Problemy z uruchomieniem komputera

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Problemy z uruchomieniem komputera

Postprzez Pangia w 30 Wrz 2015, 15:30

Nie jest to jakoś powtarzalne, ale się zdarza: czasami, gdy chcę odpalić kompa, to ten się normalnie włącza, ale wyraźnie słychać, że nie pracują dyski, więc w praktyce nic się nie dzieje, bo tylko kręcą się wentylatory – coś jak stan hibernacji zapewne. Pojedyncze przypadki, więc nie przykładałem do tego większej wagi, reset kompa załatwiał sprawę. Ale ostatnio zaczęło mnie niepokoić, że zaczął mi się zawieszać monitor na ekranie powitalnym – czasem pomaga jego wyłączenie i włączenie, ale zazwyczaj muszę po prostu odciąć go od zasilania, wyłączając wszystko włącznie z listwą albo wyciągając wtyczkę od zasilania. Dzisiaj w ogóle już nawet wyłączyć się nie chciał, ale zabawą z wtyczką postawiłem go na nogi. Monitor ma 9 lat i zastanawiam się, czy mimo, iż poza dogorywającymi głośnikami (z których i tak nie korzystam) nie widać na nim absolutnie żadnego upływu czasu, to nie oznacza to, że powoli kończy swój żywot. A może przyczyna jest bardziej błaha?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Problemy z uruchomieniem komputera

Postprzez doomer77 w 07 Paź 2015, 10:25

Do sprawdzenia najpierw zasilacz a potem płyta główna. Pierwszy może nie dawać poprawnego napięcia na płytę i stąd dalsze problemy, albo sama płyta mimo poprawnego zasilania źle podaje napięcie dalej.
Zacząłbym jednak od sprawdzenia wszystkich wtyczek i kabli oraz przeczyszczenia całości. Może się okazać, że to tylko jakiś kabelek nie styka a to przecież nic nie kosztuje.

Za ten post doomer77 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 332
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Problemy z uruchomieniem komputera

Postprzez The Witcher w 07 Paź 2015, 11:04

W pierwszej kolejności podejrzewałbym zasilacz bo to straszna tandeta, zwłaszcza pod względem regulacji napięć których nawet nie trzyma w normach ATX z tego co widziałem w testach...
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 25 Maj 2024, 13:20
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: Problemy z uruchomieniem komputera

Postprzez Pangia w 07 Paź 2015, 14:14

Jak zwykle, po napisaniu tematu na forum wszystkie problemy nagle zniknęły.
Nie wiem za bardzo, jak miałbym sprawdzić zasilacz, zwłaszcza że nie mam w domu żadnego miernika.
A takie głupie pytanie: może robić różnicę to, jak komputer stoi? Bo obudowa jest stojąca, ale komp leży na boku, głównie przez chujowatość obudowy (wywietrzniki są tak porobione, że dmucha w pionie, więc albo i tak wszystko wraca do kompa, albo dmucha w podłogę :facepalm:).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość