny = mniej cut scenek wyrwanych z kontekstu, które robiły za rozdziały = lepsze prowadzenie historii (bardziej spójne i przenikające się).
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 14:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Informacje na temat książki

Postprzez Sihayan w 05 Mar 2014, 22:20

KOSHI napisał(a):Spokojnie, bez nerwów... A na serio - uniwersum u nas dopiero powstaje, więc wszystko jest możliwe, ale niestety wrażenie takie, jak piszesz, jest jakoś dziwnie realne. Nie wierzę, że w Polsce nie znajdzie się parę osób, które swobodnie pociągnęło by serię. Nie chodzi w końcu o literaturę jakiś najwyższych lotów, które będą cytować przyszłe pokolenia.


Tak jak pisałem, z tego co pamiętam to przynajmniej 2 osoby takie się znalazły i chętnie bym ich opowiadania przeczytał. W samym konkursie startowało pewnie z kilkanaście osób. Ale wygląda na to że Fabryka Słów znalazł konia pociągowego i na razie nie ma ochoty z niego zsiadać.

KOSHI napisał(a): Natomiast co do talentu - powiedzmy, że książka daję radę.

To, że książka daje radę to trzeba autorowi uczciwie oddać. Czyta się to dobrze i pewnie większość z nas na podobnym poziomie nie pisze. Po drugie, urodzić ponad 200 stron sensownego tekstu to też sztuka.

KOSHI napisał(a):Nie chodzi w końcu o literaturę jakiś najwyższych lotów, które będą cytować przyszłe pokolenia.

Jeżeli w ciągu 2 lat nie wyjdzie STALKER 2, to uniwersum rozejdzie się po kościach i rozpłynie w pamięci.
STALKER jednak zrodził się i napędzał się grą - opowiadania to jedynie rezultat uboczny. W przeciwieństwie do METRO, gdzie jest dokładnie na odwrót.

Za ten post Sihayan otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK.
Awatar użytkownika
Sihayan
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 23 Cze 2010, 22:54
Ostatnio był: 09 Paź 2018, 20:43
Kozaki: 7

Re: Informacje na temat książki

Postprzez Red Liquishert w 06 Mar 2014, 12:21

Czyta się to dobrze i pewnie większość z nas na podobnym poziomie nie pisze.


Tylko parę słów: Voldi, Gizbarus, KOSHI, saku.
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Informacje na temat książki

Postprzez Realkriss w 06 Mar 2014, 12:46

Nie w tym momencie ich kariery, mój młody padawanie.
Ale - gdyby wymienionym młodym twórcom (oraz kilku innym) zapewnić redakcję tekstu i korektę na poziomie tak profesjonalnego wydawnictwa jakim jest Fabryka Słów, to zachodzi ewentualność, że być może wypadliby lepiej niż użytkownik Meesh.

"Ołowiany świt" nie jest książką technicznie złą. Ona jest skażona nieznośną manierą i samozadęciem autora, przez które traci na wartości.
To samo schorzenie ma "Ślepa plama" i najprawdopodobniej epidemia dosięgnie "Drugiego brzegu".
Jak dla mnie, start literackiej serii stalkerowego uniwersum kuleje na obie nóżki.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Informacje na temat książki

Postprzez Meesh w 06 Mar 2014, 14:18

Z chęcią udostępnię wybrany fragment surowej wersji OŚ do porównania. Który?
Każdy pisze tak, jak umie; ja inaczej nie potrafię, chociaż staram się pracować nad sobą.

BTW, mod - przerzuć to do odnośnego wątku, bo się offtop robi.

Dopisek admina:
Kontynuacja rozmowy: viewtopic.php?f=123&t=22911
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Informacje na temat książki

Postprzez dominxD w 17 Mar 2014, 00:18

ja nie mogę się doczekać "drugiego brzegu", książkę ołowiany świt kupiłem z głupa w empiku i odłożyłem na bok później kiedy zacząłem czytać nie mogłem się oderwać, co do ślepej plamy to nie to samo nie wciąga tak bardzo, mam wielkie nadzieje co do drugiego brzegu, obym się nie zawiódł ;) .
Bydlę z pana, van de Meer! Image
Awatar użytkownika
dominxD
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 16 Mar 2014, 22:57
Ostatnio był: 14 Gru 2014, 16:24
Frakcja: Powinność
Kozaki: 0

Re: Informacje na temat książki

Postprzez KOSHI w 18 Mar 2014, 22:24

Skoro mordobicie na temat tłumaczenia zaczęło żyć swoim życiem i poszło sobie do innego wątku, dzięki uprzejmości administracji i chwała im za to, to może autor uchyliłby nieco rąbka tajemnicy i odpowiedziałby na jakże prozaiczne pytania na temat nowej książki, bo czytanie kolejnej gówno burzy przestaje być ciekawe.

1. Czy w książce będą jakieś kobitki? Jeśli tak, to mam nadzieję, że nie w stylu paniusi z OŚ. Liczę na jakieś stalkerki... :E
2. W poprzedniej części przewinęło się sporo mutantów. Paru też nie było. Będzie niespodzianka jakaś? Liczę po cichu na jakąś akcję z chimerą, tudzież pseudogigantem.
3. Fabuła - jak to będzie wyglądać? Nie chodzi mi o przebieg, bo wiadomo, to tajemnica. Chodzi mi o schemat. Czy Drugi Brzeg to będzie coś w stylu OŚ, czyli jakieś historie, powiązane ze sobą + finał, czy od początku książki fabuła będzie spójna, a historia ciągłą, bez jakiś wstawek (na to liczę najbardziej).
4. Czy bohater w kolejnej części też będzie pro uber mother fucker? :E (bo jak na razie Rambo, to cienki Bolek przy nim...)

4 proste pytania, liczę, że autor się skusi odpowiedzieć, choćby enigmatycznie.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 14:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Informacje na temat książki

Postprzez Meesh w 19 Mar 2014, 08:27

Witka - po kolei:
- nie za dużo tego rąbka byście chcieli? ;) Ja tam wolę "paniusię" z OŚ, niż niedomytą babę z Zony, co ma żółte zęby od biełamorów i brud za paznokciami... zobaczysz :wódka:
- zawsze; mam nadzieję, że zawodu nie będzie
- bezpośrednie przedłużenie, czyli zaczynamy tam, gdzie skończyliśmym w stylum w jakim skończyliśmy; czytaj: spójna narracja, rozdziały tylko po to, żeby się wygodniej czytało
- no bez jaj - cały czas zgaga, brak amunicji, wszystko boli i w ogóle. W porównaniu do dowolnych wyczynów dowolnego stalkera z gry, to mały pikuś jest. Że co, że rozku*wił kilku pindosów? zdarza się, czysty fart. Gdyby zginął, to by nie było książki, nie? :D

Oczywiście - co na forum puszczam, na forum zostaje, plz. Jeśli ktokolwiek prześlete informacje dalej, to posta usunę i się tego wyprę, a repostera znajdę i zrobię sobie z jego skóry dywanik :E

Uwagi moderatora:

Zablokowałem Ci posta, i co teraz? :D
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Informacje na temat książki

Postprzez marcel w 19 Mar 2014, 14:27

- bezpośrednie przedłużenie, czyli zaczynamy tam, gdzie skończyliśmym w stylum w jakim skończyliśmy; czytaj: spójna narracja, rozdziały tylko po to, żeby się wygodniej czytało


W OŚu czytelnika rzucało w czasie - poszczególne rozdziały były ułożone chronologicznie, ale pomiędzy nimi często robiłeś luki i nie było wiadomo co się wtedy działo z bohaterem. No, zajmował się stalkerskimi diełami i Bóg z nim. W Drugim Brzegu będzie tak samo, czy struktura całości będzie bardziej zwarta?
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Informacje na temat książki

Postprzez Meesh w 30 Mar 2014, 18:55

Еже писахъ — писахъ ;)

- - -

"Drugi Brzeg" właśnie się drukuje.

Uwagi moderatora:

Ale funkcji "Podbij temat" to ty używaj. - xKoweKx
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Informacje na temat książki

Postprzez BlackShaman w 31 Mar 2014, 16:12

No to czekamy. Szkoda tylko,że w kwietniu nie będzie premiery. Bym miał co czytać w oczekiwaniu na respawn na kwietniowym Stakerze w Ociesękach ;)
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

PoprzedniaNastępna

Powróć do Drugi brzeg

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość